Editörler : "eskiyara"Pangaea

vkgz6
Şube Müdürü
26 Mayıs 2022 15:53

bu ek 2 kriterleri ne ise yarayacak. okumadim henuzde.

vkgz6
Şube Müdürü
26 Mayıs 2022 16:35

baktıkça saçmalık oek 2 belgelerinin pek çoğuna ulaşılamaz. saklayan idare vardir saklamayan vardır 15 20 yıl onceki belgeyi nerden bulacaksin

Profilom
Aday Memur
26 Mayıs 2022 20:56

bahsettiğiniz zümre başkanlığının ek2 kriterlerinde bahsedilen olmadığı söyleniyor. ben de aynı durumdayım

nationalgeographic, 2 yıl önce

Evet hocam. Ben lisede çalışıyorum. Bu sene okul zümre başkanı benim mesela. Daha önceki 2 yıl başka arkadaş yapmıştı. Biz sene başı öğretmenler kurulunda belirlemiştik. Birinci dönem ve ikinci dönem başı olmak. üzere 2 toplantı yaptık ders zümre başkanları ile.

26 Mayıs 2022 21:56

Profilom hocam siz sanırım 3.sınıf öğretmenlerininin zümre başkanısınız. Ben okulda hem kendi branşımın hemde 40 öğretmenin zümre başkanı olmuş oluyorum. Sanırım ek 2 de belirtilen durum bu. Okul zümre başkanı bu oluyor.

Profilom
Aday Memur
26 Mayıs 2022 22:03

evet öyle sanırım. okul kurum zümre başkanı okul içinde tek oluyor. sene başında kurul toplantısında seçiliyor.

nationalgeographic, 2 yıl önce

Profilom hocam siz sanırım 3.sınıf öğretmenlerininin zümre başkanısınız. Ben okulda hem kendi branşımın hemde 40 öğretmenin zümre başkanı olmuş oluyorum. Sanırım ek 2 de belirtilen durum bu. Okul zümre başkanı bu oluyor.

Ogretmenhanm
Memur
26 Mayıs 2022 22:46

Hocam 5 yıl zümre başkanlığı yaptım hiç okul zümre başkanı seçildiğini duymadım. Benim okulumda böyle birşey yok. Yada bizimkiler bunu atlamislar.
Burhanhan, 2 yıl önce

Okul/kurum zümre başkanlığından kasıt: örneğin ortaokullarda her dersin zümre başkanı vardır bunda hemfikiriz. Genelgede bahsedilen zümre başkanlığı tüm bu alan zumre başkanlarından oluşan bir kurulun baskani daha olur. İşte genelgede ki zümre başkanlığı bunu kastediyor. Yine misal ilkokulda her sınıflar icin bir zümre başkanı olur ve bu zümre başkanlarının oluştuğu bir kuruldaha olur işte o kurulun başkanıdır genelgede kastedilen.

Ogretmenhanm
Memur
26 Mayıs 2022 22:50

Hocam 40 ogretmenli bir ilkokulda çalışıyorum yıllardır ben ilk kez böyle birşey duydum.
Malatyalı-fenci, 2 yıl önce

okullarda branş zümre başkanları kurulu toplantısı diye bir toplantıyı ilk defa duyuyorum.

şube öğretmenler kurulu toplantısı ile karıştırıyor olmayasınız..

yada kabalık okullarda görev yapan arkadaşlar varsa, branş zümre başkanları olarak toplanıp bu şekilde toplantı yaptınız mi hiç?

fb88
Şube Müdürü
26 Mayıs 2022 22:56

Mebbisteki fotoğrafların biometrik olması gerekiyormu .bilgisi olma öğret arkadaş varmı

vkgz6
Şube Müdürü
26 Mayıs 2022 22:58

okul zümre başkanı bir kişidir ve çokta önemli bir görev olmadığı için genelde seçilmez.

ömer42
Daire Başkanı
26 Mayıs 2022 23:05

1-Tüm öğretmenlerin hizmetiçi rğitim sertifikası var (mebbis hizmetiçi modülünden alınabilir) 3.4

2-Eylül ayında yapılacak öğretmenler kurulundan sonra idareniz görevli olduğunuz komisyonlarlarla ilgili bir görevlendirme yazısı yazacak. 2.5

Böylece tüm öğretmenlerin ikişer tane belgesi olacak. Yani panik yapmaya gerek yok arkadaşlar. Zümre başkanı kim olur, bizim okulda müdür yardımcısı zümre başkanı oluyor gibi tartışmalara hiç gerek yok.

ömer42
Daire Başkanı
26 Mayıs 2022 23:06

Bu belgeler 3 Ekim'e kadar Mebbis'e yüklenecek.

vkgz6
Şube Müdürü
26 Mayıs 2022 23:39

daimi komisyonlar haric demis ama
ömer42, 2 yıl önce

1-Tüm öğretmenlerin hizmetiçi rğitim sertifikası var (mebbis hizmetiçi modülünden alınabilir) 3.4

2-Eylül ayında yapılacak öğretmenler kurulundan sonra idareniz görevli olduğunuz komisyonlarlarla ilgili bir görevlendirme yazısı yazacak. 2.5

Böylece tüm öğretmenlerin ikişer tane belgesi olacak. Yani panik yapmaya gerek yok arkadaşlar. Zümre başkanı kim olur, bizim okulda müdür yardımcısı zümre başkanı oluyor gibi tartışmalara hiç gerek yok.

Bellinay
Memur
26 Mayıs 2022 23:46

Bundan sonra mebbis üzerinden alacağımız eğitimler 180 saate eklenecekmi

ömer42
Daire Başkanı
26 Mayıs 2022 23:53

Kastedilen öğretmenlerin seçilmeden doğal üyesi olduğu kurul ve komisyonlar hocam. Tüm öğretmenler öğretmenler kurulunun veya okul aile birliğinin doğal üyesidir. Bunlar için seçim yapılmaz. Ancak eser inceleme komisyonuna öncelikle Türkçe/Edebiyat öğretmenleri arasından görevlendirme yapılır. Bir okulda 5 tane Türkçe öğretmeni varsa tamamı bu komisyonda yer almaz. Yani bu komisyonun doğal üyesi değildir tüm Türkçe öğretmenleri veya diğer branş öğretmenleri.

vkgz6, 2 yıl önce
daimi komisyonlar haric demis ama

vkgz6
Şube Müdürü
26 Mayıs 2022 23:58

haklısın.mantikli.
ömer42, 2 yıl önce

Kastedilen öğretmenlerin seçilmeden doğal üyesi olduğu kurul ve komisyonlar hocam. Tüm öğretmenler öğretmenler kurulunun veya okul aile birliğinin doğal üyesidir. Bunlar için seçim yapılmaz. Ancak eser inceleme komisyonuna öncelikle Türkçe/Edebiyat öğretmenleri arasından görevlendirme yapılır. Bir okulda 5 tane Türkçe öğretmeni varsa tamamı bu komisyonda yer almaz. Yani bu komisyonun doğal üyesi değildir tüm Türkçe öğretmenleri veya diğer branş öğretmenleri.

medefe
Aday Memur
26 Mayıs 2022 23:59

Birinci alandan DYK görevi yapmış olmak maddesi ile, üçüncü alandan da mesleki alanda yeterlik kazandığını gösteren herhangi bir hizmetiçi kurs sertifikası kriterleri karşılamaya yetiyor. Fazlasını istemiyorlar ki. Bu saydıklarıma öğretmenlerin %80'i sahiptir. Bu belgeler de daha elimize gelmeden mebbis'e yüklenen şeylerdir zaten. Ömer hocamın dediği gibi paniğe ve bu kadar gürültüye gerek yok. Okul zümre başkanı meselesi yanlış anlaşılmaya müsait olmamasına rağmen -milletin işine gelse gerek- yanlış yorumlanıyor. İfade net. Okuldaki tüm zümre başkanlarının da sözcüsü sayılan bir zümre başkanı vardır, odur.

ömer42, 2 yıl önce

berfin-meb
Müsteşar
27 Mayıs 2022 00:10

2005-2006 yılında yapılan bir sınav 16 yıl sonra tekrar gündeme getirilmeye çalışılıyor.

Bu yanlışlıktan dönülmeli ve buna bir son verilmelidir..

Sözleşmeli ya da kadrolu öğretmen ayırımı gibi uzman öğretmen ve baş öğretmen ayrımı da

yanlıştır ve bir sınavla buna karar verilemez..

Öğretmenleri yüceltecek yerde onları derecelendirmek ne derece doğru olabilir ki ?

Öğretmenlik Meslek Kanunu bundan ibaret olmamalıdır..

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi