Editörler : swat3410
05 Aralık 2021 17:14

MİT Personelini kimliğini sorguladığım için açığa alındım

2 şerli ekipler halinde önleyici olarak devriye geziyorduk, sivil kıyafet ile. Bir vatandaşın belinde tabanca olduğunu farkettim yanına yaklaşıp kimliğini rica ettim, Cumhurbaşkanlığı personeli olduğunu söyledi, inanmadım çünkü saçı ve sakalı çok fazla uzundu, Kurum kimliğini görebilir miyim diye rica da bulundum. İstihbarat kimliği çıkardı Elime aldım Şüphelendim sorgulamak istedim. Sorgulayamayacağımı söyledi. İyice tartıştık Sen kimsin benim kimliğimi sorgulayacaksin ben görevdeyim şuan demeye başladı. Görev kağıdı rica ettim. Göstermedi. Bende kimliğini sorguladım gerçek olduğu ortaya çıktı. Olayın ardından kurum olarak şikayette bulunmuşlar hakkımda. Log kayıtlarından tespit edilmişim. Görevli istihbarat memurunun görevine engel olmaktan açığa alındım ne gibi yol izlemem lazım ?

azmah
Genel Müdür
05 Aralık 2021 17:22

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

İhraç olursun adlî olarak dava açılıp tutuklanırsin

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 17:24

ee ozaman sahte mit kimliği gösteren kişileri de sorgulamasın memur arkadaşlarımız , kimin gerçek kimin sahte olduğunu nerden bilecegiz?

azmah, 2 yıl önce

İhraç olursun adlî olarak dava açılıp tutuklanırsin

sirensesi
Şef
05 Aralık 2021 17:43

Hiç bir şey olmaz, biraz tatil yap, bir aya kalmaz başlarsın göreve, bir halt olmaz.. Esas o düşünsün mit neler yapar ona..

babapolis
Yasaklı
05 Aralık 2021 17:45

Ah ah ah o kimliği gördüğünü ve şüphelendiğini nasıl söylersin anlamış değilim burda daha önce yazmıştık yapmayın çünkü sizin o adamdan suphelenme hakkınız yok kimliğini gördüğünüz halde yazık olmuş mit tırların i durduranlarin ne halde olduğunu bilmiyor musunuz biz bırak miti polis askeri asker polisi kimliğini gösterdikten sonra kendi başına üstünü arabasını suphelenme ile arayamazsin kaba yoklamasini yapamazsın savcıyla mulaki olmadan polis askere asker polise nasıl dokunamiyorsa sende aynen o şekil yani mitci birde kimliğini ibraz etmiş valla seni her şekle sokabilirler fetocu damgası bile yiyebilirsin herşeyin damgası vurulmaya açıksin inşallah yırtarsin

neşter61
Şube Müdürü
05 Aralık 2021 17:46

Bu konuda ne yapılabilir bir çok polis bilmiyor. Açıkca söylemek gerekirse ben de bilmiyorum. Kanun koyucu da ne yaptığını bilmiyor. Bir çok bilinmezin içinde senin açığa alınman üzücü. İptalini istemek için adli mercilere hemen baş vur.

babapolis
Yasaklı
05 Aralık 2021 17:47

Bak abicim polis asker kimliği ibraz edildiğinde dahi sen asla ama asla savcı talimatı olmadan bir işlem yapamıyorsa buda öyle birşey bu arkadaşın tek kurtarır yolu buydu öyle kafanıza göre kurumların üstün deki bir kurum mit asker polise benzemez yani orda çalışan temizlikçi dahinolsa kurum kimligini gösterdi mi bırak anladın mı kendi kendine ego kibir gurur yapamazsın asla
olmazbuisler, 2 yıl önce

ee ozaman sahte mit kimliği gösteren kişileri de sorgulamasın memur arkadaşlarımız , kimin gerçek kimin sahte olduğunu nerden bilecegiz?

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 17:49

İyi bir avukat arıyorum, Yarın biri ile görüşeceğim. Ben burdan şunu söyleyeyim meslektaşlarıma biri çıkarıp istihbarat kimliği gösteriyorsa sahte olduğundan şüphelenseniz bile kolay gelsin diyin çekin gidin. Eğer sahteyse de mit bulsun mit uğraşsın benim ağzım yandı hemde iyi yandı. Bir kere daha anladım bu teşkilatın personeline sahip çıkmadığını.

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 17:50

Devrem haklısın ama adamda saç sakal birbirine karışmış üst baş çok iyi değildi şüphelendim bende kimliği görünce de iyice şüphelendim

babapolis, 2 yıl önce
Bak abicim polis asker kimliği ibraz edildiğinde dahi sen asla ama asla savcı talimatı olmadan bir işlem yapamıyorsa buda öyle birşey bu arkadaşın tek kurtarır yolu buydu öyle kafanıza göre kurumların üstün deki bir kurum mit asker polise benzemez yani orda çalışan temizlikçi dahinolsa kurum kimligini gösterdi mi bırak anladın mı kendi kendine ego kibir gurur yapamazsın asla

TİMURÇİN1
Memur
05 Aralık 2021 17:56

Tatilin keyfini çıkar ... İfadende şüpheli hareketlerinden hal tavırlarından terlemesinden dolayı kimliğinin sahte olduğunu düşündüğüm de geç yanındaki ekip arkadaşlarında bunu destekleyen 3 5 satır ifade verdimi yeterli olur .. haaa tabii bizim teşkilatta olmaz olur ceza verirler idare mahkemesinde iptal edirsin ..

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 17:57

İnşallah dediğin gibi olur devrem, yanımdaki arkadaşım benim tarafımda ifade verdi zaten. Böyle saçma bir sebepten dolayı ihraç olmayı hiç istemem

TİMURÇİN1, 2 yıl önce
Tatilin keyfini çıkar ... İfadende şüpheli hareketlerinden hal tavırlarından terlemesinden dolayı kimliğinin sahte olduğunu düşündüğüm de geç yanındaki ekip arkadaşlarında bunu destekleyen 3 5 satır ifade verdimi yeterli olur .. haaa tabii bizim teşkilatta olmaz olur ceza verirler idare mahkemesinde iptal edirsin ..

Muerte12
Kapalı
05 Aralık 2021 18:02

Neyden şüphelendin dostum hayatında kaç defa mit kimliği gördün de sahte olduğuna kanaat getirdin herşeyin bir düsturu vardır adam kimliğini çıkartmış birde almana izin vermiş demiş ki sana görevdeyim sorgulama kimliğimi mit kanunu okusaydın madde 27 nin ne olduğunu elbette bilirdin ona göre davranırdın adam sana kolaylık göstermiş sen adam zorluk çıkarmışsın öyle adli ve idari yönden yaptırımı olacaktır geçmiş olsun

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 18:04

devrem adamın saç sakal birbirine karışmış üstü başı hiç düzgün değil ondan dolayı şüphelendim ve sorguladım

Muerte12, 2 yıl önce
Neyden şüphelendin dostum hayatında kaç defa mit kimliği gördün de sahte olduğuna kanaat getirdin herşeyin bir düsturu vardır adam kimliğini çıkartmış birde almana izin vermiş demiş ki sana görevdeyim sorgulama kimliğimi mit kanunu okusaydın madde 27 nin ne olduğunu elbette bilirdin ona göre davranırdın adam sana kolaylık göstermiş sen adam zorluk çıkarmışsın öyle adli ve idari yönden yaptırımı olacaktır geçmiş olsun

Muerte12
Kapalı
05 Aralık 2021 18:08

Beni yanlış anlama ama istihbarat içinde çalışan polis arkadaşların bile saç sakal birbirine girmiş halde çalışırlar mesele o zaten istihbari faaliyetler de yere mekana verilen işe göre elbette giyim kuşam görünüş değişir ve bahsettiğimiz kurum istihbarat teşkilatı
olmazbuisler, 2 yıl önce

devrem adamın saç sakal birbirine karışmış üstü başı hiç düzgün değil ondan dolayı şüphelendim ve sorguladım

Gururluadam
Yasaklı
05 Aralık 2021 18:09

öncelikle geçmiş olsun dostum, keşke sorgulama yapmasaydın, geçenler de bölge trafikten bir arkadaşa özel bilmem ne yazan istihbarat kimliği göstermiş birisi arkadaş sorgulayacaktı, komiser muavini sorgulatmamış başına bela alırsın diye. Böyle durumlarda sahte olup olmadığını araştırmayın hiç gerçek çıkarsa görüyoruz ki başımız ağrıyor. En iyisi buyrun geçin kolay gelsin diyip bırakmak. Dertsiz başınızı ağrıtmayın. İnşallah en yakın zaman da mesleğe dönersin.

olmazbuisler
Aday Memur
05 Aralık 2021 18:30

Sorgulamayarak en iyisini yapmış. Bundan sonra mesleğe geri dönersem bırak kimlik sorgulamayı cumhurbaşkanlığı personeliyim dediği zaman kolay gelsin der geçerim.

Gururluadam, 2 yıl önce

öncelikle geçmiş olsun dostum, keşke sorgulama yapmasaydın, geçenler de bölge trafikten bir arkadaşa özel bilmem ne yazan istihbarat kimliği göstermiş birisi arkadaş sorgulayacaktı, komiser muavini sorgulatmamış başına bela alırsın diye. Böyle durumlarda sahte olup olmadığını araştırmayın hiç gerçek çıkarsa görüyoruz ki başımız ağrıyor. En iyisi buyrun geçin kolay gelsin diyip bırakmak. Dertsiz başınızı ağrıtmayın. İnşallah en yakın zaman da mesleğe dönersin.

sirensesi
Şef
05 Aralık 2021 18:44

Hangi mevzuata göre yazıyorsun bunları, öğrenmek için soruyorum, hangi kanun hangi yönetmelikte yazıyor bunlar, açıkça yaz ki tecrübe edinelim..
babapolis, 2 yıl önce
Ah ah ah o kimliği gördüğünü ve şüphelendiğini nasıl söylersin anlamış değilim burda daha önce yazmıştık yapmayın çünkü sizin o adamdan suphelenme hakkınız yok kimliğini gördüğünüz halde yazık olmuş mit tırların i durduranlarin ne halde olduğunu bilmiyor musunuz biz bırak miti polis askeri asker polisi kimliğini gösterdikten sonra kendi başına üstünü arabasını suphelenme ile arayamazsin kaba yoklamasini yapamazsın savcıyla mulaki olmadan polis askere asker polise nasıl dokunamiyorsa sende aynen o şekil yani mitci birde kimliğini ibraz etmiş valla seni her şekle sokabilirler fetocu damgası bile yiyebilirsin herşeyin damgası vurulmaya açıksin inşallah yırtarsin

ozerrrr
Şube Müdürü
05 Aralık 2021 19:29

Sen ne diyorsun bilader kimliğini göstermiş yok neymiş birde vermiş. Vayy bee peki kimlik sahteyse uzatıp verdiyse şüphelenmeyeceğiz öylemi. Arkadaşımız görevinin başında şüphelenmiş sorgulamış. Diğer arkadaş kendini ifşa etmeyecekti o zaman
Muerte12, 2 yıl önce

polat2010
Yasaklı
05 Aralık 2021 19:34

Kardes insallh bizim duruma düsmezsn fetocu damgası yersen işin zor. 35 aydır acıktym mit tırlarının durdurulması davsnda yargılanan tüm askerler müebbet aldı. İDARİ olarak ne yaparlar bilmemde sıkayetci olrsa kurum adli olarakta ugrasrsn...

ozerrrr
Şube Müdürü
05 Aralık 2021 19:37

Mit kanunu 27 okudum ben de bilmiyordum dostum haklıymışın. kimliği gösteriyorsa gidebilir
Muerte12, 2 yıl önce

azmah
Genel Müdür
05 Aralık 2021 19:58

Bu güne kadar üç kişi denk geldi mit kimliği gösteren bir tanesi yol uygulamasında otobüs içinde gösterdi yanında ki kişiye de benimle birlikte dedi dolayısıyla ondan kimlik istemedim tekrar bakabilir miyim dedim gösterdi aşağı gelir misiniz dedim yanındaki ile birlikte indi kusura bakmayın daha önce hiç mit kimliği görmedim dedim çıkardı gösterdi yanındaki kişi sinirlendi vücut hareketleriyle, kimliği görünce tekrar kusura bakmayın dedim o da önemli değil işini yapıyorsun kardeşim dedi,neden kimlik gösterdiniz otobüste kendinizi ifşa etmiş oluyorsunuz falan fistan sohbet edip selamla gönderdim,ne diye tartışayim kardeşim velev ki sahte mit kimlikli aldın ne oldu hayatında sahte mit kimliği mi gördün yada sorguladın GBT yaptın sorgu kaydı bu adam mit ci mi dedi,meslek hastalığına erken tutulmuşsun Yeni memur olduğun belli paranoyaklik had safhada sahte olabilir bilmem ne sanane çalıştığın yerin müdürü bile sanane der sahip çıkmaz mit kanunu da mı bilmezsin kendin artislik yapmışsın yorumda bile artislik yapıyorsin sahte kimlikli alırsın diye alırım kardeşim alırım yaptığın hata hem meslekten hem özgürlüğünden eder adamı neler gördük neler...

olmazbuisler, 2 yıl önce

Toplam 101 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi