Editörler : crops35

samet.by
Daire Başkanı
19 Eylül 2019 14:17

hocam meb ve sendikalar maalesef öğretmenleri tutuyorlar. öğretmenlerden bize sıra gelmiyor. bizler MEB'in ayak işlerini yapan hizmetçileriyiz, adam yerine konulmuyoruz...

bilginlik, 5 yıl önce

Sayın xxlarge arkadaşım, bu konudaki fikirleriniz için teşekkürler. Fakat dava yoluna Bakanlığımızın cevabı "Söz konusu atamalar 657 S.D.M.K.'nun 76. Maddesine göre idarenin takdiriyle atandı" olacak. Onun için bu atamalarla ilgili duyuruya çıkma ihtiyacı görmüyor Bakanlığımız. Zaten kazansan da Mahkeme Kararını uygulamayacaktır. Bunun bir sürü örneği mevcut. Fakat sendikaların bu konunun üstüne gitmeleri durumu,işleyişi değiştirecek, atama yapılacak ise şeffaf olarak yapılacaktır. Tabi ki sendikalar bunu lüzum görürse tabi.

bilginlik
Şef
09 Ekim 2019 16:21

http://dhgm.meb.gov.tr/www/01102019-tarihi-itibari-ile-acilan-dose-isletmeleri-acilis-onayi-ve-genel

ilhanay007
Aday Memur
09 Ekim 2019 17:18

mevcut saymanların görevlendirilmesi diyor yazıda. Yeni sayman atanması demiyor. Garip değil mi??

CGülnar
Şef
09 Ekim 2019 20:32

Garip ki ne garip.

ilhanay007, 5 yıl önce

mevcut saymanların görevlendirilmesi diyor yazıda. Yeni sayman atanması demiyor. Garip değil mi??

CGülnar
Şef
09 Ekim 2019 20:43

Bu konunun takipçisi olan arkadaşlar sendikaları var / yok fark etmez her sendikaya durumdan haber verelim ki artık bu durumla ilgili istekleri Bakanlığa iletsinler. Saymanlık kuruluyor fakat mevcut saymanlar işlemleri yürütecek diyor. Tabidir ki bir iki kişinin talebini kimse dinlemez.

CGülnar
Şef
09 Ekim 2019 21:13

http://www.egitbilsen.org/atama-dairesi-baskanina-ek-atamalar-ve-sinavlar-hakkinda-ziyaret/#comment-5076 linkinde konu hakkında sendikanın açıklama yorumu var. Diğer sendikalardan da destek istense faydalı olacaktır.

gardereli
Şef
10 Ekim 2019 10:40

üstat evet bu yolla sayman kadrosuna geçiş yapabilirsiniz. Bu yolu kullanarak geçen çok var, bende üniversitede çalışıyorum, şefim. Saymanlığa geçmek istedim ama rektör kabul etmedi. Ama geçen arkadaşlar var, bizzat konuştum kendileriyle. Bana niye izin vermedi diye soracak olursanız, çünkü adamım yoktu :((

ilhanay007
Aday Memur
10 Ekim 2019 11:44

idare mahkemesine gitseydin üstad?

bilginlik
Şef
21 Ekim 2019 09:05

Bu garipliği açığa çıkarmanın yolu Bakanlık atama yetkilerine saymanlık kurulan okullarda da sayman kadrosu açılması talebi ve bu kadrolara da sınavla, torpilsiz, şeffaf, objektif,adil yollarla, hak ve hukuk gözetilerek atama yapılmasını istemek. Bu forum 100 lerce okunmuş fakat bu konuda bir icraat yapalım diyen olmuyor. Sendikalar zaten lay lay lom havasında. Olup biteni söylüyorsun atamaların adil olmadığını hukuki olmadığını söylüyorsun, her şeyi biliyoruz ama yapacak bir şey diyorlar. Hepsi bu. Sırf bu yüzden sendikamdan istifa ettim. Sendika görevini yapmıyor, anca aidatlarını alıp yemeyi biliyor. Bilmem yanılıyor muyum?

ilhanay007, 5 yıl önce

bilginlik
Şef
09 Aralık 2019 13:36

Duyuruya çıkılmadan veya yalnız il bazında başvuru yapılma koşuluna bağlı duyuru yolu ile yapılan tüm sayman atamalarının iptaline ilişkin açılmış dava varmış. Bu dava halen devam ediyormuş. İnşallah adalet yerini bulacaktır.

apollon13x
Kapalı
10 Aralık 2019 11:41

Dostum resmi yönetmelik var. şartları taşıyanların istemeleri halinde sayman kadrosuna atanabilir ibaresi var.bir şey çıkmaz

bilginlik, 4 yıl önce

Duyuruya çıkılmadan veya yalnız il bazında başvuru yapılma koşuluna bağlı duyuru yolu ile yapılan tüm sayman atamalarının iptaline ilişkin açılmış dava varmış. Bu dava halen devam ediyormuş. İnşallah adalet yerini bulacaktır.

bilginlik
Şef
10 Aralık 2019 13:44

Benim şahsi görüşüm objektif olmayan bir atama modeli bu. Yönetmelikte var yapılanlar doğru demek de doğru değildir aslında. Kanuna aykırı yönetmelik düzenlenemez. Bu konuda bilgi birikimi olan bir avukatımız olsa olanı biteni enine boyuna ortaya dökse bir şeyler çıkar adalet, hak yerini bulur. Fakat kimse uğraşmak istemiyor gibi anlaşılan. Bir sendika yetkilisi dava sürüyor dedi. Bakalım gün ola harman ola.

apollon13x, 4 yıl önce

Dostum resmi yönetmelik var. şartları taşıyanların istemeleri halinde sayman kadrosuna atanabilir ibaresi var.bir şey çıkmaz

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi