Editörler : swat3410E.Kayı Han
20 Mart 2020 13:44

Bakaya (Kaçak durumuna düşmek) kalanlar polis olabilirlermi ?
Malumunuz bu konu ile ilgili herkesin farklı düşünceleri var ben polis okunu aradığımda silah altında olma dedikleri için içime rahatlama geldi fakat artık bakayada olmuyor diyebiliyorum.Lütfen saygılı bir biçimde şunu çözelim.

Bu ankete 7 günde, 31 kişi oy kullandı ve 27/03/2020 13:44 tarihinde sona erdi.

Turkpolicc
Daire Başkanı
20 Mart 2020 14:05

Mantık yürüterek cevap verirsem, askerlik durum belgesi istiyorlar sanırım kaçak olmamak için veya silah altında olmamak için, bu sebepten okula kabul edeceklerini sanmıyorum.

Önceki dönemlerde farklı olmuş bu durum fakat o sıralar polis açığı çok olduğu için istisna uygulandı. Bu sene uygulanır mı, sanmıyorum.

İstediğim ise, eğer kazandıysanız polislik hakkınızın yanmaması. Hakkınızda hayırlısı olsun.

sS-c-h-a-t-Zz
Aday Memur
20 Mart 2020 14:21

Cevabın için teşekkürler,ben uzunca bi süre araştırdım malum mayıs ta askere gidecekler var nisanda tecili bitecekler var bunlardan biride benim. yasalar açık ve net silah altında olmamak.Gölbaşını 1 er gün arayla farklı insanların çıkmasını umut ederek farklı saatlerde 4 defa aradım bu bir birinden bağımsız 4 kişide aynı şeyi söylemek istediler gitme kaçak kal die yani onlara göre alım oluyor bunlar bilir kişiler bunun yanı sıra bi kaç pomem okulunuda aradım sonuç aynı bakaya kal devam et kazanırsan allahın izniyle olursun vs vs.ama sizin gibi olaya bakış açımızı değiştiren yorumlar gördükçe evet olmayada bilir diyebiliyoruz fakat hiç bir resmi ağızdan bakaya olan polis olamaz die bir şey götmedik ama yorumlarınız bizi farklı şeylere düşünmeye iten nokta tespitleriniz bizi korkutmuyor değil bu yüzden her bakış açısına ihtiyacımız var şimdi sizin bakış açınızı değerlendirip biraz araştırdım ve okula girerken askerlik durum belgesi istemiyorlar büyük bi ihtimalle kendileri zaten bakıyor ve görüyorlardır..bu yorumumu okuyan ve bu konu ile ilgili bilgisi olan her kimse lütfen yardımcı olun yorumlarınızı fikirlerinizi esirgemeyin..

Turkpolicc
Daire Başkanı
20 Mart 2020 14:27

sS-c-h-a-t-Zz, 4 yıl önce

Cevabın için teşekkürler,ben uzunca bi süre araştırdım malum mayıs ta askere gidecekler var nisanda tecili bitecekler var bunlardan biride benim. yasalar açık ve net silah altında olmamak.Gölbaşını 1 er gün arayla farklı insanların çıkmasını umut ederek farklı saatlerde 4 defa aradım bu bir birinden bağımsız 4 kişide aynı şeyi söylemek istediler gitme kaçak kal die yani onlara göre alım oluyor bunlar bilir kişiler bunun yanı sıra bi kaç pomem okulunuda aradım sonuç aynı bakaya kal devam et kazanırsan allahın izniyle olursun vs vs.ama sizin gibi olaya bakış açımızı değiştiren yorumlar gördükçe evet olmayada bilir diyebiliyoruz fakat hiç bir resmi ağızdan bakaya olan polis olamaz die bir şey götmedik ama yorumlarınız bizi farklı şeylere düşünmeye iten nokta tespitleriniz bizi korkutmuyor değil bu yüzden her bakış açısına ihtiyacımız var şimdi sizin bakış açınızı değerlendirip biraz araştırdım ve okula girerken askerlik durum belgesi istemiyorlar büyük bi ihtimalle kendileri zaten bakıyor ve görüyorlardır..bu yorumumu okuyan ve bu konu ile ilgili bilgisi olan her kimse lütfen yardımcı olun yorumlarınızı fikirlerinizi esirgemeyin..

zhrzgr32
Aday Memur
20 Mart 2020 16:39

kardeşim hiç bi sıkıntı olmaz, silah altında olmaman lazım, bakaya kalmak sorun teşkil etmez

pomeminebandık
Aday Memur
20 Mart 2020 22:44

şu ayrıntıyı atlıyorsunuz kardeşim silah altında olmakla bakaya kalmak aynı şeyler değiller silah altında olmak sevk belgeni alıp teslim olup kimlik çıkarılması demek bakaya gezen vatandaşı asker olarak sorumluluk yüklemez devlet sen bakaya gezerken olası bir kaza sonucu ölsen sana şehit mertebesi verilmiyeceginden bu farkı anlamanızı ve bakaya kalanların polis olabilirler sonucuna varmanızı dilerim...

alcatraz28
Aday Memur
21 Mart 2020 23:55

Kardeşim öncelikle jazandığın zamana askerlik şubesine gidicrksin üzerimden bakayı kaldırmak istiyorum diyiceksin seni zaten hemen almıyorlar mühtemelen celp dönemi kaybı yaşıyosun sana şu tarihte gidiyosun diye belge vericekler o belge işte senin okula kayıt yaptırman için gerekli belge çünkü pomeme kayıt yaparken senden askerlik beşgesi isticekler bu dueumda düzelmiş olucak

soykanhalil
Kapalı
22 Mart 2020 03:31

Daha önce sağlık raporu alıp bakaya alan kişi ne yazık ki diğer celpe atılmıyor çok uğraştım olmadı. 2 gün sonra teslim olman gerekiyor dendi birden fazla şubeye sordum.
alcatraz28, 4 yıl önce

Kardeşim öncelikle jazandığın zamana askerlik şubesine gidicrksin üzerimden bakayı kaldırmak istiyorum diyiceksin seni zaten hemen almıyorlar mühtemelen celp dönemi kaybı yaşıyosun sana şu tarihte gidiyosun diye belge vericekler o belge işte senin okula kayıt yaptırman için gerekli belge çünkü pomeme kayıt yaparken senden askerlik beşgesi isticekler bu dueumda düzelmiş olucak

alcatraz28
Aday Memur
23 Mart 2020 02:21

Askerlik şubesine gidip üzerimden bakayı kaldırmak istiyorum dediğinde 2 gün sonra seni askere alamazlar seni hiçbir birlik kabul etmez askere sadece belirli celp dönemlerinde gidersin. Eğer rapor felan aldıysan diğer celp dönemini beklemezsin o rapor senin geç gitmen anlamına gelir sadece para cezasından yırtarsın. O yüzden bakaya kalmak gibi üzerinizden bakayı kaldırmakta çok kolay dert etmeyin

alcatraz28
Aday Memur
23 Mart 2020 10:12

Şuan askerlik şubesinden geliyorum normalde ben şubat ayında askerde olmam gerekirdi yerim ve sıbıfım belli olmuştu polislik sonuçubu beklemek için bakaya kalanlardan biriyim. Üzerimden bakaayı kaldırmak için askerlik şubesine gittim. Beni mayıs celp dönenine attılar şuan bakaya değilim. Belgemide aldım elimde. Yanlız şu notu belirtmek isterim yedek subay olduğum için bir sonrası döneme attılar beni eğer er olsaydom 2 gün sonra gitmem gerekiyormuş. Artık bakaya değilim eğer mayısa kadar sonuçlar açıklanırsa okula kayıt yaptırabilicem.

ibrahim59090
Yasaklı
23 Mart 2020 16:33

askerlikle ilişiği olmadığı belgeyi aldıysan sorun yok. ama ki yok kayıdın yapılmaz.arkadaşlar silah altında olmama olayını yanlış anlamışlar.silah altındayken gidemezsinki zaten :D

alcatraz28, 4 yıl önce

Şuan askerlik şubesinden geliyorum normalde ben şubat ayında askerde olmam gerekirdi yerim ve sıbıfım belli olmuştu polislik sonuçubu beklemek için bakaya kalanlardan biriyim. Üzerimden bakaayı kaldırmak için askerlik şubesine gittim. Beni mayıs celp dönenine attılar şuan bakaya değilim. Belgemide aldım elimde. Yanlız şu notu belirtmek isterim yedek subay olduğum için bir sonrası döneme attılar beni eğer er olsaydom 2 gün sonra gitmem gerekiyormuş. Artık bakaya değilim eğer mayısa kadar sonuçlar açıklanırsa okula kayıt yaptırabilicem.

ibrahim59090
Yasaklı
23 Mart 2020 16:34

sadece silah altında olmama yetmiyor.bakayada kalmaman lazım ikisi de aynı şeymiş gibi anlatılıyor:D

soykanhalil
Kapalı
24 Mart 2020 23:46

bunu söyledik zaten bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın erden bahsediliyor zaten.
alcatraz28, 4 yıl önce

soykanhalil
Kapalı
24 Mart 2020 23:49

Yedek subay zaten alınamaz 2 gün sonraya onun eğitimleri eşzamanlı olmak zorunda, söylediğim 2 gün sonra teslim olmalısın erler içindi zaten.
soykanhalil, 4 yıl önce
bunu söyledik zaten bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın erden bahsediliyor zaten.
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi