Editörler : Pangaea
06 Şubat 2015 08:31

Muvafakat Alan Oldu mu ?

Bugün almak için Müftülüğe gideceğim. Bi sorun çıkmıyor değil mi?

Alan oldu bu birkaç gün içinde. Bakanlıktan yazı gelecek demişlerdi.

sgül32
Aday Memur
07 Şubat 2015 10:32

kurumlar arası ilk atama prosedürü ne acaba. aldıysanız muvafakatı anlatırmısınız.

i_piramit
Memur
07 Şubat 2015 10:48

Ben aldim geçen eylül atamalarında, ve hangi bir soun yok rahat yani, il müftülüğüne gidip dilekçeyi doldurup veriyorsunuz,zaten hazir dilekçe, gerisini müftülük hallediyir zaten, müftü imza atip hizmet dokumuyle birlikte size muvafakatiniz veriliyor.

sgül32
Aday Memur
07 Şubat 2015 12:40

sonraki işlem ne ve ne kadar süremiz var görev yarine gitmek için

i_piramit, 9 yıl önce

Ben aldim geçen eylül atamalarında, ve hangi bir soun yok rahat yani, il müftülüğüne gidip dilekçeyi doldurup veriyorsunuz,zaten hazir dilekçe, gerisini müftülük hallediyir zaten, müftü imza atip hizmet dokumuyle birlikte size muvafakatiniz veriliyor.

akulu
Aday Memur
07 Şubat 2015 13:44

mütülüğe 4/b belgesini doldurup gidiyorsunuz.yeni yazı gelmiş.4/b belgesi atama kılavuzunun sonunda.muvafakat ve hizmet cetvelini alıp ilmebe gidiyorsunuz.hayhayırlı olsun.

i_piramit
Memur
07 Şubat 2015 14:10

Muvafakati aldiktan sonra atama kararnamesinin il muftulugunuze gelmesi lazim oradan da bir ust yazi ile çalıştığınız ilçe müftülüğüne gondercekler,ilçe müftülüğünde islemler 10 dk zaten, sonra il nakil muhabersi ile atandığınız milli egitime gidebilirsiniz, harcirah konusunda ilçe muftulugunuze baskı yapın derim acil paraya ihtiyaciniz varsa taşınma nakliye parasi için, şayet ilçe müftülüğünüz biz yapamayız gideceğiniz yerde yapmaniz lazim derlerse -ki bana demislerdi- yolluk harcirah kararnamesini gosterin onlara,kucuk bir paragrafta eski kurumunuzdanda alınabilir şeklinde bir yazi vardi (ben onu gostermistim) bulup gosteriniz.

Ancak milli eğitim atama kararnamesinin il müftülüğe gelmesi zaman aldığından, tavsiyem bir taniginiz varsa nereye atanmissaniz ordaki milli egitimden ust yazi ile faxlasinlar il müftülüğüne, islemler daha hızlı olur sizin acisinizdan.

Bu arada nereye atandiniz,hayırlı olsun...

sgül32, 9 yıl önce

sonraki işlem ne ve ne kadar süremiz var görev yarine gitmek için

sgül32
Aday Memur
07 Şubat 2015 15:46

urfa viranşehir. kararname geldikten sonra hemen ilişik kesmek zorundamıyız ve 15gün nakil iznivrmı

i_piramit
Memur
07 Şubat 2015 20:36

Kararname zaten il muftulugunuze en geç onumuzdeki hafta içi birgün gelir, ilişki kesme yazisina imza attığın tarih itibari ile en geç 15 gün içinde meb e başlaman lazim, yani sıkıntı yapacak herhangi birşey yok rahat ol kardeşim.

sgül32, 9 yıl önce

urfa viranşehir. kararname geldikten sonra hemen ilişik kesmek zorundamıyız ve 15gün nakil iznivrmı

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi