Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Kasım 2019 12:12

12 saatlik hizmet içi eğitim direksiyon sınav sorumlusu

Sayın hocalarım 96 saatlik mtsk kursunu aldım. tayinim çıkınca 12 saatlik hizmet içi kursu alamadım yaklasık 3 yıldır da bu kursu açıldığı yerleri hep kacırıp 12 saati bir türlü tamamlayamadım. bu yüzden ehliyet sınavlarında görev alamıyorum. yakın zamanda bu kursun açılmasını bekleyen var mı ?

Yasin Volkan KAYA
Aday Memur
28 Kasım 2019 11:59

takip eden arkadaslara 02.12.2019 tarihine kadar Bağcılar ilçe milli eğitim tarafından 12 saatlik hizmet içi eğitim kursu açılacak.

Hasan1293
Şef
03 Aralık 2019 06:42

Bu bilgi dogru mu. Kaynağı nedir. Çunkü Bağcılar mem i aradım. Böyle birşey yok diyorlar

lutt
Şube Müdürü
03 Aralık 2019 20:38

Antalya da acılır mı bilgisi olan var mı?

safa-nur
Memur
03 Aralık 2019 21:40

İzmir Çeşme de şu ara açılmış sanırım, işinize yararsa

Yasin Volkan KAYA
Aday Memur
05 Aralık 2019 11:58

Bağcılarda görev yapıyorum. bize yazı geldi hocam

Yasin Volkan KAYA
Aday Memur
05 Aralık 2019 12:01

üst yazı sayı:55155716-410.02-E.23455766

Yasin Volkan KAYA
Aday Memur
26 Aralık 2019 11:58

takip eden arkadaslar 4 ocakta diyarbakır silvanda açılıyor.

Yasin Volkan KAYA
Aday Memur
26 Aralık 2019 12:00

http://silvanmtal.meb.k12.tr/icerikler/mtsk-12-saatlik-hizmetici-egitim-kursu_6318408.html

ruhumuzyeter
Aday Memur
29 Şubat 2020 20:24

12 saatlik mtsk tamamlama Eğitimi verilecek bi yer var mı arkadaşlar bu aralar?

sosyalhizmet.45
Aday Memur
16 Ocak 2021 16:06

Bu kursun açılacağı yer var mı arkadaşlar?

sensizhayat
Memur
16 Ocak 2021 19:46

kurs açılırsa bilgilendirirmisiniz ? teşekkürler

sosyalhizmet.45
Aday Memur
21 Şubat 2021 16:12

Arkadaşlar bu durumda olan arkadaşlar hep birlikte uygun bir Halk Eğitim Müdürlüğüne başvursak?

22 Şubat 2021 22:52

12 saatlik mtsk ilçe mem hizmet içi eğitimi zaruri bir ihtiyaç haline gelmiştir.

39 ilçesi olan 16 milyonluk bir şehirde mtsk 12 saatlik eğitim duyurusuna bir türlü çıkılamaması haksızlıktır.

96 saatlik eğitim bitmişken yarıda bırakılmasına sertifika vermemek için işleri yokuşa sürmenin anlamı yoktur.

havanda su dövülmektedir

ipe un serilmektedir

22 Şubat 2021 22:57

96 saatlik mtsk eğitiminden halk eğitim+12 saatlik mtsk eğitiminden ise ilçe ya da il mem sorumludur.

ipe un sermekten vazgeçilmeli 12 saatlik mtsk eğitimi planlanıp yapılmalıdır.

phantosos1
Aday Memur
26 Şubat 2021 06:00

İlgili duyurunun 7.maddesinde belirtilen kiralama bedelini kim ödeyecek? Biz bir kere 96 saatlik kursu açtık, açtığımıza pişman olduk. Öğretmen arkadaşlardan yemediğimiz hakaret kalmadı. Bimer / Cimer'e yapılan şikayetleri saymıyorum bile. Araç kiralama bedelini cebimizden mi ödeseydik? Bu yüzden kolay kolay hiç bir kurum bunu açmaz. Niye açıp başına bela alsın ki?

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

26 Şubat 2021 17:02

yüzlerce öğretmen bekliyor 12 saatlik eğitimin ücreti neyse herkes öder sorun değil arabayla 1 tur atılıyor zaten geçti kaldı neyse o

02 Mart 2021 16:09

Esenler 16.03.2021 tarihine kadar açıyor bilginize

Kılıçbey2023
Aday Memur
05 Mart 2021 14:11

6 yıldır mtsk sınavlarında görev alıyorum. Belgelerim tam. B olan ehliyetimi C sınıfına yükselttim. Mebbise işlemelerini söyledim bana 12 saatlik kursu tekrar almam gerektiğini söylediler, önceki aldığım b ehliyeti için geçerli diyorlar. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı

Lordsinov
Aday Memur
05 Mart 2021 14:36

hocam evet acıyor doğrul ama ilçe dışı kimseyi almazlar almak zorunda da değiller.

Adnan Keklik, 3 yıl önce

Esenler 16.03.2021 tarihine kadar açıyor bilginize

21 Nisan 2021 22:48

limizde genelinde yapılan motorlu taşıt sürücüleri kursu direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavlarında sınav değerlendirme komisyonlarında görev alan görevli sayısının yetersizliği ve ihtiyaca binaen ilgi (a) mevzuat hükümleri kapsamında motorlu taşıt sürücüleri direksiyon eğitimi sınav sorumlusu kursunun merkez ilçe Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu aracılığı ile açılması Müdürlüğümüzce planlanmaktadır. Belge almak üzere başvuruda bulunan adayların Yozgat ilinde görev yapıyor olması şartı aranmakta olup diğer illerden başvuru alınmayacaktır. MTSK sınav sorumlusu kursu üç aşamadan oluşmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce merkez ilçe direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavı güzergahında yapılacak birinci aşamada adaylar trafik kurallarına uygun araç kullanma uygulamasından başarılı oldukları takdirde ikinci aşama olan 96 saatlik eğitime katılabileceklerdir. 86 teorik 10 saat uygulama olmak üzere 96 saatlik merkez Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılacak kursta başarılı olan adaylar 96 saatlik motorlu taşıt sürücüleri direksiyon eğitimi sınav sorumlusu belgelerini alabileceklerdir. Üçüncü aşamada İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacak 12 saatlik hizmet içi eğitimde başarılı olan adaylar 12 saatlik MTSK uygulama sınav sorumlusu hizmet içi eğitim kurs tamamlama belgesini alabileceklerdir. Kursa katılanların eğitimleri merkez ilçeden katılanlar için hafta içi, ilçelerden katılanlar için ise hafta sonraları yapılacaktır. 96 saatlik motorlu taşıt sürücüleri direksiyon eğitimi sınav sorumlusu belgesi olup 12 saatlik MTSK uygulama sınav sorumlusu hizmet içi eğitim kurs tamamlama belgesi olmayanlarda başvuruda bulunabileceklerdir. 12 saatlik Hizmetiçi eğitim tarihleri başvuru aşaması tamamlandıktan sonra ayrıca duyurulacaktır. Söz konusu kursa talep durumunun tespiti amacıyla; yazımızın ilçeniz/şubeniz/okulunuz/kurumunuz/birminiz personellerine imza karşılığı tebliğ edilmesi, ilgi (b) programda belirtilen; "Bakanlığımız personeli olmak, başvuru tarihi itibariyle en az üç yıllık sürücü belgesi sahibi olmak, yükseköğretim programlarından lisans mezunu olmak, yükseköğretim programlarından ön lisans mezunu olmak." hükmü gereği gerekli şartlarını taşıyıp başvuruda bulunmak isteyenlerin ön başvurularının alınması, şartları taşımadığı sonradan tespit edilenlerin başvurularının iptal edileceğinin bilinmesi gerekmektedir.

Yayın Tarihi:11 Mart 2021

MTSK MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİDİR

EĞİTİMLER DURDURULDUĞU İÇİN GÖREV ALINAMAYAN HER MTSK SINAVINDAN ZARAR OLUŞMAKTADIR

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi