Editörler : Pangaea
06 Aralık 2021 11:19

1-2 yil sonra mulakat iptal kararim iptal edilirse...

arkadaşlar kültür bakanliği 500 ki̇şi̇ aliminda 140. olduğum halde eleni̇p mulakat i̇ptal davasi açmiştim...

i̇lk derece mahkemesi̇ red karari verdi̇ i̇sti̇nafa gi̇tti̇m mulakat i̇ptal karari verdi̇...

bakanlikta daniştay 3. dai̇resi̇ne temyi̇ze gi̇tmi̇ş...

sorum şu:

i̇sti̇naf karari kesi̇n oldyuğundan mulakat tekrar yapilacak di̇yeli̇mki̇ gi̇rdi̇m ve geçti̇m i̇şi̇me başladim...hai̇ hazirdaki̇ sözleşmeli̇ memuri̇yeti̇mden i̇sti̇fa edi̇p haketti̇ği̇m yere haketti̇ği̇m ünvanla geçti̇m varsayalim...

aradan 2 yil geçti̇ ve daniştay i̇sti̇naf kararini bozdu...

bakanliktaki̇ i̇şi̇me son veri̇li̇r mi̇?

önceki̇ sözleşmeli̇ i̇şi̇me geri̇ dönebi̇li̇r mi̇yi̇m?

yoksa boşta mi kalirim eğer öyle i̇se hakkimi arayip kazanmiş olmam beni̇ zarar uğratmiş ol muyor mu?

bu arada sözleşmeli̇ personeli̇m bakanlikta kütüphaneci̇ olacak i̇ken elendi̇m arada yüksek farklar var di̇ye zoruma gi̇tti̇ de hakkimi aradim...ayni puanla 1 yildir bi̇r kurumda sözleşmeli̇ devam edi̇yorum...allah hakkimi yi̇yenleri̇n belasini versi̇n...

gudik2
Memur
06 Aralık 2021 11:32

temyize gittiyse nasıl mülakat yapılacak anlamadım, işlemin bekletilmesi gerekmez mi

gudik2
Memur
06 Aralık 2021 11:36

büyük ihtimalle atmazlar, kazanılmış haklar korunur gibi bişiyler vardı neticede mülakatı kazanmış o

Krmnysn
Memur
06 Aralık 2021 11:37

BİM KARARLARI KESİNMİŞ HOCAM DANIŞTAY İŞİN SADECE SÜRECİN DEVAM ETTİĞİANLAMINDAYMIŞ

gudik2, 2 yıl önce

temyize gittiyse nasıl mülakat yapılacak anlamadım, işlemin bekletilmesi gerekmez mi

07 Aralık 2021 08:41

Rahat ol hocam birşey olmaz kurum da biliyor kararın onanacgını o yüzden mülakat yapıyor zaten. Kurum gitmek zorunda oldugu için gidiyor temyize

güngünkonkon
Aday Memur
07 Aralık 2021 10:56

Halihazırda memur iseniz durumu fazla kurcalamayın bence.

Krmnysn
Memur
07 Aralık 2021 11:41

Umrumda değil hocam, 15 inde ankaraya çağırdılar istinaf kararına binaen yapılan haksız mülakatı iptal ettiler...yeniden mulakat yapacaklar...Bakalım şimdi kin ile mi hareket edecekler hakkaniyetle mi? Hakkınızı arayın hocam, temizlikçi alımında haksızca elenip sonra ülkede bakan da olsanız dönüp o temizlikçi mülakatındakilerden hakkınızı arayın...bakalım dua ediniz emsal olurum ilerde bu tarz durumlarda
güngünkonkon, 2 yıl önce

Krmnysn
Memur
07 Aralık 2021 11:45

Birde şöyle düşünün mecbur kalıp son anda puanımla 4bli alımına girmeseydim şuan burda bu işi sevecek ibfli bir arkadaş olacaktı...ömür boyu maaş vesaire işlerini severek yapacaktı...haksızlık zincirleme oldu yani...hem beni hem buraya girip hayat kuracak kişiyi yaktılar...kimbilir hangi gerizekalı düşük puanlı , liyakatsız , torpilli kişi için....
güngünkonkon, 2 yıl önce

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
07 Aralık 2021 13:04

Komik, Türkiye'den bi haber cümleler duyuyorum burda :) Kimi kime şikayet edip de hakkınızı arıyorsunuz hayırdır

Krmnysn
Memur
07 Aralık 2021 13:37

Bu acizlerin sözü hocam, ben hayatımda hiç aciz olmadım...Bakın davayı kazandım, artık mülakatı kaybetsem de (hali hazırda memur olduğuma göre) gam yemem... Kimi kime şikayet ediyorsun diye diye kimse kimseye bir şey yapamaz oldu...

Haksızlık yapanları hukuka şikayet ettim ve hukuk beni haklı buldu... Etrafınızda bu tarz cümle kuranlara itimat etmeyin, kendinizde kullanmayın hocam...

hanzel, 2 yıl önce

Komik, Türkiye'den bi haber cümleler duyuyorum burda :) Kimi kime şikayet edip de hakkınızı arıyorsunuz hayırdır

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
07 Aralık 2021 13:52

Öyle alim gibi konuşmakla olmuyor ne yazık ki. Sen şans eseri hakkını almış olabilirsin ama çok büyük bir kesim aynı şansa sahip olamıyor

Krmnysn, 2 yıl önce

Bu acizlerin sözü hocam, ben hayatımda hiç aciz olmadım...Bakın davayı kazandım, artık mülakatı kaybetsem de (hali hazırda memur olduğuma göre) gam yemem... Kimi kime şikayet ediyorsun diye diye kimse kimseye bir şey yapamaz oldu...

Haksızlık yapanları hukuka şikayet ettim ve hukuk beni haklı buldu... Etrafınızda bu tarz cümle kuranlara itimat etmeyin, kendinizde kullanmayın hocam...

Krmnysn
Memur
07 Aralık 2021 13:58

500 kişilik alımda 1500 kişi çağrıldı dışarda kalan 1000 kişiden birtek ben hakkımı aradım( kimi de zaten puanım düşüktür diye arayamamıştır onları tenzih ederim) Yani bu demek oluyor ki şans eseri değil... Magdurlar magdurluğu seviyor genel olarak...ya hoşlarına gidiyor ya da korkuyorlar...
hanzel, 2 yıl önce

Öyle alim gibi konuşmakla olmuyor ne yazık ki. Sen şans eseri hakkını almış olabilirsin ama çok büyük bir kesim aynı şansa sahip olamıyor

Krmnysn
Memur
07 Aralık 2021 14:00

Bir de bir kişi magdursa elünden geleni yapmış iyi bir puan almış, gerekli davaları açmış buna ragmen sonuç alamamışsa magdurdur gerisi edebiyat
hanzel, 2 yıl önce

08 Aralık 2021 19:07

olmaz

Krmnysn
Memur
21 Aralık 2021 12:48

Mulakatı kazandım arkadaslar

ess34
Aday Memur
14 Temmuz 2022 08:55

Hocam 500 kişilik alımda siz göreve başladığınızda 501. Kişi mi oluyorsunuz. Yoksa 500 kişiden birinin yerine mi göreve başlamış oluyorsunuz.

Krmnysn, 2 yıl önce
500 kişilik alımda 1500 kişi çağrıldı dışarda kalan 1000 kişiden birtek ben hakkımı aradım( kimi de zaten puanım düşüktür diye arayamamıştır onları tenzih ederim) Yani bu demek oluyor ki şans eseri değil... Magdurlar magdurluğu seviyor genel olarak...ya hoşlarına gidiyor ya da korkuyorlar...

Krmnysn
Memur
14 Temmuz 2022 13:09

500+1 oluyorum
ess34, 2 yıl önce

Hocam 500 kişilik alımda siz göreve başladığınızda 501. Kişi mi oluyorsunuz. Yoksa 500 kişiden birinin yerine mi göreve başlamış oluyorsunuz.

ess34
Aday Memur
14 Temmuz 2022 14:32

Başladınız mı hocam sonuçlandı mı?

Krmnysn
Memur
15 Temmuz 2022 02:48

Anlatayım Davamı açtım korkmadan ve sonuç olarak kazandım...Hali hazırda memur olduğum yere 1 saatlik mesafefe bir ilçe halk kütüphanesşne atandım
ess34, 2 yıl önce

Krmnysn
Memur
15 Temmuz 2022 02:52

Gittim yerimi gördüm ama bulunduğum yerdeki başkanım gitme ünvan değişikliği sınavı ile unvan verelim fakat gitme dedi...sınav kolaymış zaten geçerim fakat 1 yılım daha var 3 yılımın dolmasına ve kadro bekliyorum hala ben de gitmedim... Hakkımı arayıp aldıktan sonra öfkem de dindi kızgınlığım da geçti ve elimin tersiyle ittim...çünkü o benim hakkımdı... Bakanlık aradı 15 gün içinde başlamazsanız iptal olacak dedi 15 gün geçti sanki mülakatı geçtim atandım ve gitmedim gibi oldu...bu daha adil oldu kşmsenin de hakkına girmedim çünkü +1 kadroydu
ess34, 2 yıl önce

Krmnysn
Memur
15 Temmuz 2022 02:54

Benzer süreci yaşıyorsanız vazgeçmeyin sakın diye ayrıntılı yazdım...hakkınızı arayın... Ben eğer bakanlıltan aldığım atanma kaydını mevcut çalıştığım kuruma göstermeseydim bana ünvan değişikliği ile kadro açmazlardı ben -bakın hakkım yenilmişti ve buraya aç kalmamak için gelmiştim şimdi hakkımı aldım ve gidiyorum dediğim an bu teklif yapıldı ve garantisi verildi omu da buradan yazacagım zamanı gelince
Krmnysn, 2 yıl önce
Gittim yerimi gördüm ama bulunduğum yerdeki başkanım gitme ünvan değişikliği sınavı ile unvan verelim fakat gitme dedi...sınav kolaymış zaten geçerim fakat 1 yılım daha var 3 yılımın dolmasına ve kadro bekliyorum hala ben de gitmedim... Hakkımı arayıp aldıktan sonra öfkem de dindi kızgınlığım da geçti ve elimin tersiyle ittim...çünkü o benim hakkımdı... Bakanlık aradı 15 gün içinde başlamazsanız iptal olacak dedi 15 gün geçti sanki mülakatı geçtim atandım ve gitmedim gibi oldu...bu daha adil oldu kşmsenin de hakkına girmedim çünkü +1 kadroydu
Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi