Editörler : E.Kayı Han
18 Ağustos 2019 18:56

Annelik izni konusu hk.

Sözleşmeli olarak işe başladığımızda seneyi doldurmamış şart mı ücretsiz izin hakkını kullanmaya doğum için sonrasında sözleşme nasıl yenileniyor?

bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar?

sözleşmeliler 2 sene sonrasında mı tayin isteme durumu oluyor mu?

dytykly
Aday Memur
19 Ağustos 2019 00:10

1 yıl doldurmak şart değil. işe başladıktan 4 ay sonra doğum izni ve ücretsiz iznimi kullandım 1 yıl rahatça

dytykly
Aday Memur
19 Ağustos 2019 00:11

eylülde işe dönmüştm takip eden ocaktan sözleşmem yenilendi. Sözleşmeler her yıl ocakta yenilenir zaten.
dytykly, 5 yıl önce
1 yıl doldurmak şart değil. işe başladıktan 4 ay sonra doğum izni ve ücretsiz iznimi kullandım 1 yıl rahatça

kamuuucuuu
Şef
19 Ağustos 2019 02:04

çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için sözleşmeliler de kimi başka başka şey diyor çevremde de ...

dytykly, 5 yıl önce
eylülde işe dönmüştm takip eden ocaktan sözleşmem yenilendi. Sözleşmeler her yıl ocakta yenilenir zaten.

lbc_kocak
Aday Memur
04 Eylül 2019 20:16

3 ay ücretsiz izinde kalıp 3 ay sonunda başlayabilir misiniz?
dytykly, 5 yıl önce

kamuuucuuu
Şef
05 Eylül 2019 21:45

ama isteyen 1 yıl da alabilir 3 ay da yani değil mi?

lbc_kocak, 5 yıl önce
3 ay ücretsiz izinde kalıp 3 ay sonunda başlayabilir misiniz?

svklyldz
Aday Memur
21 Eylül 2019 22:13

doğum sonrası yarı zamanlı çalıştınız mı böyle bir hakkımız var mı

kamuuucuuu
Şef
22 Eylül 2019 00:00

ben de merak ediyorum sizin sorduğunuz soruları da sözleşmelilerde izin sorun oluyormu acaba diye sormuştum ama olmuyormuş çok şükür...

svklyldz, 5 yıl önce

doğum sonrası yarı zamanlı çalıştınız mı böyle bir hakkımız var mı

Zeynoo65
Aday Memur
23 Eylül 2019 11:53

Bi̇zi̇m yari çalişma hakkimiz yok sadece ücretli̇ doğum i̇zni̇nden sonra günde 3 saat süt i̇zni̇mi̇z var di̇ye bi̇li̇yorum. yarim çalişma gi̇bi̇ bi̇r hakkimiz var olduğunu öne sürüyorsaniz dayanağiniz nedi̇r acaba?

kamuuucuuu, 5 yıl önce

ben de merak ediyorum sizin sorduğunuz soruları da sözleşmelilerde izin sorun oluyormu acaba diye sormuştum ama olmuyormuş çok şükür...

kamuuucuuu
Şef
24 Eylül 2019 14:16

yok bir şey öne sürmüyorum...

hiçbir fikrim yok sözleşmeli memuriyet için..

sözleşmeli memuriyete başvurdum eğer ALLAH nasip eder de olursa anne izinleri nasıl diye bu konuyu açtım bebek için tedavideyim ve işim de olursa bebek de olursa hayırlısı ile sağlıcakla bakacak kimsem yok kendim bakacağım bilen arkadaşlardan cevap bekliyordum ücretsiz izin oluyormuş sanırım bir sene falan ona sevindim yani..

Zeynoo65, 5 yıl önce

Bi̇zi̇m yari çalişma hakkimiz yok sadece ücretli̇ doğum i̇zni̇nden sonra günde 3 saat süt i̇zni̇mi̇z var di̇ye bi̇li̇yorum. yarim çalişma gi̇bi̇ bi̇r hakkimiz var olduğunu öne sürüyorsaniz dayanağiniz nedi̇r acaba?

Zeynoo65
Aday Memur
25 Eylül 2019 09:24

2018 yılında yapılan değişiklikle artık 2 yıl boyunca izin veriliyor.

kamuuucuuu, 5 yıl önce

yok bir şey öne sürmüyorum...

hiçbir fikrim yok sözleşmeli memuriyet için..

sözleşmeli memuriyete başvurdum eğer ALLAH nasip eder de olursa anne izinleri nasıl diye bu konuyu açtım bebek için tedavideyim ve işim de olursa bebek de olursa hayırlısı ile sağlıcakla bakacak kimsem yok kendim bakacağım bilen arkadaşlardan cevap bekliyordum ücretsiz izin oluyormuş sanırım bir sene falan ona sevindim yani..

kamuuucuuu
Şef
25 Eylül 2019 14:22

o zaman gerçekten de çok iyi..

Zeynoo65, 5 yıl önce

2018 yılında yapılan değişiklikle artık 2 yıl boyunca izin veriliyor.

17 Ekim 2019 10:28

4b sözleşmeli personel ve Analık izni konusunda benim de şöyle bir sorum var:

Yeni yasaya (değişen yasaya) göre 3+1 liyiz. Diyelim ki 1 yıl çalıştık gebe kaldık, hamilelikti, ücretli analık izniydi derken yaklaşık 1- 1,5 yıl da öyle geçti. Etti 2,5 yıl. yani 2.5 yıl sonra ücretsiz izne ayrıldığımızda çalışmadığımız süre 3+1 den sayılıp kadroya geçip tayin isteme hakkımız vs doğacak mı, yoksa "2.5 yılın üzerine gel 1.5 yıl daha çalış o hakları öyle kazan" mı diyecekler bize?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Var mı böyle bir durumla karşılaşan ?

Asfe30
Aday Memur
17 Ekim 2019 20:13

ücretsiz izin sırasında maaş almıyorsun sigorta yatmıyor çalışmış olmadığın için kesinlikle sayilmaz
çatlak_fizikçi, 5 yıl önce

4b sözleşmeli personel ve Analık izni konusunda benim de şöyle bir sorum var:

Yeni yasaya (değişen yasaya) göre 3+1 liyiz. Diyelim ki 1 yıl çalıştık gebe kaldık, hamilelikti, ücretli analık izniydi derken yaklaşık 1- 1,5 yıl da öyle geçti. Etti 2,5 yıl. yani 2.5 yıl sonra ücretsiz izne ayrıldığımızda çalışmadığımız süre 3+1 den sayılıp kadroya geçip tayin isteme hakkımız vs doğacak mı, yoksa "2.5 yılın üzerine gel 1.5 yıl daha çalış o hakları öyle kazan" mı diyecekler bize?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Var mı böyle bir durumla karşılaşan ?

aysnrseker
Memur
23 Ekim 2019 22:50

Merhaba. Ben de yeni atandım büyük ihtimal Ocak'ta işe başlıycam bir sorun çıkmazsa eğer ve bebeğim 4 buçuk aylık olacak ücretsiz izni işe başlar başlamaz alabiliyor muyuz net bilgi bulamıyorum.
Zeynoo65, 5 yıl önce

Bahar.9
Aday Memur
31 Aralık 2019 14:57

Merhaba ben 4b li atandim 3 hafta çalıştım sonrasında 4 ay analık iznine çıktım 32.haftamda. simdi 7 ocakta ücretli iznim bitiyor. 1 yıl ücretsiz izne çıkacağım. hakkınız var yani.
aysnrseker, 4 yıl önce
Merhaba. Ben de yeni atandım büyük ihtimal Ocak'ta işe başlıycam bir sorun çıkmazsa eğer ve bebeğim 4 buçuk aylık olacak ücretsiz izni işe başlar başlamaz alabiliyor muyuz net bilgi bulamıyorum.
Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi