Editörler : cihan27E.Kayı Han

handyun
Aday Memur
25 Eylül 2017 07:30

Sen Eğitim Birsen'i yerden yere vuracağına üyesi olduğun yada borazanlığını yaptığın sendikanın bir tane kazanımını Veya almış olduğu zam oranını yazsana ucuz kahramanlık yapmayın terrorist sevicilerin sendikalarını nasıl araçsallaştırdıklarını iyi bilirim Bize istikamet çizeceğine öğretmenlik yap tüccarlık değil

hilmi0707
Yasaklı
26 Eylül 2017 04:14

Yürü git yüzsüz. Sendika savunmuyoruz. Sadece senin gibiler neden yüzsüz diyoruz.

Yoksa sen de bizi kıskanan gelişmiş ülkeler tarafından diş macununa karıştırılan maddelerden mi etkilendin? ;)

yalaka avcısı
Yasaklı
26 Eylül 2017 10:04

Bol salyalı yalamayı bırak da yüzsüz arsızca memurları satan satılmışların sendikasından utanmazca tepkiden dolayı istifa eden onurlu insanlara yazılanlara bak:

Memur-Sen'e bağlı Enerji Hizmet kolu sendikasının başkan vekili Mehmet Doğan , istifa eden üyelerini fareye benzettiği çok çirkin bir Twitter mesajı yayınladı .

Bu ahlaksızca yakıştırmayı yapan şeref yoksunu hayasızlarla aynı çatı altında bulunmayı hala ahlaklı bir davranış olarak görüyorsanız insanlığınızdan utanın...

kelikuputis
Şube Müdürü
26 Eylül 2017 17:07

Noluyor lan burada?

oktay2323
Daire Başkanı
26 Eylül 2017 18:21

Bimerden sendika ile ilgili çok güzel cevap geldi bana.ama bunu paylaşmayacam.vallahi paylaşsam memur sen iptal ettirmek seferber olur. Sadece son cümleyi söylerim "en kısa zamanda yönetmenlik çalışması tamamlanıp gereğin yapılmasında bilgilerinize sunarız" eğer ki memurlar net haber yapacaksa editörlerle paylaşırım bunu

ancelo
Yasaklı
26 Eylül 2017 18:41

Oktay hocam, saygıdeğer hocam bana özelden paylaşmanı dilerim, lakin mühimi: anasayfa yaptır.

oktay2323, 7 yıl önce

Bimerden sendika ile ilgili çok güzel cevap geldi bana.ama bunu paylaşmayacam.vallahi paylaşsam memur sen iptal ettirmek seferber olur. Sadece son cümleyi söylerim "en kısa zamanda yönetmenlik çalışması tamamlanıp gereğin yapılmasında bilgilerinize sunarız" eğer ki memurlar net haber yapacaksa editörlerle paylaşırım bunu

oktay2323
Daire Başkanı
26 Eylül 2017 19:18

Ben anasayfa yapılmasını istiyorum memurlar nete mesaj attım bakalım...ama onlar da böyle bir haberi geçen yıl yapmış tabi gündeme getirmişler yani belki bu haber nedeniyle hük ümet çalışma başlatmış ve benim bimere ondan olumlu cevap verilmiş olabilir...

oktay2323
Daire Başkanı
26 Eylül 2017 19:20

Memur senliler telaşlanmayın kapatılmayacak sendikanız :)))))) bu işimizi kolaylaştırma amaçlı

ancelo
Yasaklı
26 Eylül 2017 21:06

Artık devir susma vakti ve devri olmayı çoktan aşmıştır (!) sayın hocam.

http://www.memurlar.net/haber/696109/erdogan-ders-kitaplariyla-ilgili-meb-i-elestirdi.html

oktay2323, 7 yıl önce

Memur senliler telaşlanmayın kapatılmayacak sendikanız :)))))) bu işimizi kolaylaştırma amaçlı

26 Eylül 2017 23:50

Dahiyane

oktay2323, 7 yıl önce

dysblokelifilmizle
Aday Memur
31 Temmuz 2018 12:48

Karşılıklı saygı yok, krala yaranan yancı var, siyaset çok, özlük hakları, hak, emekçi anlayışı 0!

E K S E L A N S
Müsteşar
03 Ağustos 2018 02:20

Sitede Bulamadım hocam Ne kazanmışız ?

RaYukAn, 7 yıl önce

Ebs sitesinde kazanımlarımızı açıklamış. Tam bir komedi

handyun
Aday Memur
03 Ağustos 2018 08:00

Bunları düzeltecek bir siyasi parti kur da oy atalım sana klavyenin başında kolay oluyor
hilmi0707, 7 yıl önce

kimsenin seçimine karışmıyorum besyocu kardeş. isteyen dik durmayı, isteyen omurgasız olmayı tercih edebilir.

sakin ol canım. şşşt,

ah canım yaa, başörtüsüne de özgürlük getirmiş, kıyamam yaa.

benim canımı sıkma. aynı başörtülü kadın merdiven altı işletmede ölümüne sigortasız çalışıyor,

aynı başörtülü kadın yüksek vergi yükü altında eziliyor.

aynı başörtülü kadın ülkede uygulanan çağ dışı eğitim sebebi ile perişan oluyor, bir baltaya sap olamıyor

aynı başörtülü kadının 20 yaşındaki çocuğu hiç uğruna ölüp gidiyor,

aynı başörtülü kadın akşama kadar tarlada çalışıp 150 kuruşa satacağı maydonoz bağını yetiştirmek için herşeye ötv ödüyor,

aynı başörtülü kadın ranta kurban gidiyor,

aynı başörtülü kadın tecavüze uğruyor

aynı başörtülü kadın şiddet görüyor,

aynı başörtülü kadın öldürülüyor,

delirme,

bir kadına başörtüsünü sunmakla her hakkını teslim mi etmiş oluyorsun? kadın başörtüsünden mi ibaret? her yetkiyi alan kadının tek derdi başörtüsü imiş, onu çözünce olay bitmiş gözü ile bakıyor.

dünkü aklınla ahkam kesme, yüreğin yetiyorsa bu konuları youtube üzerinde canlı yayında tartışalım, biraz felsefe yapayım, beynin berraklaşsın.

hugo.almeida
Kapalı
03 Ağustos 2018 20:15

:) İktidar olursa onların sendikasına geçersin. Ben zaten oyumu sana atmıştın dersin herhalde hocam?

handyun, 6 yıl önce
Bunları düzeltecek bir siyasi parti kur da oy atalım sana klavyenin başında kolay oluyor

akatlıbey
Yasaklı
08 Ağustos 2018 23:19

Allah sayın bakanımızdan razı olsun ve işini rastgetrsin; temizliğe çok güzel devam ediyorlar.

https://www.memurlar.net/haber/767692/meb-de-gorevden-alma-islemleri-biraz-daha-nezaketli-olabilir.html

yalnizzlink
Genel Müdür
16 Kasım 2018 07:31

İdarecilik yapmayı planlamıyorum. Sendikalardan hiçbir beklentim yok. Eğitim bir senliyim. Alnım dik. Gurur duyuyorum. Başka söze gerek var mı?

erdem.k88
Genel Müdür
16 Kasım 2018 23:46

sendikaya üye olup bir beklenti içinde olmamak dik tuttugun başını egmeye yeterlidir sayın hocam. sendikalaşma, örgütlenme ,kazanım için ,birlik beraberlik ,daha iyi daha güzel şartlar içindir. takım tutmak gibi değildir ,bilinçli olmak lazım diye dusunuyorum, hangi sendika olursa olsun.
yalnizzlink, 5 yıl önce

İdarecilik yapmayı planlamıyorum. Sendikalardan hiçbir beklentim yok. Eğitim bir senliyim. Alnım dik. Gurur duyuyorum. Başka söze gerek var mı?

yalnizzlink
Genel Müdür
17 Kasım 2018 00:47

beklentim yok derken, idareci olma, tanıdıklarımı bir yere getirme, kendim ile ilgili özel beklentim yok anlamında söyledim.sendikamdan tek beklentim. sendikacılık yapması desem daha dğru olur.

erdem.k88, 5 yıl önce
sendikaya üye olup bir beklenti içinde olmamak dik tuttugun başını egmeye yeterlidir sayın hocam. sendikalaşma, örgütlenme ,kazanım için ,birlik beraberlik ,daha iyi daha güzel şartlar içindir. takım tutmak gibi değildir ,bilinçli olmak lazım diye dusunuyorum, hangi sendika olursa olsun.

burası antalya
Daire Başkanı
13 Ocak 2019 19:55

Bir dönem öğretmenlik yaptım. 11 ay kadar bir süre. Sonra istifa ettim.

Eğitimde siyaset olmaması gerektiğini düşündüğümden , hiçbir sendikaya üye olmamaya yeminliydim atanmadan önce. Olmadım da.

Ancak Eğitim Bir Sen sürekli taciz ederdi hocam bizim sendikaya üye ol diye. Bende her seferinde kendilerine hiçbir sendikaya üye olmayacağımı söyledim.

Eğitim Bir Sen ilçe sendika başkanı bir gün okulumuza gelmişti. Klasik konuşmalar falan yapılıyor. Kimin sendikası yok dedi. Okulda dört arkadaşın daha sendikası yoktu. Süt dökmüş kedi gibilerdi. Benim yok dedim benden baska kimseden ses cıkmadı artık insanları nasıl bir psikolojiye soktularsa.

Her neyse. Konuşulurkn bizim vekil müdür başkandan fotokopi makinesi istedi. Başkan veririm bana üye bul dedi. Bizim TÜRK EĞİTİM SEN 'e bağlı müdürde beni işaret etti. Oha hocam demişim istemsizce. Sonra dedim tabi sen geç ebs'ye bu okula iki tane fotokopi makinesi almazsam adam değilim dedim.

Herkesin ortak görüşü , sendikaya üye olmam yönündeydi. Konuşulanları yazamıyorum maalesef aday memurdum o dönemler. çünkü karşı tarafında söz hakkı olur o zaman. Ben yazsam buraya ispat da edemem. Ancak adaylığın kalkmaz hocam cümlelerini diyeyim gerisini siz tamamlayın.

Neyse müdürüm sağolsun , okulda sinir krizleri geçirerek , hastanenin psikiyatri servisine kaldırılarak sonuçta öğretmenlik maceram bitmiş bulundu.Şikayetimi ettim iddiaların subuta ermediği anlaşılmış. Demek ki ben iftira atmışım. Dedim ki madem öyle beni verin mahkemeye iftira atmaktan.

Okulda eğitim öğretim boş işlermiş. Herkes bekar öğretmenleri İSTEMEDİĞİ HALDE OKULDAN BASKA BİR ÖĞRETMENİ AYARLAMA GİRİŞİMİ'nde bulunabilirmiş.Arsız güçlü olunca mazlum suçlu oldu yani. Bize antidepresanlar kaldı 2.5 senedir.

İki buçuk senedir ne arayan var ne soran. Öküz öldü ortaklık bitti anlayacağınız.

Sendikalar hak savunmak için değil ortalığı daha da karıştırmak için var. Ebs'den öte tüm sendikalar hakkındaki görüşüm budur ama taraf olmayanı da bertaraf ediyorlar , cok uğraşıyorlar o da bir gerçek.

Toplam 219 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi