Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Eylül 2012 11:56

İl içi alan değişikliği son dakika

arkadaşlar il içi alan değişikli her yıl olan rutin işleh haberiniz olsun sınıf öğretmenlerine zihinsel engeliler ve tek tas geçiş yok

kaynak bakanlık atama ve yer deyiştirme

aran0180
Memur
17 Eylül 2012 12:13

göleli aradığın numarayı da yazar mısın?

//göleli//
Memur
17 Eylül 2012 12:24

hocam aradıgım kişi arkadaşım cepten arıyorum bakanlığın tel zaten ulaşamazsınız, bu bilğide yüzde 99 doğrudur bende umutluydum umu olmadı malesef

Biyoloji 2000
Yasaklı
17 Eylül 2012 12:50

hocam moral bozacak haberleri yayınlamasanız, kalmış 2 gün, herkes kendi mebbisine girer bakar.

tonyukuk74
Memur
17 Eylül 2012 12:52

göleli bize söylenen de tam tersi şimdi ne yapacağız

dilek_ayy
Genel Müdür
17 Eylül 2012 13:19

her yıl rutin derken , eskisi gibi mi?

ben mesleki eğitimciyim,mesleki ya da halk eğitimden ilköğretimde tek tasarıma geçiş hakkı veriyordu alan değişikliği ile .Şimdi ki yayınlanacak (19 unda) klavuzda da acaba aynı hakkı verirler mi? bi bilginiz varmı göleli??

asaygin
Müsteşar
17 Eylül 2012 13:22

@dilek_ayy

Hocam meslek dersi öğretmenlerinin sıkıntısı olmaz. Ttkb'nin yayınladığı aylık karşılığı okutulacak dersler çizelgesine bakın mezuniyet alanınızda yazan branş açılır mutlaka

dilek_ayy
Genel Müdür
17 Eylül 2012 13:59

Asaygın hocam:

öncelikle teşekkürler. ttkb nın çizelgesinde aylık karşılığı okutulacak derslerde teknoloji ve tasarım yok ancak ,geçmiş yıllarda ihtiyac olduğundan hemen hemen tüm mesleki ve teknik branşlara alan değişikliği yoluyla Teknoloji ve tasarıma geçme hakkı verilmişti..

acaba bu alan değişikliğin de de aynısımı olacak? onu öğrenmek istemiştim açıkçası

asaygin
Müsteşar
17 Eylül 2012 14:04

Evet bu yine mümkün olacak diye düşünüyorum

sedefbyo
Genel Müdür
17 Eylül 2012 17:20

Peki hangi alanlar açılacak ?

aynur_81
Aday Memur
17 Eylül 2012 22:38

göleli hocam yani 19undaki alan değişikliği sadece özür grubuna değil di mi?? ve sınıf dışında her branşa olduğunu söyleyin lütfen...

TAHNAL
Aday Memur
17 Eylül 2012 22:51

Göleli eğitim bir sen norm fazlası sınıfçılara da yan alana geçiş hakkı verilecektir dedi

kırtik
Daire Başkanı
17 Eylül 2012 22:53

Bakanlık atama ve yer değiştirme ne demek , genel müdürlük mü, daire başkanlığı mı? Şimdi bu doğruysa norm fazlası öğretmenler ne olacak? Ben bugün okulumdaydım, komşu okul tamamen norm fazlası olmuş.Öğretmenlerden bir tanesi bizim okula gelmiş.Diğerleri ne olacak? Kolay mı artık 5. sınıflar yok.Benim okulumda 5 şube vardı şimdi yok oldu.Hadi biz tayinler yüzünden kurtardık ya diğerleri...

buraksınıf
Memur
17 Eylül 2012 23:05

hocam bizim mem müdürüde söyledi ben özür grubu mağduruyum onunla ilgili konuşurken vali beyle yapılan toplantıda normalde özür grubuna verilen hak il içi norm fazlası öğretmenlerine düşünülüyordu ben beklemiyordum bu özür grubundan sonra il içini alan değişikliğiyle halletmeyi planlıyorlar dedi..ha tabi bunu duyum olarak algılamayın illa ki kızan olcaktır belkide milli eğitim müdürü nerden biliyor diyende olacaktır ben konuştuğumu söyliyimde bekleyen arkadaşlar üzülmesin zaten mantıklı düşününce başka çıkar yolu yok şuan için mebin

zfryslts
Memur
17 Eylül 2012 23:22

17/09/2012

KON :İl İçi Alan Değişikliği

TELEFON ZİNCİRİ

Özür Durumundan Yer Değişikliği Yapılamayan Öğretmenlerin Alan Değişikliği Yoluyla İl İçi Yer Değişikliği ile ilgili başvurular 19-24 Eylül 2012 tarihleri arasında http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Alan Değiştirme Elektronik Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince aynı gün onaylanacaktır. Konu ile ilgili detaylı açıklama ve duyuru Bakanlığımız http://ikgm.meb.gov.tr adresinde yayınlanmıştır. İş ve işlemlerin aksamaması için söz konusu tarihlerde okulunuzda/kurumunuzda gerekli personel görevlendirilmesinin yapılması gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve ilgili tüm öğretmenlere duyurulmasını rica ederim.

Necat UĞUR

Şube Müdürü

zfryslts
Memur
17 Eylül 2012 23:24

diyarbakır yenişehir memin sayfasında bu gün yayınlanmış

gokmen84
Aday Memur
17 Eylül 2012 23:28

ya daha belli değil kontenjanlar

feritbey2007
Daire Başkanı
17 Eylül 2012 23:29

özür durumlarına sonuna kadar hak veriyorum,, aile birleşimi konusunda,,, ancak 2012 ye mahsus yan alanlara geçiş normal alan değişikliği olarak verilmezse gerçekten bize yapılan çok büyük haksızlık olarak görürüm.. yan alanına geçmek isteyen binlerce öğretmen en azından şanşlarını demeleri gerekir.. Bakanlık inşallah sadece özürle kısıtlı tutmaz.... yan alan geçiş işini...

kırtik
Daire Başkanı
17 Eylül 2012 23:33

Bu yazı bizede geldi.Yeni bir yönetmelikten bahsetmiyor.Anladığım kadarıyla aynı şartlar geçerli olacak. Ancak kontenjanlaar değişir hatta özür grubu talepleri kontenjanlrın dolmasına neden olabilir. Bunu zaman gösterecek.Belkide başlık sahibinin dediği gibi olur.Ama bence meb in işlerine garanti yok. göreceğiz.

tonyukuk74
Memur
17 Eylül 2012 23:36

bu nasıl iş ya il içindede özür durumu için açmışlar biz yine başvuru yapamıyacağız

feritbey2007
Daire Başkanı
17 Eylül 2012 23:36

kırtik hocam,, hangi ile geldi yazı.... normal alan değişikliği değil mi bu yoksa herkesi mi kapsıyor...

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi