Editörler : oto-danisman-expert
28 Aralık 2019 03:00

1.33 corolla life hasar kayitli arac hk.
mrblar. 2015 model 53000 de life paket corolla almayi dusunuyorum.bu aracta hasar kaydi parca parca 17000 tl. kaput camurluk degisik durumda yarim parca da arka kapida boya var.arkadasim da arac 58e vereyim en son dedi dusunme asamasindayim. hatasizlari 76 80 bin bandinda. ve tup takilmasi falan derken 2500 extrasi olacak. bu sebeple hasar kayitli alayim diyorum.binici olarak ancak satarken sikinti cekermiyim tam kestiremiyorum.malum memur adamiz binici olarak alacam butcem 55 60 civarinda. degerli yorumlarinizi bekliyorum.
28 Aralık 2019 09:54

Hasarlı araç önermem hocam ama hasarın durumu önemli tabi. Parça parça 17 bin sorun olmaz belki tek seferde 25 bin ve üstü hasarlar ciddiye alınmalı. Kazada motor ve şasiler hasar almamış olursa sorun çıkarmaz ama yapılırken şasi motor da işlem görmüşse büyük dert olur.

28 Aralık 2019 09:55

Bir de 1.3 olanlarda yağ eksiltme sorunu var dikkat edin

917-Short Tail
Genel Müdür
28 Aralık 2019 10:14

Aracin kazali resimlerini bulup bir ustaya gösterin. Resim yok falan denirse direk vazgeçin. 17binlik hasar resimsiz olmaz. Günümüzde insanlar arabasina kuş pislese resmini çekiyor ki bu kadar hasarda resim çekmemiş olmak mümkün değil. Araç yan-önden çarpmış belli ama belki cok hasar yoktur degerlendirmeye değer. Hasar buyukse hiç girmeyin.

28 Aralık 2019 10:30

Hocam hasar tek kalem değil parça parça toplamda 17 bin yazmış arkadaşımız. Sonuçta sadece tampon bile değişse ufak biraz da iç tamirat ile

bu araçlarda 4500 hasar çıkıyor . Eğer parçalar halinde ve hasarlar 5000 tl nin altında ise alınabilir.

Unutmadan hatırlatalım bildiğim birçok ağır hasarlı aracın dışarda yapılıp da ufak hasarların tramerde görünmesiyle hasar kaydı olmadan satılıyor.

Hocam Bu aracın ilk sahibi arkadaşınızsa alabilirsiniz

917-Short Tail, 4 yıl önce

Aracin kazali resimlerini bulup bir ustaya gösterin. Resim yok falan denirse direk vazgeçin. 17binlik hasar resimsiz olmaz. Günümüzde insanlar arabasina kuş pislese resmini çekiyor ki bu kadar hasarda resim çekmemiş olmak mümkün değil. Araç yan-önden çarpmış belli ama belki cok hasar yoktur degerlendirmeye değer. Hasar buyukse hiç girmeyin.

ahirzaman33
Aday Memur
28 Aralık 2019 13:22

Degerli yorumlariniz icin cok tsk ederim.arac arkadasimda 2. sahibi oda kazali almis. en buyuk kayit 9bin tl . önden carpmadan dolayi olusmus 5664e baktik. motor sase hava yastiklati saglam. bilemiyorum artik biraz dusunecegim tsk ederim
28 Aralık 2019 14:43

İyi baktırın araca

ahirzaman33, 4 yıl önce
Degerli yorumlariniz icin cok tsk ederim.arac arkadasimda 2. sahibi oda kazali almis. en buyuk kayit 9bin tl . önden carpmadan dolayi olusmus 5664e baktik. motor sase hava yastiklati saglam. bilemiyorum artik biraz dusunecegim tsk ederim

adrenalin88
Şube Müdürü
28 Aralık 2019 18:13

Konudaki alt yorumları tamamını okumadan yazıyorum.

Hasarlı araç alınabilir lakin iki önemli kritere bakılmalı

Araçta hasar nerede ? ve parçaları nerede değiştirilmiş ?

Serviste ve orijinal parça ile değişimi yapılan araç alınır.

Sanayide yapılan onarımda bir çok değişmesi gereken parçanın onarımı yapılır

Orrnk verecek olursak plastik değişmesi gereken yerleri plastik kaynak ile onarımı yaparlar ilerde kesinlikle kırılır . Hava yastıkları açıldıysa değişmesi gerek ikinci el yada onarım yapılan hava yastığı kaza anında patlamama olasılığı yüksektir. Torpido kaplama yapıldıysa ilerde şişer ve yarılır. Sanayide genellikle ucuz onarıma kacilir,işçilik ve parcadan taviz verilir.

Şase gibi iskeletin ana noktalarında ağır onarım varsa araç denge tutmaz.

Size tavsiyem servis kayıtları vs... Aracın geçmişini araştırmanız emin olun 17 bin TL hasar serviste onarımı yapıldıysa alınır ama sanayide yapıldıysa bu onarım neredeyse bir 17 binlik daha masrafi vardır. Sanayi ucuza kaçar

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi