Editörler : F16 Gökçen
01 Ağustos 2011 11:08

Saç dökülmesi

saç dökülmesine karşı önerebileceğiniz bişey var mı çok fazla dökülüyor

GezginDerviş
Müsteşar Yardımcısı
01 Ağustos 2011 12:40

ya siz gerçek olamazsınız yada ciddi inanamıyorum size.....

taha1699
Kapalı
01 Ağustos 2011 19:13

bekle dökülsün saç dökülmesine engelleyene kadar saç ekimi yaparsın daha makul:)

autumn3
Aday Memur
01 Ağustos 2011 21:39

gezgin derviş

neden ciddi olamazmışım cevabın yoksa yazma kardeşim Allah Allah gırgırına açmadık konuyu

Jön_Türk
Yasaklı
03 Ağustos 2011 16:47

bioxcin in tüpleri ve şampuanını 5-6 ay kullanınca durduruyor... veya yavaşlatıyor...

autumn3
Aday Memur
03 Ağustos 2011 16:50

teşekkürler jön türk

-kimene-
Aday Memur
03 Ağustos 2011 22:09

sarımsaklı şampuan var bir de onları deneyebilirsiniz...

autumn3
Aday Memur
03 Ağustos 2011 22:28

kimene

bildiğin marka varsa söyler misin bakıyım kokusu oluyor mu

Jön_Türk
Yasaklı
04 Ağustos 2011 08:54

ben kullanmadım ama birde defne sabunları var zeytinyağlı onunda kestiği söyleniyor... bi arkadaşım önermişti...

dijvar21
Kapalı
04 Ağustos 2011 22:43

bende her sabunu şampuanı deedimm .yine dökülüyor yine dökülüyor ne yapıcağımı bilmiyorumm ..

autumn3
Aday Memur
04 Ağustos 2011 23:26

dijvar aynen

taramaya korkuyorum aşırı dökülüyor ne yapacağımı şaşırdım

dijvar21
Kapalı
05 Ağustos 2011 11:05

kel olucam bu gidişle ben:-)

selcuk77
Aday Memur
06 Ağustos 2011 12:39

İki hafta önceydi Kanal7 herşeyin başı saglık programında bir demotoloji uzmanı bayan prof. nano teknolojik bir ürün (adı folixir di sanırım) geliştirdiklerinden bahsediyordu ve çok iddialı konuşuyordu; anlattıklarına göre 4lü set (loyon-tablet-şampuan-krem) 3.günde dökülme duryor 6 ay içinde kayıp saçlarınız %90 a kadar geri geliyormuş vs.vs...tesadüfen izledim işinize yarar umarım, ama iyice bi araştırın isterseniz

papilloma
Memur
06 Ağustos 2011 17:24

artık kel olan yerden bile saç çıkaran ilaçlar var...ve etkisi %96-97 lere kadar çıkıyo...bende önerim bi ilaç....hgf.....

-kimene-
Aday Memur
07 Ağustos 2011 16:20

autumn3

biogreen var, ben henüz almadım ama internette yorumlar iyi en iyisi bu gibi geldi bana.ayrıca içinde memekşe var oyüzden koku olmaz sanmıyorum.

humuslutoprak
Kapalı
08 Ağustos 2011 17:09

papilloma bu dediğin geçici demi?

blackbox
Kapalı
10 Ağustos 2011 01:44

ARKADAŞIM FOLİXİR, BİOXİN, VİCHY DERCOS filan bunların hepsi palavra... Şu an tüm dünyada saç dökülmesini engelleyen ve saç çıkaran, etkinliği kanıtlanmış tek bir madde var: MİNOXİL.... Aksini iddia eden de yalancıdır... Minoxil, tansiyon ilaçlarından birinin etken maddesidir. İlacın hastalarda kıllanma yaptığı anlaşılınca saç için kullanılmasına karar verilmiş. Ben kendimden biliyorum, tepe kısmımda gerçekten de saç çıkardı. Yalnız en az 1 yıl kesintisiz kullanmalısın. Birinci ayda, saçındaki hücreleri yenileyeceği için dökülmen artacak. Korkma, ikinci aydan itibaren dökülme duruyor. 6. ayda da kısa kısa tüylenmeler göreceksin. İnternet üzerinden satılan minoxillerin HEPSİ SAHTEDİR. Bu ilaç olduğu için internet üzerinden satışı yok. Hamile bayanların kullanması yasak... Eczanelerden 50-55 TL arası bir fiyatla alabilirsin. Bunun dışındaki ürünlerin hepsi YALANDIR, GEÇİCİDİR, PARA TUZAĞIDIR. Sağlıklı günler...

autumn3
Aday Memur
10 Ağustos 2011 11:07

teşekkürler blackbox

keten prenses
Şube Müdürü
10 Ağustos 2011 13:03

Eğer saçlarında ciddi bir dökülme varsa öncelikle bir cildeye uzmanına görünmekte fayda var.Çünkü saç dökülmesinin bir çok sebebi var.Öncelikle bu sebepleri ortadan kaldırmak gerekir.Evet arkadaşa katılıyorum MİNOXİL gerçekten etkili fakat yüzde tüylenme yapıyor bayanlar için hiç hoş değil.Bundan 4 yıl önce eczanelerde minoxil satılmıyordu..Bizde o dönem doktorumuz reçeteye yazmıştı araştırdık ve en sonunda Ankara eczacılar odası ile irtibata geçtik ve ilacı yarı fiyatına bize getirtmişti.O Dönemde kaçak getiren bir eczane 120 tl satarken Ankara eczacılar odası 60 tl getirmişti.Şuan piyasada satılanlardan bir çoğu gerçekten sahte...Doktora gitmeden geçici çözümler kullanma derim.

Aklınızda bulunsun ithal ilaç alacağınız zaman Ankara eczacılar odasıyla irtibata geçin.Çünkü alacağınız ilaç hem sahte olmayacak hemde cebinizi yakmayacaktır.

06ay
Kapalı
16 Ağustos 2011 14:48

Saç dökülmesi kanser belirtisi olabiliyormu???

zeki.müren
Daire Başkanı
17 Ağustos 2011 01:09

saç dökülmesini engelleyen bir ürün bilmiyorum ama engellemeyen bir şey biliyorum: sarımsak. ben elimden geleni yaptım, dökülme probleminin çözümünü de başkaları bulsun. (olmayana ergi)

zeki müren'den güzellik tarifleri:(ben yandım eller yanmasın)

babam keldi, amcam kel, dedem kel, ağam kel, paşam kel, kel, kel, kel...babam keldi dedim ama neden bilmem, amcamdan ve dedemden daha az keldi. örnek vermek gerekirse; amcamla dedem, süleyman demirel tarzı kellikten mustaripken, babamın kelliği daha çok esat kıratlıoğlu tipi kellikti. esat kıratlıoğlu'nu bilmeyen genç nesiller için bir görselimiz var. buyrun, http://img.internethaber.com/news/19054.jpg

babam, saçının sol tarafındaki saçları uzatıp sağa doğru tarıyor ve böylece kafasında adeta pazar filesi taşıyormuş gibi bir görünüm arz ediyordu. kafasında, babasına ve kardeşine nazaran daha fazla kıl ve bir adet pazar filesi taşıyan babama "bu gürbüz saçların sırrı nedir?" diye sorduğumda, "sarımsak" demişti, "2 diş sarımsak, ama yutmayacaksın. saçlarını kazıtacaksın. sonra, havanda ezdiğin 2 diş sarımsağı kafana sürüp biraz bekleyeceksin. bu kürü birkaç kere uygula, saçların gürleşecek, daha az dökülecek" demişti.

o zaman da lisede okuyorum, okulun tatil olmasını nasıl sabırsızlıkla beklemeye başladım, anlatamam. hesabım şuydu, okul tatil olunca saçları kazıtıp bu sarımsak kürünü uygulayacaktım. 3 ayda saçlarım da 3-4 cm uzayacak, okula tam dazlak kafa ile gitmemiş olacaktım. okul bitince babamın çılgın tekniğini uygulamaya karar verdim. babamın eski model, bıçağı çıkan bir traş başlığı vardı, yeni bir jilet taktım, önce makasla elimden geldiğince saçları kısalttım, sonra kalan kısma sabun sürdüm ve jiletle daldım kafaya. iş bittikten sonra kafama bir havlu sardım, mutfağa gittim, havanda 2 diş sarımsağı ezdim, banyoya döndüm, sarımsakları avuçladım, yağını ellerime iyice bulaştırdım ve 2 elimi kafama götürdüm, sonra... sonrası acı, ama öyle böyle değil, kelimelere dökülemez. 30 yaşıma geldim, ömrümde böyle bir acı hissetmedim, sanki beynimin içine şiş sokuyorlardı, acıdan bayılacaktım, beynim uyuştu, kafam uyuştu...

özet geçer misin lütfen? diyenler olabilir. özeti şu, birisi size "kazınmış kafaya sarımsak sürünce saçlar gürleşir" falan derse, ardınıza bakmadan hemen uzaklaşın oradan. orada acı var, elem var, gözyaşı var.

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi