Editörler : swat3410
27 Ocak 2020 19:48

Misyon koruma ve birleşmiş milletler görevleri Hakkında

Öncelikle hepinize merhabalar, kolay gelsin. Meslekte 4.yılımdayım. Birleşmiş milletler veya misyon koruma görevine gitmeyi düşünüyorum. B2 seviyesi İngilizcem var. Gayet güzel konuşabiliyor, ifade alınırken tercüme edebiliyorum. Yds'den 45 aldım. Yönetmelikte yds puan şartını göremedim ama yds'den puan almayıp TOEFL'dan güzel bir puan alsam yeterli oluyor mu? İlla yds puanı mı gerekiyor? Ayrıca 5 yıl süre tamamlamadan gönderilme söz konusu mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

tiryaki hasan paşa
Aday Memur
27 Ocak 2020 20:17

Yds sanki 60 ve üstüydü sanırsam

policeizmir06
Aday Memur
27 Ocak 2020 20:49

yds 45 ve b2 hangi dil?

Hsyn95
Aday Memur
27 Ocak 2020 21:33

İngilizce

Hsyn95
Aday Memur
27 Ocak 2020 21:34

İngilizce

policeizmir06, 4 yıl önce
yds 45 ve b2 hangi dil?

policeizmir06
Aday Memur
27 Ocak 2020 21:45

yds 45, b2 yapmaz. tablolara aldanma, benimki 76 ve C. yurt dışında görev yaptım, hala iyi çeviri yapıp konuşamam iyi şekilde. bu dediklerimi mütercim tercümanlık mezunu ancak yapar o da yıllar sürer.

Hsyn95
Aday Memur
27 Ocak 2020 22:12

Devrem b2 sertifikasını gittiğim yabancı dil kurusundan aldım. Yds dediğimiz şey gerçek anlamda dil ölçme sınavı değil takdir edersin ki. Ki zaten sorduğum soru da bununla alakalı değil

yds 45, b2 yapmaz. tablolara aldanma, benimki 76 ve C. yurt dışında görev yaptım, hala iyi çeviri yapıp konuşamam iyi şekilde. bu dediklerimi mütercim tercümanlık mezunu ancak yapar o da yıllar sürer.

policeizmir06
Aday Memur
27 Ocak 2020 22:24

yanlış bilgiyle hareket etme, dediğim o. yds puanın yüksek olursa BM sınavında başarılı olma ihtimalinde yükselir. kursun verdiği sertifika gerçeği yansıtmıyor, sakın rehavete kapılma. BM için baraj 50, ancak bol miktarda rakibin olacağı için bu puanı yükseltmeye çalış.
Hsyn95, 4 yıl önce

Devrem b2 sertifikasını gittiğim yabancı dil kurusundan aldım. Yds dediğimiz şey gerçek anlamda dil ölçme sınavı değil takdir edersin ki. Ki zaten sorduğum soru da bununla alakalı değil

policeizmir06
Aday Memur
27 Ocak 2020 22:49

birisi özelden sormuş, cevap veremedim. Buradan cevaplayayım. direk toefl zor gelir. yds'de 70'ten sonra toefl'a geç. misyon torpil, BM emek ve kısmettir.

Hsyn95
Aday Memur
27 Ocak 2020 23:06

Şefim soran bendim. Eyvallah. Bu biraz daha açıklayıcı oldu. El mecbur yds çalışıp 60 barajını aşmamız lazım. Teşekkür ederim

birisi özelden sormuş, cevap veremedim. Buradan cevaplayayım. direk toefl zor gelir. yds'de 70'ten sonra toefl'a geç. misyon torpil, BM emek ve kısmettir.
28 Ocak 2020 02:40

kardeş misyon için ne yds ne de torpil lazım, sana bunu anlatanlar bilinçli anlatıyor inanma. misyon yönetmeliğini açıp oku öncelikle sonra otur ders çalış. karakolda çalışıp misyona giden birçok arkadaşım var.

Hsyn95, 4 yıl önce

Şefim soran bendim. Eyvallah. Bu biraz daha açıklayıcı oldu. El mecbur yds çalışıp 60 barajını aşmamız lazım. Teşekkür ederim

kars2015
Genel Müdür
28 Ocak 2020 09:27

Misyon ve BM karıştırma misyon da torpilin kıralı var bmde yok
raymalifalitikosefa, 4 yıl önce

kardeş misyon için ne yds ne de torpil lazım, sana bunu anlatanlar bilinçli anlatıyor inanma. misyon yönetmeliğini açıp oku öncelikle sonra otur ders çalış. karakolda çalışıp misyona giden birçok arkadaşım var.

28 Ocak 2020 09:42

he bir tek sen girdin o sınava başkası girmedi. karakoldaki adamların torpili var ya ondan karakolda çalışıyorlar

kars2015, 4 yıl önce
Misyon ve BM karıştırma misyon da torpilin kıralı var bmde yok
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi