Editörler : cihan27E.Kayı Han

İnfaz4206
Kapalı
23 Temmuz 2021 18:55

Gardaş siz şunu idrak edin şükür ediyoruz bunu sizlere kanıtlamak zorunda da değiliz sendika niye vardır hak aramak için vardır hak aranır sonuç alınır veya alınmaya çalışılır kaç milyon memur bekliyor yakında asgari ücret ile bir farkımız kalmayacak ben her zaman maaşımı aldıktan sonra elhamdülillah diyorum şükür ediyorum için rahat etti mi ama hakkımı da almak için hakkımı ararım gardaş
sadecememur06, 3 yıl önce
Arkadaslar zam oranimiz %5+4+4+3 olarak gelecek, seyyanen de 150 tl verilecektir. Sukretmeyi bilmek gerek.Benimki sadece tahmin

sadecememur06
Aday Memur
23 Temmuz 2021 19:47

Ben hakkimizi aramayalim aman sukredelim cok iyi zam orani diye soylemiyorumki. Fazlasini verceklerini dusunmuyorum. Hep boyle oldu adam secimi catir catir kazandi. Emin ol %3+3+3+3+3+3.. diye sabite vaglasa gene secimde kazanacak. O zaman neden memuru isciyi irgalasinki?
İnfaz4206, 3 yıl önce
Gardaş siz şunu idrak edin şükür ediyoruz bunu sizlere kanıtlamak zorunda da değiliz sendika niye vardır hak aramak için vardır hak aranır sonuç alınır veya alınmaya çalışılır kaç milyon memur bekliyor yakında asgari ücret ile bir farkımız kalmayacak ben her zaman maaşımı aldıktan sonra elhamdülillah diyorum şükür ediyorum için rahat etti mi ama hakkımı da almak için hakkımı ararım gardaş

İnfaz4206
Kapalı
23 Temmuz 2021 19:57

Zaten bizi tınlayan yok gardaşim....
sadecememur06, 3 yıl önce
Ben hakkimizi aramayalim aman sukredelim cok iyi zam orani diye soylemiyorumki. Fazlasini verceklerini dusunmuyorum. Hep boyle oldu adam secimi catir catir kazandi. Emin ol %3+3+3+3+3+3.. diye sabite vaglasa gene secimde kazanacak. O zaman neden memuru isciyi irgalasinki?

KamudaMemur
Genel Müdür
23 Temmuz 2021 19:59

.Memurların çoğu hükümete oy vermiyor ki. Niye oy ile baskı yapmaya çalışıyorsunuz anlamadım ? Maaş ile ilgili sonuç ne olursa olsun AKPartiye vermeyen memurların çoğunluğu yine oy vermeyecek. Hükümette bunu çok iyi biliyor. Diğer bir mesele ise kpss başvuran milyolar var. Maaş düşük olursa milyonların çoğu özel sektörde iş bulup kendini bulduğu işte geliştirmeye çalışacak ya da kendisi bir şekilde bir iş kurup ekonomiye katkıda bulunacak. Her iki durumda da özel sektör yani ekonomi kazanacak.

Bunları düşününce anladım ki bize yine ne seyyanen zam vaaar ne de iyi bir yüzde zam var. İstifa edip özel sektörde çalışma düşüncelerim artmaya başladı.

slymndcl
Aday Memur
23 Temmuz 2021 20:02

Sendikaların bir geçerliliği kalmamıştır hükümet karşısında ekonomik hakkımız ihlal edilmektedir.Bu nedenle sendikalardan istifa ederek gereken cevabı vermemiz gerekir mesai başlar başlamaz istifa edecem

inanoner
Yasaklı
23 Temmuz 2021 20:59

bugüne kadar etmeyen bu saatten sonra da etmez

slymndcl, 3 yıl önce
Sendikaların bir geçerliliği kalmamıştır hükümet karşısında ekonomik hakkımız ihlal edilmektedir.Bu nedenle sendikalardan istifa ederek gereken cevabı vermemiz gerekir mesai başlar başlamaz istifa edecem

Sokrat54
Yasaklı
23 Temmuz 2021 21:13

Sanki ilk kez malum sen memuru satıyor ? Bucuklu zamciklari ne çabuk unuttunuz? Her görüşme sonrası milletvekili seçilen genel başkanlarınızi? O kadar irite bir şey yazmışsınız ki!!! İstifa edicem diye.... Kusura bakmayın ama adam olsaydınız çoktan ederdiniz,biktirdiniz her seferinde aynı masalı anlatmaya...

slymndcl, 3 yıl önce

KamudaMemur
Genel Müdür
23 Temmuz 2021 21:21

konuşmalarına dikkat et bilader. ne demek adam olsaydınız. sen kimsin ki forumdaki insanların adamlığını sorguluyorsun. Ayrıca çok kalp kırıcı. Kusura bakma ama sende insan gibi yazmayı öğrenememişsin !

Sokrat54, 3 yıl önce

Sanki ilk kez malum sen memuru satıyor ? Bucuklu zamciklari ne çabuk unuttunuz? Her görüşme sonrası milletvekili seçilen genel başkanlarınızi? O kadar irite bir şey yazmışsınız ki!!! İstifa edicem diye.... Kusura bakmayın ama adam olsaydınız çoktan ederdiniz,biktirdiniz her seferinde aynı masalı anlatmaya...

özgün düşünce
Aday Memur
24 Temmuz 2021 00:44

borozan sendika olan memur sendir. klarnetçisi ise kamu sendir.bunlar kendileri çalıp kendileri oynamak üzere dış güçler tarafından desteklenmektedirler. Amaç türkiyede memuru maddi manevi baskı altına aldın mı tüm türkiyeyi baskı altına alabilirsin. Hakem heyette bunların şakşakçısıdır. Tavşana kaç tazıya tut formülünü uygulamaktadır.Ama z gençliği bunların yaptıklarını görüyor. çalışma hayatı tarihi kitapları yıllarca bunları onların yüzüne yazılar yazarak makaleler yazarak vuracaktır..memura yirmi yıldır vurulan zincirler vuranların ayaklarına vurulacaktır. bunu da z kuşağı yapacak kudrete sahiptir.

ataalperen
Genel Müdür
24 Temmuz 2021 01:07

Kiralar bir anda 2 katına çıktı. Halimiz ne olacak çok merak ediyorum.

ebelinka
Şef
24 Temmuz 2021 05:53

Yüzde 3+3 le masadan kalkmış hiçbir sendika, memurun lehine çalışmaz. Kimse umutlanmasın 50 lira seyyanen alır, pazarlıkta ağaları ne derse o olur.

memur003
Aday Memur
24 Temmuz 2021 08:18

Umutsuz bir bekleyiş var bakalim sonu ne olacak herşey uc katina artmisken maaslar eksiye dogru gitmekte.. insallah alin yuzde beş demezler ..

İcra Memuruuu
Yasaklı
24 Temmuz 2021 08:34

Maaşları 7 K altında olanlara en az 1000 Tl seyyanen zam. üstüne zaten gerek yok en ufak zamda bile 1K alıyor

ozakn
Aday Memur
24 Temmuz 2021 10:50

Sendikaya üye olmadım bize ne getirisi oldu memuru hangi sendika savunyorsa ona üye olacam

İnfaz4206
Kapalı
24 Temmuz 2021 12:29

Valla öyle maaş adaleti sağlanıcak dendi aramızda uçurumlar oynuyor
İcra Memuruuu, 3 yıl önce
Maaşları 7 K altında olanlara en az 1000 Tl seyyanen zam. üstüne zaten gerek yok en ufak zamda bile 1K alıyor

Ramis bey
Aday Memur
24 Temmuz 2021 14:54

Öyle bir sendika bulabilirsen söyle biz de ona üye olalım
ozakn, 3 yıl önce
Sendikaya üye olmadım bize ne getirisi oldu memuru hangi sendika savunyorsa ona üye olacam

sınıfcıcenk06
Yasaklı
24 Temmuz 2021 19:14

memur sen şurdan şuraya bir adım atamaz ..gel derler gewlir git derse gider

asikral1
Şef
24 Temmuz 2021 19:35

Rüya görme verirler mi hangisi rahmetli NECMETTİN ERBAKAN olabilir ki o dönem sendika %15 diyor erbakan siz ne diyorsunuz ben %50 düşünüyorum memur için siz temsilcileri ise 15 diyorsunuz der
VATANUĞRUNA, 3 yıl önce
2023 ün şakası yok! Hükümet hükümet olarak kalmak istiyorsa, sendika yetkisini korumak istiyorsa formül net ve açık: 20+20 ve 20+20 zamdır. Altındaki rakamlar kabul e-di-le-mez. 5 milyon suriyeliye bağrını açan ve 60-70 milyar dolar harcadım diye övünen ülkemiz! Memura 3,4,5 zam verip sabredin diyemez.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
24 Temmuz 2021 19:38

Paşa keyifleri bilir. Mührün şakası yok. Keser hesabı. Gücenmece darılmaca olmasın.
asikral1, 3 yıl önce
Rüya görme verirler mi hangisi rahmetli NECMETTİN ERBAKAN olabilir ki o dönem sendika %15 diyor erbakan siz ne diyorsunuz ben %50 düşünüyorum memur için siz temsilcileri ise 15 diyorsunuz der

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
24 Temmuz 2021 19:43

Bu vakitten sonra, evin içine girecek ekonomik gelişmelere bakarım. Babam karşı mahallenin çocuklarını yedirip-içirip-giydirip mutlu ederken, bana sen azıcık daha sabret diyemez. Çünkü faturalar geldiğinde kimse gözümün yaşına bakmıyor, ev sahibi kira zamanını iple çekiyor... İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın.
asikral1, 3 yıl önce
Toplam 181 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi