Editörler : "eskiyara"Pangaea

halis4242
Genel Müdür
29 Kasım 2022 22:52

Öğretmenin itibarı yok bu ülkede, bu da asıl baştan kaynaklanıyor!!?

Baştaki öğretmeni halkın önüne atıp adeta yem ettiği için öğretmen hâlihazırda şamaroğlana dönmüştür!!?

Öğretmeni artık veliyi geçtim çocuk bile takmaz oldu, devir değişti, çocuk patron; öğretmeni ise maraba/modern dadıya dönüştü!!?

Ahmet009009
Memur
29 Kasım 2022 22:55

Polis memuru ile ögretmenin maaşlarını çalışma saatlerine bölerseniz, kimin ne kadar ücret aldığını öğrenebilirsiniz.

Kolluk kuvveti
Yasaklı
29 Kasım 2022 22:59

Eyvah :) şimdi seni de linç ederler.Yok sen 40 kişilik sınıfta ders anlattın mı hiç vs vs uzayıp gider.
Ahmet009009, 1 yıl önce

Polis memuru ile ögretmenin maaşlarını çalışma saatlerine bölerseniz, kimin ne kadar ücret aldığını öğrenebilirsiniz.

Mr.Muzip
Kapalı
29 Kasım 2022 22:59

Şu forum kısır tartışma , hakaret ve trollerden kurtulamadı gitti... Kurtulamazda...

Kolluk kuvveti
Yasaklı
29 Kasım 2022 23:02

Baş troliçede malum kişi.Arada freuda bağlar kendince psikianaliz yapar.

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2022 23:10

Öğretmenin 1/4ten gösterilmesini sebebi, yeni başlayan bir öğretmenin maaşının çok düşük olmasının topluma yansıtılmak istenmemesi olabilir. Onlarda biliyor ki bu kadar değerli bir mesleğin bu kadar ucuza çalıştırmanın toplum tarafından hoş karşılanmayacağını. Bunu düşünerek yapmış olabilirler.

demirsa
Aday Memur
29 Kasım 2022 23:31

Sende kelle koltukta calis ayda 260 saat mesai yap bayram seyran bilme hep calis yilda 20 gun iznin olsun onuda istedgin zaman kullanama ondan sonra polis 5 bin fazla aliyomus degil 5 senin 2 kati almasi lazim neyin kiyasindasiniz halen

M Y T H
Daire Başkanı
29 Kasım 2022 23:48

Maaş fazla olunca kudret dolmuş bakıyorum. Ulaşamadığın öğretmen vardı. Forumuna evine gelip thrik.

Bak cesaret bedava değil. Ucuz kahramanlığın, pahalı Hukuki karşılığı olur.Arkanda kimse durmaz. Belliki gençsiniz. Hadi Aslanım.Laf dinleyin...

Buradan usulca gidin, düzelsin burası.

Kolluk kuvveti, 1 yıl önce
Baş troliçede malum kişi.Arada freuda bağlar kendince psikianaliz yapar.

iamapoliceman
Daire Başkanı
29 Kasım 2022 23:59

Saygıdeğer öğretmen büyüklerim/küçüklerin, şüphesiz bu günlere gelmemde gelmemize öğretmenlerimizin emeği çok fazla. Ben atanamayan bir öğretmenim, sonrasında polis oldum ki polis teşkilatının yaklaşık %30u benimle aynı kaderi paylaşıyor. 2 mesleği de yakınen biliyorum 2 yıl ücretli öğretmenlik yaptım, 8 yıldır da emniyet teşkilatında görev yapıyorum. Meslek karşılaştırması en son yapılacak iki meslek grubu burda birbirine giriyor, çalışma ortamı, risk birimi, maaşı vs inanın benzer bile. Ama inatla ya öğretmen/polis ya da öğretmen/bekçi karşılaştırması inatla gündeme geliyor. Ben bunu anlayamıyorum?

M Y T H
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 00:04

Çok güzel konuştunuz azizim. Burada yaklaşık 12 saatten bu yana kısır bir tartışma başladığının yeni farkındayım.

Eminim ki başlığı açan arkadaş yıllardan bu yana neden öğretmenin 1/4'ü yazıldığından kıyasla polislerin mukayese etmiştir.

yoksa amacı polis maaşını mukayese etmek değildir.

Sorun şu ki neden öğretmen maaşı yazılırken hep 1/ 4'ü sadece öğretmen maaşı yazılırken hep sadece Öğretmen neden?

Gazetecilerin ve basının özellikle bu hale gerçekten çok ilginç.

Konuyu açın arkadaş mutlaka bunu kastetmiştir. Ama nereden nereye gelmiş.

iamapoliceman, 1 yıl önce
Saygıdeğer öğretmen büyüklerim/küçüklerin, şüphesiz bu günlere gelmemde gelmemize öğretmenlerimizin emeği çok fazla. Ben atanamayan bir öğretmenim, sonrasında polis oldum ki polis teşkilatının yaklaşık %30u benimle aynı kaderi paylaşıyor. 2 mesleği de yakınen biliyorum 2 yıl ücretli öğretmenlik yaptım, 8 yıldır da emniyet teşkilatında görev yapıyorum. Meslek karşılaştırması en son yapılacak iki meslek grubu burda birbirine giriyor, çalışma ortamı, risk birimi, maaşı vs inanın benzer bile. Ama inatla ya öğretmen/polis ya da öğretmen/bekçi karşılaştırması inatla gündeme geliyor. Ben bunu anlayamıyorum?

iamapoliceman
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 00:12

Evet hocam, şaşkaza dışardan birisi gelip şu foruma baksa devletin öğretmeni polisi birbirine nerdeyse (çok afedersiniz) ana avrat düz gidecek. Hoşumuza gitse de gitmese de devlet bir maaş belirlemiş ve buna göre çalşıyoruz. Sanırım başlığı açan arkadaş haber sitelerinin öğretmen derece kademelerini telaffuz şekline takılmış buna örnek olarak da polisleri göstermiş, polis arkadaşlarda "neden biz" şeklinde bir tepki ortaya koymuş. Sonrası malum... Yine söylüyorum iki meslek uzaktan yakından benzer bile değil, öğretmen arkadaşlar lütfen bu kıyasdan bizi azat edin :) size görevinizde başarı dilerim kolay gelsin
M Y T H, 1 yıl önce

Çok güzel konuştunuz azizim. Burada yaklaşık 12 saatten bu yana kısır bir tartışma başladığının yeni farkındayım.

Eminim ki başlığı açan arkadaş yıllardan bu yana neden öğretmenin 1/4'ü yazıldığından kıyasla polislerin mukayese etmiştir.

yoksa amacı polis maaşını mukayese etmek değildir.

Sorun şu ki neden öğretmen maaşı yazılırken hep 1/ 4'ü sadece öğretmen maaşı yazılırken hep sadece Öğretmen neden?

Gazetecilerin ve basının özellikle bu hale gerçekten çok ilginç.

Konuyu açın arkadaş mutlaka bunu kastetmiştir. Ama nereden nereye gelmiş.

M Y T H
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 00:16

Açılan başlığın maaşla alakası yok.

Gazete ve televizyonlarda neden öğretmen maaşı 1'in 4'ü?

Konu bu kadar basit.

Sadece diğer memurlar örnek verilirken polis derece kademesi örnek verilmiş.

Konu sadece basındaki derece kademe kıyaslaması.

Bu tartışma gerçekten çok ayıp.

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
30 Kasım 2022 00:17

Öğretmen lehine yazılan her yoruma eksi veren kim acaba? Önyargılarını değiştir üstad!

M Y T H
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 00:22

Sağ olsun bizim boyalı basın

Örnek olarak;

polis maaşında 11'in 1'i bekar polisi yazar.

Örnek olarak;

Öğretmen maaşında 1/4 ü ve eşi çalışmayan, tam ek ders ücreti alan, şu an ( nasıl olduysa) başöğretmen olup, aynı zamanda 6 yaşından küçük iki çocuğu olan (artık bu yaşta 6 yaşından küçük çocuğu nasıl yaptıysa) belki çok geç evlenmiştir.

MUCİZE BİR ÖĞRETMENİN MAAŞINI YAZAR.

berkibadil
Kapalı
30 Kasım 2022 00:28

Güzel tespit

M Y T H, 1 yıl önce

Örnek olarak;

Örnek olarak;

Öğretmen maaşında 1/4 ü ve eşi çalışmayan, tam ek ders ücreti alan, şu an ( nasıl olduysa) başöğretmen olup, aynı zamanda 6 yaşından küçük iki çocuğu olan (artık bu yaşta 6 yaşından küçük çocuğu nasıl yaptıysa) belki çok geç evlenmiştir.

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
30 Kasım 2022 00:30

Hocam 2 çocuk değil altı yaş altı üç çocuklu, ortalama 1/4 50 60 yaşında senede bir çocuk yapmış! Eşide muhtemelen 40 yaş altı oluyor!
M Y T H, 1 yıl önce

Örnek olarak;

Örnek olarak;

Essulus
Aday Memur
30 Kasım 2022 00:35

Kardeşim dediklerinin tamamına yakınına katılıyorum ancak itiraz edeceğim bir nokta var. Dünyanın hiçbir yerinde aynı hedef için yarışan iki kişiden kaybedene, kazanandan büyük ödül verilmez. Öğretmen olamayıp polis olanların öğretmenlerden fazla maaş alması bu yüzden saçma. Yoksa keşke siz de çok daha iyi imkanlara sahip olsanız biz de. Selametle.

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
30 Kasım 2022 00:35

Ya bu 1/4 olan öğretmen bayansa! Muhtemelen yaşı 50 üstüdür. Altı yaş altı 3 çocuk tıbben mümkün mü? Araştırmak lazım! Hani son dönemde çıkan yalan haber verene hapis cezasına girmez mi bu olay?

iamapoliceman
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 00:37

Hocam kısmen haklısınız, o zaman Uzman Çavuşlar neden öğretmenlerden fazla alıyor demiyorsunuz? Kazanan/kaybeden kıyası da yine doğru değil. Atanıp atanamama ile yapılan işin bir benzerliği yok.
Essulus, 1 yıl önce

Kardeşim dediklerinin tamamına yakınına katılıyorum ancak itiraz edeceğim bir nokta var. Dünyanın hiçbir yerinde aynı hedef için yarışan iki kişiden kaybedene, kazanandan büyük ödül verilmez. Öğretmen olamayıp polis olanların öğretmenlerden fazla maaş alması bu yüzden saçma. Yoksa keşke siz de çok daha iyi imkanlara sahip olsanız biz de. Selametle.

iamapoliceman
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 00:39

Misal atanamayan bir öğretmen özel sektörde sizden az alacaktır. Bunu derseniz kabulüm çünkü sektör ve iş aynı. Ben öğretmen olarak atanamadım, polis teşkilatına girdiğimde öğretmen kimliğimin bana artı veya eksisi yok.
Hocam kısmen haklısınız, o zaman Uzman Çavuşlar neden öğretmenlerden fazla alıyor demiyorsunuz? Kazanan/kaybeden kıyası da yine doğru değil. Atanıp atanamama ile yapılan işin bir benzerliği yok.
Toplam 204 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi