Editörler : crops35
«181920212223242526272829»

efsane042
Aday Memur
11 Haziran 2017 00:17

Yahu arkadaşlar onca yorumu okudum tek kelam yorum yazmadım her denilen inanmanın mantığı nedir anlamış değilim maaş mı 12 yıldir çalışan bı işçi 4.500 lira maaş alıyor direkt orada çalışan insanın söyledikleri bu kendi memleketimde çalışan Maraşlilarda var hani zehrini biz soluyoruz iş bizim diyenlerde diyecek bı kelam lafım olsun o zamanlarda il ilçe kısıtlaması vardi ilan yayınlandığı an memleketime adresini taşıdı bir çok Maraşlı arkadaş buna canlı şahidim bence fazla ziplamayin zehrini sıkıntısini ben çekiyorum sen niye sefasini cekesin diye vaktinde bizimde arazimiz istimlak edildi paramızı aldık evimiz varsa devlet onun yerine bı ev yaptı paramızı ödedi bu tüm köy haritadan silinen için geçerli hiç kimseye öncelik tanınması şimdi kafasındaki öncelikle ilğili soru işareti olan arkadaşlara söylüyorum biz kpssyle girdik sıralamaya öncelikli arkadaslarda puan vs sıralaması yok başvurduğu gibi girdi sıralamaya gelelim puan hesaplamasına benim puan 78 kpssde %50 alacak 39 puan yapar kamulaştırmadaki arkadaşlar 55 net yapacak ki %70 i benimle kafa kafaya gelsin sınavdan 39 çeksin bu kadar takilmayin

19 kartal
Aday Memur
11 Haziran 2017 00:24

Ağzına sağlık kardeşim Böyle konuşşunlar

Canımı yesinler vallaha.kardeşim öncelikle

Allah yolunu açık etsin eyvallah

Biraz ortamdan işten bahsedermisin lütfen

Kazanırsak ise başlama ortalama ne kadar

Sürer.

aatgun
Kapalı
11 Haziran 2017 00:40

benim de tek umudum kpss puanı ve yazılı sınav sözlü sınav iyi geçmedi.

efsane042
Aday Memur
11 Haziran 2017 00:43

Kardeşim o kadar detayı bende bilmiyorum ama epey bir araştırma yaptım sonuç acikland iktan sonra tebligat yollayacak kurum tebligat elimize ulaştıktan o sonra 15 gün içinde ise başlama zorunluluğu var yoksa yedek adaylardan başlanıyor gelmiyenlerin yerine diye biliyorum

efsane042
Aday Memur
11 Haziran 2017 00:46

Calisacagimiz kurum kritik bı yer olduğu için önceki alımlarda olduğu gibi sıkı bir güvenlik soruşturmasindan geçecek arkadaşlar buda bayram sonunu bulur

efsane042
Aday Memur
11 Haziran 2017 00:47

İse başlama vakti

Polo46300
Aday Memur
11 Haziran 2017 00:48

Kartal kardesim daha once sinava girdim bak simdi kamulastirma yanlis diyor arkadaslar ama oradaki halkin yerinde olmani isterim sen arazini vermek istemezsen evini yiktirmak istemezsen devlet baba ne yapacak sana ve yakinlarina iş onceligi verecek ve kamulastirma bencede yanlis ben kpss den 80 uzeri puan almis biri olarak kamulastirmadan basvurdum .

Ve maas durumuna gelince maas 3000 den asagi olmaz ama fazlasi da 3500 u gecmez daha once maas durumu farkliydi ama simdi asagi cektiler amcam orda kadrolu isci kuzenim orda mudur yardimcisi kaynagim bunlar ama en guzeli devlet guvencen var iste o .

Arti kpss den kac kamulastirmadan kac kisi alirlar bilemem ama su var sen kpss den basvuru yapmis isen kpss puanin ve mulakat yazili sinavinin ortalamasini aliyor ole hesapliyorlar kamulastirma ise yazili ve sozlu puan ortalamasini aliyorlar yani kpss si en yuksek olan kisi ve kamulastirmada sinav sozluden iyi puan alan gecer tabi bunun birde askerlik sarti yas sarti da var birde buranin yerli halki herseyden haberdar oldugu icin sinav sorulari nerden cikacak ne sorulacak onu bilip ona gore calisiyor cikmis soru alip calissan sana cok cok faydasi oluyor ben mulakata bile girerken cikann arkadaslara sorulan sorulari ezberledim kardes iki gun boyunca kim cikti ise ne sormus nasil sormus sorulari ezberledimm

19 kartal, 7 yıl önce

Ağzına sağlık kardeşim Böyle konuşşunlar

Canımı yesinler vallaha.kardeşim öncelikle

Allah yolunu açık etsin eyvallah

Biraz ortamdan işten bahsedermisin lütfen

Kazanırsak ise başlama ortalama ne kadar

Sürer.

MuratKsK80
Memur
11 Haziran 2017 00:50

İyi güzel yazmışsında bir önceki alımda iş makinasından kpss puanı ile giren olmamış.Hepsi kamulaştırma ile girmiş. Şimdiki durum biraz farklı gerçi, yazılı ve sözlü mülakat böyle olmayacağını söylüyor ama yinede ben ciddi anlamda kamulaştırmadan alım yapılacağı kanaatindeyim.

efsane042, 7 yıl önce

Yahu arkadaşlar onca yorumu okudum tek kelam yorum yazmadım her denilen inanmanın mantığı nedir anlamış değilim maaş mı 12 yıldir çalışan bı işçi 4.500 lira maaş alıyor direkt orada çalışan insanın söyledikleri bu kendi memleketimde çalışan Maraşlilarda var hani zehrini biz soluyoruz iş bizim diyenlerde diyecek bı kelam lafım olsun o zamanlarda il ilçe kısıtlaması vardi ilan yayınlandığı an memleketime adresini taşıdı bir çok Maraşlı arkadaş buna canlı şahidim bence fazla ziplamayin zehrini sıkıntısini ben çekiyorum sen niye sefasini cekesin diye vaktinde bizimde arazimiz istimlak edildi paramızı aldık evimiz varsa devlet onun yerine bı ev yaptı paramızı ödedi bu tüm köy haritadan silinen için geçerli hiç kimseye öncelik tanınması şimdi kafasındaki öncelikle ilğili soru işareti olan arkadaşlara söylüyorum biz kpssyle girdik sıralamaya öncelikli arkadaslarda puan vs sıralaması yok başvurduğu gibi girdi sıralamaya gelelim puan hesaplamasına benim puan 78 kpssde %50 alacak 39 puan yapar kamulaştırmadaki arkadaşlar 55 net yapacak ki %70 i benimle kafa kafaya gelsin sınavdan 39 çeksin bu kadar takilmayin

Polo46300
Aday Memur
11 Haziran 2017 00:52

Sonuc ise 15 inde aciklanacak bayramdan 10veya 15 gun sonrada isbasi yapilir..

Polo46300
Aday Memur
11 Haziran 2017 00:54

Tmm haklisin ama kardes o zaman ki sinav maras ve ilceleri disinda kimse basvuru yapamiyordu ver butun adaylar kamulastirmadan basvurdu

MuratKsK80, 7 yıl önce

İyi güzel yazmışsında bir önceki alımda iş makinasından kpss puanı ile giren olmamış.Hepsi kamulaştırma ile girmiş. Şimdiki durum biraz farklı gerçi, yazılı ve sözlü mülakat böyle olmayacağını söylüyor ama yinede ben ciddi anlamda kamulaştırmadan alım yapılacağı kanaatindeyim.

Polo46300
Aday Memur
11 Haziran 2017 00:56

Ben o zaman modul kitabini ezberledim olmadi ve birsonraki alim iptal oldu bunda ise hayirlisi ile olur insallah

MuratKsK80
Memur
11 Haziran 2017 01:02

Bak bakalım kpss ile alım olmuşmu.

http://www.bizimelbistangazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=11968

Polo46300, 7 yıl önce

Tmm haklisin ama kardes o zaman ki sinav maras ve ilceleri disinda kimse basvuru yapamiyordu ver butun adaylar kamulastirmadan basvurdu

Dr.ogba
Aday Memur
11 Haziran 2017 01:15

Polo yani temmuzun 10 ila 15 i gibi iş başı olur diyorsun demi bilader

altungök2323
Aday Memur
11 Haziran 2017 02:48

Puanın kaç

aatgun, 7 yıl önce

benim de tek umudum kpss puanı ve yazılı sınav sözlü sınav iyi geçmedi.

Afgan1984
Aday Memur
11 Haziran 2017 03:21

Ne gibi güvenlik soruşturması? Benim bir iki bankaya icralık borcum var başka bir sicil bozukluğu yok ne olur ki? E devlette gözüküyor bunun yüzünden kazandığım halde almamazlık olmaz galiba

efsane042, 7 yıl önce

Calisacagimiz kurum kritik bı yer olduğu için önceki alımlarda olduğu gibi sıkı bir güvenlik soruşturmasindan geçecek arkadaşlar buda bayram sonunu bulur

altungök2323
Aday Memur
11 Haziran 2017 04:04

Senin ismin mert mi

Afgan1984, 7 yıl önce

Ne gibi güvenlik soruşturması? Benim bir iki bankaya icralık borcum var başka bir sicil bozukluğu yok ne olur ki? E devlette gözüküyor bunun yüzünden kazandığım halde almamazlık olmaz galiba

altungök2323
Aday Memur
11 Haziran 2017 04:06

Polo sen hangi teknisyen liti

Ferfecir85
Memur
11 Haziran 2017 10:28

Yok ya terör yada yüz kızartıcı suçlara bakılır

Afgan1984, 7 yıl önce

1905155
Aday Memur
11 Haziran 2017 10:33

Bugün aciklanma durumu hiç yok mu acaba

rreferee
Aday Memur
11 Haziran 2017 11:49

Yok hocam bugün açıklanmaz.

1905155, 7 yıl önce

Bugün aciklanma durumu hiç yok mu acaba

Toplam 1456 mesaj
«181920212223242526272829»