Editörler : supporters.
31 Ocak 2006 11:28

gelir uzman yardımcılığı mülakat

mülakata giren akradaşların bilgilerine herkes muhtaç..

freemem
Aday Memur
31 Ocak 2006 15:36

şarta bağlı borçlar, temel muhasebe konuları(mesala mizan),ifa imkansızlığı, verginin piramitleşmesi. başarılar...

headblood
Aday Memur
31 Ocak 2006 17:58

arkadaşlar 2günde toplam 280kişi bu mülakata girdi ve yorumlar sadece bu kadarmı?ben daha fazla kişinin burayı takibettiğini düşünüyorum

headblood
Aday Memur
31 Ocak 2006 18:46

ne kadar sessiz sakin bir yere gelmişiz!!!

tunelsa
Aday Memur
31 Ocak 2006 20:38

meraba arkadaşlar bende cuma sabah girecem mülakata ama ögrendiğim kadarıyla devlet gelir için ingilizce ön şartı varmış bu konuda bilgisi olanlar yazarsa sevinirim herkese başarılar.

tekinay26
Aday Memur
31 Ocak 2006 20:59

enflasyon deflasyon boşluğu verginin şahsileştirilmesi,en az geçim indirimi, pareto optimumu ,hazinenin fonksiyonlari, ımf görevleri enlasyon hedeflemesi.,para politikası araçları gibi sorular hatırladıklarım bunlar

ozge_ 22
Kapalı
31 Ocak 2006 22:25

ben bugün girdim mulakata.muhasebede karsılık ayrılması nasıl olur,nıye yapılır,hangi hesaplar kullanılır seklinde soru soruyolar bi konu uzerınden.bır de odemeler dengesi nedir,hangi alt kalemlerden olusur? bu soruldu.bunun dısında duydugum sorular hazinenin görevleri,nazım hesaplar nedır (ornek de ıstemisler)ne ise yarar,monopol,tekel pıyasası,ısletmenın surekliliği kavramı,muhasebe ılkelerı.ben ilk gırenlerden oldugum icin fazla bisey duymadım,bu kadar arkadaslar.

devlet gelir icin ıng sartı bı yerde mi yazıyor?

.mulakat sırasında mı soruyolar ıng ile ilgili seviyeni,bana bisey sormadılar. sınavdan once,kpds sınavlarına gırenlerın tc kimlik nosuyla puanlarına bakıyolarmıs diye duymustum sadece.

apricot
Şef
01 Şubat 2006 09:16

memurlar net gelir uzmanlarından ne istiyor forumuna katkı sağlamanızı bekliyoruz?

taxexpert
Şef
01 Şubat 2006 12:44

mülakata giripye olan biten hakkında burda bilgi veren arkadaşlara teşekkür ediyorum..şuanda saat 12,43 ve saat 13,30da mülakata gircem..çıkışta direk nete gelip olan biten hakkında neler sorulduğunu burda yazacam..diğer arkadaşlara ne katkım olursa..herkese başarılar dilerim..

sonbutceci
Aday Memur
01 Şubat 2006 13:10

allah yardımcın olsun taxexpert bu iyiniyetin seni iyi yerlere getirecek emin ol

wollywander
Memur
01 Şubat 2006 13:36

taxexpert kardes basarılar.Allah yardımcın olsun...

taxexpert
Şef
01 Şubat 2006 17:44

mesajı geciktirdiğim için kusura bakmayın..önce şunu soyleyeyim..benim mülakat çok iyi geçti..bi aksilik olmazsa kazanırım inşallah..

arkadaşlar ilk bi kendini tanıtıyorsun..bana ilk olarak medeni kanuna göre gerçek kişilik ne zaman başlar dediler..sonra ne zaman biter diye sordular..ölüm ve gaiplik dedim..sonra gaiplik nedir sordular..hani 2 hal vardıya;ölümüne kesin gözle bakılması ve 5yıl süre ile kaybolması sonucu mahkeme kararı..sonra hangi mahkemem karar veriyor buna dediler..bende sulh mahkemesi dedim ama bundan tam emin değilim..sonra başabaş bokyası nedir dediler..bide benim yüksek lisansta bi çalışmam vardı türkiye ekonomisini yapısal problemleri diye..başlıklar halinde ne gibi yapısal problemler var dediler..onları soyledim bu kadar..2 komisyon var..birincidekiler daha kolay soru soruyorlar..mesela şüpheli alacak nedir,bilanço gelir tablosu tanımı,muhasebe ilkeleri gilan sormuşlar.ben ikinci komisyondaydım.orda birz daha kasıyorlar..orda bazı arkadaşlarla konuştum..çıkmış bazı sorularıda soyleyeyim..hep aynısı çıkıyor zaten..adamın önünde bi liste var..sırayla onları soruyor..imfnin görevleri ödemeler dengesi tanımı..hazinenin fonksiyonalrı..bütçe ve vergi ilkeleri..konsolidasyon konversiyon..vergikaçakçılığı ve vergiden kaçınma kavramları..kesin mizanla geçici mizanın farkları çıkmış..bildiğim bunlar..son olarak şunu soyleyeyim..eğer devlet gelir diye ısrar etmezsenin yüksek ihtimal olur..vergiyi kazananları direk çıkarıyorlar zaten..buda bizim açımızdan avantaj..ingilizceden kpssde iyi bi net bırakmayan asla devlet için ısrar etmesin olam ihtimali 0 gibi birşey(torpil ihtimali hariç)..

walla arkadaşlar daha ne soylerim diye düşünyorum..bi sorusu olana varsa yazsın yarın cevaplamaya çalışırım..bide cuma akşamı açıklanacak haberiniz ola..hepinize allah yardımcı olsun..kolay gelsin..selamlar:)))

rainbowseven
Aday Memur
01 Şubat 2006 18:08

Arkadaşlar ben bugün öğlen girdim mülakata.

Sorulan sorular iştira,şüfa,vefa hakkı, sarı sendikacılık,özel maliyetler,gelir ve gider tahakkukları,bebek sanayi tezi, gelir ve gider harcamaları nedir,serbest meslek geliri...

İki soru soruyorlar.Bilemezseniz soru sayısı artıyor.

Başarılar...

shevaa
Memur
01 Şubat 2006 18:28

kpssden inglzce iyi net yapmadan kasıt nedir kaç net mesela

varole
Aday Memur
02 Şubat 2006 11:40

merhaba arkadaşlar, benim mülakatım yarın bugün mersinden yola çıkıyorum, çok heyecanlıyım umarım hepimiz için en hayırlısı olur..herkese başarılar...herkesin hakettiği yeri kazanması dileğiyle...herkese başarılar...

memoolii
Şef
02 Şubat 2006 12:12

devlet geliri isteyenler icin ingilizce istiyorlar bu da kpss den en az 30 dogru istiyorlar bilginize

wollywander
Memur
02 Şubat 2006 12:45

neye dayanarak söylüyorsun arkadasım 30 ingilizce yapmak gerektiğini...

muzo81
Şef
02 Şubat 2006 13:18

slm arkadaşlar bi kere ingilizceden 30 şartı yok ben 2004 devlet gelir sonuçlarını inceledim. 50 doğru yapan da var 12 doğru yapan da devlet gelirde.hatta 25 kişiden 4-5 tanesi 20 doğrunun altında.yani ingilizce bir kriter ama önemli olan kibar deyimiyle referans. neyse ben de bu sabah girdim mülakata ve 2. komisyondaydım. sadece 2 soru sordular. likidite tuzağını açıkla ve envanter nedir? 3-4 dakika falan sürdü.geleneksel olarak devlet gelir olmazsa gelirde nereyi istersin sorusunu sordular.bu zaten fiks soru.aslında saçma soru sanki herkesi istediği yere atıcaklar.yarın girecek arkadaşlara başarılar.umarım yarın akşam açıklanır sonuçlar.

wollywander
Memur
02 Şubat 2006 13:51

yardımların için tesekkürler muzo

can0723
Şef
02 Şubat 2006 14:59

arkadaşlar kusura bakmayın büyük telaşlarım olduğu için şimdi girebiliyorum nete. bana amortisman nedir ve kamu harcamalarının görünüşte artış nedenleri nelerdir diye sordular. 1. komisyondaydım. herkes için hayırlısı olur inşallah. baştada okul bittikten sonra neler yaptın diye sordular. kolay gelsin herkese...

can0723
Şef
02 Şubat 2006 15:06

arkadaşlar hangi şehir diye ya da devlet gelirmi gelirmi diye sorulanlar oldumu?bana hiçbirisini sormadılar çünkü...

Toplam 491 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi