Editörler : supporters.
«121122123124125126127128129130131132»

Joseph Conrad
Aday Memur
23 Ağustos 2022 10:48

Hiç sormayın hocam benim üzüldüğüm nokta bana asgari veren jüri ikinci yedekmiş listeden düşünce anladım diğer jürilerin tamamı 25.01.2022'de raporlarını tamamlayıp yüklemişler. Asgari veren 20 mayısta açıkladı benden 8 ay çaldı. Ve bu süreçte bir şey üretmekte de çok zorlandım. Odaklanamadım. Neyse bu da akademinin bizi imtihanı diyorum. Marta kadar bir kaç çalışma yapıp tekrar deneyecem. Hayat devam ediyor.
draky, 2 yıl önce

Hocam çok üzüldüm. O kadar emek. Asgari stresi. Gerçekten üzücü. Çok geçmiş olsun.:(

draky
Aday Memur
23 Ağustos 2022 10:52

Zaman o kadar kıymetli ki aslında. Keşke jüri üyeleri de bunun farkında olsa. Konu başkalarının zamanı ve emeği olunca gerekli hassasiyeti gösteremiyorlar malesef. Umarım emeklerinizin karşılığını en yakın zamanda alırsınız.

Joseph Conrad, 2 yıl önce
Hiç sormayın hocam benim üzüldüğüm nokta bana asgari veren jüri ikinci yedekmiş listeden düşünce anladım diğer jürilerin tamamı 25.01.2022'de raporlarını tamamlayıp yüklemişler. Asgari veren 20 mayısta açıkladı benden 8 ay çaldı. Ve bu süreçte bir şey üretmekte de çok zorlandım. Odaklanamadım. Neyse bu da akademinin bizi imtihanı diyorum. Marta kadar bir kaç çalışma yapıp tekrar deneyecem. Hayat devam ediyor.

Joseph Conrad
Aday Memur
23 Ağustos 2022 10:55

Çok sağolun hocam. Sizde durum nedir hocam.
draky, 2 yıl önce

Hocam çok üzüldüm. O kadar emek. Asgari stresi. Gerçekten üzücü. Çok geçmiş olsun.:(

draky
Aday Memur
23 Ağustos 2022 11:01

15 Agustosta asgari itirazım kabul edildi. Beklemedeyim. Dediğiniz gibi bu süreçte hiçbir şey üretmek gelmiyor insanın içinden.

frmn
Şube Müdürü
25 Ağustos 2022 09:07

Arkadaşlar bunu bir hocam yolladı. Bakarmısınız ÜAK davalara bu sunumu delil olarak sunıyormuş. DK kendi çalmış kendi oynamış.

https://akademikhukuk.org/uakin-yagmaci-dergi-davalarinda-dayandigi-sunum/

pia2023
Aday Memur
25 Ağustos 2022 13:32

Hocam, asgari aldığımızda, biz sadece asgari yazan hocanın raporunu mu görüyoruz yoksa başarısız yazan hocaların raporları da bize gösteriliyor mu?

pia2023
Aday Memur
25 Ağustos 2022 13:34

ben 2022 mart doneminde başvurdum. Başvurum asgariden dolayı iptal edildi. İtiraz ettim. Sistemde sadece asgari veren hocanın raporunu görebiliyorum. yani diğer 4+1 hocanın ne verdiğini bilmiyorum. onlar başarısız vermiş olabilirler mi?

2873
Memur
25 Ağustos 2022 16:37

Kıymetli Hocam,

Geçmiş olsun üzüldüm. Siz 5+1 raporunuzu göremiyorsunuz demektir. Geriye kalanlar olumlu da olabilir, olumsuzda olabilir. İstihbarat yapmanız gerekir. ÜAK'ın klişe bir uygulaması var. Tek bir jüri üyesi bile adayın asgari şartları sağlamadığını belirlerse adayın başvurusu iptal edilir. Bu ne YÖK kanununda, ne Doçentlik Yönetmeliğinde ve ne de 2022 Mart dönemi klavuzunda yazmaz. Üç olumlu rapor ile başarılı olunduğuna göre Asgari yönünden bakarsanız; 6 olumlu rapor ile neden asgari sartları sağlamış olmayasınız. Hiçbir yasal dayanağı yok bence. Bana göre gayri hukuki bir uygulamadır. Kitaptaki yerini göstersinler. Hakkınızı arayın peşine düşün hocam. Hayırlısı.

pia2023, 2 yıl önce

ben 2022 mart doneminde başvurdum. Başvurum asgariden dolayı iptal edildi. İtiraz ettim. Sistemde sadece asgari veren hocanın raporunu görebiliyorum. yani diğer 4+1 hocanın ne verdiğini bilmiyorum. onlar başarısız vermiş olabilirler mi?

derikom
Kapalı
26 Ağustos 2022 00:48

Hocam geçmiş olsun. 2873 hocam, red olması durumunda başvuru süreci dahil, 3 dönem sonra mı başvurabiliyoruz? Benim de lisansüstü tezden üretilmemiş bir yayınım doktora öncesi doi aldı; ancak doktora sonrası basıldı (yani cilt sayı aldı). Bu yayın doktora öncesine mi yoksa sonrasına mı yazmalıyım? Sınır puandayım. Bu yayın doktora öncesine yazılırsa asgari puanı sağlayamıyorum. Ancak doktora sonrasına yazarsam ve jüri elerse, asgari başvuru şartını sağlayamacağım ve Mart 2023 başvurusu da gidecek. Riske girmek istemiyorum; ancak doktora sonrası puanlama hakkım varsa da Ekim ayında başvurmak istiyorum. Bu konuda fikir sahibi misiniz? Tecrübe edinen var mı böyle bir şeyi?

2873, 2 yıl önce

Kıymetli Hocam,

Geçmiş olsun üzüldüm. Siz 5+1 raporunuzu göremiyorsunuz demektir. Geriye kalanlar olumlu da olabilir, olumsuzda olabilir. İstihbarat yapmanız gerekir. ÜAK'ın klişe bir uygulaması var. Tek bir jüri üyesi bile adayın asgari şartları sağlamadığını belirlerse adayın başvurusu iptal edilir. Bu ne YÖK kanununda, ne Doçentlik Yönetmeliğinde ve ne de 2022 Mart dönemi klavuzunda yazmaz. Üç olumlu rapor ile başarılı olunduğuna göre Asgari yönünden bakarsanız; 6 olumlu rapor ile neden asgari sartları sağlamış olmayasınız. Hiçbir yasal dayanağı yok bence. Bana göre gayri hukuki bir uygulamadır. Kitaptaki yerini göstersinler. Hakkınızı arayın peşine düşün hocam. Hayırlısı.

derikom
Kapalı
26 Ağustos 2022 01:01

Hocam geçmiş olsun öncelikle. ÜAK'ın sıkça sorulan sorularının 61.sorusunda "Başarısız bulunan aday, jüri tarafından eksik bulunan eser ve faaliyetleri tamamlamak kaydıyla müracaat dönemi esas alınmak suretiyle en erken izleyen üçüncü dönemde yeniden başvurabilir." Buradaki ifadede sizin dediğiniz gibi Mart 2023'te başvurabiliyor hoca. Ancak bu sorunun devamında "aynı/farklı bir bilim/sanat alanı fark etmeksizin başvuru yapmak isteyen adaylar hakkında üç dönem bekleme kuralı uygulanmaktadır." Bu durumda müracaat dönemi 1 dönem ve bunun dışında 2 dönemde bekleyecek anlamı taşıyor. Yani, Ekim 2023'te başvurabiliyor. Cümlenin kendi içinde çelişkisi var. Yanlış mı anlıyorum.

mendoa84, 2 yıl önce

Hocam geçmiş olsun öncelikle.. Jürinin kararı ne yazık ki doğru, yayın Mart ve öncesi bir tarih için cilt sayı alması gerekiyor.

İtiraz hakkınız var tabi ki, edin de ama sonuç değişmez muhtemelen.

Asgari aldığınız için takip eden 2. Dönem başvuru yapabilirsiniz, yani 2023 Mart.

Hakirim
Kapalı
27 Ağustos 2022 10:01

Değerli hocalarım, 5 asıl üye olumlu verip sadece bir yedekten "asgari" aldım. Bu durumda önce duygularımı belirtmek isterim: ÜAK bu 5 asıl hocanın lafını yiyip yedeğin yazdıkları ile adaya maddi-manevi zarar verilip, ayrıca zamanının yenilmesine nasıl göz yumar? Burada adalet nerede?

Tecrübelerinize dayanarak şunu öğrenmek istiyorum: Acaba ÜAK yedeğin verdiği rapor sonucunu deklare etmeden ve adayın da itirazına gerek duymadan komisyonda yedeğin hükmünü dogru bulmayıp üyeliğini direk düşürüp jüri sürecini devam ettiriyor mu? Yani şimdi bu durumda 5 uzman Prof'un yazdığı sözleri bir yedeğin hükmüne kurban etmiş olmaz mı?

Hakirim
Kapalı
28 Ağustos 2022 11:18

hocam siz raporlarınızın tamamını gördünüz mü? Asgari verilince diğer raporlar görülmüyor diye biliyorum da.

Joseph Conrad, 2 yıl önce

Joseph Conrad
Aday Memur
28 Ağustos 2022 11:25

Hocam ben önce asgari aldığımda sadece asgari raporu görebildim. Daha sonra normal sürece dönüp sonucum açıklandığında jüri raporlarını gördüm.
Hakirim, 2 yıl önce

hocam siz raporlarınızın tamamını gördünüz mü? Asgari verilince diğer raporlar görülmüyor diye biliyorum da.

mendoa84
Daire Başkanı
28 Ağustos 2022 12:42

Hocam aday asgari almış, başarısız almamış.. İkisi farklı kararlar ve tekrar başvuru için bekleme süreleri farklı..

derikom, 2 yıl önce

Hocam geçmiş olsun öncelikle. ÜAK'ın sıkça sorulan sorularının 61.sorusunda "Başarısız bulunan aday, jüri tarafından eksik bulunan eser ve faaliyetleri tamamlamak kaydıyla müracaat dönemi esas alınmak suretiyle en erken izleyen üçüncü dönemde yeniden başvurabilir." Buradaki ifadede sizin dediğiniz gibi Mart 2023'te başvurabiliyor hoca. Ancak bu sorunun devamında "aynı/farklı bir bilim/sanat alanı fark etmeksizin başvuru yapmak isteyen adaylar hakkında üç dönem bekleme kuralı uygulanmaktadır." Bu durumda müracaat dönemi 1 dönem ve bunun dışında 2 dönemde bekleyecek anlamı taşıyor. Yani, Ekim 2023'te başvurabiliyor. Cümlenin kendi içinde çelişkisi var. Yanlış mı anlıyorum.

Unlucky2022
Aday Memur
29 Ağustos 2022 09:31

Sayın Hocalarım,

Mart 2022 başvurum18.07.2022 tarihli doçentlik komisyon kararı ile "asgari şartları sağlamamamıştır" gerekçesiyle reddedildi. Sisteme sadece bir jüri üyesinin gerekçeli raporu yüklenmiş. Bende jüri üyesinin raporuna, delillerini de ekleyerek itiraz ettim. Neticesinde "itirazınız reddedilmiştir" yazan bir sonuç adresime postalandı. Diğer jüri üyelerinin olumlu/olumsuz nasıl bir neticeye vardıklarını bilmiyorum. Hukuki süreç başlatacağım. Lehime sonuçlanması durumunda nasıl bir süreç işleyeceğini, böyle bir süreci deneyimleyen hocalarımdan varsa öğrenmek isterim. Ayrıca diğer jüri üyelerinin raporlarına nasıl ulaşabilirim (forumda paylaşılanlardan adayların kendi gayri resmi çabalarıyla ulaştıkları sonucunu çıkardım).

yökhukuk
Genel Müdür
29 Ağustos 2022 11:11

Merhaba,

Verdiğiniz bilgilerden hareketle, en azından diğer jüri üyelerinin asgari şartları yerine getirdiğiniz yönünde değerlendirme yaptığı anlaşılıyor. Sadece olumsuz görüş bildiren üyenin gerekçesine odaklı teknik bir çalışma yürütmenizi, lehinize üretilebilecek hukuki argümanlar için de uzman hukukçulardan yardım almanızı tavsiye ederim. İtirazınız kabul edildiğinde (ya da reddedilmesi sonrasında açacağınız davada lehinize karar verildiğinde) süreç eser incelemesi aşamasından devam eder.

Saygılarımla...

Unlucky2022, 2 yıl önce

Sayın Hocalarım,

Mart 2022 başvurum18.07.2022 tarihli doçentlik komisyon kararı ile "asgari şartları sağlamamamıştır" gerekçesiyle reddedildi. Sisteme sadece bir jüri üyesinin gerekçeli raporu yüklenmiş. Bende jüri üyesinin raporuna, delillerini de ekleyerek itiraz ettim. Neticesinde "itirazınız reddedilmiştir" yazan bir sonuç adresime postalandı. Diğer jüri üyelerinin olumlu/olumsuz nasıl bir neticeye vardıklarını bilmiyorum. Hukuki süreç başlatacağım. Lehime sonuçlanması durumunda nasıl bir süreç işleyeceğini, böyle bir süreci deneyimleyen hocalarımdan varsa öğrenmek isterim. Ayrıca diğer jüri üyelerinin raporlarına nasıl ulaşabilirim (forumda paylaşılanlardan adayların kendi gayri resmi çabalarıyla ulaştıkları sonucunu çıkardım).

Unlucky2022
Aday Memur
31 Ağustos 2022 14:00

Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim. Diğer jürilerin raporlarına ulaşmanın resmi yada hukuki bir yolu var mı acaba? Diğer jürilerin tamamının yada çoğunluğunun başarılı vermesi dava sürecini etkiler ve benim elimi kuvvetlendirir diye düşünüyorum.

Tike85
Aday Memur
27 Eylül 2022 14:23

Hocam merhaba,

Sonucunuz aciklandi mi? Aciklandiysa itirazinizdan ne kadar sure sonra sonuc size bildirildi?

Tesekkurler

draky, 2 yıl önce

15 Agustosta asgari itirazım kabul edildi. Beklemedeyim. Dediğiniz gibi bu süreçte hiçbir şey üretmek gelmiyor insanın içinden.

draky
Aday Memur
28 Eylül 2022 10:30

Değerli Hocalarım,

2022 Mart Döneminde başvuru yapmış ve asgari şartları karşılamadığımdan başvurum iptal edilmişti. İtirazım kabul edilmiş ve juri sürecine dönmüştüm. Dün sonucum 5/5 başarılı olarak açıklandı.

Bu sancılı süreçte forumu baştan sona okuyarak burada paylaşım yapan hocalarımın tecrübelerinden faydalandım. Hepsine teşekkürü borç biliyorum. İlerde benzer süreç yaşayıp burayı okuyacak hocalarım için yaşadığım süreci biraz ayrıntılı yazmak istiyorum.

31.Mart.2022 son başvuru tarihi.

13.Mayıs.20222 juriler açıklandı.

06.07.2022 (ilk başarılı/başarısız sonuçları açıklandı)

20.07.2022 (18.07.2022 tarihinde yapılan DK sonucunda asgari şartları sağlamadığım gerekçesi ile başvurum iptal edildi)

22.07.2022 (itiraz dilekçem ÜAK'a ulaştı. İtiraz dilekçesini kısa, öz ve tamamen kanıta dayalı yazmanızı öneririm)

15.08.2022 (12.08.2022 tarihli DK'da itirazım haklı bulunularak asgari veren juri üyelerine başarılı/başarısız raporu düzenlemeleri için yeniden dosya iade edildi. Juri üyelerine bu rapor için 10 gün süre veriliyor.)

06.09.2022 (DBS kontrolü yaptığımda asgari veren jurinin juriliğinin düştüğünü yedek üyenin asil olduğunu gördüm. Bu aşama bana mesaj ya da mail yoluyla bildirilmedi.)

22.09.2022 (ÜAK YK toplantısı yapıldı.)

27.09.2022 (Sonuçlar açıklandı. Mesaj saat 11.19'da geldi.)

Tüm hocalarım için asgarisiz, etiksiz ve başarılı doçentlik başvuru süreci dilerim.

nicksiz000
Memur
07 Ekim 2022 10:10

Hocam çok geçmiş olsun. ünvanınız hayırlı olsun. Tüm asgari alan hocalarım inşallah bu sorundan kurtulurlar.

draky, 2 yıl önce

Değerli Hocalarım,

2022 Mart Döneminde başvuru yapmış ve asgari şartları karşılamadığımdan başvurum iptal edilmişti. İtirazım kabul edilmiş ve juri sürecine dönmüştüm. Dün sonucum 5/5 başarılı olarak açıklandı.

Bu sancılı süreçte forumu baştan sona okuyarak burada paylaşım yapan hocalarımın tecrübelerinden faydalandım. Hepsine teşekkürü borç biliyorum. İlerde benzer süreç yaşayıp burayı okuyacak hocalarım için yaşadığım süreci biraz ayrıntılı yazmak istiyorum.

31.Mart.2022 son başvuru tarihi.

13.Mayıs.20222 juriler açıklandı.

06.07.2022 (ilk başarılı/başarısız sonuçları açıklandı)

20.07.2022 (18.07.2022 tarihinde yapılan DK sonucunda asgari şartları sağlamadığım gerekçesi ile başvurum iptal edildi)

22.07.2022 (itiraz dilekçem ÜAK'a ulaştı. İtiraz dilekçesini kısa, öz ve tamamen kanıta dayalı yazmanızı öneririm)

15.08.2022 (12.08.2022 tarihli DK'da itirazım haklı bulunularak asgari veren juri üyelerine başarılı/başarısız raporu düzenlemeleri için yeniden dosya iade edildi. Juri üyelerine bu rapor için 10 gün süre veriliyor.)

06.09.2022 (DBS kontrolü yaptığımda asgari veren jurinin juriliğinin düştüğünü yedek üyenin asil olduğunu gördüm. Bu aşama bana mesaj ya da mail yoluyla bildirilmedi.)

22.09.2022 (ÜAK YK toplantısı yapıldı.)

27.09.2022 (Sonuçlar açıklandı. Mesaj saat 11.19'da geldi.)

Tüm hocalarım için asgarisiz, etiksiz ve başarılı doçentlik başvuru süreci dilerim.

Toplam 2687 mesaj
«121122123124125126127128129130131132»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi