Editörler : supporters.
«474849505152535455565758»

MAXOR
Aday Memur
30 Aralık 2020 21:16

hocalarım, asgari kararı çıkalı 10 gün oldu halen ne sms ne kargo var?

Bu durumda olan başka biri var mı?

Jüri Sürecinde
Aday Memur
30 Aralık 2020 21:27

Hocam mutlaka birim sorumlusuna email atın. Ben de 8 gün bekledim sonrasında mail attım. Mailime cevap alamadım ama ertesi günü kargoya verildi.

MAXOR, 3 yıl önce

Umut-N2017
Şef
30 Aralık 2020 21:31

benimki duyuralı 2 hafta oldu AMa hala raporum gelmedi Mesaj da..

MAXOR, 3 yıl önce

Umut-N2017
Şef
30 Aralık 2020 21:33

Acaba asgari sayısı çok olupda, bize gönderilecek kararın imzalanması mı bekleniyor?

Adydoc
Şef
30 Aralık 2020 22:27

Hocam benimde gecen hafta salı dbs de açıklanan asgari şart nedeniyle iptal kararım bugün kargoya verilmiş SMS geldi. Bende 3 gün önce mail atmıştım onunla ilişkisi varmı bilmiyorum.

Umut-N2017, 3 yıl önce

Acaba asgari sayısı çok olupda, bize gönderilecek kararın imzalanması mı bekleniyor?

2873
Memur
30 Aralık 2020 22:52

Kıymetli Hocalarım,

2020 Mart döneminde asgariden bırakılmıştım. itiraz etmiştim ve itirazım reddedilmişti. Ekim 2020döneminde değişiklik yapmadan, aynı dosyayı DBS'ye yükledim. İki aydır derin bir komisyon incelemesinde yazıyordu. Bu gün sisteme başvurunuz iptal edildi bilgisi yazılmış.Sebep belirtilmemiş. Kara haber içeren bilgi kargoya verilmiş. Mart dönemini mahkemeye vermiştim ancak henüz ÜAK'tan savunma alınmadığını tahmin ediyorum. Bir arkadaşımdan daha haber aldım. Arkadaşımın durumu da aynı imiş. Benzer durumda olan var mı?

drmemur1
Aday Memur
30 Aralık 2020 23:04

Aynen bana da aynı şey oldu. Tek jüri üyesinin raporu geldi asgariyi karşılamıyor şeklinde. İtirazımı gönderdim komisyonda ocak ayında görüşüleceğini tahmin ediyorum. Sağlık alanından telefonla aradığım kimseye ulaşamadım. Evrakım elinize ulaştı mı demek için hergün arıyorum ses yok.

docentolalım, 3 yıl önce

Hocalarım benim asgari kararı yazısı elime ulaştı ancak bir jüri üyesinin asgari kararı var. Bu şu anlama mı geliyor; sadece bir kişi mi asgari sağlanmamıştır fikrine sahip eğer öyleyse diğer 6(yedekleri de katıyorum) üye asgariyi sağlamamış bir dosya ya hükümde mi bulunmuş anlamadım. birde asgari kararı veren hocamızın dışındaki jüri üyelerinin kararlarını nerden öğreneceğiz öğrenen hocam var mı

31 Aralık 2020 00:28

Ben bu sitede bir çok başlık altında asgariden kalan kişilerin yazdıklarını ve itiraz süreçlerini okudum birkaç kişi kabul almış diğerleri hep ret. kabul alanlar ise elden itiraz belgesi verenler acaba evrak işleme alınmıyor mu anlamadım gitmemiz mi gerekiyor.

31 Aralık 2020 00:31

Muannit12 ve eewwaa hocalarım sizin süreçte son durum belli olmadı mı

Muannit12
Şef
31 Aralık 2020 08:48

Daha jüri sürecinde Hocam, bakalım sonu ne olacak.
docentolalım, 3 yıl önce

Muannit12 ve eewwaa hocalarım sizin süreçte son durum belli olmadı mı

Muannit12
Şef
31 Aralık 2020 12:47

31.12.2020, 11.44'te açıklandı. 5/5 başarılı. Mühendislik ve Fen Bilimleri-1. Asgari veren jüri üyesi de başarılı olarak değiştirmiş kararını. Umarım herkesin sonucu olumlu olur.

Muannit12, 3 yıl önce
Daha jüri sürecinde Hocam, bakalım sonu ne olacak.

drmemur1
Aday Memur
31 Aralık 2020 13:36

Tebrik ederim gruba verdiğiniz destek için de teşekkür ederim

Muannit12, 3 yıl önce

31.12.2020, 11.44'te açıklandı. 5/5 başarılı. Mühendislik ve Fen Bilimleri-1. Asgari veren jüri üyesi de başarılı olarak değiştirmiş kararını. Umarım herkesin sonucu olumlu olur.

31 Aralık 2020 14:33

tebrikler Hocam

Muannit12
Şef
31 Aralık 2020 14:34

Teşekkürler Hocam, umarım güzel sonuçlar alırsınız siz ve diğer arkadaşlar.

docentolalım, 3 yıl önce

tebrikler Hocam

31 Aralık 2020 14:47

Muannit12 Hocam arada yine bakın lütfen foruma tecrübeleriniz çok değerli bizim için.

Muannit12
Şef
31 Aralık 2020 15:00

Tabii ki Hocam, elimden geleni yapmaya çalışırım. Başarılar.

docentolalım, 3 yıl önce

Muannit12 Hocam arada yine bakın lütfen foruma tecrübeleriniz çok değerli bizim için.

Kapca
Aday Memur
31 Aralık 2020 15:45

Sayın arkadaşlar juri hangi kritere göre yağmacı dergiyi belirliyor. Neredeyse açık erişimli olmayan dergi yok ve hepsi ücret istiyor ve bunlara sci / sci exp dahil. Mesela bir dergi yağmacı olarak kabul edildiğinde direkt olarak adayın başvurusu durduruluyor mu ; yoksa beyannamede çıkarılıp hala 100 puanın üzerinde ise dewam mi ediyor süreç

Muannit12
Şef
31 Aralık 2020 15:57

Jürinize bağlı Hocam. Kimi silebiliyor, puanınız yeterli ise asgariye takılmıyorsunuz; kimi etik ihlal sonucuna varabiliyor. Kötü niyetli jüriniz varsa buradan asgari koşul veya etik ihlal görüşü ile rapor oluşturması muhtemel.

Kapca, 3 yıl önce

Sayın arkadaşlar juri hangi kritere göre yağmacı dergiyi belirliyor. Neredeyse açık erişimli olmayan dergi yok ve hepsi ücret istiyor ve bunlara sci / sci exp dahil. Mesela bir dergi yağmacı olarak kabul edildiğinde direkt olarak adayın başvurusu durduruluyor mu ; yoksa beyannamede çıkarılıp hala 100 puanın üzerinde ise dewam mi ediyor süreç

Kapca
Aday Memur
31 Aralık 2020 16:15

Yağmacı dergi kararından nasıl etik ihlale gidiyor onu anlamadım sayin hocam. Zaten uak bunu eserler listesine koyabilirsin ama beyannameye koyma demiş. Puanı önlemek amaclı kanaatimce. Yağmacı dergi kararini etiğe bağlamak nasıl etik olabilir ki ??

Adydoc
Şef
31 Aralık 2020 17:27

UAK kararını bugün aldım. 2019 Ekim başvurusunda yedek juriinin verdiği asgari şartı sağlamıyor kararına göre 2020 Ekim döneminde de aynı yayınları kullanıldığım için Doçentlik Komisyonu başvurumu iptal etmiş. Bunu da Doçentlik Yönetmeliğinin 6. madde 1. fıkrasına dayandırmış.

Bu fıkrayı defalarca okudum Doçentlik Komisyonuna bu yönde bir yetki vermiyor. Ayrıca önceki dönem asgari veren yedek jürim 3 SCI-E yayınımı alan dışı sayarak asgariden bırakmıştı.

Doçentlik değerlendirmesi

MADDE 6 ? (Değişik:RG-12/6/2020-31153)

(1) Doçentlik değerlendirme jürisi, adayın başvuru dosyasını ilk olarak bilimsel araştırma ve yayın etiğine aykırılık bulunup bulunmadığı ve asgari başvuru şartlarının sağlanıp sağlanmadığı yönünden değerlendirir. Jürinin bilimsel araştırma ve yayın etiğinin ihlal edildiği yönündeki değerlendirme raporları, ilgili Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Komisyonu tarafından incelenir. Jürinin adayın asgari başvuru şartlarını sağlamadığı yönündeki değerlendirme raporları ise Doçentlik Komisyonu tarafından incelenir. Asgari başvuru şartlarını sağlamadığı tespit edilen adayın doçentlik başvurusu Doçentlik Komisyonu tarafından iptal edilir. Adaya, asgari başvuru şartlarını sağlamadığına ilişkin jüri raporları Doçentlik Komisyonu kararı ile birlikte bildirilir. Asgari başvuru şartlarını sağlamak kaydıyla, sonraki dönemlerde yeniden başvuru yapılabilir.

Toplam 2687 mesaj
«474849505152535455565758»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi