Editörler : E.Kayı Han
12 Mayıs 2020 00:36

Kurumlar arası geçiş

Arkadaşlar bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

3 yıllık sözleşmeli İKM'yim. Formasyon yaptım. Kurumlar arası geçiş hakkım var mı? Kadro mu gelmesi gerekli acaba?

cevherdudayev1
Daire Başkanı
12 Mayıs 2020 15:03

öğretmenliğe kurumlar arası geçişmi varmış iyi araştır eskiden vardı ama şimdi yok

Demirbüken06
Kapalı
13 Mayıs 2020 16:42

hiçbir yere geçemezsin

kayafatih
Şef
14 Mayıs 2020 02:52

Kpss ile öğretmenliğe veyahut aile sosyal vs b grubu gibi açıktan atandığı zaman muvafakat verilir gidersin yok Kpss ile gitme MEB e yaz biyerkere yaz kurumumuzda öğretmen açığını varmı diye boş kadro olsa bile muvafakat çok zor

Psik.Danışman05
Aday Memur
14 Mayıs 2020 10:01

Arkadaşlar sözleşmeli zabıt katibiyim pdr mezunuyum (eğitim fakültesi) kurumlar arası nakil talebinde bulunabilir miyim

Demirbüken06
Kapalı
14 Mayıs 2020 12:10

arkadaşım adliyeye giriş var çıkış yok ben çok araştırdım en 2008 yılında bir mübaşir emniyete geçmiş o da kim bilir kimleri araya koydu boşa heveslenmeyin

Psik.Danışman05, 4 yıl önce

Arkadaşlar sözleşmeli zabıt katibiyim pdr mezunuyum (eğitim fakültesi) kurumlar arası nakil talebinde bulunabilir miyim

cevherdudayev1
Daire Başkanı
14 Mayıs 2020 15:43

memuriyetten öğretmenliğe geçiş diye bişey yok hangi kurumda olursanız olun eskiden vardı yanılmıyorsam 2012 deki değişiklikle geçişler kaldırıldı

gardiyann14
Aday Memur
21 Mayıs 2020 04:00

Ben geçiş yaptım ama adamını bularak değil mahkemeyle ve 10 yıl sürdü

Pmedicc
Aday Memur
28 Mayıs 2020 14:44

merhaba. hangi yolları izlediniz acaba? bende sağlık bakanlığına geçiş düşünüyorum fakat sözleşmeliyim. bu konuyla alakalı hiç bilgiye ulasamadım yardımcı olur musunyz?

gardiyann14, 4 yıl önce

Ben geçiş yaptım ama adamını bularak değil mahkemeyle ve 10 yıl sürdü

gardiyann14
Aday Memur
01 Haziran 2020 00:27

Arkadaşlar geçeceğiniz kurumun sizi üst yazı ile bakanlığınızdan istemesi gerek

% 99 bizim bakanlıkta vermeyecek ve bunu size tebliğ edecekler ondan sonra da mahkeme süreci başlıyor

En yakın bölge idare mahkemesine dava açıyorsunuz.İdare mahkemesinden gelen karara göre üst mahkemeye Danıştaya itiraz etme hakkı oluyor tarafların

Not:

Gideceğiniz kadro üst kadro ise eliniz kuvvetli ve bu yasayla önü açılmış ama yatay veya alt kadro ise birazdaha sancılı oluyor

Ben kendi kurumumdan örnek vermem gerekirse bir arkadaşım mahkemeye gerek kalmadan başka bir kuruma üst kadro geçmişti.

Ama formasyon tezli tezsiz yüksek lisans bunlar ne derece etkili olur bilmiyorum. Bizim kurumlarda çoğu arkadaşımız bir geçiş ihtimalini aklının bir ucundan geçirmiştir.

gardiyann14
Aday Memur
01 Haziran 2020 00:30

Sözleşmelide durum biraz karışık

Bildiğim kadarıyla istifa etmeniz gerek yatay geçiş yapamıyorsunuz

Bunun içinde sınav İle geçiş yapmanız gerek

Pmedicc, 4 yıl önce

merhaba. hangi yolları izlediniz acaba? bende sağlık bakanlığına geçiş düşünüyorum fakat sözleşmeliyim. bu konuyla alakalı hiç bilgiye ulasamadım yardımcı olur musunyz?

gardiyann14
Aday Memur
01 Haziran 2020 00:33

Sözleşmelide KPSS dem puan alıp atanıp istifa etmeniz gerek

matheusus
Memur
01 Haziran 2020 01:35

Sözleşmeli çalışan başka kuruma kurumlar arası geçiş yapamaz. KPSS sınavı ile tekrar atanır.Eğer sözleşmeli çalışan KPSS ile atanırsa istifa ederek gider.

Kadrolu memur yatay ve alt kadroya geçmesi imkansıza yakındır. Ben teknisyen olarak çalışıyorum teknisyen olarak başka kuruma geçemedim. Ancak KPSS sınavına Mühendis olarak girerek EGM ye atandım. Bakanlık tarafından Muvafakat verildi şuan atanma evrağımın gelmesini bekliyorum.

Sınavsız olarak atanmada Ünvan değişikliğine tabii kadrolara geçiş 2006 yılında kaldırıldı üst kadro olarak 68/B den yararlanarak yönetici kadrolarına kurumlar arası geçiş yapabilirsiniz. Öğretmenlik ise yanılmıyorsam 2010 gibi sınavsız atanma kaldırıldı. İlk defa atanıyormuş gibi sınava girmeniz gerekir.

Ceza İnfaz Kurumlarında öğretmen kadrosu bulunmaktadır ünvan değişikliği sınavı ile atanılabilir ancak sözleşmeli olarak çalışanlar görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavına giremezler ve Her ne kadar aynı bakanlığa bağlı olsak ta ceza infaz kurumunda çalışanlar CTE kadrolarına Adliyelerde çalışanlarda Adliye kadrolarında ünvan yada görevde yükselme yapabilirler.

Demirbüken06
Kapalı
01 Haziran 2020 09:40

sözleşmeli torpili de olsa geçemez imkansız kadrolular bile geçemedi

gardiyann14, 4 yıl önce

Sözleşmelide durum biraz karışık

Bildiğim kadarıyla istifa etmeniz gerek yatay geçiş yapamıyorsunuz

Bunun içinde sınav İle geçiş yapmanız gerek

Zavadak
Aday Memur
14 Ocak 2021 17:10

sağlık bakanlığına kurumlar arası geçiş için talepte bulundum, nereden bilgi alabilirim

gardiyann14
Aday Memur
14 Ocak 2021 23:42

Başvuru yaptığınız kuruma sorun bağlı olduğunuz kuruma isteme yazısı yazılmış mı

Yazıldı ise kendi kurumunuz size ve istemde bulunan kuruma cvp yazar sizde gelen cevaba göre yolunuzu tayin edersiniz

Zavadak, 3 yıl önce

sağlık bakanlığına kurumlar arası geçiş için talepte bulundum, nereden bilgi alabilirim

irem0334
Aday Memur
11 Mart 2021 00:44

Ben de sağlık bakanlığına geçiş istiyorum

Akıbetinizi merak ettim. Sonuçlandı mı durumunuz

mkaçmaz0121
Aday Memur
23 Mart 2021 10:01

iyi günler hocam ben 2 yıldır s.zabit katibi olarak görev yapıyorum, aynı zamanda 4 yıllık sosyal hizmetler mezunuyum kurum değiştirebilir miyim Aile bakanlığına, Aile Bakanlığına balığı kurumlara ve sosyal hizmetler müdürlüğüne gibi son olarak:

adliyede sözleşmeli zabit katibiyim TSK'da VHKİ sınıfında çalışan biri ile kurum değişikliği yapabilir miyiz bir bilginiz var mı acaba, bir arkadaşla karşılıklı olarak ikimiz yer değiştirmek istiyoruz.ben adliyede s.zabit katibiyim o ise TSK da VHKİ sınıfında memur, şimdiden teşekkürler hocam...

Zeyneppppela
Aday Memur
11 Nisan 2021 22:18

acaba başvurunuz nasıl.sonuclandi. öğrene bilir miyim
Zavadak, 3 yıl önce

Kphysio1
Aday Memur
22 Nisan 2021 02:20

Belediyeden sağlık bakanlığına geçiş için de üst unvan olayı geçerli mi? Lisans vkhi olarak aranırsak aynı puanı kullanarak daha sonra sağlık bakanlığı alımında kendi mesleğimize tercih verip geçmede sıkıntı yaşar mıyız?

gardiyann14, 4 yıl önce

Arkadaşlar geçeceğiniz kurumun sizi üst yazı ile bakanlığınızdan istemesi gerek

% 99 bizim bakanlıkta vermeyecek ve bunu size tebliğ edecekler ondan sonra da mahkeme süreci başlıyor

En yakın bölge idare mahkemesine dava açıyorsunuz.İdare mahkemesinden gelen karara göre üst mahkemeye Danıştaya itiraz etme hakkı oluyor tarafların

Not:

Gideceğiniz kadro üst kadro ise eliniz kuvvetli ve bu yasayla önü açılmış ama yatay veya alt kadro ise birazdaha sancılı oluyor

Ben kendi kurumumdan örnek vermem gerekirse bir arkadaşım mahkemeye gerek kalmadan başka bir kuruma üst kadro geçmişti.

Ama formasyon tezli tezsiz yüksek lisans bunlar ne derece etkili olur bilmiyorum. Bizim kurumlarda çoğu arkadaşımız bir geçiş ihtimalini aklının bir ucundan geçirmiştir.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi