Editörler : "eskiyara"Pangaea
31 Mayıs 2009 20:06

İl Dışı Atama İptali *

29 Mayıs Cuma günü İl dışına tayinim çıktığını öğrendim. Fakat bunun özel yaşamımdaki bazı durumlar nedeniyle iptalini istiyorum. Bu işlemi ne şekilde yapabilirim ?

mrtgnr1982
Memur
31 Mayıs 2009 21:32

Atamadan sonra oluşan özrünü belgelemen lazım hocam.Bunu da idare veya bizzat personel genel müdürlüğüne iletmen lazım

Akrep79
Şef
31 Mayıs 2009 21:55

İstanbul'dayım Isparta'ya çıktı hocam. Geçen yıl, bazı arkadaşlar dilekçeyle iptalini sağladıklarını söylüyorlar. Dediğiniz gibi dilekçede mazereti yazıp ilçe Meb'e veriyor, ordan il Meb evrağı uygun görür ve onaylaylarsa bakanlıkta kararname iptali yapan ilgili kişilere gönderiyormuş.İl onayladıktan sonra bakanlık da onaylıyor diyorlar. Bu durumu yaşayan, yapan var mı, bana söylenenler ne kadar doğru bu durumu yaşayan arkadaş varsa yardımını, fikrini almak için yazmıştım buraya. Size de çok teşekkür ederim hocam. İkamet değiştirdim ve evle ilgili kontratım var,Nişanlandım,evlilik vs yapacagım, bu gibi nedenlerden kararnameyi gelmeden ,hızlı bir şekilde iptal ettirmem gerek hocam. Yoksa çok büyük sıkıntılar beni bekliyor. Çok ani oldu bazı şeyler.

01 Haziran 2009 11:20

İptal edileceğini sanmam.Olsa olsa ispatlanan usülsüz atamalar iptal edilir.o da mahkemeyle.

seak738
Memur
01 Haziran 2009 12:32

Valla hocam evleneceğim diye atama iptali olmaz sanırsam..

afyoncu_03
Yasaklı
01 Haziran 2009 19:45

madem iptal ettirecektin niye istedin madem istedin hakikaten senin yerine gitmek isteyen birine niye engel oldun?

01 Haziran 2009 20:24

nasıl iptal ediliyor?il içi saklı kalıyor mu?bende memnun değilim

01 Haziran 2009 21:39

6.4. Yer Değiştirme İşleminin İptali

İsteğe bağlı yer değiştirme işlemleri eşzamanlı yapıldığından, iptal talepleri dikkate

alınmayacaktır. Ancak, görev yeri değiştirilen öğretmenlerin Yönetmelikte belirtilen belgeye dayalı atama

tarihinden sonra oluşan özrü bulunması hâlinde durumları değerlendirilebilecektir.

romwar
Memur
02 Haziran 2009 11:38

iptal kesinlikle yok hocam.eğer geçerli bir özrün yoksa olamaz.kılavuzda çok açık belirtlilmiş.

Cappadocia
Aday Memur
05 Haziran 2009 01:34

Eşimin ataması oldu benim olmadı. Biz de eş durumuna falan çok güven olmayacağını anladığımız için atamayı iptal ettirmeyi düşünüyoruz.Bu durumda iptal söz konusu olurmu? Nasıl bir yol izlemek lazım? Aynı dertten muzdarip olan ya da bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

rms94
Memur
05 Haziran 2009 13:00

Sene başında anadolu lisesi tayinimi iptal ettirmeyi başardım. O kılavuzda da aynı ibare yer alıyordu. Çocuğumun rahatsızlığını beyan ettim. Alerjik larenjit hastalığı vardı. Doktordan aldığım raporu dilekçeme ekledim. Raporda tam teşekküllü hastanelere yakın yerde yaşaması ve uzun süreli tedavi gerektiğini yazdı doktor. Dilekçeme de Çocuğum rahatsızlandı, eşimin de tayini çıkmadı onları yalnız bırakmamın uygun olmayacağını bu sebeple atamamın iptal edilmesini istediğimi yazdım okuluma verdim. Okuldan ilçeye, oradan ile ve Ankara'ya gitti dilekçem. 1 ay kadar sonra atamamın iptal olduğuna dair cevap aldım. Sizn belirttiğiniz özürlere gelince çok mantıklı gelmedi bana hocam. Daha iyi ve mümkünse belgelenebilir özürler bulmanız lazım. Yani Ev kontratı pek mantıklı bir özür değil. yada evlendim, nişanlandım gibi özürleri dikkate alacaklarını zannetmiyorum. Bu arada "madem gitmeyecektiniz ....." şeklinde yazan arkadaşlar haklı olabilirsiniz ama hayatın insana neler getireceğini bilemiyorsunuz bazen gerçekten zor durumda kalıyor insan. Bu durumda önce kendisini ve ailesini düşünmek herkesin en doğal hakkı diye düşünüyorum. Saygılarımla,

Cappadocia
Aday Memur
05 Haziran 2009 20:37

İptal işini neden böyle yokuşa sürüyorlar anlamıyorum. Sonuçta isteğe bağlı istedik. İptal de en doğal hak olmalı. Tayin isterken eşime kapalı olan yeri bana da kapatıyorlar da atarken neden iki eşi aynı anda değerlendirmiyorlar. Eşlerden biri atanamamışsa diğerini de atamasınlar madem. Şimdi bana eş durumundan garanti de vermiyorlar. Belki eşimin yanı yakını açık olmayacak. İptalin önü kesilmemeli bence.

Cappadocia
Aday Memur
05 Haziran 2009 21:22

rms 94 e katılıyorum. Hele şu anda öyle armudun sapı üzümün çöpü gibi mazaretleri kimse dikkate almaz. Belgeli özür olacak en sağlamı. Yönetmelik te zaten '............iptal edilebilir' diye ibare var. Bu da edilmeyeceği manasına da geliyor.İptal için başvuru süreside önümüzdeki cuma yani 12 sinde sona eriyor.İşleri hızlandırmak lazım. Herşey herkesin gönlüne göre olsun.

dejavuyg
Yasaklı
05 Haziran 2009 22:07

Hocam bildiğim kadarıyla genelge çıkması gerekiyor... Eğer atama ile ilgili iptal edilebilme genelgesi çıkmazsa bu iş olmaz...

Ama gideceğin yer iyiyse belki bir iş çevirebilirler... nede olsa alışkınlar...

Cappadocia
Aday Memur
05 Haziran 2009 22:51

Zaten iptallerle ilgili çok talep ve baskı varmış. Bu konu üzerine Bakanlıkta bu hafta içinde bir toplantı olmuş. İptal işini biraz gevşetecekler harhalde. Ama yine de iptali kesin düşünen geçerli mazaretle önlemini alsın.Yani iki eşi ayrı ayrı illere verebilen ve buna'bilgisayar duygusal davranmıyor' diye açıklama yapabilen bir atama sisteminde neye nasıl güvenebilirsin. Velhasıl benim anladığım yerinden memnunsan hiç kıpırdamıycan ya da göze alabiliyosan başına gelebileceklere katlanacan.

karacacocugu
Aday Memur
07 Haziran 2009 13:49

AYDIN NAZİLİDE ÖĞRETMENİM atamlardan sonra nikah kıydık.benim diyarbakıra eşimin de e sınıfı ilçe olan olan aydın karpuzluya çıktı.evlilik cüzdanı ile başvurdum dilekçem kabul edildi.kararname gelmeden il iptal için yazmıyor ama bilginiz olsun.pazartesi salı ankaradan cevap bekliyorum...

bırakın...
Aday Memur
07 Haziran 2009 15:55

Arkadaşlar Eşim zorunlu hizmet yükümlüsü değil.Ben eş durumundan erteletiyordum.Bulunduğum İldeki Çalışma sürem 688 gün iken bu sene zorunlu hizmet bölgesinde bir yere gitmek istedim.(memlekete yakın diye )Zorunluya tabi olarak tek tercih yaptım onaylandı. Atamam kura ile başka bir ile çıktı şimdi istediğim yer olmadığı için iptal istiyorum.

Benim durumdaki birinin tercihi hizmet süresi bakımından hatalı bir tercih midir?

sibel30
Aday Memur
07 Haziran 2009 17:52

arkadaşlar ildışında atama iptali yapmak mümkün.bunu geçtiğimiz yıl yaptığım için söylüyorum.aslında çk ta kolay bir işlem.klavuza bakmayın.orada sonradan oluşan özür deniyor ki o cümle ucu açık birşey.

yalnız yapabilmenin şartı şu müdürünüz sizi göndermek istemeyecek ve doğal olarak müdür dilekçeyi bir şube müdüründen geçirecek.ahpap çavuş işi anlayacağınız.şube mdüründen geçtikten sonra bakanlıktan mutlaka olumlu sonuçlanıyor.

dilekçe için ise öyle ciddi bir evrak ta istemiyorlar.ailenize yçnelik bir şeyler karalamanız yeterli.

çok zor değil. ama vakit kaybetmeyin.

07 Haziran 2009 19:46

sibel30 hocam dilekçeyi verdikten kaç gün sonra sonuç geldi. nasıl öğrendiniz. ben cuma günü verdim ne zaman öğrenebilirim. cevabınızı bekliyorum.

Cappadocia
Aday Memur
07 Haziran 2009 22:49

Güncel

08 Haziran 2009 16:38

güncel

Toplam 418 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi