Editörler : Pangaea
11 Haziran 2009 09:52

Zorunlu hizmet!

arkadaşlar 2 yılda zorunlu hizmeti bitirebileceğimiz ilçeler yada beldeler var mı ? biliyorsanız yardımlarınızı bekliyorum şimdiden nteşekürler.

11 Haziran 2009 10:04

Öyle bir ilçe ya da belde bulunmamaktadır.

Doguya gitseniz 3 yıl ki gorev baslama tarihi 31 temmuz olduğu icin 4 yıl kalmaniz gerekli en erken doğuda biter ama yerleri iyi tutturmal lazım

isikayhan
Kapalı
11 Haziran 2009 17:05

herhalde şununla karıştırdınız: zorunlu hizmette 2 yıl bitince başka bir zorunlu hizmet yerine tayin istenebilir

Burakkk_034
Memur
12 Haziran 2009 14:34

ederlezi bu işleri iyi biliyosun brawoo

peri_22subat
Memur
12 Haziran 2009 16:03

Valla Zeynepido güldürdün :) Doğu görevi en az 4 yıldır. Ve 4yıl olan yerlerde 3.hizmet bölgesi kapsamındaki yerlerdir. 2.bölgeye gidersen 5yıl. 1.sınıf bölgelerin d ve e ilçelerine gidersen de 6 yıldır...

okaning
Yasaklı
12 Haziran 2009 17:30

peri sen bir şeyler biliyorsun ama yanlış biliyorsun. bilgilerini güncellemelisin.

bu arada ederlezi bilgiler için sana bi bravooo da benden

isikayhan
Kapalı
12 Haziran 2009 17:36

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

ÖĞRETMENLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24076_0.html

Zorunlu çalışma yükümlülüğü

MADDE 24- (1) Bakanlık kadrolarına 11/6/2000 tarihinden sonra öğretmen olarak atananlar;

a) Üçüncü Hizmet Bölgesi içindeki illerde en az üç yıl,

b) İkinci Hizmet Bölgesi içindeki illerde en az dört yıl,

c) Birinci Hizmet Bölgesine dâhil illerin (D) ve (E) sınıfı ilçelerinde en az beş yıl

veya her üç bölgede toplam dört yıl çalışmakla yükümlüdürler.

(2)Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler bu yükümlülüklerini, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet bölgelerine dâhil illerden birinde yerine getirebilecekleri gibi, birden fazla ilde veya ilçede de yerine getirebilirler. Ancak, bu bölünme sonucu her hizmet bölgesinde veya içindeki illerde ya da ilçelerde geçirilmesi gereken çalışma süresi iki yıldan az olamaz .

(3)Zorunlu çalışma yükümlülüğü altı aydan az olan öğretmenler, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış sayılır.

okaning
Yasaklı
12 Haziran 2009 17:43

son madde oldukça enteresan

peri_22subat
Memur
12 Haziran 2009 19:02

OKaning ben doğu görevi 3 yıl diyipte milleti ümitlendirmiyorum. Kardeşim doğu görevi 3 yıl falan değil. Ay farkıyla kaçtığı için 4 yıldır.Ya da en azından 3.5 yıl yapılır. Ama kesinlikle 3. bölgeler 3 yıl değil, 4. bölgeler 4yıl değil 1.bölgelerin d ve e sınıfı bölgeleride 5 yıl değil. Ay farkıyla kaçıyor ve o denilen rakamdan daha fazla görev yapılıyo. Öğrende konuş emi?

peri_22subat
Memur
12 Haziran 2009 19:04

2.bölgeler 4yıl değil demek istedim..

isikayhan
Kapalı
13 Haziran 2009 13:30

zaten meb tam bir değer vermiyor, "en az" ifadesine dikkat edin

a.k.a.
Aday Memur
13 Haziran 2009 13:39

2, 3, 4...

Yerine göre değişir ama bir çok kişiye göre zorunlu hizmet süresi kaç yıl olursa olsun asıl mesele "hizmet puanı"... Ve "isikayhan" arkadaşımızın gönderdiği yönetmelik maddesinde ifade edilen EN AZ kısmı da bunu destekliyo. Doğuya bir yere atandığında her şekilde 3-4 yılı doldurup giderim düşüncesine kapılan kişi hayal kırıklığına uğruyo.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi