Editörler : E.Kayı Han
20 Haziran 2019 16:49

Askerlik hakkında aklımdaki sorular.

Askerlik hakkında

Arkadaşlar size birkaç soru sormak istiiyorum.

1.yeni askerlik sistemi çıkınca başvuru yapsam beni hemen çağırırlarmı yoksa 1 ay veya daha fazla bekletirlermi ?

2.Askerdeyden açıktan okuyabiliyormuyuz ?

3.yeni askerlik sisteminde 6 ay veya istersen yedekastsubay olarak 12 ay yapabiliyoruz yedekastsubay olarak yapsam bir sıkıntı çıkarmı ?

4. Diyellim ilana başvurmak için 1 hafta süre var. Ben 1. Gün başvurduktan sonra ilan başvuruları devam ederken askerliğe başvurabilir miyim ? Yoksa ilan başvurularının bitmesinimi beklemeliyim?

Burhan Miraç
Aday Memur
22 Haziran 2019 16:56

Guncel

shusalih
Aday Memur
24 Haziran 2019 09:22

1-) 1-2 ay içerisinde seni çagırırlar.

shusalih
Aday Memur
24 Haziran 2019 09:26

2-) askerdeyken açıktan okuyabilirsin

3-) yedek astsubay olarak da yapsan bir sıkıntı olmaz

4-) ilan devam ederken de başvuru yapıp askere gidebilirsin askerdeyken ilana çıksalar bile başvuru yapabilirsin mülakata da gidebiliyorsun askeriye hakkında söylenenlere bakma şimdi çok rahat istedigin gibi sınavlara mülakatlara girip çıkabılıyorsun .

0504
Aday Memur
24 Haziran 2019 14:57

Hocam herkes askerdeyken başvuru yapılamaz diyor. Başvuru formunda askerlikle ilişiği olmamak yazdığı için daha önce böyle bir durumla karşılatınız mı siz çünkü bende sizin gibi düşünüyorum askerliğin engel olmaması lazım.

shusalih, 5 yıl önce

4-) ilan devam ederken de başvuru yapıp askere gidebilirsin askerdeyken ilana çıksalar bile başvuru yapabilirsin mülakata da gidebiliyorsun askeriye hakkında söylenenlere bakma şimdi çok rahat istedigin gibi sınavlara mülakatlara girip çıkabılıyorsun .

Burhan Miraç
Aday Memur
24 Haziran 2019 16:14

Teşekkürler hocam

shusalih, 5 yıl önce

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi