Editörler : supporters.
03 Ağustos 2011 00:37

kamu yönetiminin geleceği nasıl? yardımcı olur musunuz lütfen?

bu sene üniversiteye giriş için tercih yapıyorum. kamu yönetimi bölümü hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. alanları, geleceği, iş imkanının nasıl kazanıldığı, alanda yükselme şartlarının ne olduğu hakkında acil bilgi verebilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim...

kralinho
Aday Memur
03 Ağustos 2011 01:07

iibf için işletme,iktisat ve maliye daha mantıklıdır

mülkiyeyakup
Kapalı
03 Ağustos 2011 02:00

puanın yetiyorsa öğretmenlik filan yaz.kamuya hiç gelme derim.ingilizcem iyi diyorsan,üniversitede maliye, iktisat ,muhasebe gibi çok az göreceğin ve okulda öğrenemeyeceğin derslere kafa yorarım öğrenirim diyorsan yaz kamuyu.

ha bu arada ben de ankara kamu mezunuyum.arzun bilir ama okul öncesi veya pdr yaz derim yeterli puanın varsa.

muhtarrr42
Şef
03 Ağustos 2011 02:01

iktisat ve maliye derim

fetih_tunç
Memur
03 Ağustos 2011 02:57

İİBF'den uzak dur derim :)) ama İİBF'dE ısRar ediyoRsan teK keLimeyLe iKtisat deRim...

dengbej2
Aday Memur
03 Ağustos 2011 04:49

isletme yaz kardes. Okumasi zevkli ve kolay. Bitirdikten sonra kamu alimlari bu alandan olur. En kotu ihtimal tencere tabak satar yine para kazanirsin yada kahve isletirsin demislerdi bana. Ne tabak sattim ne kahvem oldum ama sanayi kontrolur oldum.

anchorman55
Kapalı
03 Ağustos 2011 05:37

En mantıklısı İKTİSAT.

Zaten İktisat İİBF nin babasıdır.Aynı zamanda hemen hemen tüm sınavlarda geçerliliği olan bölümdür.

Aydın_009
Şef
03 Ağustos 2011 15:39

Kamu Yönetimi İİBF nin babası kesinlikle kamu yönetimi yaz. zaten tercih klavuzunu incelersen kamu yönetimibölümü iktisat, işletme, maliye gibi bölümlere en az 15-20 puan fark atmış durumda.

FabianErnst
Kapalı
03 Ağustos 2011 15:49

İşletme ya da Uluslararası yazma sakın. Maliye - Kamu - İktisat sıralamasını öneririm. Zaten sen kendin çaba göstermezsen hiçbirşey öğrenemeden mezun olursun.

03 Ağustos 2011 15:55

Kamu Yönetimi iyidir. Kaldı ki sürekli yeni kadrolar ihdas ediliyor. Misal, bakan yardımcılığı. Mamafih ilave bazı koşullara da haiz olman gerekiyor:

- Badem Bıyık,

- En az 3 çocuk,

- Rizeli olmak gibi...

İlk bakan yardımcısının özgeçmişi bir fikir verebilir: http://www.memurlar.net/haber/201949/

mufettis2015
Yasaklı
30 Temmuz 2015 18:59

adam nigde ikinci ogretim kamu yonetimi okuyor kaymakam olacam diyor.

kardes kurma boyle hayaller.yilda 5 bin a kadro 5 bin b kadro toplasan 10 bin adam devlete girebiliyor

her sene iibf kayit olan 150 bin kisi

atama bekleyen 500 bin kisi

hala daha bu fak seciyorsan sana ne yapabiliriz ki biraz akilli ol

generalissimoo
Aday Memur
30 Temmuz 2015 19:22

İibf'de okuyacağın okul okuyacağın bölümden önemli bence gidebileceğin en iyi üniversiteye git bölüm konusunda hangi bölümü okursan oku kpss'ye gireceksin ..
02 Ağustos 2015 16:22

başlığı açan arkadaş mezun oldu mu acaba, nasılmış geleceği :D

benimadımsam
Aday Memur
03 Ağustos 2015 15:20

aklı olan iibf okumaz arkadaş bu kadar net

24 Aralık 2015 17:35

bu konuyu açan arkadaş belki şu an mezundur.artık iibf içinde şu bölüm iyi kötü şeklinde birşey kalmadı.hepsi aynı.ama dersen sen ben akademisyen olcam o zaman iş değişir.eğer kendinin yöneteceği bir işletmen veya sana iş verecek bir tanıdığın kesin varsa iibf yi sırf tahsil görmüş olmak için okuyabilirsin.onun haricinde idealist düşüncelerle ben hakim,kaymakam,teftiş elemanı olcam gözüyle girersen hayal kırıklığına uğrarsın.gerçi eşit ağırlık okuyan biri nereye gidebilir ki?meslek isteyen varsa sayısal okur doktor,mühendis vb. olur.şimdi üni sistemi nasıl bilmiyorum benim zamanımda alan dışı seçim muhabbeti falan pek yoktu.

Legend of Anatolia
Aday Memur
24 Aralık 2015 17:45

Aklın varsa İİBF ye bulaşma! Hukuk oku.

İştah Şurubu
Aday Memur
24 Aralık 2015 20:25

Dön bilader dön yolun sonu bom bok bi yere çıkıyor.

24 Aralık 2015 23:53

Artık çok geç

wolf01
Memur
25 Aralık 2015 00:32

eger unı bıtımınde kpss dusunuyorsan ıktısat yaz derım 1 0 onde baslasırsın.eger kamu okuyup kpss dusunursen muhasebe ve ıktısat bı haber olursun.sonuc ıtıbarıyle ıbfde malıye ısletme ıktısat kamu aynı kapıya cıkıyor kamu hukuk agırlıklıdır sıyası tarıh falan sonu ıyı olsun dıyorsan ıktısat.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi