Editörler : ayşegül bgm
30 Kasım 2013 19:43

kadrolu iken kadrolu atanan arkadaşlar haberleşelim (sözleşmeden kadroya geçirilenler)

arkadaşlar başlık açık ve net 4/a dan 4/a ya tercih yapanlar

kazanılmış haklarımızla ilgili 15 gündür araştırma yapıyorum sizleri nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatıcam ve sizin fikirlerinizi alıp konu altında birleştiricem.

benim durumumdaki memur arkadaşlar bana özelden telefon numaralarını göndersin arayıp detaylı konuşucaz

Attkevser
Aday Memur
01 Aralık 2013 00:03

İnşallah yerleşemezsiniz !!! Yazık günah ya kaç kişinin hakkına girdiniz. Dilerim şuan sizin yaptığınızı ileride sizin çocuklarınız Yaşar. Sizin yüzünüzden puanlar düşmedi ! Madem yerinden memnun değildin o sözleşmeyi imzalamayacaktın arkadaş. Kadroluylen kadroluya tercih yapıp atanıyo lükse bak. Yazıklar olsun sen ve senin gibilere. Bunu da geçtim atamanız olmayacak 5 yıl nakil yasağınız var bile bile insanların hakkına girdiniz. Bırak il değiştirmeyi yandaki hastaneye bile geçiş yapamazsınız. Ama Allah büyük bu kadar insanın hakkımı helal etmiyorum demesi sizin de peşinizi bırakmaz, sizden çıkmazsa çocuklarınızdan çıkar. Ha bu arada bende atandım bu sözleri söylerken atanıp atanmamamın bir önemi yok. Sizin yüzünüzden atanamayan yüzlerce hatta binlerce arkadaşımın yerine konuştum.

burcumsu
Şef
01 Aralık 2013 10:21

Evet atananlar tekrar tercih vermeseydi şu an atanmıştım:( mantık şu :: naapalım onlarda yüksek puan alsalardı... Atanan kişiler geride bi umut bekleyenleri hiçe sayıyorlar ve bizi bu duruma sokuyorlar.. Allah neyle gelirseniz gelin kul hakkıyla gelmeyin demiş .. Anlayana tabi

01 Aralık 2013 11:20

şerefsizler ....

elifim35
Aday Memur
01 Aralık 2013 18:48

Allah yardımcınız olsun. Ne yazsanız sonuna kadar haklısınız.

nereodi
Aday Memur
03 Aralık 2013 09:52

denizci o şerefsiz lafı aynı şekil sana iade ediyorum, bir hak vardı bunu kullandık demek ki sizde çalışıp adam akıllı puan alsaydınız atansaydınız

mantıkadam
Memur
03 Aralık 2013 10:13

ALLAH gözünüzü doyursun madem çalışmıycaktınız ilk seferde neden atandınız senin gibi densizler sayesinde millet hayallerinden ekmeğinden oluyor , bu kadar hak misliyle çıkar senden ama öteki tarafta hak isteyeceksen hiç gelme zıkkım olsun

burcuylmzzz
Aday Memur
03 Aralık 2013 10:16

Bize verilen bir tercih hakkıydı, biz de o hakkımızı kullandık ve atandık..

03 Aralık 2013 11:01

allah size bu kadar insanın hakkını yedirmesin boğazınızdan gecemesin yüksek puan aldın diye her seferinde tercih yapmak zorunda mısın ? sen kendini bir de bu insanların yerine koysana böyle bir hak, adalet mi var..birde gelmişin burda utanmadan konusuyorsun..terbiyesizler sizin elinize fırsat verilse demek devletide soyarsınız neymiş hak mış ne hakkıymış....nerde yazıyomuş o hak gerizekalı bakanlığın acığından faydalanıyorsunuz gidemeyeceğiniz yere boşa kadroyu dolduruyorsunuz.....ama sizin kaz kafanız laftan anlamazsınız o kadar salaksınız ki kuş kadar beyninizle insanlarla dalga gecebileceğinizi zannediyorsunuz..bakalım bu yaptıklarınız yanınıza kar kalacak mı?

mrv.tds
Aday Memur
03 Aralık 2013 13:21

Maşaallah diyorum şurada bedduaları savuran arkadaşlara. Ya hu bu haset niye arkadaş kendisine verilen hakkı kullanmış ve bir soru sormuş. Doğru ya da yanlış ama yasa dışı bir şey yapmamış arkadaş. Alırsa muvafakatını çeker gider istediği yere. Birkaç ay sonra onun boş bıraktığı kadroya hak eden başka bir arkadaş atanır.

att-esi
Aday Memur
03 Aralık 2013 19:38

arkadaşlar malum kişiye laf atmanın bir mantığı yok zaten kendiside biliyor atanamayacağını sırf içini rahatlatmak ve acabaları silmek için yazmış. birincisi atanamıyacaksın sadece yaptığın bir kişinin hayatını kazanmasına mani olman bende sağlık bakanlığında çalışıyorum eşim için takip ediyorum ikincisi sen yinede kafanı yor :) sonuç boşş yaa anlıyamadığım yanılmıyorsam 2011 sanırım o zamanda kadro hakkı verildi ve 4/b den kadroya geçen hiç bir kimse başvurmadı haklı olarak yerleşemiyeceklerini biliyordu kadrolu atamalar 70 kadar düştü şu son 4/b lerin ya kafası basmıyor(zekadan noksanlar) yada gözleri doymuyor az araştırıp atanamıyacaklarını neden tercih yapmadan önce öğrenemiyorlar bağlı bulundukları kuruma bir tlf açmaları yeterliydi.

burcumsu
Şef
03 Aralık 2013 19:52

Att eşi sağol duygularımızın tercümanı oldun... Sağlık bakanlığında çalışıyorum yazmışsın .. Yakınlarda sözleşmeli alım var diyorlar bi malumatın varmı??

att-esi
Aday Memur
03 Aralık 2013 23:05

halk sağlığı müdürlüğünde çalışıyorum sağlık bakanlığında (sonuçta sağlık bakanlığına bağlı)değil yanlış anlaşılma olmasın personeldeki arkadaşların bu konuda sürekli kulaklarını çınlatıyorum ocak şubat gibi alım olacağını duydum ama bu karmaşada kimse net bir şey söyleyemez diye düşünüyorum bakalım hayırlısı

ümitxxx
Şef
03 Aralık 2013 23:09

dostum sen konuş herkes sussun

att-esi, 10 yıl önce

halk sağlığı müdürlüğünde çalışıyorum sağlık bakanlığında (sonuçta sağlık bakanlığına bağlı)değil yanlış anlaşılma olmasın personeldeki arkadaşların bu konuda sürekli kulaklarını çınlatıyorum ocak şubat gibi alım olacağını duydum ama bu karmaşada kimse net bir şey söyleyemez diye düşünüyorum bakalım hayırlısı

byrmskrc
Aday Memur
03 Aralık 2013 23:51

devlet bi hak tanımış insanlar da bunu kullandı. kadro gelmese de bu insanlar tercih yapıp daha iyi bir yere atanmayı deneyeceklerdi herkes aman nolcak 5 6 ay tatilimi yapayım puanlar da düşer istediğim yere atanırım zihniyetiyle yaşamıyor. ya da daha da beteri 4 sene 5 sene boş boş gezip tabiri caizse yumurta dayanınca birşeyler için çabalamaya çalışmıyor. başkalarını yargılarken biraz da kendine bakmalı insan. insanlara aç gözlü demeden önce kendi nerde hata yaptığına bakmalı

att-esi
Aday Memur
04 Aralık 2013 00:24

devlet bir hak tanımış der bir arkadaş hak tanıdıysa neden tercih yapan yerleşemiyor ben yerleşemediğine birebir şahidim. Geçmiş dönemlerde aynı şekilde bu klavuzda bilmiyorum bakmadım ama daha önceki kadrolu klavuzlarında 4/A(kadrolu) 4/A tercih yapılamaz ibaresi var şu an suç ÖYSM nin kkendi geçmiş verileri ile devlet personel başkanlığının verilerini kullanmıyor sadece 1 cümlelik bir ibarenin arkasına saklanıyor ve gerekli düzenlemeyi yapmıyor kısaca tercih yapmayın ama herkeste sistemde tercih yapabiliyor ama bir gerçek var kadrolu kadroıluya tercih yaptığında yerleşemiyor (emin değilim ama kadrodan istifa ettikten sonra 6 ay beklemesi gerekiyor) durum böyleyse kimse haktan bahsetmesin ha hak var ama şu şekilde bir garibanın sıkıntılı zamanında hayata atılmasının önüne geçtiği, tüm hayellerini yıktığı için kul hakkı var bunun dışında hiç bir hak yok malesef.

att-esi
Aday Memur
04 Aralık 2013 00:32

birde şu mantığı düşünün ben kadroluyum ve istediğim yere sağlık bakanlığı kadro açmamış veya hizmet puanım yetmiyor(hizmet puanı tayinde esas alınıyor) bende kafayı koyup ders çalışıp yüksek paun alıp istediğim yeri veya daha güzel yeri kadro alımlarında tercih edeyim yok böyle bir mantık :) şunuda söyleyeyim inanın böyle bir hak olsa tüm türkiyedeki memurlar gece gündüz ders çalışırdı :) sağlık bakanlığıda belli dönemlerde açmış olduğu tayin dönemlerine son verir alt bölge tayinlerini kaldırırdı. konuşanları mantıklı olmaya çağrıyorum

att-esi
Aday Memur
04 Aralık 2013 00:57

son bir şey daha söylemek istiyorum daha önceki yazdıklarımda kadrolu olup tercih yaptığı ve kazandığı halde atanamayan kişilere şahit olduğumu söyledim şöyleki bulunduğum ili yazan ama başka ilde çalışan iki kişiyi sağlık bakanlığı ÇKYS(atananlar bunu sık sık duyacak çekirdek kaynak yönetim sistemi) falanca kişi falanca yerde çalışmakta olup kesinlikle işlemlerini başlatmayın dediğini kendi gözlerimle okudum şimdi tercih yapanların içine kurt düşürmek istemiyorum ama yanılmıyorsam haklarında da inceleme yapılacağıda yazılıydı ama bayağı zaman oldu inceleme başlatılacağı ibaresi vardı sanırım ama kesin emin değilim bence siz atandığınız yere yerleşmeyi bir tarafa bırakında öyle bir şey olma ihtimalini bir araştırın derim. tabi bu olay arkadaşların yanındayken karşılaştığım bir olay sürekli bu hataya düşen çalışan personel oluyormu bilmiyorum.unutmayın ben resmi bir kaynak değilim fikirlerini paylaşan biriyim herkeste olduğu gibi benimde güvenirliğim yok kadrodayken tercih yapıp atanan ve puanı yetmeyipte haziranda tercih yapmayı düşünen arkadaşlara tek önerim adam akıllı araştırsınlar ne benim dene başkasının sözüyle değil resmi kaynaklardan aldıkları bilgilerle hareket etsinler kimsenin hakkına girmeyip kendileride sıkıntı yaşamasınlar.

byrmskrc
Aday Memur
04 Aralık 2013 16:47

ne güzel demişsin sn. att-eşi resmi kaynaklardan baksınlar diye.. devlet personel başkanlığının sitesinde kpss rehberi var orda kadroluyken tercih yapıp yerleşenlerin atamaları yapılabilir ancak çalıştıkları kurumun muvafakat vermesi gereklidir şeklinde açık ve net bir şekilde belirtilmiş. bununla birlikte madem yasal işlen uygulanacak bu tercih yapanara o zaman Türkiye Kamu hastaneleri kurumu neden ek madde açıp da kadrolu çalışırken yerleşenler hizmet cetveli ve dilekçe de sunmalı diyor ayrı bir yasası mı var farklı bir anayasaya mı bağlı bu kurum ? bunlar yeterince resmi ve geçerliliği olan kaynaklar değil mi?

nereodi
Aday Memur
05 Aralık 2013 00:57

arkadaşlar iletişime geçen tüm arkadaşlar ile görüşüyoruz konuya gereksiz yorum yapanlara cevap bile vermeyelim

nghn33
Aday Memur
05 Aralık 2013 05:04

ben sizin dediğiniz şekilde 4a lıyken tercih yaptım tekrar 4-a lı atandım

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi