Editörler : Pangaea
07 Ağustos 2020 12:32

Çocuk gelişimi mezunları okul öncesi öğretmenliği yapabilir mi?
Arkadaşlar bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba? Tercih yapacağım yardıma ihtiyacım var, çocuk gelişimi bitirip şu an devlette öğretmenlik yapan var mı? Şimdiden cevaplar için çok teşekkür ederim.

Japoncacı
Aday Memur
07 Ağustos 2020 12:39

Umarım yardımcı olursunuz

Japoncacı
Aday Memur
07 Ağustos 2020 12:40

Doğru düzgün bilgiye ulaşamadım malesef :)
07 Ağustos 2020 13:19

Formasyonunuz var ise alan sınavına girerek öğretmenlik yapabilirsiniz..

Yeni haliyle tezsiz yüksek lisans şartı eklendi..

Formasyonsuz meslek liselerinde öğretmenlik.. (alan sınavı yok)

Ve ayrıca hastanelerde de çalışma imkanı var..

Japoncacı
Aday Memur
07 Ağustos 2020 13:34

Cevap için çok teşekkür ederim, yani bölümü okuduktan sonra KPSS alan sınavına gireceğim değil mi? Milli eğitim bakanı artık atandıktan sonra formasyon eğitiminin verileceğini söylemişti
l Hiçlik l, 4 yıl önce

07 Ağustos 2020 14:01

Rica ederim..

Evet kpss sınavında Gygk/Eğitim bilimleri /Alan sınavlarına girilecek..

Sizin ilk üniversite sanırım formasyonunuz yok.. yeni süreç nasıl olur bekleyip göreceğiz..

Japoncacı, 4 yıl önce
Cevap için çok teşekkür ederim, yani bölümü okuduktan sonra KPSS alan sınavına gireceğim değil mi? Milli eğitim bakanı artık atandıktan sonra formasyon eğitiminin verileceğini söylemişti

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
07 Ağustos 2020 16:59

Evet pedagojik formasyon var atanılır tabi.Bilmiyorum şu anda kaçıncı sınıftasınız ama Açıköğretim Lisans Çocuk Gelişimi 3. sınıfa geçmiş olan yaklaşık 60 bin kişi var.Bu kişiler 2 sene sonra mezun olacak ve en az 20-30 bininde formasyon olacak diye düşünüyorum.Bir de diğer Çocuk Gelişimi mezunlarını hesaba katarsak kaç kişiyle yarışacağınızı varın tahmin edin.Ayrıca atama sayıları da kuşa döndü adeta.Yani çok umutlanmayın derim,sonra büyük hayalkırıklığı yaşama ihtimaliniz yüksek.Ülke ekonomisi de resmen batıyor zaten.

Japoncacı
Aday Memur
08 Ağustos 2020 02:19

Cevap için çok teşekkür ederim... söylediğiniz her söze katılıyorum ve eklemek isterim ki artık çok mezunun olmadığı pek bölüm kalmadı, rakiplerden çok sınava ve çalışmaya odaklanmak başarıyı elde etmemize yardımcı olur diye düşünüyorum. Ayrıca 100 kişi bile atansa yine bizim aramızdan atananlar değil mi... çok çalışmak ve istemek tek çare, Allah yardımcımız olsun ülkecek
ekonomi.çoh.eyi, 4 yıl önce

Evet pedagojik formasyon var atanılır tabi.Bilmiyorum şu anda kaçıncı sınıftasınız ama Açıköğretim Lisans Çocuk Gelişimi 3. sınıfa geçmiş olan yaklaşık 60 bin kişi var.Bu kişiler 2 sene sonra mezun olacak ve en az 20-30 bininde formasyon olacak diye düşünüyorum.Bir de diğer Çocuk Gelişimi mezunlarını hesaba katarsak kaç kişiyle yarışacağınızı varın tahmin edin.Ayrıca atama sayıları da kuşa döndü adeta.Yani çok umutlanmayın derim,sonra büyük hayalkırıklığı yaşama ihtimaliniz yüksek.Ülke ekonomisi de resmen batıyor zaten.

ececskn
Aday Memur
27 Kasım 2020 16:30

Merhaba Çocuk gelişimi mezunları okul öncesine atanabiliyor mu? Ben atamamız yok diye biliyordum. Ayrıca hocalarımız alan sınavına sadece okul öncesi öğretmenliği okuyanların katılabileceğini söylemişti. Net bir bilginiz var mı internetten güncel bilgilere ulaşamıyorum.

l Hiçlik l, 4 yıl önce

mltm9292
Aday Memur
28 Kasım 2020 15:29

evet atanabiliyor şu anda.bende çocuk gelişimi lisans mezunuyum formasyonum var okul öncesindende hazırlanıyorum sınava.çevremde okul öncesi olarak atanan kişilerde var.ilerleyen senelerde ne olur bilinmez tabi.

ececskn
Aday Memur
24 Aralık 2020 19:14

Benim formasyonum yok ama yeni sistem uygulanacakmış sanırım. Ben çalışayım olayların kesinleşmesini beklersem geç kalırım

mltm9292, 3 yıl önce

evet atanabiliyor şu anda.bende çocuk gelişimi lisans mezunuyum formasyonum var okul öncesindende hazırlanıyorum sınava.çevremde okul öncesi olarak atanan kişilerde var.ilerleyen senelerde ne olur bilinmez tabi.

03 Ocak 2021 16:00

Arkadaşlar okul öncesi alana sadece okul öncesi öğretmenliği mezunları giriyor. Atanırsın okul öncesinden ama p10dan .

esrakyk.
Aday Memur
06 Ocak 2021 11:27

Cocuk gelisimciyim okuloncesi alanada girdim, derecemide yaptim, formasyonumda var bu yil insallah atanacagim, insanlara emin olmadiginiz konularda rica ederim bilgi vermeyin artk.

lunaaaa
Aday Memur
06 Ocak 2021 23:18

Artık formasyon vermiyorlar

Yeni sistem belirsiz

Tahminim eğitim fakültesi dışındaki herkes öğretmen olmaya çalıştığı için atanamamış öğretmen yığınları oluşmasın diye engelleyecekler.

mhmet22
Aday Memur
07 Ocak 2021 18:46

Öyle bir şey yok. Cocuk gelişimi mezunları da birinci öncelikli olarak atanabiliyor p121den. Yalan yanlış bilgiler vermeyin
evlimutluokulönceci, 3 yıl önce

Arkadaşlar okul öncesi alana sadece okul öncesi öğretmenliği mezunları giriyor. Atanırsın okul öncesinden ama p10dan .

Kamilc1
Yasaklı
07 Ocak 2021 20:41

Aynen
mhmet22, 3 yıl önce
Öyle bir şey yok. Cocuk gelişimi mezunları da birinci öncelikli olarak atanabiliyor p121den. Yalan yanlış bilgiler vermeyin

Pawneat
Aday Memur
07 Ocak 2021 22:01

Girmesinde alan sınavına engel yok diye biliyorum.

evlimutluokulönceci, 3 yıl önce

Ogretmen2501
Aday Memur
23 Kasım 2021 00:37

cocuk gelisimlciler okuloncesine atanabiliyor mu

Gülçinnnnnnn
Kapalı
04 Aralık 2021 17:09

Çocuk gelişimi formasyon yerine geçen yüksek lisans hangi alanda olmalı sağlık alanında yüksek lisans yaptım sayılmaz sanırım
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi