Editörler : E.Kayı Han
«212223242526272829303132»
27 Mayıs 2018 16:46

o zaman bizler niye ggu olduk is basindayken yapilsaydi madem oyle sunu diyebilirizki her kuvvet her sehir hatta her birlik kafasina gore gareket ediyor ortak bisey yok

vefa4vefa, 6 yıl önce

Ankesorden en baslarda hakında bilgi belge gelipte calisan var benim bildigim. 2016 Kasim gibi hakkinda bilgi geliyor. Idari tahkikat ama su an hala calisiyor. Halimiz icler acisi.

vefa4vefa
Şef
27 Mayıs 2018 17:17

Net olmamakla beraber soyle diyebiliriz. Ilk baslarda ankesor muhabbeti bu kadar yogun degildi. Ancak su an adli makamlar icin en onemli delil oluyor. Belki dayisi vardır sahsin o kadarini tam olarak bilmiyorum. Bence rahat olun moralinizi yuksek tutun. Zaten bu orgutle bagi olmayan her serefli Turk askeri uniformasina kavusacak.

tsk.soldier, 6 yıl önce

o zaman bizler niye ggu olduk is basindayken yapilsaydi madem oyle sunu diyebilirizki her kuvvet her sehir hatta her birlik kafasina gore gareket ediyor ortak bisey yok

27 Mayıs 2018 17:51

umarim dediginiz gibi olur ama ben sizin kadar rahat degilim savcilik ifadem oldukca lehime gecmesine ragmen umutsuzluga kapilmis durumdayim

vefa4vefa, 6 yıl önce

Net olmamakla beraber soyle diyebiliriz. Ilk baslarda ankesor muhabbeti bu kadar yogun degildi. Ancak su an adli makamlar icin en onemli delil oluyor. Belki dayisi vardır sahsin o kadarini tam olarak bilmiyorum. Bence rahat olun moralinizi yuksek tutun. Zaten bu orgutle bagi olmayan her serefli Turk askeri uniformasina kavusacak.

vefa4vefa
Şef
27 Mayıs 2018 18:11

Açıkçası ilk siralar bende cok sıkışmış ve moral olarak bitmiş durumdayım. Beni gözaltı icin geldiklerinde evde yoktum. Ertesi gun kendim gittim kendim teslim oldum. Savci bizle hic gorusmedi. Herkesi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Bende dahil hemde kacma şüphesiyle. Onun icin sabredin fazla dusunmeyin. Ben hakkımı er yada geç alacagim. Cunku bu serefsizlerle baglantim yok.

tsk.soldier, 6 yıl önce

umarim dediginiz gibi olur ama ben sizin kadar rahat degilim savcilik ifadem oldukca lehime gecmesine ragmen umutsuzluga kapilmis durumdayim

Honorable
Aday Memur
27 Mayıs 2018 20:02

hayatımın hiç bir döneminde bu kadar çaresiz hissetmedim kendimi.2014 yılında bir marketten biri ile görüşmüşüm tabi hatırlamak mümkün değil.belki de öyle bir arama hiç yok veya başka bir dalavere.bundan dolayı terör şüphelisi oluyorsun.işin çaresizlik kısmı ise bunlardan olmadığını ispatlamak için yapabileceğin bir şey yok..elbet hakkımız zayi olmayacak ama süreç zor be...

salih2014
Aday Memur
27 Mayıs 2018 21:02

merhaba, her gun takip ediyorum konuyu. benimde eşim ggu. gerekçe; tanık ifadesi. görüştükleri kişi eşimin nosunu istemiş, arkadaşı da x abinin telefonunu verdim demiş. 8 aralıkta ev araması oldu. eşim görevdeydi 10. da teslim oldu. 15 inde mahkeme görmeden kolluk kuvvetinden serbest bırakıldı. ifadesinde doğru telefonla aradılar bir daha aramamaları konusunda uyardığını söylemiş. bir kaç arama daha olunca hattımı değiştirdim. demiş. şimdi yarım yamalak hatırladığım kadarıyla cep numarası değildi diyor. ankasör aramalarına takılsa tekrar gözaltı ya da arama falan olur muydu sizce? onun haricinde hiç bir suçlama yok. ALLAH herkesin yardımcısı olsun.

vefa4vefa
Şef
27 Mayıs 2018 21:30

Oncelikle geçmiş olsun tekrar gozalti olacagini sanmam ama eger ilk mahkemede ankesor muhabbetine takildiysa buda arastirma sonrasi ciktiysa hakim tutuklama talep edebilir. Boyle ornekler malum davalarda oldu.

salih2014, 6 yıl önce

merhaba, her gun takip ediyorum konuyu. benimde eşim ggu. gerekçe; tanık ifadesi. görüştükleri kişi eşimin nosunu istemiş, arkadaşı da x abinin telefonunu verdim demiş. 8 aralıkta ev araması oldu. eşim görevdeydi 10. da teslim oldu. 15 inde mahkeme görmeden kolluk kuvvetinden serbest bırakıldı. ifadesinde doğru telefonla aradılar bir daha aramamaları konusunda uyardığını söylemiş. bir kaç arama daha olunca hattımı değiştirdim. demiş. şimdi yarım yamalak hatırladığım kadarıyla cep numarası değildi diyor. ankasör aramalarına takılsa tekrar gözaltı ya da arama falan olur muydu sizce? onun haricinde hiç bir suçlama yok. ALLAH herkesin yardımcısı olsun.

salih2014
Aday Memur
27 Mayıs 2018 21:42

çok anlamadım dediğinizi. yani ilkinde mahkeme falan görmedi ki zaten. devam eden mahkemesi falan yok. ifadesiyle çelişen bir durumda yok. yani yok beni aramadılar konuşmadım deyip anksör olayına takıldıysa sıkıntı değil mi ifadesi çeliştiği için. çelişen ifade yok yani.

vefa4vefa, 6 yıl önce

Oncelikle geçmiş olsun tekrar gozalti olacagini sanmam ama eger ilk mahkemede ankesor muhabbetine takildiysa buda arastirma sonrasi ciktiysa hakim tutuklama talep edebilir. Boyle ornekler malum davalarda oldu.

vefa4vefa
Şef
27 Mayıs 2018 22:18

Savci takipsizlik karari mi verdi mahekemeniz devam ediyor sandim.

salih2014, 6 yıl önce

çok anlamadım dediğinizi. yani ilkinde mahkeme falan görmedi ki zaten. devam eden mahkemesi falan yok. ifadesiyle çelişen bir durumda yok. yani yok beni aramadılar konuşmadım deyip anksör olayına takıldıysa sıkıntı değil mi ifadesi çeliştiği için. çelişen ifade yok yani.

salih2014
Aday Memur
27 Mayıs 2018 22:53

hayır 5 gün gözaltı sonunda mahkemye çıkmadan kolluk kuvvetinden serbest yazan bir kağıtla çıktı sonrası 15+15 süresiz uzaklaştırma.

vefa4vefa, 6 yıl önce

Savci takipsizlik karari mi verdi mahekemeniz devam ediyor sandim.

Hocamkerem
Kapalı
27 Mayıs 2018 23:43

Benim de kardeşim 10 günü geçti gözaltında. Hakkındaki iddia 2013 yılında 2 defa aranmış. Görüşme süresi sıfır saniye. Tutuklanacak diye çok korkuyoruz. İlgimiz alakamiz yok. Kapısından geçmedik ama gelin görünki ates geldi bizi de yaktı.

Barışması
Kapalı
28 Mayıs 2018 00:28

Kara kuvvetleri karuma muduru burak Yzb. Emniyette gidip itiraf olmasıyla aciga almalar artı. Hatta hakında mahkeme devam edenlerin hepsi aciga alındı. Bide etkin pişmanlıktan faydalananların isimleri gnk gönderildi. Zaten etkin pişmanlıktan faydalananların hepsi atılacak khk ile. Iciniz rahat olsun kimsenin. Mahkemesi sonuçlanmadn veya etkin pişmanlıktan faydalanmadiysa kimseyi atamazlar

nabersin
Aday Memur
28 Mayıs 2018 00:40

Benim de anlamadığım ardışık olmayan aramaları özellikle nasıl ihraç edecekler ne gerekçe göstererekler ama burası Türkiye herşey olur.

Barışması, 6 yıl önce

Kara kuvvetleri karuma muduru burak Yzb. Emniyette gidip itiraf olmasıyla aciga almalar artı. Hatta hakında mahkeme devam edenlerin hepsi aciga alındı. Bide etkin pişmanlıktan faydalananların isimleri gnk gönderildi. Zaten etkin pişmanlıktan faydalananların hepsi atılacak khk ile. Iciniz rahat olsun kimsenin. Mahkemesi sonuçlanmadn veya etkin pişmanlıktan faydalanmadiysa kimseyi atamazlar

vefa4vefa
Şef
28 Mayıs 2018 01:03

Zaten hocam bu etkin pismanliktan yararlanan fetoculer kendisinden olmayan alakası olamayan bir suru insani da yakti adam 5 isim veriyor. Tescilli bir adamin goreve devam etmesi akil tutulması olur. Ayrica benim ornegim de adam hakkimda 2005 yılı icin onun da orgut uyesi oldugunuddüşünüyorum demiş. Ertesi gun pat beni aldilar. Emniyette tem de ifadede de diyorum kardesim siz beni arastirdiniz mi hakkimda inceleme yaptiniz mi. Temci polis diyor biz kimleri gorduk bu isin uzmaniyiz diyor. Sukur kalbim ferah er yada gec bu orgutle bagi olmayan serefli Turk askeri gorevine donecektir.

Barışması, 6 yıl önce

fuksel
Aday Memur
28 Mayıs 2018 02:06

Kardeşimiz hangi ilde gözaltina alındı

Hocamkerem, 6 yıl önce
Benim de kardeşim 10 günü geçti gözaltında. Hakkındaki iddia 2013 yılında 2 defa aranmış. Görüşme süresi sıfır saniye. Tutuklanacak diye çok korkuyoruz. İlgimiz alakamiz yok. Kapısından geçmedik ama gelin görünki ates geldi bizi de yaktı.
28 Mayıs 2018 03:54

Milleti yakan ne olduğu belli olmayan o yüzbaşının etkin pişmanlıktan yararlanması oldu zaten.Bütün tsk onun yüzünden zan altında kaldı.

Savcılık otomatikmen şöyle düşünmeye başladı:Darbe gecesi ayağından vurulmuş,darbeciler tarafından kafasına doğru nişan alındığı halde ölmeyen,darbeye tamamen karşı çıkmış bir adam bile fetöcü olabiliyorsa bu saatten sonra kimi gözaltına alıp tutuklarsak tutuklayalım sorun olmaz dediler.

Barışması, 6 yıl önce

S.g.
Kapalı
28 Mayıs 2018 04:12

Birşeyler biliyorsanız yazın lütfen bilmiyorsanız dusunceleriniz başkalarını olumsuz etkilemesin. İLK Ankesor operasyonu bize yapıldı ve herkes tutuklandı. başka hiçbir şey yanına koyamadiklari halde sadece 1 defa arandigim için ihraç edildim.
Alpinestars, 6 yıl önce
Khk listesine eklenenler; haklarında şüpheden fazlası olanlar. Tabiki aralarında masum yok mu var. Her Yerde farklı uygulamalar mevcut. Khk listesi genelde hakkında kesin hüküm olan insanlar oluyor. Bizim tedirginliğimiz arada kaynamamak. Çünkü arada kaynayan masum sayısı da az değil.

S.g.
Kapalı
28 Mayıs 2018 04:17

Ben atildim. tek sebep Ankesor
Barışması, 6 yıl önce

28 Mayıs 2018 04:18

peki gözaltı yaşadınız mı
S.g., 6 yıl önce
Ben atildim. tek sebep Ankesor

S.g.
Kapalı
28 Mayıs 2018 04:37

Arkadaşlar bu gruba bilen de yazıyor bilmeyen de yazıyor. itirafçı olan da yazıyor, herkes yazıyor. Yazmak için yazan arkadaş çok. Ankesorle ilgili yaşanan seyleri tecrubelerinizi yazın yeter. Her ilde her mahkemede her kuvvette olaylar farklı. standardı yok. kesin hükümlerle konusmayalim. Ayrıca bilgi olsun diye yazayım. iddianamesinde 1 defa 2 defa aranan arkadaşlara 6 ay sonra hts kayıtları geldi. dosyasinda 1veya2 defa aranandigi belirtilenler bile hts kayıtları geldiğinde şok yaşayabilirler. tecrubeyle sabittir.Tabi bu herkes için geçerli değil.
Toplam 20060 mesaj
«212223242526272829303132»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi