Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Eylül 2011 15:21

Ömer DİNÇER "Özür Grubu Öğretmen Atamalarında 30 Eylül Baz Alınacak"

Son Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız...

Paylaş 

ŞUBAT ÖZRÜNÜ BEKLEYEN ÖĞRETMENLER TEPKİLİ HABERİ

MEB TEŞKİLAT YASASI- YER DEĞİŞTİRMELER HABERİ

AHMET ÜNLÜNÜN SİTEMİZDE YER ALAN YAZISI

Bakanımızın özür atamalarını yazın yapacam demesi doğrudur.

Ama yanlış olan ve bakanımızın bilmediği şeyler vardır.

Özür grubu atamalarda , özründen dolayı tayin isteyecek öğretmen geçen sene kopya nedeniyle ancak kasımda başlayabildi göreve. şubat ayında özür grubu istediğpinde ailesinden 1,5 yıldır ayrı kalmış olacaktır zaten. Bu öğretmenlere 6 ay daha bekleyin fedakarlık yapın demek sosyal yönden sakıncalıdır. Öğretmen de , öğrenci ve veli gibi insandır.

İlk atamalarda öğretmenler her sene eylül başında göreve başlatılmaktadır. Yönetmelikte adaylığın 31 ağustos itibariyle kaldırılmış/kaldırılabilecek olma şartı nedeniyle 1 eylülde göreve başlayan öğretmen 1-2 günle 1 yıl fedakarlık yapılması beklenmektedir. Onlarında çocukları baba anne yolu gözlemektedir. bu öğretmenim bu durumda sınıfına verimli olamaz. Rapor izin her hakkını kullanır. 1 yılı kısaltacak hukuki her duruma başvurur. Buda eğitim öğretimi olumsuz etkiler.

düşünün ki öğretmenimin çocuğu eşi hastalandı kmlerce uzaktaki öğretmen ya hemen izin alacak evine gidecek yada aklı hep orada olup ders işleyemeyecektir.

Bakanımızın eğitim öğretimin ortasında özür grubu tayin yapmayacağım demesi, bir bakandan bir yöneticiden beklenen davranıştır. Bütün atamalar yazın yapılır ama mağduriyetler ortadan kaldırılarak olur. Bakanımızı il MEM'ler ilçe Mem ler destekler. sene ortasında ücretli öğretmenle doldurulan dersler öğretmen gittiğinde ücretli öğretmen bulma işleri sıkıntılıdır teşkilat açısından.

Sorunun çözümü noktasında iki önerimiz var. Bu çok büyük bir istek değildir.

1- Şubat Özür atamaları son kez yapılmalıdır

2- Özür grubu atamalarda baz alınan tarih 15 Eylül olarak değiştirilirse 2-3 günle kimse 1 yıl beklemek zorunda kalmaz. Niye bakanım şubat özrü yapmıyorsun diyen çıkmaz. çünkü bu sene atanan öğretmenler 5 eylülde göreve başlamışlar. gelecek sene yazın gelemeyecekler çocuklarının yanına.

Bakanımızın sesimizi duymasını istiyoruz.

öğretmen ilk atanırken 1 yıl fedakarlık yapmak için gitmektedir. MEB'de bir 15 gün fedakarlık yapsa 15 eylül tarihine alsa hiç sorun olmaz..

Paylaş 

d.efe
Şef
15 Eylül 2011 15:24

destekkkkk

n.enes
Şef
15 Eylül 2011 15:26

Gncl Destek

sunshıne
Aday Memur
15 Eylül 2011 15:27

yarın bu konuya açıklık getirmeli

engllish
Aday Memur
15 Eylül 2011 15:34

https://www.facebook.com/groups/138837919545729/ ve https://www.facebook.com/groups/155288197871161 katılabilirsiniz

d.efe
Şef
15 Eylül 2011 15:38

bu fırsat kaçmaz. mailleri atalım. spiker soracak bakan da cevap verecek. sorumuzun sorulması için mail kampanyasına destek...

çldrn382
Aday Memur
15 Eylül 2011 15:50

destek

d.efe
Şef
15 Eylül 2011 15:57

destek...

ozleyy
Aday Memur
15 Eylül 2011 15:59

sadece eş özrü değil hepsi için sesimizi duyuralım lütfen birlik olalım.

d.efe
Şef
15 Eylül 2011 16:06

kusura bakmayın mail adresi yanlış olmuş. [email protected] adresine mail atalım

çldrn382
Aday Memur
15 Eylül 2011 16:17

sadece eş özrü ya da öğrenim özrü yok ki! ne yapıcaz hasta annemize sen yaza kadar iyileş yazdan önce sana bakamam mı dicez ya da olağanüstü halde başımıza kötü bi olay yazdan yaza mı gelecek:)öyle bi garanti mi var?böyle saçma bişey görmedim hayatımda personeline nasıl eziyet etsem diye bu kadar uğrasan baska bi kurum da görmedim .söyleyecek söz bulamıyorum artık...

egelibalıkçı
Yasaklı
15 Eylül 2011 16:51

ben mail atıcam sizlerde deneyin arkadaşlar böyle saçmalık olmaz..

15 Eylül 2011 18:40

sorum şu..

sayın bakan sen eşinden ayrı kalabilir misin bir ay... farelerin içinde karnını doyurmaya çalışan eşin senden 1800 km uzakta olsun bakalım ne hissedersin.. aile hayatım nerde,birlik beraberlik nerde..

starfishes
Aday Memur
15 Eylül 2011 18:57

gonderdık arkadaslar ınsanlara ulasmaya calısıyorum lutfen sızde gonderın

15 Eylül 2011 18:59

senin elinde olmayan bir plan uygulaması nasıl etkileyebilirsin ki.

yapacaklarını yapacaklar.

kr-20
Memur
15 Eylül 2011 19:03

Biz öğretmenler anayasal bir hak olan özre bağlı atamalarımızı istiyoruz.Bu güne kadar bu atamalar hep yapılmıştır.Biz öğretmenler olarak planlarımızı yönetmeliklere göre yapıyoruz.Bir anda hadi yönetmelik değişti bundan sonra böle, denemez.Kimi öğretmen şubat ataması için evlendi eş özrü ataması bekliyor.Kimi öğretmenler üniversitelere yüksek lisans başvurusu yaptı 3000 ile 5000 tl arasında mevlalar bağladı.Kimi öğretmenlerin sağlık sorunları var sağlık özrü yapacaktı şubat atamasında.Eğer bir kanun veya yönetmelik değişecekse bir geçiş süreci olmalıdır veya insanlar daha önceden bilgilendirilmelidir.Öğretmenler mağdur durumdadır.Biz öğretmenler Sayın Ömer Dinçer'den çok şey değil heryıl yapılan şubat özür gurubu ataması istiyoruz.

arkadaşlar mail i gönderdim inşallah bakana konu sorulur...

dyg_hu
Şube Müdürü
15 Eylül 2011 19:18

mail atın sürekli arkadaşlar yayın sırasında da şimdi de!

watsonn
Şef
15 Eylül 2011 19:26

ocak ayı özür grubu atamalarının iptaliyle bütün planlarımız altüst oldu. tüm hazırlıkları yapılmıs olan düğünlerin ne yapılacağı nası bi yol izleneceği karmakarısık bi hal aldı. bunun yanında eşinden cocugundan ayrı kalan binlerce öğretmen zor durumda. hastalık ağustosu bekler mi? işimizi yapıyoruz çalısıyoruz diye ögrenimimizi yarıda kesmek eşlerimizden ayrı kalmak, agır hastalık geciren anne babalarımızı yalnız mı bırakacagız?? bütün planlar ve hayatlar altüst olmusken biz öğretmenelrgörevimizi tam anlamıyla yapabilecek miyiz? insan vasfımızla bu psikolojiyle herşeyin yolunda gitmesi mümkün mü??

arkadaslar ben böyle bi mail attım. dileğim odur ki sesimizi bi duyan olur..

deniz_8501
Aday Memur
15 Eylül 2011 19:30

bu maili diğer arakadaşlara duyuralım herkes bu şekilde mail atsın lütfen arkadaşlar.....

cem_adn
Aday Memur
15 Eylül 2011 19:41

Arkadaşlar eşim haziran 2010 da atanmasına rağmen 1 eylül de göreve başlatıldı.malum kılavuz 31 ağustosu baz alıyor.yani eş özrü 1 yıl değil 2 yıl oluyor.ve bundan sonra da herkesi bu şekilde göreve başlatırlarsa hiç şaşırmam.eşim çok uzak bir köyde ve ben daha ona söyleyemedim.ayrıca madem bu değişiklik yapılacak neden ağustos özür grubundan önce söylenmiyor?ben ağustos ta eşimin yanına gidebiliyordum ama şubat'a kadar idare ederiz dedik ve olan oldu.eşleri 2 yıl ayrı bırakmak hangi vicdana sığar

deniz_8501
Aday Memur
15 Eylül 2011 19:50

320 defa okunmuş ama cvp yazan çok az.....şaşırtıcı

Toplam 8574 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi