Editörler : swat3410

katalzor
Şef
06 Şubat 2023 23:53

Arkadaşlar maksadım bekar arkadaşlara eziyet olsun derdinde değilim tabiki; Anlatmak istediğim Genelde bekar arkadaşlar 2-3 arkadaş ev tutarak kira fatura gibi masraflara ortak olabiliyorlar . Mantıklı düşündüğümüz zaman Evli eşi çalışmayan birde çocuklu ailenin İstanbulda yükü ağır oluyor. Amacım kimseyi kırmak değildi arkadaşlar. Allah Hepimizin yardımcısı olsun.

aspnetcore
Kapalı
07 Şubat 2023 09:09

Sürekli tayin görüyoruz sürekli gittiğimiz yerlerde kirayı depositoydu emlakçıya komisyonuydu bunları ödüyoruz. Eşyalarınız kırılıyor dökülüyor zarar görüyor düzenimiz bozuluyor. Biz niye çalışıyoruz? Gece gündüz yağmur çamur uzun çalışma süreleri mobing alayına maruz kalıyoruz da neden bir öğretmen kadar değer görmüyoruz? Polisi neden hiç kimse görmüyor?

tentakül
Daire Başkanı
07 Şubat 2023 10:25

Geçen yaz alanyaya gelen bir arkadaş 3+1 evi 10 bin kiraya tutmuş.1+1 evler de 8 bin civarinda.inanmayan sarı siteye girsin baksın öyle tercih yapsin..bu sene gelecekler daha fazla verecekler.gecen sene gelenler eşi çalışani vermişler .öyle bile olsa eşimin maaşının kiraya gitmesi insanın zoruna gider.

gezginnurse
Şube Müdürü
08 Şubat 2023 18:51

Eşler niye çalışmaz , elin kolun tutuyor eşlerinizi çalıştırın yani, binlerce kadın çalışıyor eşlerinizde çalışsın bir zahmet, durumunuz yoksa da çocuk falan yapmayın, bekarların sorunu değil bunlar, herkes eşit

katalzor, 1 yıl önce

Arkadaşlar maksadım bekar arkadaşlara eziyet olsun derdinde değilim tabiki; Anlatmak istediğim Genelde bekar arkadaşlar 2-3 arkadaş ev tutarak kira fatura gibi masraflara ortak olabiliyorlar . Mantıklı düşündüğümüz zaman Evli eşi çalışmayan birde çocuklu ailenin İstanbulda yükü ağır oluyor. Amacım kimseyi kırmak değildi arkadaşlar. Allah Hepimizin yardımcısı olsun.

Death32
Aday Memur
08 Şubat 2023 20:00

Bekar sonsuza kadar bekar mı kalacak ? Birikim yapamazsa nasıl evlenecek senin ben zihniyetini fosil..bana bir şey olmasında geri kalan yanarsa yansın zihniyetiniz yüzünden bu halde her şey konuşmayın bari küfür yemeyin.
katalzor, 1 yıl önce

Eski kiracı ise bi nebze kurtarıyor. Ancak İstanbul'a yeni gelecekler olanların orta sınıf yerlerde tutacağı kiralıklar 10-12 bin bandında Merkezi yerlere uzak olan asayiş yoğunluğunun fazla olduğu ilçelerde 7-8 bine bulur. Evli memurları kesinlikle istanbula yollamamaları lazım yazık olur.

ruzgarr599
Aday Memur
22 Şubat 2023 13:30

Ankaradayım görev yapiyorsunuz
DevletPolisi, 1 yıl önce

Kira bedelleri uçuk derecede artmış illerde görev yapan TÜM MEMURLARA kira yardımı verilmeli. Şu anki tablo çok üzücü

22 Şubat 2023 13:55

Kıymetli meslektaşlarım.

Şu gün şu saat için konuşuyorum ki doların 1,5₺ olduğu zamanlar ile doların 18₺ olduğu zamanlarda mesleğe girmiş memurlar ekonomik açıdan bir değildir.

2016 yılında en dolu paket Seat İbiza marka model aracı 14-15 aylık maaşınız ile alabiliyorken, bugün aynı özellikteki aracı 41-42 aylık maaşınız ile alabiliyorsunuz. Bu örneği her türlü ürüne uygulayabilirsiniz.

Yani diyeceğim o ki, bu teşkilatta zamanında evini arabasını rahat rahat almış, hatta zamanında araç al-sat yapacak sermayeyi biriktirip al-sat yapmış ve kârına kâr katmış, 2-3 tane ev alıp topladığı kiralar maaşını geçmiş, yasal olmayan yollardan mal mülk para edinmiş bir sürü memur var. O nedenle tok açın halinden anlamaz.

Bizler lisans mezunu polisler olarak, bu ilk okul mezunu, giriş seviyesi matematik dahi bilmeyen memurlara rağmen bu teşkilatın ve mensuplarının hak ettiği değeri görmesini sağlayacağız.

22 Şubat 2023 13:56

Kıymetli meslektaşlarım.

Şu gün şu saat için konuşuyorum ki doların 1,5TL olduğu zamanlar ile doların 18TL olduğu zamanlarda mesleğe girmiş memurlar ekonomik açıdan bir değildir.

2016 yılında en dolu paket Seat İbiza marka model aracı 14-15 aylık maaşınız ile alabiliyorken, bugün aynı özellikteki aracı 41-42 aylık maaşınız ile alabiliyorsunuz. Bu örneği her türlü ürüne uygulayabilirsiniz.

Yani diyeceğim o ki, bu teşkilatta zamanında evini arabasını rahat rahat almış, hatta zamanında araç al-sat yapacak sermayeyi biriktirip al-sat yapmış ve kârına kâr katmış, 2-3 tane ev alıp topladığı kiralar maaşını geçmiş, yasal olmayan yollardan mal mülk para edinmiş bir sürü memur var. O nedenle tok açın halinden anlamaz.

Bizler lisans mezunu polisler olarak, bu ilk okul mezunu, giriş seviyesi matematik dahi bilmeyen memurlara rağmen bu teşkilatın ve mensuplarının hak ettiği değeri görmesini sağlayacağız.

hamlea26
Daire Başkanı
22 Şubat 2023 22:06

Hadi İnşallah Sağlarsınız.

LisansMezunuPolis, 1 yıl önce

Kıymetli meslektaşlarım.

Şu gün şu saat için konuşuyorum ki doların 1,5TL olduğu zamanlar ile doların 18TL olduğu zamanlarda mesleğe girmiş memurlar ekonomik açıdan bir değildir.

22 Şubat 2023 22:28

Ne ağladın be bekarsan yükün daha hafif yani hem maddi olarak manevi olarak niye bu kadar ağladın
tilkiandrei, 1 yıl önce
Ulan yazıklar olsun kafaya bak bekarsın şırnak hakkari ye git, bekarsın ilçeye git, bekarsın göreve git, bekarsın Istanbul a git sen kimsin yaa senin gibi meslektaş olmaz olsun o bekar adamın yarın birgün evlenmeyecegini nereden biliyorsun tüh senin kalıbına bee

Sanslies44
Kapalı
22 Şubat 2023 23:21

Kardeşim öncelikle buradaki abilerine saygılı ol. Araba al sat yapan yapar sanane? Yasal olmayan bir iş yapan polis tanıdığın var ise ve saklıyorsan sende en az onun kadar adisin.

Lisans konusuna gelince, sen daha bitirdiğin bölüme atanamamışsin, zorla polis olmuşsun o yüzden boş konuşma. Polis olmak isteyerek liseden sonra polis olan abilerine saygı duy, çoğu da lisans mezunu oldu hemde çalışırken, yüksek lisanlari saymıyorum bile.

Kıymetli meslektaşlarım.

Şu gün şu saat için konuşuyorum ki doların 1,5₺ olduğu zamanlar ile doların 18₺ olduğu zamanlarda mesleğe girmiş memurlar ekonomik açıdan bir değildir.

23 Şubat 2023 04:14

Öncelikle haddini bilerek konuşmayı öğreneceksin koçum. Yüreğin varsa gel saygı duydurt kendine. Adiyi kaliteyi senden öğrenecek değiliz.

Senin kafan üniversite okumaya basmamış olabilir. Bana kendini ezdirme burada cahil.

Bu teşkilata beni sen almadın. Bana maaşımı da sen vermiyorsun. O nedenle adam ol, o olmayan aklını da almasınlar senin aslan parçası.

Sanslies44, 1 yıl önce

Kardeşim öncelikle buradaki abilerine saygılı ol. Araba al sat yapan yapar sanane? Yasal olmayan bir iş yapan polis tanıdığın var ise ve saklıyorsan sende en az onun kadar adisin.

Lisans konusuna gelince, sen daha bitirdiğin bölüme atanamamışsin, zorla polis olmuşsun o yüzden boş konuşma. Polis olmak isteyerek liseden sonra polis olan abilerine saygı duy, çoğu da lisans mezunu oldu hemde çalışırken, yüksek lisanlari saymıyorum bile.

Nedeyimki
Memur
23 Şubat 2023 05:37

Okuduğun okulu boşa okumussun sana hicbirsey katmamis. Saçma sapan konusmalarinla bunu gosteriyorsun. Saygı yok edep adap yok. Önce büyüklerine nasıl konusacagini öğren sonra meslekten bahset saygısız seviyesiz.

Öncelikle haddini bilerek konuşmayı öğreneceksin koçum. Yüreğin varsa gel saygı duydurt kendine. Adiyi kaliteyi senden öğrenecek değiliz.

Senin kafan üniversite okumaya basmamış olabilir. Bana kendini ezdirme burada cahil.

Bu teşkilata beni sen almadın. Bana maaşımı da sen vermiyorsun. O nedenle adam ol, o olmayan aklını da almasınlar senin aslan parçası.

23 Şubat 2023 08:35

Seni Allah a havale ediyorum umarım birgün halimi anlayacak duruma gelirsin
fail.imeçhul, 1 yıl önce
Ne ağladın be bekarsan yükün daha hafif yani hem maddi olarak manevi olarak niye bu kadar ağladın
Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi