Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Mayıs 2020 02:50

Arttırımlı puan hakkında bir soru (konuya hakim tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim)

Zorunlu hizmeti tamamladıktan sonra tam artırımlı ek puan almaya başlamışken eşim norm fazlası olarak aynı ilçede başka bir okula geçmek zorunda kaldı.Ek puanı alma hakkını kaybeder mi?

peripella55
Aday Memur
17 Mayıs 2020 03:53

Evet kaybeder hangi okulda zh bitirmişsen sadece o okuldan alabilirsin başka bir okula geçince artırımlı puan kesiliyor.

Muhalifff
Aday Memur
17 Mayıs 2020 15:35

Bence kaybetmez. Eşdeğer okulsa devam eder diye tahmin ediyorum. Ben zorunlu hizmet olan okuldan zorunlu hizmet başka okula geçtim aynı ilçede. 1 yıl sonra hizmetim bitti, arttırımlı puan almaya başladım.

sınıfçı uğur
Aday Memur
17 Mayıs 2020 15:55

Okul değişikliği dolayısıyla ek puan alamaz.

enesmarmara
Memur
17 Mayıs 2020 16:01

Eşdeger okula bile gitse puan alamaz Hocam.

omerr87
Memur
17 Mayıs 2020 17:00

Bu puan sonradan eklenmiyorsa mebbisde almıyor görünüyor.İlçe milli eğitime gidip sordum yönetmeliği oku,mebbis ne veriyorsa odur cevabını aldım :) Okullar eşdeğer aynı mahallede,isteğe bağlı bir değişim olmadığı için mantıken alması gerekir diye düşünüyorum ama yorumlara bakılırsa sanırım mümkün değil.Cevaplar için teşekkürler

17 Mayıs 2020 17:52

zorunlu hizmetini bitirmeden okul değiştirseydi bi ihtimal alabilirdi.ama zorunlu hizmet bittikten sonra okul değişirse alamaz.

Burakreq
Aday Memur
17 Mayıs 2020 21:17

Merhabalar norm fazlası atamadan dolayı mahkeme kararları var ve hocalar haklı bulunup artırımlı puan almasına karar verilmiş sendikanız varsa danışabilirsiniz. https://www.memurlar.net/haber/803674/baska-bir-zorunlu-hizmet-bolgesinde-calismaya-devam-eden-ogretmenler-artirimli-hizmet-puanindan-faydalanabilirler-mi.html

omerr87
Memur
17 Mayıs 2020 21:46

Zorunlu hizmeti tamamladıktan sonra norm fazlası oldu ne yazık ki :)

dürüst biri lazım, 4 yıl önce

zorunlu hizmetini bitirmeden okul değiştirseydi bi ihtimal alabilirdi.ama zorunlu hizmet bittikten sonra okul değişirse alamaz.

17 Mayıs 2020 21:47

o zaman üstüne bi bardak buzzz gibi su içecek:)

omerr87, 4 yıl önce

Zorunlu hizmeti tamamladıktan sonra norm fazlası oldu ne yazık ki :)

omerr87
Memur
17 Mayıs 2020 21:47

Çok teşekkürler sendika yok ama bunu araştırıp gerekirse sendikalı oluruz :)

Burakreq, 4 yıl önce
Merhabalar norm fazlası atamadan dolayı mahkeme kararları var ve hocalar haklı bulunup artırımlı puan almasına karar verilmiş sendikanız varsa danışabilirsiniz. https://www.memurlar.net/haber/803674/baska-bir-zorunlu-hizmet-bolgesinde-calismaya-devam-eden-ogretmenler-artirimli-hizmet-puanindan-faydalanabilirler-mi.html

omerr87
Memur
17 Mayıs 2020 21:54

Örnek mahkeme kararı varsa o puanı ekletirim :) Buz gibi su yine içilir hava sıcak :)))

dürüst biri lazım, 4 yıl önce

o zaman üstüne bi bardak buzzz gibi su içecek:)

17 Mayıs 2020 22:05

:)evet kapı gibi mahkeme kararı varsa bence buzz gibi su değil şöyle içinde şapkalı plaj şemsiyeli bir portakal suyu için bence:))

omerr87, 4 yıl önce

Örnek mahkeme kararı varsa o puanı ekletirim :) Buz gibi su yine içilir hava sıcak :)))

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi