Editörler : F16 Gökçen
15 Kasım 2017 15:51

Anadolu sigorta aralık 2017 müfettiş yardımcılığı sınavı

Merhaba arkadaşlar, ilan yayınlanmış ve kariyer.net ya da linkedin üzerinden başvuru alınacakmış.

Önceki yıllara göre sınav sürecinde bazı farklar var lehimize olduğunu düşündüğüm, ilandaki yabancı dil sertifikalarına sahip olmayanlar Bahçeşehir Üniversitesi'nin ingilizce sınavına girebileceklermiş. Ayrıca alan bilgisi, yabancı dil ve kompozisyon da yok mevcut sınavda, sadece online genel yetenek sınavı yapılacakmış. Sınav ilanına aşağıda yer veriyorum.

--- --- --- --- --- --- ---

Kariyerinizi Sigortalayın.

Şirketimiz Teftiş Kurulu'na sınavla Müfettiş Yardımcıları alınacaktır. İlk aşama olan Genel Yetenek Sınavı'na katılacak adaylarda aşağıdaki koşullar aranacaktır:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, Ticari Bilimler, Yönetim Bilimleri, Siyasal Bilgiler Fakülteleri ile Mühendislik, Matematik, Aktüerya ve İstatistik bölümlerinden veya yine en az 4 yıl süreyle eğitim veren Yüksekokulların, ilgili Fakültelerde yer alan bölümlere benzer bölümleri ile bunların yetkili makamlarca tanınmış yabancı ülkelerdeki eşleniklerinden mezun olmak veya mülakat tarihine kadar mezuniyet belgesini almış olmak,

01.01.1988 tarihinden sonra doğmuş olmak,

Erkek adaylar için göreve başlangıç tarihi itibarıyla askerlik görevini tamamlamış olmak veya en erken 01.01.2019 tarihine

kadar erteletmiş olmak,

Sağlık durumu seyahat etmeye ve Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak,

Kamu haklarından yoksun bulunmamak, affa uğramış olsa bile herhangi bir suçtan dolayı hapis cezası almamış olmak,

Şirketimiz tarafından yapılan Müfettiş Yardımcılığı sınavlarına daha önce bir defadan fazla katılmamış olmak,

Şirketimizin daha önce açtığı giriş sınavlarının mülakat aşamasında başarısız sonuç almamış olmak.

Adaylar, en geç 6 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 17:30'a kadar, Şirketimizin http://www.anadolusigorta.com.tr/tr/insan-kaynaklari/is-basvurulariweb sayfası ile www.kariyer.net ve www.linkedin.com web sayfalarından başvuru yapabileceklerdir. Yukarıdaki koşulları sağlayan adaylar, 9 Aralık 2017 Cumartesi günü 10:00 - 12:00 saatleri arasında online genel yetenek sınavına tabi tutulacaktır.

Bu sınavı takiben uygun bulunan adaylar için 17 Aralık 2017 Pazar günü 09:30 - 15:00 saatleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nde okuma, yazma, dinleme ve konuşma aşamalarından oluşan İngilizce Dil sınavı yapılacaktır. Ancak aşağıda belirtilen yabancı dil sertifikalarından 01.01.2018 tarihine kadar geçerli olan birini ibraz eden adaylar İngilizce Dil sınavından muaf tutulacaktır. Bu aşamalarda başarılı bulunan adaylar değerlendirme merkezi uygulamasına davet edilecektir.

YABANCI DİL KURUM ADI SINAV / ASGARİ PUAN / SEVİYE

İNGİLİZCE

ETS TOEFL - IBT / 85

ALMANCA

Goethe Enstitüsü

Zertifikat C1, ZMP, ZOP

Kleines Deutsches SprachdiplomGrosses Deutsches Sprachdiplom

FRANSIZCA

Fransız Milli Eğitim Bakanlığı / Fransız Kültür Merkezi DALF C1, DALF C2

Fransız Kültür Merkezi TEF/ 699

Teftiş Kurulu üyelerinin merkez görev yeri İstanbul'dur.

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi Teftiş Kurulu Başkanlığı

Bilgi için: (0850) 744 01 26 / 03 91 / 03 92 Rüzgarlıbahçe Mah. Kavak Sok. No: 31 34805 Kavacık / İstanbul

WhatsApp hattı: (0539) 214 13 98

[email protected]

www.anadolusigorta.com.tr

fatih.karagulle
Aday Memur
16 Kasım 2017 15:57

Online genel yetenek sınavına daha önce giren var mı? Garanti de öyle yapıyordu galiba.

ddoa
Aday Memur
16 Kasım 2017 17:38

arkadaşlar kurum hakkında bilgisi olan var mı ? mesela turne süresi ver mı varsa ne kadar ya da sabite geçmek gibi bir olay var mı ?

DSeda92
Aday Memur
17 Kasım 2017 00:47

Kurum sağlammış, iş bankası grubu. Arkadaşımın tanıdığı orda çalışıyor, müfettişlerin turnesi oluyormuş ama banka gibi fazla değilmiş. Sınavla ilgili içeriğini vs bilen/duyan var mı? klasik yazılı sınavı kaldırmışlar bu sene.

hakanelibol
Aday Memur
17 Kasım 2017 17:12

daha önce muhtelif bankaların sınavında benzer bir uygulama yapmıştım, baya rahat oluyordu. DSeda92'nin dediği gibi turnesi bankalara göre azmış.. maaşlar hakkında net bilgisi olan var mı acaba

fatih.karagulle, 6 yıl önce

Online genel yetenek sınavına daha önce giren var mı? Garanti de öyle yapıyordu galiba.

ddoa
Aday Memur
18 Kasım 2017 12:44

arkadaşlar ben ilana ankara'dan başvurdum. Sınava çağırılmama gibi bir durum olur mu ? çünkü ilanda İstanbul Asya yazıyor da.

fatih.karagulle
Aday Memur
19 Kasım 2017 14:21

sınav online diyor, herkes evinden yapabilir herhalde.

dil sınavı ve mülakatlar istanbuldadır.

yavsel
Aday Memur
19 Kasım 2017 15:15

İngilizce mülakat nasıl olur acaba? Konuşma okuma yazma vs

hakanelibol
Aday Memur
20 Kasım 2017 08:38

İlanda şöyle bir ifade var "Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nde okuma, yazma, dinleme ve konuşma aşamalarından oluşan İngilizce Dil sınavı yapılacaktır". anladığım kadarıyla toefl benzeri bir sınav ama araştırdığım kadarıyla da toefl a göre kolaymış

yavsel, 6 yıl önce

hakanelibol
Aday Memur
20 Kasım 2017 08:41

nihai mülakatı kastediyorsanız (kurul karşısında olan) türkçeymiş

yavsel, 6 yıl önce

yavsel
Aday Memur
20 Kasım 2017 10:45

Teşekkür ederim. Dinleme, okuma, yazma güzel de konuşmada sıkıntı olur gibi :)

hakanelibol, 6 yıl önce

nihai mülakatı kastediyorsanız (kurul karşısında olan) türkçeymiş

fatih.karagulle
Aday Memur
24 Kasım 2017 16:12

sınav davetiyesi alan var mı?

ddoa
Aday Memur
24 Kasım 2017 16:26

ben geçen hafta başvurdum bana davet gelmedi.size geldi mi?

fatih.karagulle, 6 yıl önce

sınav davetiyesi alan var mı?

jedan
Aday Memur
24 Kasım 2017 16:38

6 aralığa kadar başvurular devam ediyormuş, bittiğinde gelir davetler :)

Legrande
Aday Memur
24 Kasım 2017 17:46

Maaşlar hakkında bilgisi olan var mı?

fatih.karagulle
Aday Memur
25 Kasım 2017 11:08

teftiş maaşları genelde iyidir. iş bankası kurumu bi de. ama yoğun ve stresli olabilir.

asderrya
Aday Memur
27 Kasım 2017 21:49

arkadaşlar merhaba ben bu sınava antalyadan başvurdum kariyer.net üzerinden. ancak ilandaki şehirden başka bir şehirden başvurmuş olmam başvurumun görüntülenmemesi gibi bir sorun yaratır mı ?

bir de alan sınavı olmayacak anladığım kadarıyla. anadolu sigorta da iş bankasına bağlı bir kuruluş olduğuna göre sınav iş bankasının uzman yardımcılığı-müfettiş yardımcılığı sınavlarındaki genel yetenek sınavı gibi olur herhalde. bu sınavlar hakkında bilgisi olan paylaşırsa çok güzel olur.

asıl kafamı kurcalayan soru genel yetenek sınavından sonra yapılacak olan ingilizce sınavı. bu sınav büyük olasılıkla toefl-ielts gibi olucak ancak sınavın geçme notu konusunda bir bilgi yok. sınavı da bahçeşehir üniversitesi hazırlar herhalde çünkü sınav orda olucak. bahçeşehir de hazırlık atlama ya gibi bir sınav olur gibime geliyor.

hakanelibol
Aday Memur
28 Kasım 2017 14:00

Arkadaşlar selam, bugün 0850 li bir numara arayıp cv mdeki olmayan birkaç bilgiyi teyit etti, başka aranan oldumu.

ddoa
Aday Memur
28 Kasım 2017 19:42

hangi bilgiler soruldu hocam ?

hakanelibol, 6 yıl önce

Arkadaşlar selam, bugün 0850 li bir numara arayıp cv mdeki olmayan birkaç bilgiyi teyit etti, başka aranan oldumu.

hakanelibol
Aday Memur
29 Kasım 2017 13:37

askerlikle tecil bilgisini sordular

ddoa, 6 yıl önce

hangi bilgiler soruldu hocam ?

izm90
Aday Memur
30 Kasım 2017 18:11

Arkadaşlar merhaba, bana bugün Kariyer.net üzerinden "Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi tarafından açılan Müfettiş Yardımcılığı sınavına başvurunuz olumlu olarak değerlendirilmiş olup 09 Aralık 2017 Cumartesi

günü düzenlenecek olan online Genel Yetenek Sınavına katılımınız uygun görülmüştür." İle başlayan bir msj geldi.

Toplam 143 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi