Editörler : "eskiyara"Pangaea

zirza
Memur
22 Nisan 2013 12:03

arkadaşlar merhaba,

il içi tayin isteyip yer değiştiren birinin hemen ardından gelen il dışı ile tayin isteme hakkı var mı? sürenin 3 yıl olduğunu biliyorum ama şu il içindeki sıra olayından dolayı acaba olabilir mi diyorum..

il içinde yer değiştirmek istiyorum ama aynı zamanda il dışında da şansmı denemek istiyorum. Bu mümkün müdür?

bilgisi ve tecrübesi olanların cevabını bekliyorum.

snf.38
Şef
22 Nisan 2013 12:35

evet herşeyden önemlisi bir ay içinde başlayacakmı bu iliçi atama mühim olan bu haziran ve sonrasına sarkmasın.

pdrciyig
Genel Müdür
23 Nisan 2013 11:40

zirza hocam, il iç tayinle bir yere tercih yaptınız sıranız belli oldu.. da kararnamaeniz gelmeden ve yeriniz netleşmeden tercihizi geri çekip iptal ettiniz diyelim.. o vakit il dışı tercih edebilirsiniz..

yalnız yerleşir ve kararnameniz çıkarsa il dışı tercihi yapamazsınız diye biliyorum.

pdrciyig
Genel Müdür
23 Nisan 2013 11:45

karaelmas hocam sizin göreve başlama tarihiniz 6 Eylül 2010 bu durumda

şöyle bir tarih baz alınırsa 31 Aralık 2010 tarihinden evvel göreve başlamış olanlar tercih yapabilecektir diye o vakit tercih hakkı doğar kesin..

şu şekilde olursa da 31 Aralık 2013 tarihi itibarıyle 3 yılını doldurmuş olmak die o zaman da askerliği de düşerek görev sürenize bakabilirler

normalde 15 Eylül 2013 itibariyle net 3 yılını görev süresi olarak doldurmuş olmaşartı arayacakları düşünülüyor..

Ama bu sene 2010 yılındaki kopya skandalında mağdur olmuş, sözleşmeli khk vs den mağdur olmuş, ve seçim vs gibi sebeplerle bi piyango oluşturabilirler diye düşünüyorum..

Umarım 31 Aralık 2010 dan evvel göreve başlayan herkes tercih yapabilir diye bi kıstas getirirler de tüm çelişkili durumlar bertaraf edilmiş olur.

pdrciyig
Genel Müdür
23 Nisan 2013 11:51

SevilayB Hocam sizin bu durumda 2013 Şubat gibi daha yeni adaylığınız kalkmış durumda heralde..

Bu şekilde 3 yılını doldurmuş olmak şartına uymuyor gibi..

Siz il içi il dışı tercih isteyemiyorsunuz, lakin özür grubu (Sağlık Durumu/Olursa Eğitim Özrü/ Eş Durumu) tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Aksi bi durum olmadığı müddetçe, ya da yönetmelikler şimdiki haliyle kalırsa

siz 2015 Mayıs ta tercih yaparsınız.

pdrciyig
Genel Müdür
23 Nisan 2013 12:07

15 Eylül 2013 itibariyle göreve 3 yıldır başlamış olan;

Ancak kısa dönem askerlik vs gibi nedenlerle bulunduğu okuldaki görev süresi, gün sayısı, olarak 3 yılı doldurmamış olan birisi tayin isteyebiliyor mu acaba??

karaelmaseef
Aday Memur
23 Nisan 2013 12:28

çok teşekkür ederim hocam

pdrciyig, 11 yıl önce

karaelmas hocam sizin göreve başlama tarihiniz 6 Eylül 2010 bu durumda

şöyle bir tarih baz alınırsa 31 Aralık 2010 tarihinden evvel göreve başlamış olanlar tercih yapabilecektir diye o vakit tercih hakkı doğar kesin..

şu şekilde olursa da 31 Aralık 2013 tarihi itibarıyle 3 yılını doldurmuş olmak die o zaman da askerliği de düşerek görev sürenize bakabilirler

normalde 15 Eylül 2013 itibariyle net 3 yılını görev süresi olarak doldurmuş olmaşartı arayacakları düşünülüyor..

Ama bu sene 2010 yılındaki kopya skandalında mağdur olmuş, sözleşmeli khk vs den mağdur olmuş, ve seçim vs gibi sebeplerle bi piyango oluşturabilirler diye düşünüyorum..

Umarım 31 Aralık 2010 dan evvel göreve başlayan herkes tercih yapabilir diye bi kıstas getirirler de tüm çelişkili durumlar bertaraf edilmiş olur.

pdrciyig
Genel Müdür
23 Nisan 2013 17:53

rica ederim hocam.. umarm gönlünüzce ve de hayırlısı olur.

svlyB
Aday Memur
23 Nisan 2013 22:59

hımm.. peki ben şuan doğu görevimi yapmıyorum doğu görevi olan bi yere de tercih yapamıyor muyum?

pdrciyig, 11 yıl önce

SevilayB Hocam sizin bu durumda 2013 Şubat gibi daha yeni adaylığınız kalkmış durumda heralde..

Bu şekilde 3 yılını doldurmuş olmak şartına uymuyor gibi..

Siz il içi il dışı tercih isteyemiyorsunuz, lakin özür grubu (Sağlık Durumu/Olursa Eğitim Özrü/ Eş Durumu) tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Aksi bi durum olmadığı müddetçe, ya da yönetmelikler şimdiki haliyle kalırsa

siz 2015 Mayıs ta tercih yaparsınız.

cemlesule
Aday Memur
24 Nisan 2013 10:05

onunla ilgili açık bir bilgi verilmemiş tarih net değil ama olmalı bence bu kadar insan napar sonra

pdrciyig
Genel Müdür
24 Nisan 2013 17:00

BENCE

İL İÇİ

İL DIŞI

ÖZÜR GRUBU OLUR SIRASIYLA

MAYIS-HAZİRAN-AĞUSTOS OLARAK

pdrciyig
Genel Müdür
24 Nisan 2013 17:08

sevilayB Hocam,

Zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmeler

Madde 25

b ) Birinci Hizmet Bölgesi içindeki illerde görevli bulunanlar, adaylıklarının kaldırılmasını izleyen atama döneminden başlayarak, istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere İkinci veya Üçüncü Hizmet Bölgesine dâhil illere veya bulundukları ilin (D) ve (E) sınıfı ilçelerine, yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

------siz zorunlu hizmet bölgesinde diilseniz.. bu maddeye göre tercih yapabiliyorsunuz galiba----

(2) (b) bendinde yer alanların hizmet puanlarının yetersizliği veya alanlarında ihtiyaç bulunmaması gibi nedenlerden dolayı tercihlerine atamaları yapılamayanlar, üç yıllık süreyi tamamlayıncaya kadar bulundukları yerde görevlerine devam ederler

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24076_0.html

svlyB, 11 yıl önce

hımm.. peki ben şuan doğu görevimi yapmıyorum doğu görevi olan bi yere de tercih yapamıyor muyum?

pdrciyig
Genel Müdür
24 Nisan 2013 17:13

Yer değiştirme suretiyle atama çeşitleri

MADDE 19- (1) Yer değiştirme suretiyle atama çeşitleri şunlardır:

a) İsteğe bağlı yer değiştirmeler,

b) Özür durumuna bağlı yer değiştirmeler,

c) Zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmeler,

ç) Hizmetin gereği olarak yapılacak yer değiştirmeler,

d) Olağanüstü hallere bağlı yer değiştirmeler,

e) Millî takım antrenörleri ile millî sporcuların yer değiştirmeleri,

f) Alan değişikliğine bağlı yer değiştirmeler,

g) İhtiyaç fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri.

MADDE 25- (1) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden;

a) Bakanlık öğretmen kadrolarına ilk defa Birinci Hizmet Bölgesine dâhil illerde başlayanlardan, bulunduğu ilde veya bu bölgeye dâhil illerde toplam üç yılını dolduranlar, zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen il veya ilçelere,

b ) Birinci Hizmet Bölgesi içindeki illerde görevli bulunanlar, adaylıklarının kaldırılmasını izleyen atama döneminden başlayarak, istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere İkinci veya Üçüncü Hizmet Bölgesine dâhil illere veya bulundukları ilin (D) ve (E) sınıfı ilçelerine,

c) Zorunlu çalışma yükümlülüğü nedeniyle ikinci veya Üçüncü Hizmet Bölgesi içindeki illerde görevli bulunanlar, bulundukları ilde en az iki yıl süre ile çalışmaları şartıyla isteğe bağlı olarak zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen illere veya Birinci Hizmet Bölgesine dâhil illerin (D) ve (E) sınıfı ilçelerine,

yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

(2) (b) bendinde yer alanların hizmet puanlarının yetersizliği veya alanlarında ihtiyaç bulunmaması gibi nedenlerden dolayı tercihlerine atamaları yapılamayanlar, üç yıllık süreyi tamamlayıncaya kadar bulundukları yerde görevlerine devam ederler.

(3) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden Birinci Hizmet Bölgesi illerinde görevli olanlar, zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen il veya ilçelerdeki eğitim kurumlarına atanmak üzere yer değişikliği istememeleri hâlinde atamaları zorunlu çalışma yükümlülüğü kapsamındaki illere/ilçelere Bakanlıkça yapılır.

(4) İkinci ve Üçüncü Hizmet Bölgesinde görevli iken özür durumundan veya olağanüstü hallere bağlı olarak Birinci Hizmet Bölgesindeki illere atanan öğretmenlerden zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar, özürlerinin ortadan kalkması halinde ilk yer değiştirme döneminde zorunlu çalışma yükümlülüklerini tamamlamak üzere zorunlu çalışma yükümlülüğü kapsamındaki illere/ilçelere Bakanlıkça atanırlar.

svlyB
Aday Memur
24 Nisan 2013 17:42

hmm çok teşekkür ediyorumm hocam bilgiler için

psink
Aday Memur
25 Nisan 2013 10:33

SvlyB hocam

sanırım sizinle aynı durumdayız, ben daha önce doğuda memur olarak görev yapıyordum 2012 de öğretmen olarak atandım, ancak kurumlararası ilk atama olduğu için yazışma sürecinden dolayı 5 ekimde göreve başladım ve şuan zorunlu çalışma yükümlüsüyüm, yönetmelikte ki bu maddeye istinaden tekrar doğuya gidilebilir diye düşünüyorum ve araştırmaların devam ediyor, başka bir bilgi olursa paylaşırım...

ewige Liebe
Yasaklı
25 Nisan 2013 19:22

eski yönetmelik değilmi bu

pdrciyig, 11 yıl önce

sevilayB Hocam,

Madde 25

b ) Birinci Hizmet Bölgesi içindeki illerde görevli bulunanlar, adaylıklarının kaldırılmasını izleyen atama döneminden başlayarak, istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere İkinci veya Üçüncü Hizmet Bölgesine dâhil illere veya bulundukları ilin (D) ve (E) sınıfı ilçelerine, yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

------siz zorunlu hizmet bölgesinde diilseniz.. bu maddeye göre tercih yapabiliyorsunuz galiba----

(2) (b) bendinde yer alanların hizmet puanlarının yetersizliği veya alanlarında ihtiyaç bulunmaması gibi nedenlerden dolayı tercihlerine atamaları yapılamayanlar, üç yıllık süreyi tamamlayıncaya kadar bulundukları yerde görevlerine devam ederler

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24076_0.html

ewige Liebe
Yasaklı
25 Nisan 2013 19:24

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27573_0.html

Odak Noktası
Kapalı
27 Nisan 2013 16:32

Güncel

pdrciyig
Genel Müdür
27 Nisan 2013 22:52

neden il dışı sabitlenen bi konu var da il içinde böyle bir hareketlenme yok.. il içi başlayacak ki il dışına da sıra gelsin

fen52
Şef
28 Nisan 2013 01:30

1 haziran 2011 de atandım 6 eylülde göreve başladım 6 ay kd askerlik yaptım tayinim 2015 te :)

Toplam 66 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi