Editörler : crops35
05 Mart 2010 22:18

TEDAŞ ta 399 personelin özelleştirme sonrası durumu

TEDAŞ 02.04.2004 tarihinde özelleştirme programına alınmıştı. Bu tarihten sonra TEDAŞ a atanan 399 atabi sözleşmeli peronellerin özelleştirme sonrası akıbeti hakkında bilgisi olan varmı acaba??

Arkadaşlar 4046 sayılı ÖZELLEŞTİRME UYGULAMALARI HAKKINDA KANUN da;

Madde 22- (Ek ve Değişiklik: 27/04/1995-4105/4 md., Ek: 03/04/1997-4232/3 md., Değişik madde: 01/08/2003-4971/6 md., Değişik madde: 03/07/2005-5398/8 md.) Nakil hakkı tanınan bir kadro veya pozisyonda görev yapmakta iken İdare tarafından ihdas edilen ve iş kanunlarına tabi olan kadrolara atanmayı kabul edenler ile kuruluş özelleştirme programına alındıktan sonra kuruluşa naklen veya açıktan atananlar bu madde ile getirilen nakil hakkından yararlanamaz. denmektedir.

TEDAŞ Özelleştirme kapsamına aldıktan sonra atanan 399 lular bu durumda nakil hakkından yararlanamayacakmıdır???

bymen
Aday Memur
07 Mart 2010 13:29

arkadaşım 399 sayılı khk tabi personel geçiş hakkına sahiptir açıklanan iş kanununa tabii personeldir bu personelden de varsa güvenlik ve bazı sayılan ünvanlardaki personel geçiş hakkına sahiptir boşuna panik yapma

paltun
Aday Memur
08 Mart 2010 08:58

bymen , "İdare tarafından ihdas edilen ve iş kanunlarına tabi olan kadrolara atanmayı kabul edenler ile kuruluş özelleştirme programına alındıktan sonra kuruluşa naklen veya açıktan atananlar bu madde ile getirilen nakil hakkından yararlanamaz." deniyor kanunda.

bu sözleşmeli personelide kapsamıyor.

cevikarslan
Aday Memur
09 Mart 2010 15:29

arkadaşlar bu bahsettiğiniz kadrolar hangileri?

paltun
Aday Memur
09 Mart 2010 23:54

cevikarslan 399 KHK (sözleşmeli personel)kadrolardan bahsediyoruz.

diğer arkadaş işçilerle alakalı bahsedilen kanun dedi ama."kuruluş özelleştirme programına alındıktan sonra kuruluşa naklen veya açıktan atananlar bu madde ile getirilen nakil hakkından yararlanamaz." maddesi sözleşmeli personelden yani memurlardan bahsediyor bence

bjk1903
Memur
15 Mart 2010 15:15

İLK OLARAK PALTUN SEN NE ZAMAN ATANDIN KURUM ÖZELLEŞME PROGRAMINA ALINDIKTAN SONRA DEME ÇÜNKÜ ÖZELLEŞME PROGRAMINA ALINAN KURUMA MEMUR VE SÖZLEŞMELİ MEMUR ATAMASI YAPILMAZ

ibrahimduz
Aday Memur
15 Mart 2010 16:41

alınır alınır.bende paltun la aynı gün başladım.2005 ocak ayında kurum 2004 te özelleşme kapsamına alınmış.yalnız nakil ile ilgili kanun 2005 temmuz da çıkmış.kazanılmış hakkı geri alamayacaklarını düşünüyorum.hatta 25950 sayılı resmi gazete nin 9.maddesi de bu cevabı veriyor bize.

arıza34
Aday Memur
18 Mart 2010 14:23

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bugün Boğaziçi, Dicle, Gediz ve Trakya bölgeleri için ilana çıktı arkadaşlar.22 Temmuz son teklif verme günü; Başkent, Aydem örneklerine bakarsak 5-6 ay sonra devirler başlar.

hakanocak
Memur
19 Mart 2010 10:08

çatalağzı kacıncı portfoyde bılıo musunz..dun onunla ılgılı bır acıklama yapılacaktı.özelleştirme idaresi tarafından ama bulamıyorum bi bilginiz var mı.bu süreç içerisinde kacıncı grupta yer alır acaba.

arıza34
Aday Memur
24 Mart 2010 16:14

Özelleştirme sonrası havuza alınıp, naklen atamamızın yapılacağı kuruma mevcut ünvanlarımızı götüremiyoruz sanırım.Başkent özelleştirmesinde başmühendis ünvanı olanlar yeni kurumlarına mühendis kadrosu ile atanmışlar.Biz görevde yükselme için boşuna mı uğraşmış olacağız yani...

saravic
Aday Memur
14 Haziran 2010 10:22

Arkadaşlar TEDAŞ özelleştirme programına alındıktan sonra TEDAŞ a atanan 399 atabi sözleşmeli peronellerin özelleştirme sonrası akıbeti hakkında bilgisi olan varmı acaba?

kral23
Aday Memur
16 Haziran 2010 10:53

arkadaşlar biz osmangazi olarak özelleştik kurumlardan ayrıldık dpb tarafından atama bekliyoruz. ayın 15 i maaşlarımızı henüz alamadık. bilmiyorum ne tür şeyler başımıza gelecek gelişmelerden sizleri haberdar ederim.

arızalıyım
Aday Memur
09 Ağustos 2010 15:12

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. 2,99 milyar $ bedel ile İş-Kaya- MMEKA'ya ihale edildi.Diğer ihaleler de azzzz sonra....

ibrahtaz
Memur
22 Ekim 2010 14:07

arkadaşlar ben de toroslar da özelleşmeyi bekleyen bir memur teknisyenim.hangi kurumlara geçtiniz?nereleri tavsiye edersiniz?nette bulduğum bir listede başkent edaş personelinin hangi kuruma geçtiği ile lgili bilgi var.dhmi'ye ptt'ye tmo'ya geçenler bile var.hani 399 çalıştıran kurumlara geçiş yoktu..bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim..

rain16
Aday Memur
24 Ekim 2010 11:48

bu listeyi buraya ekleyebilirmisin ibrahtaz?

kral_üye
Müsteşar Yardımcısı
24 Ekim 2010 22:00

2003 te girenlerin durumu ne olacak sizce

4 c olurmu

ibrahtaz
Memur
25 Ekim 2010 16:07

rain16 arkadaşım liste excell formatında eklemeyi beceremeyebilirim fakat google ye 'başkent edaş atama listesi' diye yazarsan açılan başlıklardan dördüncüsünü aç.ordan bakabilirsin.

rain16
Aday Memur
25 Ekim 2010 22:36

teşekkürler,bu listeye göre teknik şef olanlar tahsiline göre tekniker yada teknisyen olarak atanmış hep

rain16
Aday Memur
25 Ekim 2010 22:40

www.tedas.gov.tr/.../Baskent/.../ATAMASI%20YAPILAN%20PERSONEL.xls

bahsedilen liste bu...

alperenlerdiyarı
Aday Memur
08 Kasım 2010 20:08

mrb arkadaşlar şimdiye kadar formda bir çok yorum ıkudum ama anlayamadığım

bende özelleşme aşamasında olan kurumda teknik şef kadrosundayım aynı zamanda kamu yönetim mezunuyum kuruma diplomayı verdim başka kurum sırasında idari şef olarak geçebilecekmiyiz.yada geçen varmı ?????

başka kuruma teknik şef olarak geçemediğimiz için mahkeme yolu açıkmıdır daha doğrusu açıkdır ama kanuni olarak haklı olma payımız nedir ?

başka kuruma geçmek istiyoz ama kadromuzla geçmek istiyoruz yoksa kadro karşılığımız böule bir kadro açılırsa geçirsinler olmuyormu madem kitlerde var karşılığı bizleri versinler neden hakkımızdan vazgeçelim

bilgi verev olursa sevinirim özelleşen ve özelleşecek bütün kurumlardaki arkadaşlar hepsine kolay gelsin

truva74
Memur
18 Aralık 2010 16:41

ankarada dayınmı var sen niye özelleşecek bir kurumda işe girdin ..

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi