Editörler : crops35
01 Şubat 2018 16:17

Kpss çalışma programı?

Konular bitti ama soru çözmek için bi düzen oturtamadım. Günde kaç dersten soru çözülmeli nasıl bir plan olmalı bilemiyorum. Öneriniz varsa yazar mısınız?

istifaedenmemur
Aday Memur
01 Şubat 2018 20:36

calışmaya nezaman basladınız konuları erken bitirmissiniz

saatim berene kurulu
Şube Müdürü
01 Şubat 2018 20:39

KPSS tarihinin en zoru olan 2014 KPSS atanmış biri olarak üç altın kural sabır,teknik,disiplin sabah 10 akşam 10

Dentistnurse
Aday Memur
02 Şubat 2018 00:12

nasıl yani o kadar saat soru mu çözmem lazım ağır olmaz mı ?

saatim berene kurulu, 6 yıl önce

KPSS tarihinin en zoru olan 2014 KPSS atanmış biri olarak üç altın kural sabır,teknik,disiplin sabah 10 akşam 10

HARSLAN_82
Memur
02 Şubat 2018 19:55

Aynen ya benimde bitti konular ama bi türlü genel tekrar ve soru çözümü yapmak için plan program oturtamadım.konuları çalışırken bukadar kafam karışmamıştı....

SwagX.
Şube Müdürü
02 Şubat 2018 20:28

Bi foruma bakayım dedim senin için üyeliğe girdim. Kpss tarihinin en zor sınavı 2014 değil 2016 dır... 2014'de 80 net tam 90 puan getiriyorduysa 2016'da aday sayısı '''' 2 kat '''''' çoğalmasına rağmen 80 net 90 puandan çok getirdi..

2014---- 700 küsür bin kişi

2016------ 1 milyon 300 bin kişi

Yani 2016 sınavının soruları 2014 sınavının sorularını yapmaktan daha zordu ki daha az nete daha çok puan geldi ...

2014 sınavında 90 neti geçen 100 kişi varsa

2016 sınavında 90 neti geçen 50 kişi var .

120 soruluk bir sınavda 90 neti geçmek çok zor ise bu araya serpiştirilen ultra zor 30-40 sorudan kaynaklı .

Kaldı ki 700 bin kişi nerde 1 milyon 300 bin kişi nerede :))

saatim berene kurulu, 6 yıl önce

SwagX.
Şube Müdürü
02 Şubat 2018 20:36

Ayrıca alımlar da yarı yarıya düştü ..KPSS tarihinin en zoru olan 2016 KPSS . Daha zoru gelene kadar zirvede kalacaktır :)

Dentistnurse
Aday Memur
02 Şubat 2018 20:48

Keşke işime yarayab cevaplar verseniz :)

smrclk
Kapalı
03 Şubat 2018 01:40

Ben müdahale edeyim hocam :)

Bi kere 9 aydan fazla bir süre varken konu bitti hemen sadece soru çözerim olayı olmamalı. Tabi ki bu 9 aylik süreçte özellikle tarih ve anayasa da iki kez daha tekrar yapılmalı.

9 aylık sürecin ilk üç ayında günlük 10 tane paragraf çözmeniz gerekir. Ikinci 3 aylık süreçte günlük 20 paragraf ve son üç ayda gunde 30 paragraf çözülmeli. Güne türkçe paragraf çözerek başlarsanız extra dan kitap okumanıza gerek kalmaz. Türkçe her günün temel taşı olmalı olmazsa olmaz çünkü bence 2016 kpss de türkçe kolaydı ve 2018 de muhtemel ağırlık türkçe zor olacak.

Dentistnurse, 6 yıl önce

Keşke işime yarayab cevaplar verseniz :)

smrclk
Kapalı
03 Şubat 2018 01:47

Ben matematik için hiçbirşey diyemeyecek biriyim çünkü tamamen sözelciyim. Haftada bir günü yani pazar gününü hiç ders çalışmadan sadece kendime ayırarak hazırlandım 2016 kpss ye ve ctesi günleri de sadece deneme çözerdim. Haftasonu dersane ders saatlerim vardı zaten normal derse girdiğim için extradan ders calismazdim ama hafta ici her gün her sabaha paragraf ile başlar ve her güne bi dersin bir ünitesi ni çalışır okur ve soru çözerdim. Su an özellikle deneme çözmek için cok erken .Benim çalışma programim ve mantığım şöyleydi: bir ünitenin elimdeki tüm sorularini çözmeliyim ki konu iyice yerlessin. Yani her dersin her ünite sini sindire sindire soru çözerek çözerek yerlestirdim ve süreç sonunda sıfır matematikle 84 puan aldım. 90 sözel sorusunda 85 sözel neti yaptığım ihtiyac denemeleri olurdu ama tabi ki klasik durum sınavda 15 net aşağısına düştüm. Tekrar basliycam ama erken bana göre

smrclk
Kapalı
03 Şubat 2018 02:01

Eğer kpss hazirlanmaktan başka hiçbir işiniz gücünüz yoksa günde 6 saat yeterli olacaktır son 6 ay kala günde 8 saat yeterli olacaktır. Bu biraz da size bağlı disiplin çok önemli bi kere sartlanmaniz lazım. Herbir günü bir derse ayırın ama sabah ki kahvaltı paragraf sorularını her durumda her gün yapmayı ihmal etmeyin. Örneğin

ptesi tarih ilk ünite elinizdeki tüm sorular,

Sali coğrafya ilk ünite elinizdeki tüm sorular,

Çarşamba anayasa ayni şekilde,

Persembe inkilap tarihi ,

Cuma matematik ayni şekilde.

Tüm konular bitti ben kendime güveniyorum beni olumsuz etkilemez diyorsaniz her cumartesi 1 deneme ile bu ilk üç ayi bitirebilirsiniz

Dentistnurse
Aday Memur
03 Şubat 2018 10:13

Emek verip yazmışsınız çok teşekkür ederim. Okulum var sadece hafta sonu boşum. Dil bilgisi çalışsam mı sizce çok zorlanıyorum ama.

smrclk
Kapalı
03 Şubat 2018 11:11

:d :d :d o zaman ayni program haftaici akşamları 3 saat haftasonu full 8 er saat günlük. Toplamda ayni çalışma saatine tekabül ediyor :)))

Dentistnurse, 6 yıl önce

Emek verip yazmışsınız çok teşekkür ederim. Okulum var sadece hafta sonu boşum. Dil bilgisi çalışsam mı sizce çok zorlanıyorum ama.

Dentistnurse
Aday Memur
06 Şubat 2018 16:04

teşekkürler :)

smrclk, 6 yıl önce

:d :d :d o zaman ayni program haftaici akşamları 3 saat haftasonu full 8 er saat günlük. Toplamda ayni çalışma saatine tekabül ediyor :)))

serpil4
Aday Memur
19 Kasım 2019 14:05

https://1drv.ms/x/s!AhvsNwjE3NMyjXGm2VoAePd9U9H4

17.11.2019 ALES SINAVINA GİRDİM İSTEDİĞİM SONUCU GELECEK ONDA UYGULADIĞIM

PLANI KPSS UYARLADIM 18.11.2019 İTİBARİYLE DERS ÇALIŞMAYA BAŞLADIM.

evreka61
Memur
21 Kasım 2019 20:48

Nasıl bi program uyguladınız? Ben henüz ders çalışmaya başlamadım. Sözel için erken olduğunu düşünüyorum. Matematiğim olmadığı için matematiğe başlayacağım öncelikle.
serpil4, 4 yıl önce

https://1drv.ms/x/s!AhvsNwjE3NMyjXGm2VoAePd9U9H4

17.11.2019 ALES SINAVINA GİRDİM İSTEDİĞİM SONUCU GELECEK ONDA UYGULADIĞIM

PLANI KPSS UYARLADIM 18.11.2019 İTİBARİYLE DERS ÇALIŞMAYA BAŞLADIM.

ElektronikAlırmı
Aday Memur
22 Kasım 2019 10:12

benim hedefim 95+ matematik var.sözel için nasıl bir çalışma programı

EricCartman59
Şube Müdürü
22 Kasım 2019 11:19

Herkesin bilgi düzeyi, öğrenme yetisi, zekası, pratik zekası farklıdır. 1 kişinin programı diğerine uyacak diye bir şey yok. Ama yapılması gerekenler 3 aşağı 5 yukarı belli.

* "Matematik yapmıyım, sözeli full çekeyim 90 alayım" böyle bir dünya yok. o matematik öğrenilecek yapabileceğiniz kadar matematik yapacaksınız... Sadece sözel e çalışıp sınava girerek büyük bir risk alırsınız. Tek yılların birinde ( sanırım 2015 ) tarih soruları soru değil boru idi. Bütün umudunu kpss ye bağladıysanız alınacak risk değil bence.

* Zaman tutarak eski bir sınavı yapın ve bilginizi ölçün. Zaman burada çok önemli bir kıstas. kpss matematik sorularını ver bana. Zaman sıkıntısı olmazsa 29 veya 30 unuda çözerim. Ama zaman işin içine girdiğinde 25 neti geçemedim hiçbir zaman.

* Haftaiçi çalışıp sadece haftasonu çalışmak yetmeyebilir. Bilgi düzeyiniz yüksektir,bol soru çözersiniz, sınav günü şansınız yaver gider ve güzel bir puan alırsınız onu bilemeyiz.

* 95+ almak için zekanız, algı düzeyiniz,bilgi düzeyinizin iyi olması gerekir. Eski bir sınavı zaman tutarak yaptığınızda 85-90 civarı almalısınız bence. onun üstüne bol bol çalışıp soru çözerek puanınızı geliştirebilirsiniz.... 70-75 kpss puanını 95+ a çıkarmak 1-2 kişiye nasip olur bence...

* Matematik soruları okuduğunu anlamaya yönelik değiştiriliyor, problemleri okuyup anlamak 1 dakikayı bulabiliyor. 95+ için matematiği bilmeniz yetmez, antremanlı olmalısınız ve hızlı bir biçimde çözmelisiniz soruları.

ElektronikAlırmı
Aday Memur
22 Kasım 2019 14:39

teşekkürler

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi