Editörler : F16 Gökçen

asya_türkçe
Kapalı
23 Kasım 2010 11:44

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

zitvatoruk
Genel Müdür
11 Ocak 2011 21:03

bende de geçen yıl bu zamanlar ve yine bugünlerde sürekli uyku hali,halsizlik,kısmi baş dönmesi gibi belirtileri olan bi rahatsızlık var...Geçen yıl klima karşısında uyumaktan oldu diye düşünmüştüm,ama bu yıl klima hiç kullanmadığım halde yine var aynı rahatsızlık...hangi doktora gitmem gerekir acaba bu şikayet için

dr.46m.genc
Kapalı
12 Ocak 2011 14:23

Muhtemelen Demir Eksikliği Anemisidir b6+b12 vit. kullan hematoloji ve endokrine bir uğra..

''süveyda''
Daire Başkanı
10 Temmuz 2011 05:52

ne kadar çok varmış öle benden :D

ama arkadaşlar ben çaremi buldum :)

sölemem ;)

ilgilenenler özelden mesaj atabilir gerçek manada yardımcı oluyormuş bende 2 aydır farkettim,tanıştırandan Allah razı olsun.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
05 Şubat 2013 12:42

bu kadar bilenin yanında acizane önerim;akşama kadar halsiz ve uykulu gezen bir insandım bende.şu an kendim birçok beslenme sorunuma çözüm olduğu için çevremdeki insanlara yardım ediyorum ve tavsiye ediyorum.ihtiyacımız olan besinleri almamızı sağlayan doğal gıda takviyeleri kullanıyorum.ailecek yaşam kalitemiz arttı.12 saat ayakta durduğum oluyor ama etkilenmiyorum.sürekli aktif yaşıyorum artık.cildim,saçım,yorgunluğum,kilolar,hepsi şükür şimdi formdayım.artık yediklerimiz bizi doğru ve doğal beslemiyor.kan değerlerim çok iyi.Vücudumuzun normal gıdalarda olması gereken vitamin,mineral,lif,protein,omega3(gerçek) gibi gıdalara doğal olarak üretilmiş bir şekilde almaya ihtiyacımız var.farklı şeyler denemeden bunu düzene sokarsanız kalan sağlık sorunları beslenmeyle ilgili değildir.isteyene yardım ederim.ne olur suyu düzenli için,25kg 1lt su için.

farkeyledim2
Aday Memur
13 Kasım 2020 12:28

kardeşim bunun 1000 de 990 sebebi yağlı beslenme hayvansal et, tereyağı, kızartma, trans yağlı yiyecekleri keserseniz 1 haftaya eski halinize gelirsiniz.

Biraz yemeklerinizi çorba yağsız salata haşlanmış yumurta yiyerek. örneğin Yemekte kuru pilav varsa sadece kuru fasulye ekmek yağsız salata ile karnınızı doyurun pilavda yağda pişirildiği için 2. yağlı bir yemeği yemeyin

bunlara dikkat ederek kandaki yağ miktarını düşürün.

Bu konuda bu yazıya güvenin ve kolestrolünüzü ölçtürün normal sevinen üzerindeyse başka hiç bir neden aramayın.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
15 Kasım 2020 17:50

B12 ve D vitamini eksikliği olabilir

farkeyledim2
Aday Memur
13 Haziran 2021 23:30

Bizzat yaşamış biri olarak sizlerle bir şey paylaşmak istiyorum.

Geçmeyen aşırı halsizlik, kilo problemi, baş dönmesi, Sabahları yorgun uyanma, cinsel bozukluk, acıkınca el ayak titremesi, gün içinde uyku hali, tansiyon çarpıntı, konsantrasyon bozukluğu, hazımsızlık, çabuk yorulma, Baş ağrısı, eklem ağrıları, magnezyum eksikliği, damar tıkanıklığı, uyku bozukluğu, ayak yanması, terleme sorunu, ciltte kızarıklık kaşınma vs. bu saydıklarımın en büyük sebebi işlenmiş şekerdir.

Bu saydıklarımdan birkaçı var ise işlenmiş şekerli içecek, yiyecek tükettiğiniz sürece diğerlerinin de kapıda olduğundan hiç şüpheniz olmasın.

Çayınıza attığınız 1 küp şeker veya bir çikolata ile aslında her geçen gün kendinizi zehirliyorsunuz.

işlenmiş şekeri 1 ay boyunca bırakırsanız nasıl dinçleşip bir sürü sağlık sorununuzdan kurtulup, çok rahat kilo verdiğinizi gözlerinizle şahit olacaksınız.

illa şekerli yiyecekseniz abartmadan ve suyunu sıkmadan meyve yiyin.

Ben bu sorunları yaşarken kan şekeri sonuçlarım normal çıktığı için şekerden şüphelenmiyordum. Ne zaman ki işlenmiş şekeri bıraktım. Allah'ın izni ile sorunlarımın çoğundan kurtulmuş ve dinçleşip eski sağlığına kavuşmuş biri olarak bunları sizinle paylaşmak istedim.

enstante34
Aday Memur
15 Haziran 2021 09:09

Günde 2 saat spor, düzenli beslen, en geç 11 de yat sabah 7 gibi kalk 2 hafta sonra hiç birşeyin kalmaz

sorgulamak
Kapalı
16 Haziran 2021 11:22

Merhaba

Yaşam biçiminizi değiştirin bence

Öncelikle spora başlayın,spor derken açık havada yürüyüş olabilir,yüzme olabilir vs siz karar verin

Çay ve kahve tüketiminizi azaltın

Şeker ve hamur ürünleri tüketmek yerine hayvansal gıdalar tüketin;yumurta,yoğurt,et,peynir,tereyağı

Akşam yatana kadar uzanmayın fazla,genelde oturun

shatıf
Memur
16 Haziran 2021 22:17

havalardan ve astrolojiyle alakalı bu günlerde hemen herkesde olan durum

Mazeret38
Şef
17 Haziran 2021 22:45

Uyku apnesi var mı

ulkeer
Şube Müdürü
18 Haziran 2021 21:25

D vitamini kullanmayi dene

Gece yatmadan hakiki bal ye ms hastasiyim oradan biliyorum

Tolgi07
Yasaklı
19 Haziran 2021 13:01

ben cok uyuomm tembeblık var nasıl enerjık olrumm

yaralı-bir-öykü
Müsteşar
16 Temmuz 2021 06:56

Doktora gidip vitaminlerine ve kanına baktırmalısın...muhtemelen düşüktür...

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi