Editörler : supporters.
«181920212223242526272829»

mirhat farmer
Aday Memur
16 Nisan 2019 15:07

Merhaba, Bem de 27 martta etik kuruluna verildiğimi tesadüfen sisteme bakarak öğrendim. şimdi büyük bir hayal kırklığı var. ayrıca 3. haftaya girmiş olmamıza rağmen henüz elime savunma tutanağı ulaşmadı?

SORU: bir bildiriyi sehven 2 defa puanlamışım bundan dolayı olabilir mi? veya danışmanımın adını tezden ürettiğim kitaba yazmadım.?

LÜTFEN HERHANGİ BİR BİLGİYE SAHİP OLAN VAR İSE (HER KONUDA) ÇÜNKÜ MAĞDUR OLANLAR SIK SIK BURAYA BAKIYOR BU PLATFORM TEK HABER ALDIĞIMIZ YER.

ŞİMDİDEN ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

Molevo
Kapalı
18 Nisan 2019 01:21

Sayın Hocalarım

Tezden üretilmiş yayın ile ilgili bir sorum olacak. 8 tane figürü bulunan doktora öncesi çok yazarlı bir makalemin 2 tane figürü tezimde mevcut. Bu durumda bu yayını tezden üretilmiş yayın olarak mı göstermem gerekiyor yoksa normal makale olarak mı bilemedim? Tezden üretilmiş yayın olarak belirtsem, üretilmemiştir diye bir sorun ile karşılaşabilirim. Aksine tezden üretilmemiştir desem bu defada jürinin biri tezden üretilmiş yayın olarak sorun çıkartabilir. Bu konudaki tavsiyeniz nedir?

drnaz
Aday Memur
19 Nisan 2019 11:33

Hocam benim sistemde bir değişlik yok. Jüri sürecinde yazıyor. Etik'ten de tarafıma gelen bir yazı yok. Öyle bekliyorum

mirhat farmer, 5 yıl önce

Merhaba, Bem de 27 martta etik kuruluna verildiğimi tesadüfen sisteme bakarak öğrendim. şimdi büyük bir hayal kırklığı var. ayrıca 3. haftaya girmiş olmamıza rağmen henüz elime savunma tutanağı ulaşmadı?

SORU: bir bildiriyi sehven 2 defa puanlamışım bundan dolayı olabilir mi? veya danışmanımın adını tezden ürettiğim kitaba yazmadım.?

LÜTFEN HERHANGİ BİR BİLGİYE SAHİP OLAN VAR İSE (HER KONUDA) ÇÜNKÜ MAĞDUR OLANLAR SIK SIK BURAYA BAKIYOR BU PLATFORM TEK HABER ALDIĞIMIZ YER.

drnaz
Aday Memur
19 Nisan 2019 11:38

Hocam başvuru şartları o kadar belirsiz ve karışık ki...neredeyse her yayında ve belgede birilerine göre hata bulmak mümkün: A kişisi doğru der, B kişisi doğru değil der. Değerlendiren hocaların bile içinden çıkamadığı durumlar vardır eminim. Onun için hangi yayın etik soruna sebep olmuştur'u tahmin etmek çok zor. Sıkmayın canınızı. Nasıl olsa başlayan bir iş illaki bitecek. Hayat kısaaa...kuşlar uçuyor

Molevo, 5 yıl önce

Sayın Hocalarım

Tezden üretilmiş yayın ile ilgili bir sorum olacak. 8 tane figürü bulunan doktora öncesi çok yazarlı bir makalemin 2 tane figürü tezimde mevcut. Bu durumda bu yayını tezden üretilmiş yayın olarak mı göstermem gerekiyor yoksa normal makale olarak mı bilemedim? Tezden üretilmiş yayın olarak belirtsem, üretilmemiştir diye bir sorun ile karşılaşabilirim. Aksine tezden üretilmemiştir desem bu defada jürinin biri tezden üretilmiş yayın olarak sorun çıkartabilir. Bu konudaki tavsiyeniz nedir?

sernev2014
Aday Memur
19 Nisan 2019 11:46

bende de benzer bir sorun var, benimde bir yayınım sehven iki ayrı bölümde puanlanmı, 1 aydan uzun süredir etik incelemede yazıyor. Ancak haber yok, neden etikte olduğuna dair herhangi bir bilgi verilmedi

dent45
Aday Memur
19 Nisan 2019 14:45

Merhabalar, sağlık etik kurul toplantı tarihi ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

19 Nisan 2019 14:48

Hocam sağlık etik kurulu en son 7 martta yapıldı 6-7 haftada bir yapılıyor önümüzdeki hafta olma ihtimali çok yüksek.

dent45, 5 yıl önce

Merhabalar, sağlık etik kurul toplantı tarihi ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

dent45
Aday Memur
19 Nisan 2019 15:05

Teşekkürler hocam.

çilekeşdoçadayı, 5 yıl önce

Hocam sağlık etik kurulu en son 7 martta yapıldı 6-7 haftada bir yapılıyor önümüzdeki hafta olma ihtimali çok yüksek.

Ahbudocentlik
Kapalı
20 Nisan 2019 09:39

Merhaba arkadaslar ekim 2018 basvurusuyum sistemde juri sureci olarak gorunen basvurumun carsamba gunu UAK tan gelen posta ile meger etik kurulda oldugunu ogrendim birtane juri uyesi beyannamede puanlamadigim yayinlar sebebiyle etik kurula vermis iki sebepten dolayi birisinci bir sempozyumda extended abstract olarak yayinlanan bildirimi dbs sistemine ozet olarak girmemmis tam metin olarak girmeliymisim yaniltici beyan demis kendileri bildiri tam.metin olmaya okadar uzakki birbucuk sayfa. diger sebep ise onceden bildiri olan bir calismayi genisletip makaleye cevirme asamasinda bazi yazarlarin kendi istekleri ile makalede yer almak istememeleri ve bunu birer feragatname ile beyan etmislerdi tabi ama ben bu calismalari puanlamaya dahil etmedigim icin feragatnameleri UAK a gondermedim bile. Sormak istedigim konu beyannamemde puanlamadigim bu yayinlarla etikkurula sevk edilmem.nekadar dogru ve elimdeki feragatnameleri etik kurul komisyonuna sundugumda kabul gorme ihtimali nedir. Ve bir sonraki fen muhendislik komisyon toplantisi nezaman yapilir acaba. Simdiden tesekkurler hepimizin hakkinda hayirlisi olmasini diliyorum

Yasin kaya01
Memur
20 Nisan 2019 16:50

Sağlık haftaya diye biliyorum
dent45, 5 yıl önce

fizikci0048
Aday Memur
21 Nisan 2019 11:42

Merhaba Arkadaşlar,

Cuma günü ÜAK tan bir yazı geldi ve etik kuruluna kaldığımı öğrendim. Gerekçe olarak ta lisansüstü tezden çıkan yayında sorumlu yazar olarak adayın veya onun danışmanının olmaması olarak yazıyor. Bu durum ile karşı karşıya kalan var mı? İknici sorum ise sizce bu durumun sonucunda ne olur? değerli fikirleriniz bana yardımcı olacağına inanıyorum. Teşekkürler

21 Nisan 2019 11:46

Danışmanının itirazı yoksa kime ne onu anlamadım

fizikci0048, 5 yıl önce

Merhaba Arkadaşlar,

Cuma günü ÜAK tan bir yazı geldi ve etik kuruluna kaldığımı öğrendim. Gerekçe olarak ta lisansüstü tezden çıkan yayında sorumlu yazar olarak adayın veya onun danışmanının olmaması olarak yazıyor. Bu durum ile karşı karşıya kalan var mı? İknici sorum ise sizce bu durumun sonucunda ne olur? değerli fikirleriniz bana yardımcı olacağına inanıyorum. Teşekkürler

mirhat farmer
Aday Memur
21 Nisan 2019 13:59

hocam merhaba, tahmininiz 2 defa puanlamak mı? gerçekten sırf bu nedenle etik kuruluna verilir mi? ayrıca diğer hocalarımın yazılarına bakıyorum da bilgilendirilme şekilleri; kimi posta geldi kimi mail geldi diyor fakat bana gelen beni bilgilendiren herhangi bir yazı yok.

iyi çalışmalar dilerim.

sernev2014, 5 yıl önce

bende de benzer bir sorun var, benimde bir yayınım sehven iki ayrı bölümde puanlanmı, 1 aydan uzun süredir etik incelemede yazıyor. Ancak haber yok, neden etikte olduğuna dair herhangi bir bilgi verilmedi

mirhat farmer
Aday Memur
21 Nisan 2019 14:04

hocam sizin sistemde değişiklik yoksa belki etik kurulunda değildir. net bilgi aldınız mı;?

drnaz, 5 yıl önce

Hocam benim sistemde bir değişlik yok. Jüri sürecinde yazıyor. Etik'ten de tarafıma gelen bir yazı yok. Öyle bekliyorum

aaakademisyen
Aday Memur
22 Nisan 2019 22:14

Ewet beni haksız yere etiğe şikayet eden hocayı üaka ek savunma ve şikayet konulu bir dilekçe vererek kanıtlarıyla birlikte şikayet ettim. Adam bütün etik ilkeleri çatır çatır çiğnemiş birde beni daha önce ayrıntılarını verdiğim nedenlerden dolayı şikayet etmiş. Allah hakkımı bu zalim adamın yanına koymasın. Rab bime havale ediyorum.....

aaakademisyen, 5 yıl önce

Meraba Sayın Hocam

Gözünüz aydın sizin için, çilekeş rumuzlu arkadaş için ve diğer olumlu sonuçlanan arkadaşlar için çok sevindim hayırlı olsun.

Bu Arada beni etik kurula şikayet eden hocanın intihal, dublikasyon, dilimleme, haksız yazarlık, ve destekleyen kurumu belirtmeme şeklinde etik ihlallerine rastladım en yakın zamanda şikayet edeceğim ve gereken neyse yapacağım benim 6 ayımı bana haram etti bende aynısını ona yaşatacağım.

drnaz
Aday Memur
23 Nisan 2019 17:02

Hocam tarafıma iletilmiş yazılı bilgi yok, sözlü olarak bildirilen bilgi. ÜAK sisteminde öyle yazıyormuş. Ama DBS'deki kendi sayfamda helen 'Jüri sürecinde' yazıyor. Hayırlısı

hocam sizin sistemde değişiklik yoksa belki etik kurulunda değildir. net bilgi aldınız mı;?

sernev2014
Aday Memur
24 Nisan 2019 10:17

bana henüz bilgi gelmedi, sistemde etik incelemede yazıyor. benim tahminim o. Çünkü etik kurallarda böyle bir durum etik ihlal olarak yazıyor.

bana ilk önce asgari şartları sağlamıyor demişti jüri. bende itiraz etmiştim. çünkü asgari şartları sağlıyordum. jüri iki farklı yerde puanlandığını farkettiğini ama bunun bilerek olmadığını düşündüğünüde yazmıştı raporuna.

ben itiraz edince bu durumu etik ihlal diye söylemiş olabileceğini düşündüm.

1 aydan fazla zamandır dosyam etik incelemede görünüyor, bir savunma isteselerde bende sebebini öğrensem..

hocam merhaba, tahmininiz 2 defa puanlamak mı? gerçekten sırf bu nedenle etik kuruluna verilir mi? ayrıca diğer hocalarımın yazılarına bakıyorum da bilgilendirilme şekilleri; kimi posta geldi kimi mail geldi diyor fakat bana gelen beni bilgilendiren herhangi bir yazı yok.

iyi çalışmalar dilerim.

Ahbudocentlik
Kapalı
24 Nisan 2019 14:17

Sayın hocalarım Asgari şart veya etik kurul konularında adaya yapılan tebligatlarda juri üyesinin isminin göründüğünden bahsediliyor ancak bana 18 nisanda tebliğ edilen Etik kurul yazısında juri üyesinin ismi silinmiş alanım fen ve mühendislik. Ayrıca gelen yazıda 12 Nisanda yapılan toplantıda savunmamın alınmasına karar verildiği yazmasına rağmen sistemde halen juri sürecinde olarak görünüyor bu konuda hakkında değerli yorumlarınız nedir acaba

24 Nisan 2019 14:36

Hocam geçmiş olsun, maalesef bu dönemden itibaren öyle bir yola gitmişler, şimdiye kadar etiğe veren jürinin isminin yazdığı rapor savunma yapmak için doçent adayına gönderiliyordu, artık isimi silerek 7 jüri içinden her kim veya kimler, etiğe verdiyse bilemiyorsunuz bu kararı neden aldılar bimiyorum ancak sanırsam savunma yaparken savunmaya etiğe veren jüri üyesinin aynı ve benzer durumda makale, kongre vb durumunu yazıldığından bu durum üak ın başını ağrıttı düşünebiliyormusunuz sizi etiğe veren jüri üyesinin makalelerinde, kongre bildirilerinde, kitaplarında intihal var veya aşırı benzerlik var, yada dublikasyon var haksız yazarlık var, varda var, sizde savunmanızı yazarken aynı şeyleri beni etiğe verenden yapmış yada etiğe veren jürinin değil profluğu doktorası elinden alınmalı yazdınız, yada ayrıca bu jüriyi sizde yök e şikayet ettiniz ki bu durumlar çok oluyor işte üak ta bu vb durumların önüne geçmek için etiğe veren hocanın ismini göstermeme kararı almış olabilir, ancak yapılan bu uygulama tamamen aday aleyhine olan bir uygulamadır, Bundan sonra isminin görülmeyeceğini duyan jüriler etiğe vermede daha bir cesaretli olacaktır, gözünün üstündeki kaş yetersiz deyip etiğe verecektir, gerçekten çok üzücü bir durum ancak hiç canınızı sıkmayın saçma sapan şekilde etiğe verilen adaylar vicdanlı bilirkişilerce aklanmaktadır ve aklanacaktır.

diğer sorunuz hala jüri sürecinde yazma meslesine gelince o hiç önemli değil, memur ekrandan girip etik incelemede yazmamış, bazen 1 yıl etik incelemede yazmadığıda oluyormuş, bazende size tebligat yapılmadan memur ekranda etik incelemede yazabiliyormuş,

kolaylıklar diliyorum, 4-6 aylık bir süreciniz başlamış sonu iyi olacağından emin olun, inşallah lehinize sonuçlanır.

Ahbudocentlik, 5 yıl önce

Sayın hocalarım Asgari şart veya etik kurul konularında adaya yapılan tebligatlarda juri üyesinin isminin göründüğünden bahsediliyor ancak bana 18 nisanda tebliğ edilen Etik kurul yazısında juri üyesinin ismi silinmiş alanım fen ve mühendislik. Ayrıca gelen yazıda 12 Nisanda yapılan toplantıda savunmamın alınmasına karar verildiği yazmasına rağmen sistemde halen juri sürecinde olarak görünüyor bu konuda hakkında değerli yorumlarınız nedir acaba

Molevo
Kapalı
24 Nisan 2019 20:29

Arkadaşlar, ben artık hiç birşey için pozitif düşünemiyorum malesef. Etiğe veren jüri üyesinin ismini vermedikleri gibi onu haklı çıkartmak için ellerinden geleni yaptıklarını düşünmeye başladım. Akademik teamüllere aykırı olarak bir doçent adayından beklenmedik tutum ve davranış ya da yanıltıcı beyan deyip dosyayı kapatabiliyorlar. Söz konusu yanıltıcı beyanın ne olduğu ya da uygunsuz gördükleri tutum ve davranışın ne olduğunu belirtmiyorlar. Bu konularda nasıl bir yol izlenilmeli tavsiyeleriniz nelerdir?

Toplam 8076 mesaj
«181920212223242526272829»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi