Editörler : swat3410E.Kayı Han
04 Mayıs 2019 09:22

Bu durum polisliğe engel teşkil eder mi?

Merhabalar bu sene sadece çocukluğumdan beri istediğim polislik mesleği için KPSS lisansa gireceğim. Yalnız bir durum var ki beni hep düşündürüyor. Doğuştan tek testisim yok ama çok şükür herhangi bir hormonal bozukluğum yok. Emniyet Genel Müdürlüğü sağlık yönetmeliginde ise şu cümle yer alıyor. "Tek testisin doğuştan olmayışı veya cerrahi müdahale ile alınışı, diğerinin hormonal bozukluğu olmadığı sürece öğrenciliğe engel değildir diyor." Yönetmeliğe göre engel değil ama bu durumu daha önce yaşamış biri yazabilir mi? Gerçekten sağlık kontrolünde sıkıntı yaparlar mı?

ulc41
Aday Memur
04 Mayıs 2019 11:56

kardeşim malesef bu polisliğe engel. ultrason ile muayene ediliyorsun.

ulc41
Aday Memur
04 Mayıs 2019 11:58

hatta bazı arkadaşlara bayan dr denk gelmişti. ayrıca kısırlık başlangıcı olanlar falan vardı

redapple1071
Aday Memur
04 Mayıs 2019 22:58

Emin misin kardeşim :( yönetmelikte öyle yazmıyor ama :(

8- ÜROLOJİ

b) İki taraflı testis veya overin yokluğu veya yok hükmünde olması öğrenciliğe engeldir.

Açıklama: Tek testis veya tek over yokluğu, diğeri sağlam olmak ve hormonal bir bozukluğa neden olmamak şartıyla sağlam kabul edilir. Hormonal bozukluk bulunmamak şartıyla uterusun kısmi veya total yokluğu sağlam kabul edilir

yönetmelikte olan madde bu ?

ulc41, 5 yıl önce

xgametr
Yasaklı
05 Mayıs 2019 16:34

diğeri sağlam olmak şartıyla ,engel değildir kardeşim yanlış yönlendirme yapma
ulc41, 5 yıl önce

redapple1071
Aday Memur
06 Mayıs 2019 03:30

Çok sağol kardeşim valla içime su serptin, Allahıma şükürler olsun erkeklik niteliğini bozacak herhangi bir hormonal bozukluğum da yok, bende diğeri sağlam olmak şartı ile kabul edilir diye biliyordum, bu milletin derdi ne anlamıyorum rakip mi elemeye çalışıyorlar akılları sıra.

xgametr, 5 yıl önce

xgametr
Yasaklı
06 Mayıs 2019 14:55

sen milletin ne dediğine bakma yönetmelikte ne yazıyorsa doğrusudur
redapple1071, 5 yıl önce

Çok sağol kardeşim valla içime su serptin, Allahıma şükürler olsun erkeklik niteliğini bozacak herhangi bir hormonal bozukluğum da yok, bende diğeri sağlam olmak şartı ile kabul edilir diye biliyordum, bu milletin derdi ne anlamıyorum rakip mi elemeye çalışıyorlar akılları sıra.

TronNiel
Memur
06 Mayıs 2019 20:47

21. dönemim kardeşim bizde çok detaylı baktılar üroloji ve ultrasonda ümidini kırmak istemem ama ben sıkıntı olur diye düşünüyorum

redapple1071
Aday Memur
07 Mayıs 2019 21:33

Peki benim durumumda olup elenenler oldu mu ? Yönetmeliğe ters düşen durumlar oldu mu ?

TronNiel, 5 yıl önce

21. dönemim kardeşim bizde çok detaylı baktılar üroloji ve ultrasonda ümidini kırmak istemem ama ben sıkıntı olur diye düşünüyorum

ulc41
Aday Memur
11 Mayıs 2019 10:02

23.DÖNEM hastanede gördüklerimi söyledim. hastanede güncel yönetmelik en ince detayına kadar inceleme yapılıyor. çok istiyorsan ara Ankara sağlık daireyi sor. yada yetkili hastanede muayene ol sor doktora. hakkında hayırlısı. ne olacağı belli olmuyor. bizim ön sağlıkta bir kişi bilekteki ufacık benden elenmişti okula geldim yüzünde kocaman beni olan bile sağlıktan geçti. Hakkında hayırlısı. vazgeçsin diye söylemdim nasibinde varsa olur zaten.

xgametr, 5 yıl önce

xgametr
Yasaklı
11 Mayıs 2019 10:47

aramama gerek yok bende girdim o sağlığa ,en ince detayına kadar okudum ki bu kadar emin konuşuyorum . Yönetmelikte ne yazıyorsa doğrusudur , haksız yere eleme yapamaz
ulc41, 5 yıl önce

23.DÖNEM hastanede gördüklerimi söyledim. hastanede güncel yönetmelik en ince detayına kadar inceleme yapılıyor. çok istiyorsan ara Ankara sağlık daireyi sor. yada yetkili hastanede muayene ol sor doktora. hakkında hayırlısı. ne olacağı belli olmuyor. bizim ön sağlıkta bir kişi bilekteki ufacık benden elenmişti okula geldim yüzünde kocaman beni olan bile sağlıktan geçti. Hakkında hayırlısı. vazgeçsin diye söylemdim nasibinde varsa olur zaten.

ulc41
Aday Memur
11 Mayıs 2019 11:41

senin köyün daha büyük ;)

polisadayı1
Aday Memur
12 Mayıs 2019 20:31

kardeşim yönetmelikte ne yazıyorsa o yönetmelikte engel değildir diyorsa engel degildir.

redapple1071
Aday Memur
14 Mayıs 2019 02:30

Arkadaşlar birbirinizi kırmayın şu güzel ramazan günlerinde, ben de pomemde okuyan bir arkadaşımı aradım sağlık sorunumdan bahsetmedim tabi sadece üstün körü sordum ağzını aradım sağlık kontrolü süreci nasıl işliyor diye, bana bazılarına tepeden tırnağa baktılar bazılarına hiç bakmadan geçirdiler dedi, ben yönetmeliğe inanarak güvenerek dersime çalışıyorum ve hedefimde öncelik paem den yana olmazsa pomem den yana hakkımızda en hayırlısı olsun.

akibeosm
Aday Memur
14 Mayıs 2019 19:38

yönetmelik ne diyorsa, o kardeşim

redapple1071
Aday Memur
15 Mayıs 2019 00:47

teşekkür ederim sağolun...

akibeosm, 5 yıl önce

yönetmelik ne diyorsa, o kardeşim

Arzmm
Kapalı
15 Mayıs 2019 14:25

Merhaba gözümde içinde kırmızı bir leke var engel olur mu

redapple1071
Aday Memur
22 Mayıs 2019 18:35

Yönetmeliği okumak lazım ama bana sorarsanız şahsi fikrim engel değildir.

Arzmm, 5 yıl önce

Merhaba gözümde içinde kırmızı bir leke var engel olur mu

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi