Editörler : Lanet

dilŞAD2
Kapalı
20 Mart 2010 11:36

Bu anma başlığı altında bir video paylaşmak istedim

&06neslihan&06
Yasaklı
20 Mart 2010 11:36

dilşad editim başlıgı taşıdıgınız için teşekkür ederim edebiyat daha uygun tabii ki

dilŞAD2
Kapalı
20 Mart 2010 11:44

Başlık için forum adına ben teşekkür ederim...

&06neslihan&06
Yasaklı
20 Mart 2010 11:49

http://www.youtube.com/watch?v=oA_jwMuA9ro Aşık Veysel - Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

ruhun şad olsun büyük ozan yüregine ,sazına saglık sen gittin adın kaldı eserlerin dillere dolandı!

...fuzüli...
Kapalı
20 Mart 2010 19:46

gerçek bir âşıktır Âşık veysel...

gözünün körlüğüne inat görenlere taş çıktarır bir fikir ve sanat ufku vardır. hayran olduğum şiirlerinden biri:

GÜZELLİĞİN ON PAR'ETMEZ

Güzelliğin on par'etmez

Bu bendeki aşk olmasa

Eğlenecek yer bulaman

Gönlümdeki köşk olmasa

Tabirin sığmaz kaleme

Derdin dermandir yareme

İsmin yayılmaz aleme

Aşıklarda meşk olmasa

Kim okurdu kim yazardı

Bu düğümü kim çözerdi

Koyun kurt ile gezerdi

Fikri başka başk'olmasa

Güzel yüzün görülmezdi

Bu aşk bende dirilmezdi

Güle kıymet verilmezdi

Aşık ve maşuk olmasa

Senden aldım bu feryadı

Bu imiş dünyanın tadı

Anılmazdı Veysel adı

O sana aşık olmasa

Âşık Veysel Şatıroğlu

&06neslihan&06
Yasaklı
21 Mart 2010 12:39

koca aşık veysel adın bile kalmamış ama ben ve benim giibler seni daima saygı ile anacagız ruhun şad olsun türkülerin dilimiz de olacak tabii eserlerinin popüler müzigin:)) ve çakma edebiyatçıların eline kalmaması dilegimle

uluda
Müsteşar Yardımcısı
21 Mart 2010 13:22

"Koyun kurt ile gezerdi

Fikri başka başk'olmasa.."

Kütüphaneleri dolduran ciltli koca kitapları tartar diye düşünürüm bu mısrayı hep.. Aşıklık böyle birşey herhalde koca bir evreni bir mısraya sığdırabilmek..

&06neslihan&06
Yasaklı
21 Mart 2010 13:35

sabah melikesi editör bu başlıgı görmemiştim sizin de bildiniz üzre edebiyat forumunda yazmıyorum bu nedenle başlıkları takip etmedim ilginize tşk ederim

dilŞAD2
Kapalı
17 Nisan 2010 22:42

Free Image Hosting At site

Rahmetli Tugur Özal'ı anmadan geçemeyeceğim...

Mekanı cennet olsun...

*** Halil Turgut Özal (d. 13 Ekim 1927, Malatya - ö. 17 Nisan 1993, Ankara), Türkiye Cumhuriyeti'nin 45. ve 46. dönem hükûmetlerinde başbakanlık yapmış ve ardından sekizinci cumhurbaşkanı seçilerek, görevi başında hayatını kaybetmiş olan Türk siyasetçisi ve devlet adamıdır.

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
17 Nisan 2010 23:02

Sağlığında Turgut ÖZAL'ı anlayamadım çünkü bir kısmı çocukluk dönemime denk geldi.Bu yüzden değerini bilmemekten gocunmuyor,mes'ul olmuyorum..

O zamanın sözde "aydınlar"ına ise eksilerinin yanındaki artıları gözardı ettikleri için teessüf ediyorum..

Son bağlamda ise merhum cumhurbaşkanımıza Cenab-ı Allah'tan sonsuz rahmet diliyorum..

Ruhu şâd olsun..

ali karadayı
Müsteşar
17 Nisan 2010 23:06

Kanaatimce Özal'ın ölümü "ayarlanmış" bir ölüm. Ya Amerikadaki sağlık kontrollerinde, ya da burada bir şekilde ölüme götürüldüğünü düşünüyorum. Aslında 93 yılı Türkiye için çok çok farklı bir yıl. Uğur Mumcu, Adnan Kahveci, Özal, Eşref Bitlis, Bahtiyar Aydın, Sivas, Başbağlar, 33 er... hepsi aynı yıl.

dilŞAD2
Kapalı
18 Nisan 2010 11:42

Zaman geçtikçe bazı gerçekler aşikar hale geliyor...

ali karadayı
Müsteşar
25 Mayıs 2010 16:29

Free Image Hosting At site

Bugün, bu başlığı güncellememin sebebi elbette Necip Fazıl.. Burada onun öldüğü günün bana yansımasını yazmak istiyorum..

Lisedeydim. Akşam çarşıda dolaşırken bir açık hava kahvehanesinde TV'da (renkli TV'ye yeni geçilmişti, TV ve video çok poülerdi) oynayan oyun dikkatimi çekti. Oturdum ekran karşısında ve çakılı kaldım. TV'dan duymaya alışık olmadığımız yüksek edebiyat söz konusuydu. Oynanan oyunun ne olduğunu bilmeden sonunu kadar seyrettim. Bir Adam Yaratmak oynuyordu. Başrolde Ahmet Mekin..

berfin*meb
Kapalı
25 Mayıs 2010 16:32

Teşekkür ederiz sayın editörüm ali karadayı.

berfin*meb
Kapalı
25 Mayıs 2010 16:46

Bir Adam Yaratmak**1. Bölüm

http://video.google.com/videoplay?docid=2749876448301703825

Yalnız rensiz :) Bilmiyorum neden ama ben siyah beyazı daha çok seviyorum.

ali karadayı
Müsteşar
25 Mayıs 2010 16:52

İzlediğim buydu..

Evde tekrar seyredeyim..

O zaman bu oyun sınıfta da konu olmuş ve hocamız incir ağacının "nefs" sembolü olduğunu söylemişti.

@hmedi
Yasaklı
25 Mayıs 2010 18:50

"Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokak!

Haykırsam, kollarımı makas gibi açarak:

"

N.F.Kısakürek

Mekanı cennet olsun.

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
27 Mayıs 2010 20:45

27 Mayıs...

Hiç ama hiç hoş şeyler anımsatmıyor.

**sude**
Başbakan Müsteşarı
28 Mayıs 2010 14:37

27 Mayıs'la ilgili haberleri izledim. Rahmetli Menderes'in konuşmalarını dinledim.İdam edilmeden önceki son mektubunu.. Gerçekten dediği gibi unutulmadı ve kara bir leke gibide üzerimizde duruyor ve unutulmayacakta..50 yıldır unutulmadıysa dünya batana kadar da unutulmayacak..

Ve hala bu düşünceyi,zihniyeti alkışlayan insanlar var. Üzülerek bunlarıda izledim..

ali karadayı
Müsteşar
28 Mayıs 2010 19:48

Dün ısrarla yazmadım buraya.. Menderes'in sesini ilk duyduğumda çarpılmıştım.. İdam görüntülerine bakamam, dün onunla ilgili belgesellere de bakmadım.

Orhan Erkanlı'nın kitabını herhalde lisedeyken okumuştum. MBK'ya bir bakın: Daha sonra AP'yi kuran Ragıp Gümüşpala orada, CGP'yi kuran Turhan Feyzioğlu orada, MHP'nin başına geçen Türkeş orada, Numan Esin orada..Sonrasında farklı partilerde yer alan birçok isim.. Ordudaki hadsiz hesapsız tasfiye ve bunun sonraki yıllara etkisi.. BM'nin 5 daimi üyesinden biri ABD diğeri Rusya. Dünya iki daimi üyenin etrafında uzun süren bir soğuk savaş sürecini yaşadı ve bütün dünya bunu kabul etme sathiliğine razı oldu. Bu darbede iç dinamik DP'nin yıkılmasıydı, dış dinamik soğuk savaşa Türkiye'nin hazır olması. Kaybedilen sadece Menderes ve arkadaşları değildir, sonraki 50 yılımızdır..

Toplam 219 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi