Editörler : crops35
13 Aralık 2018 15:52

Kpss 2018/2 tercih yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar.Şu an 4 yıllık mühendislik okuyorum ve de ortaöğretim kpss(2018/2) sınavınagirip 79,3 puan aldım.Resmi ve gündüz öğretimi yapan bir liseden mezun oldum(Anadolu Lisesi).

Nerelere tercih yapabileceğim hakkında bir fikrim yok şu anda.Bazı tercihlerde tekniker,mühendis vs yazıyor;dediğim gibi mühendislik ya da bir meslek lisesi bitirmişliğim yok.Tercih yapmamda bana yardımcı olacak arkadaşlar var mı?

Hayalperesthemşire
Müsteşar
13 Aralık 2018 17:24

O puanla bir yer gelmez ki

ozge7894
Aday Memur
13 Aralık 2018 18:08

Ortaöğretim kpssden 95 altı atanamıyor pek

Battles
Aday Memur
13 Aralık 2018 20:49

İtfaiye eri vs duymuştum düşük puanlı ama tercihler kısmında arattığımda çıkmıyor bir sonuç.Alım olmadığı için mi sonuç çıkmıyor yoksa?
Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

O puanla bir yer gelmez ki

Battles
Aday Memur
13 Aralık 2018 20:51

95 puan alıp herhangi bir bölüm bitirmeden atanma olur mu? Mesela Anadolu lisesi bitirip üniversite okursan nasıl tercih verebilirsin? Baya tercihlere baktım hepsinde bir bölüm mezuniyet belgesi isteniliyor vs.
ozge7894, 5 yıl önce
Ortaöğretim kpssden 95 altı atanamıyor pek

ozge7894
Aday Memur
14 Aralık 2018 08:21

Hizmetli kadroları var bildiğim kadarıyla
Battles, 5 yıl önce
95 puan alıp herhangi bir bölüm bitirmeden atanma olur mu? Mesela Anadolu lisesi bitirip üniversite okursan nasıl tercih verebilirsin? Baya tercihlere baktım hepsinde bir bölüm mezuniyet belgesi isteniliyor vs.

fthz85
Aday Memur
14 Aralık 2018 10:58

bir tane kadro var hizmetli olarak, ben istemeden onaylamışım tercihimi, çıkarsa gideceğim ama iptal etme imkanım olsa ederdim. inşallah 83 puan üstü biri tercih etmiştir :)

ozge7894, 5 yıl önce
Hizmetli kadroları var bildiğim kadarıyla

Elhaj
Aday Memur
14 Aralık 2018 11:32

Hocam ben yazdım 92 puan ile ama gelme ihtimali sıfır :D
fthz85, 5 yıl önce

bir tane kadro var hizmetli olarak, ben istemeden onaylamışım tercihimi, çıkarsa gideceğim ama iptal etme imkanım olsa ederdim. inşallah 83 puan üstü biri tercih etmiştir :)

fthz85
Aday Memur
14 Aralık 2018 11:52

Nasibin orasıysa olur, ben başka işler aramaya koyulayım o zaman :D

Elhaj, 5 yıl önce
Hocam ben yazdım 92 puan ile ama gelme ihtimali sıfır :D

retroxil
Aday Memur
14 Aralık 2018 16:05

Hocam anadolu lisesinde okuduğun için merkezi yerleştirmede atanamazsın ama 2019 da adalet bakanlığı yada diğer devlet kurumları kesin alım yapıcaklar onlara başvur. Mübaşirlik, katiplik, zabıta, itfaiye eri, memur, infaz koruma memuru gibi bir çok memur dalına başvurabilirsin ve puanın çoğuna yeter önemli olan sözlü mülakattan geçmen

14 Aralık 2018 23:34

atatürk kültür dil ve tarih yüksek kurumu başkanlığı teknisyen maaşını bilen var mı ?

economi06
Şube Müdürü
15 Aralık 2018 21:09

3 3.5 arasıdır
clmras, 5 yıl önce

atatürk kültür dil ve tarih yüksek kurumu başkanlığı teknisyen maaşını bilen var mı ?

Battles
Aday Memur
16 Aralık 2018 14:46

Yani bu ösymdeki tercihi es mi geçeyim? Peki 2019'da nasıl tercih vereceğim itfaiye eri vs'ye?
retroxil, 5 yıl önce

Hocam anadolu lisesinde okuduğun için merkezi yerleştirmede atanamazsın ama 2019 da adalet bakanlığı yada diğer devlet kurumları kesin alım yapıcaklar onlara başvur. Mübaşirlik, katiplik, zabıta, itfaiye eri, memur, infaz koruma memuru gibi bir çok memur dalına başvurabilirsin ve puanın çoğuna yeter önemli olan sözlü mülakattan geçmen

seher54
Aday Memur
21 Aralık 2018 15:28

Yanlis anlasilmasin ama yazmadan da yapamiycam. Adam universite muhendislik okuyor suanda ve akillica davranip ortaogretim kpss ye giriyor ve 79 puan aliyor. Cok trajikomik geldi bana. Ayrica bu sekilde uni okuyanlarinda ortaogretimden sinava giripte lise mezunlarinin hakkini yemelerine ifrit oluyorum

Battles
Aday Memur
22 Aralık 2018 18:12

Üniversitem bitene kadar ki harcamalarımı karşılayacaksan buyur gel ben de ortaöğretim kpss'ye girmem.Ha bu sınavla atanıp memur olursam o zaman mühendislik bölümünü okumayı düşünmüyorum.Ayrıca sınava girmek benim doğal hakkım...
seher54, 5 yıl önce

Yanlis anlasilmasin ama yazmadan da yapamiycam. Adam universite muhendislik okuyor suanda ve akillica davranip ortaogretim kpss ye giriyor ve 79 puan aliyor. Cok trajikomik geldi bana. Ayrica bu sekilde uni okuyanlarinda ortaogretimden sinava giripte lise mezunlarinin hakkini yemelerine ifrit oluyorum

Battles
Aday Memur
22 Aralık 2018 18:15

Ki üniversite ve de kpss'ye çalışmayı birlikte götüremediğimden çalışamadan girip aldım bu puanı.Lise mezunları adam akıllı çalışıp daha da yüksek puanlar alabilirler ne engelinden bahsediyorsan artık...
Battles, 5 yıl önce
Üniversitem bitene kadar ki harcamalarımı karşılayacaksan buyur gel ben de ortaöğretim kpss'ye girmem.Ha bu sınavla atanıp memur olursam o zaman mühendislik bölümünü okumayı düşünmüyorum.Ayrıca sınava girmek benim doğal hakkım...
Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi