Editörler : oto-danisman-expert
26 Mayıs 2020 00:01

Tayinde kim kime tabi ?

Arkadaslar tayin işlerinde herkes askeri personelemi tabi. Mesela eş hakim olsa durum nasıl oluyor. Hem mevzuat yönünden hemde uygulama yönünden nedir durum ?

Kolluk kuvveti
Yasaklı
27 Mayıs 2020 15:50

Gece korsanı sen bu işleri fazla düşünüyorsun.Kaç gündür cevap yazan olmamaış yazayım dedim.Askeri personel bütün kurumların üzerindedir.Sözleşmeli erbaş ile kaymakam evlenirse kaymakam erbaşa tabi olur :) hakim savcıyı bırak vali bile askere tabi olur.Bu böyledir bilmen :)

gecekorsanı88
Kapalı
27 Mayıs 2020 19:34

Ya boşver sen kim kime tabi. Askeri personelmisin hakimmisin yorum yapiyosun :) sen niye astsubayların il emniyet müdürleriyle ek göstergesi aynı onu yaz her başlık altina. Hayir astsubaymisin il emniyet müdürümü onuda çözemedimki :)

Kolluk kuvveti, 4 yıl önce
Gece korsanı sen bu işleri fazla düşünüyorsun.Kaç gündür cevap yazan olmamaış yazayım dedim.Askeri personel bütün kurumların üzerindedir.Sözleşmeli erbaş ile kaymakam evlenirse kaymakam erbaşa tabi olur :) hakim savcıyı bırak vali bile askere tabi olur.Bu böyledir bilmen :)

Kolluk kuvveti
Yasaklı
27 Mayıs 2020 20:04

Güldürdün yine :) Geceleri dışarı çıkma bak korsanlık morsanlık kötü işler.Baktım seni kimse umursamıyor dedim yazayım sevinsin.Sözleşmeli erbaşla kaymakam evlendi mi kaymakam erbaşa tabi olur. :)
gecekorsanı88, 4 yıl önce

Ya boşver sen kim kime tabi. Askeri personelmisin hakimmisin yorum yapiyosun :) sen niye astsubayların il emniyet müdürleriyle ek göstergesi aynı onu yaz her başlık altina. Hayir astsubaymisin il emniyet müdürümü onuda çözemedimki :)

gecekorsanı88
Kapalı
27 Mayıs 2020 22:22

Valla o sözleşmeli erbaş arkadaşim azmederse kanunen yolu genelkurmay başkanligina kadar açik. Astsubaydan subay olanlardan kac tane general çıktı. Kimbilir 30 sene sonra olacaklari. En azindan silahli kuvvetlerde bu imkan azda olsa mevcut

Kolluk kuvveti, 4 yıl önce
Güldürdün yine :) Geceleri dışarı çıkma bak korsanlık morsanlık kötü işler.Baktım seni kimse umursamıyor dedim yazayım sevinsin.Sözleşmeli erbaşla kaymakam evlendi mi kaymakam erbaşa tabi olur. :)

Kolluk kuvveti
Yasaklı
28 Mayıs 2020 08:49

Bak şimdi konuyu yine başka yerlere kaydırdın .Genlkurmay başkanı vs vs :) sen bi başlık açmışsın cevap yazalım dedik.Boşver niyet okumayı :)
gecekorsanı88, 4 yıl önce

Valla o sözleşmeli erbaş arkadaşim azmederse kanunen yolu genelkurmay başkanligina kadar açik. Astsubaydan subay olanlardan kac tane general çıktı. Kimbilir 30 sene sonra olacaklari. En azindan silahli kuvvetlerde bu imkan azda olsa mevcut

saenes74
Genel Müdür
28 Mayıs 2020 10:17

tayin işi karışıktır. bazen 4 ayaklı 2 ayaklıya tabidir. :)

ataalperen
Genel Müdür
28 Mayıs 2020 16:15

Tüm ülkede bulunan teşkilatlar için eş bize tâbi ama kadrosu az olan işlerde eşe tâbi olabilirsiniz. Ancak bazen tayin daire hizmet ihtiyacı diye aile bütünlüğünü bozabilir.

nadirtopal
Aday Memur
30 Mayıs 2020 23:49

Cezaevinde kadrolu bilgisayar işletmeniyim. Eşim eğer olursa sözleşmeli ziraat mühendisi olarak Tarım ve Orman Bakanlığı'na atanabilir. Şimdi kim kime tabi eş durumu tayinde ? :D

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi