Editörler : swat3410
30 Temmuz 2010 22:15

Raporluyken çalışmak

askerlik tecili için 27 gün rapor alıcam 10 gün aldım 10+7 daha alıcam bu raporlarımı sadece askerlik şubesine verip görevime devam etsem zaten bu sürenin 20 günü senelik izinde gecircem bana herhangi bir sıkıntı cıkarır mı sonradan fikri bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum....

mustang_
Şube Müdürü
30 Temmuz 2010 22:53

raporlu iken çalışamazsın. hiçbir amir o sorumluluğun altına girmez. çalışırken elin dahi incinse amirini çizerler onun için raporlu iken çalışamazsın

police98
Şube Müdürü
31 Temmuz 2010 16:18

arkadaş gereğini söylemiş zaten,hıı şunu yapabilirisn raporlu olduğunu kimseye söylemez evrakıda bürona vermessen çalışırsın ama tüm sorumluluk sende olur,anlamadığım rapor alıp neden yatmıyorsunda gidip çalışıyorsun

31 Temmuz 2010 18:31

raporumu şubeme vermicem yani onların haberi olmucak ben raporu askerliğimi bir sonraki celp dönemine kalmak için kullanmak istiyorum kardeş teşkilatta 27 gün rapor alıp yatarsan 28.gün acısını cıkartırlar:)

traffic_01
Şef
01 Ağustos 2010 13:46

senin gibi aynı durumdayım bende..agustosta sevke tabiydim ama bende aralığa erteletmek için rapor aldım..şimdi 2 sorum olacak.parça parça aldığımız raporlar erteleme için veya para cezası yememe için geçerli oluyormu?ayrıca aldığımız raporları ne zaman askerlik şubesine vermemiz gerekir?

01 Ağustos 2010 15:05

aldığımız rapaorlar gecerli oluyo daha önce bu durumda rapor alıpta kovuşturmaya yer yoktur alan cok arkadaşım var raporu ayın 30 ve 25 arasında alıp 26 sında askerlik şubene verip ifafdeni veriyosun da işte bu süreçte çalışmak sıkıntı olur mu

police98
Şube Müdürü
01 Ağustos 2010 19:33

20 günden fazla ( bir seferde ) rapor alırsan emniyetin bilgisi olursa yeniden sağlık raporu alırsınız bilginiz olsun

dogasm
Yasaklı
01 Ağustos 2010 22:46

aralıkta gitme askere

4 tertip g.. tertip dir

iyi değildir.

soguklarda acemi birliği iyi değildir

nodaih
Şef
02 Ağustos 2010 04:55

bendede aynı sıkıntı var,rapor aldım işleme koyduk ama hala çalışıyorum adam yok başka,napalım vatan sağolsun diyorum bir yandanda ağız dolusu küfür ediyorum neymiş bakayaya düşücekmişim askerlik şubesi mahkemeye vericekmiş bilmem ne,sanki burda fiilen terörle mücadele içinde olan başçavuşun eşşeği,sabaha kadar roketi nerden çakacaklar diye beklemekten paranoyak oldum 2 senedir psikolojim bozuldu yok bakayaymış yok cezaymış,biyere kaçtığımız yok işimiz gücümüz var,patates soymaktan daha önemli işlerimiz var aralıkta gidecez heralde,yok yere bi ton sıkıntı,offf offf.

ayrıca gidince aileme yeşil kart talebinde bulunucam,malum bütün sosyal haklarımızı elimizden alıyorlar haymatlostan beter oluyoruz,p.ç muamelesi resmen,malesef hakkarili veya diyarbakırlı olmadığımdan onuda vereceklerini sanmıyorum,eşin bi şekilde çalışsın kendine baksın diyeceklerine adım gibi eminim.

traffic_01
Şef
02 Ağustos 2010 12:45

Diyelim ki rapor aldık,ama bunu şubeye vermedik işleme konulmasın diye..arkadaşlar sıkıntı olur demiş..bu sıkıntıya birkaç örnek verebebilirmiyiz..mesela??maddi-manevi nasıl sıkıntı olabilir,raporlu iken çalışmak..(raporu işleme koydurmadan çalışmayı kasdediyorum)..

dogasm
Yasaklı
02 Ağustos 2010 14:11

sen raporu oyuncak felan zannediyon galiba?

daha yenisin galiba?

istersen o düşündüklerini bir uygula ve farkına varsınlar bak seni ve o amirini ne yapıyolar?

yanlış işler bunlar

rapor alıyosan git paşalar gibi yat evde.

neden çalışıyon onu anlamadım

işini çokmu seviyon?

02 Ağustos 2010 20:00

eğer raporluyken çalışırsan ve başına bir iş gelirse hiç bir hak iddia edemessin. çünkü çalışmak için sağlıklı olamn gerekir mahkemelerdede hak iddia edemessin.maluluiyet halinde yada Allah korusun şehitlikte,maluliyet adi malül,şehitlekte ise kabul etmemeyi getirir. çalışabilmen için raporunu geçerli doktordan çalışabilir diye değiştirmen gerekir.daha önce bu şekilde olan arkadaşım saldırıya uğradı (terör )adi emekli zor oldu mahkeme terör mağduriyetini kabul etmedi.

02 Ağustos 2010 20:04

askere gidenlerin sağlık giderleri karşılanır yanlış biliyorsunuz arkadaşım. yeşilkarta gerek yok bakmakla mükellef olduklarının sağlık güvenceleri devam eeder ben gittim eşim ve çocuklarım faydalandı. olmasa bile askerlik hizmetin boyunca sağlık hizmetlerinden faydalanırsın

zarbo48
Daire Başkanı
02 Ağustos 2010 21:18

kardeş aynı arkadaşların dediği gibi raporluyken içeri vermezsin emniyetin haberi olmaz ama ALLAH korusun başına yaralanma v.s bişey gelir hiçbir hak idda edemezsin

emniyete verirsen aldığın raporu zaten seni çalıştıramazlar 1 saat bile çünkü hiçbir amir bunu göze alamaz şurdan biliyorum bir arkadaş çalışırken iş esnasında rapor aldı komisere söyledi bunu komiser fellik fellik beni arıyor çabuk gel arkadaşın rapor aldı diye 10 dk ya bir aramıştı komiser nerde kaldın nerde kaldın diye

ha bu arada al roparunu yat biraz sıkıntı olur dönünce bizden birisi öyle yapmıştı dönünce okul önlerinde araçsız göreve vermişlerdi 1 ay kadar önemzsiz bir mevzuydu o kadarda olsun 27 gün istirahatın üstüne koymaz

traffic_01
Şef
03 Ağustos 2010 18:52

arkadaşlar aklıma takılan birkaç şey daha var..özel hastaneden aldığımız 7-10 veya 15 günlük parça raporları askerlik şubesi veya askeri mahkeme kabul ediyormu?.ikinci olarak raporu raporla bağlamak nasıl oluyor?yani ilk raporun biticeği günmü ikinci raporu alıcağız, yoksa raporun bitiminin ertesi iş günündemi yeni raporu almamız gerekli?bilgisi olan olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..herkese sevgi vede saygılar...

traffic_01
Şef
03 Ağustos 2010 19:11

arkadaşlar aklıma takılan birkaç şey daha var..özel hastaneden aldığımız 7-10 veya 15 günlük parça raporları askerlik şubesi veya askeri mahkeme kabul ediyormu?.ikinci olarak raporu raporla bağlamak nasıl oluyor?yani ilk raporun biticeği günmü ikinci raporu alıcağız, yoksa raporun bitiminin ertesi iş günündemi yeni raporu almamız gerekli?bilgisi olan olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..herkese sevgi vede saygılar...

dogasm
Yasaklı
04 Ağustos 2010 10:52

bu traffikçilerin başka işi yok galiba?

raporla kafayı bozmuşlar bunlar.

hep nasıl kandırırım nasıl kaytarırım mantığıyla düşünüyorlar herhalde?

kafaları bu kadar karışıkken nasıl görev yapıyorlar acaba?

yazık hemde çok yazık bu teşkilata ve vatandaşa

sanki askere giden ilk sizsiniz ya

ağlamadan erkek gibi gidin ve erkek gibi bitirin gelin askerliği

askere gitmek bu kadar zorunuza gidiyorsa kırın bir taraflarınızı veya kırmadan çürük raporu alın kurtulursunuz

bizlerde meslekte gittik askere ve hiç ağlamadık aslanlar gibi 18 ay yaptık geldik ve meslege devam ediyoruz.

polis olmasaydıniz askere gitmicekmiydiniz?

traffic_01
Şef
04 Ağustos 2010 15:22

dogasm;ne d.ngo adamsın sen.sanırım meslektaşımınsın,polise vede polisliğe sonsuz saygımdan dolayı daha ağır kelimeler kullanmadım,anlayana bunlar bile çok..

daha önceki iki yorumunda provakatifti ama görmezden geldim,tartışmaortamı olmasın,forum amacından sapmasın diye ama sen hala dalk.v.kluk yapıyosun..

son olarak;biliyosan konuş ALİM sansınlar;bilmiyorsan sus ADAM sansınlar..

dogasm
Yasaklı
04 Ağustos 2010 15:32

hahaha

adama bak

askerlikten kaçmak için kıvırtan adam

dogasm
Yasaklı
04 Ağustos 2010 17:37

istersen daha ağır kelimeleri kullanmayı bir dene

nolacak gör

05 Ağustos 2010 09:44

dogasm üslubuna dikkat et sayıın meslektasım bi konu hakkında bilgi almakk istedik senin şahsın yorumunu değil dalavere peşinde olsaydım raporumu şubemede verirdim babalar gibide yatardım şu an senelik izindeyim ama raporumu işleme koymadım koymucamda askere elbette gidicez fakat herkesin kendine göre bi hayatı bı gecim derdi var şu an için uygun zaman olmadığı için bu yola başvurdum umarım anlatabilmişimdir derdimi

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi