Editörler : swat3410

sosyal_zede
Müsteşar Yardımcısı
05 Aralık 2021 20:03

Avukat falan geç devre mahkemeye kaldıysan işin yaş egm mahkeme kararı senin lehine olursa adli olarak velev ki sana soruşturma açıldı lehine olursa egm umursamaz aleyhine olursa egm ciddiye alır işlem yapar adliyi geç idari olarak mahkeye vs sakın güvenme konumuz aynı değil ama farklı konulardan da aynı şeyleri görüyoruz yd istinaf yd esastan iptal kararlarım var egm nin umurunda bile değil mahkeme kararları uygulanmıyor haberin olsun çabalarsan da mahkeme işine güvenme başımdan geçiyor biliyorum inşallah en az hasarla yırtarsın

olmazbuisler, 2 yıl önce

İyi bir avukat arıyorum, Yarın biri ile görüşeceğim. Ben burdan şunu söyleyeyim meslektaşlarıma biri çıkarıp istihbarat kimliği gösteriyorsa sahte olduğundan şüphelenseniz bile kolay gelsin diyin çekin gidin. Eğer sahteyse de mit bulsun mit uğraşsın benim ağzım yandı hemde iyi yandı. Bir kere daha anladım bu teşkilatın personeline sahip çıkmadığını.

Siccofield
Şef
05 Aralık 2021 20:38

Ben hendek zamanı doğuda plakasız bir aracı durdurdum. Camlar filmli. Camı açar açmaz ak47 namlusunu gördüm. Doldurdum doğrulttum. Saç sakal paspal arkadaşlar vardı. Sakin kardeş mit dediler. Kimlik gösterin dedim üzerinde logo olan bişey gösterdi. Öyle olmaz arka yüzünü göster dedimüfledi püfledi çevirdi. Dedim kusura bakmayın. Daha dün şurada bombalı saldırı oldu. Burası doğu. Yapacak bişey yok. Eyvallah dediler gittiler. Bikere de çalıştığım çeviğe maç yapmaya gelmişler. Mitçiyim deyip sanayi esnafıyla içeri girmeye çalışan bi tip geldi. Ben de alayını kovdum mitçinin ne işi olur oto kaportacı esnafıyla diye. Seni şikayet edicem dedi git nereye ediyosan et dedim. Esnafın yanında mitçiyim demesinden kıllandım. Meğer herif gerçekten mitmiş. Şubedeki bi abiyi aramış arkadaşıymış. O söylemişti ertesi gün. İkisinde de sıkıntı yaşamadım. Sonuçta işimi yaptım. Adamları alıp sorgulamadım tabi. Onlar da anlayışlılar ki anladılar.

azmah, 2 yıl önce

Bu güne kadar üç kişi denk geldi mit kimliği gösteren bir tanesi yol uygulamasında otobüs içinde gösterdi yanında ki kişiye de benimle birlikte dedi dolayısıyla ondan kimlik istemedim tekrar bakabilir miyim dedim gösterdi aşağı gelir misiniz dedim yanındaki ile birlikte indi kusura bakmayın daha önce hiç mit kimliği görmedim dedim çıkardı gösterdi yanındaki kişi sinirlendi vücut hareketleriyle, kimliği görünce tekrar kusura bakmayın dedim o da önemli değil işini yapıyorsun kardeşim dedi,neden kimlik gösterdiniz otobüste kendinizi ifşa etmiş oluyorsunuz falan fistan sohbet edip selamla gönderdim,ne diye tartışayim kardeşim velev ki sahte mit kimlikli aldın ne oldu hayatında sahte mit kimliği mi gördün yada sorguladın GBT yaptın sorgu kaydı bu adam mit ci mi dedi,meslek hastalığına erken tutulmuşsun Yeni memur olduğun belli paranoyaklik had safhada sahte olabilir bilmem ne sanane çalıştığın yerin müdürü bile sanane der sahip çıkmaz mit kanunu da mı bilmezsin kendin artislik yapmışsın yorumda bile artislik yapıyorsin sahte kimlikli alırsın diye alırım kardeşim alırım yaptığın hata hem meslekten hem özgürlüğünden eder adamı neler gördük neler...

azmah
Genel Müdür
05 Aralık 2021 20:46

Sen terör yerinde tedbir amacıyla sormuşsun gayet normal kaportacidaki iyi yirtmissin Mit çi yani tipi ne olabilir mit personeli sonradan yerel halk içinden seçilerek de temin edilir ki terör bölgelerinde öyle şehit yakınları korucu yakınları vs. De olabilir neyse ne kimlik gördün işin gücün rast gelsin de git

Siccofield, 2 yıl önce

Ben hendek zamanı doğuda plakasız bir aracı durdurdum. Camlar filmli. Camı açar açmaz ak47 namlusunu gördüm. Doldurdum doğrulttum. Saç sakal paspal arkadaşlar vardı. Sakin kardeş mit dediler. Kimlik gösterin dedim üzerinde logo olan bişey gösterdi. Öyle olmaz arka yüzünü göster dedimüfledi püfledi çevirdi. Dedim kusura bakmayın. Daha dün şurada bombalı saldırı oldu. Burası doğu. Yapacak bişey yok. Eyvallah dediler gittiler. Bikere de çalıştığım çeviğe maç yapmaya gelmişler. Mitçiyim deyip sanayi esnafıyla içeri girmeye çalışan bi tip geldi. Ben de alayını kovdum mitçinin ne işi olur oto kaportacı esnafıyla diye. Seni şikayet edicem dedi git nereye ediyosan et dedim. Esnafın yanında mitçiyim demesinden kıllandım. Meğer herif gerçekten mitmiş. Şubedeki bi abiyi aramış arkadaşıymış. O söylemişti ertesi gün. İkisinde de sıkıntı yaşamadım. Sonuçta işimi yaptım. Adamları alıp sorgulamadım tabi. Onlar da anlayışlılar ki anladılar.

05 Aralık 2021 21:10

Hiç bir şey olmaz boşa şey etme Mit size kimlik gösterip halen ısrar ederseniz gerizekalı gibi bedelini ödersiniz.
sirensesi, 2 yıl önce
Hiç bir şey olmaz, biraz tatil yap, bir aya kalmaz başlarsın göreve, bir halt olmaz.. Esas o düşünsün mit neler yapar ona..

16kasim2016
Kapalı
05 Aralık 2021 21:34

Sensin gerizekalı önce doğru düzgün yazmayı öğren. Ben devreme katılıyorum hicbirsey olmaz. Aciga alinman bile hata, kimlikten suphelendiysen sorgulatman normal, doğru olanı yapmışsın yani. Canını sıkma devrem. Kafanı dinle.
harekatt0101, 2 yıl önce
Hiç bir şey olmaz boşa şey etme Mit size kimlik gösterip halen ısrar ederseniz gerizekalı gibi bedelini ödersiniz.

insangibi90
Yasaklı
05 Aralık 2021 21:37

Benim anlamadığım adamı nereden sorgulattın da mitçi olduğunu doğruladın :)

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 21:41

önce normal gbt yaptım benle kimlik konusunda tartışınca iyice şüphelendim, komiserime haber verdim komiserim de savcıya haber verince gerçekten istihbarat personeli mi değil mi öğrenmek için, iş büyüdü buraya kadar geldi devrem

insangibi90, 2 yıl önce

Benim anlamadığım adamı nereden sorgulattın da mitçi olduğunu doğruladın :)

salomon42
Genel Müdür
05 Aralık 2021 21:48

konuyu açan arkadaş için yazıyorum,

mesleğe dönersin, açığa bile alınmamaman gerekirdi ama ceza alırsın,

seni emniyete ibret olsun, mitçilere bulaşmasınlar, kurum itibarını koruyalım diye kurban emişler diye tahmin ediyorum.

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 21:51

devrem hadi ben kurban ettiler varsayalım yarın bir gün birisi sana çıkardı istihbarat kimliği gösterdi, halinden şüphelendin sorgulamayacak mısın, elemanı direkt gönderecek misin. Ya da şöyle sorayım hepinize siz olsanız birisi size direkt mit kimliği gösterse ne yaparsınız ? doğruluğunu bilmediğiniz bir kimliğe tavrınız ne olurdu ?

salomon42, 2 yıl önce

konuyu açan arkadaş için yazıyorum,

mesleğe dönersin, açığa bile alınmamaman gerekirdi ama ceza alırsın,

seni emniyete ibret olsun, mitçilere bulaşmasınlar, kurum itibarını koruyalım diye kurban emişler diye tahmin ediyorum.

azmah
Genel Müdür
05 Aralık 2021 22:02

Savcı ne alaka kardeşim hadi komiserine söyledin sıkıntı yaşıyorsun adamla savcıyi ne diye arar madem komiserinde aradı asıl ifşalayan o olmuş

olmazbuisler, 2 yıl önce

önce normal gbt yaptım benle kimlik konusunda tartışınca iyice şüphelendim, komiserime haber verdim komiserim de savcıya haber verince gerçekten istihbarat personeli mi değil mi öğrenmek için, iş büyüdü buraya kadar geldi devrem

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 22:03

sistemden GBT yapan benim log kayıtları incelemeye alındı ondan dolayı açığa alındım zaten, sistemden sorgu yapmayıp direkt komiserimi arayıp savcıyla komiserim o şekil görüşse ben zaten açığa alınmazdım

azmah, 2 yıl önce

Savcı ne alaka kardeşim hadi komiserine söyledin sıkıntı yaşıyorsun adamla savcıyi ne diye arar madem komiserinde aradı asıl ifşalayan o olmuş

akyazı.80
Aday Memur
05 Aralık 2021 22:05

Biz MİT?e girerken polis kimliğini gösteriyoruz yetmiyor silahımızı alıyor arkadaşın sorması gayet normal hiçbir şey olmaz bence geri dönersin en fazla idari ceza verirler iptal ettirirsin geçmiş olsun içini ferah tut

salomon42
Genel Müdür
05 Aralık 2021 22:06

devrem haklısın ama polis arkadaşlar her mitçinin kimliğini sorgulasalar, adamlar sokağa çıkamazlar hepsi deşifre olur, aylarca uğraştıkları opersyonların hepsi yanar,

bir de olaya şöyle bak ssen adama gbt yapmışın belki de aylarca uğraşılan opersyonu mahvettin,

30 yıllık istihbaratçı devremi çarşıda görüyorum selam bile vermiyorum, adam belki görevdedir,

meslektaşlarım size hep tavsiyem kendinizi yormadan çalışın.

olmazbuisler, 2 yıl önce

devrem hadi ben kurban ettiler varsayalım yarın bir gün birisi sana çıkardı istihbarat kimliği gösterdi, halinden şüphelendin sorgulamayacak mısın, elemanı direkt gönderecek misin. Ya da şöyle sorayım hepinize siz olsanız birisi size direkt mit kimliği gösterse ne yaparsınız ? doğruluğunu bilmediğiniz bir kimliğe tavrınız ne olurdu ?

saruk khan
Şef
05 Aralık 2021 22:15

Ben burada demiştim kimliği gösterdimi yeter. İsmini bile göstermeye bilir. Burada atıp tutanlar vardı. Fırça yersiniz. Vali yrd kodamanlar bile sıkıntı kimlik bile göstermiyorlar. Amirler bile kodamansa sana sıkıntı yapıyor. Yanında durmazlar

saruk khan
Şef
05 Aralık 2021 22:17

İhraç olmazsın. Ama sorgulamak sıkıntı. İstihbaratçı mitçi TABİKİ kılık kıyafet yerinde olmaz işleri gereği. İstihbaratçının tlf bile kendisinin izni olmadan personel Şube vermez

TİMURÇİN1
Memur
05 Aralık 2021 22:37

Ben defalarca gördüm.. defalarca aracına kadar sorguladım.. c.başkanlığı forslu düz kart Eminönünde 50 lira .. burada meslektaşımızın yaptığı hayatın akışına uygun bir davranış.. soruşturma açılması art niyetli !
Muerte12, 2 yıl önce
Neyden şüphelendin dostum hayatında kaç defa mit kimliği gördün de sahte olduğuna kanaat getirdin herşeyin bir düsturu vardır adam kimliğini çıkartmış birde almana izin vermiş demiş ki sana görevdeyim sorgulama kimliğimi mit kanunu okusaydın madde 27 nin ne olduğunu elbette bilirdin ona göre davranırdın adam sana kolaylık göstermiş sen adam zorluk çıkarmışsın öyle adli ve idari yönden yaptırımı olacaktır geçmiş olsun

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 22:50

devrem benden sana dost tavsiyesi o kimliği gösteripte sana sorgulama diyorsa sorgulama . kısa ve öz dost tavsiyesi

TİMURÇİN1, 2 yıl önce
Ben defalarca gördüm.. defalarca aracına kadar sorguladım.. c.başkanlığı forslu düz kart Eminönünde 50 lira .. burada meslektaşımızın yaptığı hayatın akışına uygun bir davranış.. soruşturma açılması art niyetli !

kurtgoz74
Memur
05 Aralık 2021 23:00

Arkadaşı diyelim ki sahteydi o kimlik ve ve adamı enseledin ne olacaktı ödüllendirip vali mi yapacaklardı sana iyi tecrübe katan öğüt veren bir şefin olmamış ayrıca pek bi olayda yaşamamışsın ki ders çıkarıp yanındaki adamın başına bişeler gelmemiş banane mk deyip geçiştirmemişsin , sen her gördüğün polis kimliğini sorguluyor musunda istihrabatçının kimliğini sorguluyorsun ayrıca insan az çok konuşmasından tavırlarından anlar, bizim orada bi laf var ya meraktan.. yaptığın belkide farklı şeylere sebebiyet vermiş olabilir neyse geçmiş olsun

DevletPolisi
Kapalı
05 Aralık 2021 23:05

Dikkat!

Burada herkes sorgulamaya takılmış fakat açığa alınma sebebi bu değil. Dikkatli okuyun. Görevine engel olduğu iddiasıyla soruşturma açılmış. Bu daha sıkıntılı bir husus.

Bu Kanun kapsamındaki görev ve yetkilerin kullanılmasını engelleyenlere üç yıldan beş yıla kadar, ihmal veya suistimal suretiyle önleyenlerle yükümlülüklerini yerine getirmeyenlere iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası verilir. (DEVLET İSTİHBARAT HİZMETLERİ VE MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI KANUNU MADDE 27)

Burada sana isnat edilen şey hakkında savunmanı yapman gerekir. Görevini engelleyip engellemediğin, niçin kimlik sorduğun vs.

salomon42
Genel Müdür
05 Aralık 2021 23:07

bazı arkadaşlar ne kadar itici kırıcı şeyler yazmış,

konuyu açan arkadaşım mesleğe dönersin ama muhtemelen ceza alırsın,

herkes meslekte olumsuzluklar yaşar, bu yaşadığın olay sana meslek hayatın boyunca ışık tutacak,

ben 95 girişliyim meslekte ne hatalar yaptım ohoooo, şimdi ancak nirvanaya ulaşabildim,

geçmiş olsun, inşaallah tez zamanda dönersin.

Toplam 101 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi