Editörler : crops35
04 Ağustos 2021 09:18

KPSS sınavlarının erken yapılması

KPSS SINAVLARININ ERKEN YAPILMASI

ÖSYM son birkaç yıl öncesine kadar KPSS

sınavlarını temmuz ayında yapıyordu. Ortaöğretim ve Önlisans KPSS?yi ise Eylül

ayında yapıyordu. Önlisans örnek verelim

2006 : 17 Eylül

2008 :21 Eylül

2010 : sınavlar iptal olmasaydı

eylül ayında olacaktı

2012 : 22 eylül

2014: 27 eylül

..

Sınavların geç yapılması o yıl

puanların kullanılmasını engelliyor. Çünkü sınavın açıklanması bir aydan fazla

sürüyor. Talebimiz eskiden olduğu gibi

KPSS lerin daha erken tarihlerde yapılması. Örneğin gelecek yıl (2022) KPSS B

sınavları yapılacak .Lisans Temmuz ayı başında Ortaöğretim ve Önlisans Eylül ayında

olabilir

Konunun gündemde olması dileğiyle.

yıldızmerve03
Aday Memur
04 Ağustos 2021 11:43

Başlık için teşekkürler hocam

sebebi neydi
Kapalı
04 Ağustos 2021 12:40

geçen sene pandemi yüzünden lisans uzun bi süre ertelendi yanlış hatırlamıyorsam 1-1.5 ay kadar

önümüzdeki yıl muhtemelen lisans bu sene olduğu gibi temmuzun son iki haftası ağustosun ilk iki haftası arasında bi günde olur

önlisans sadece bir hafta ertelendi ekimin sonunda yapıldı önlisansın yine ekim başına ya da çok düşük ihtimal eylülün son haftasında olacağını düşünüyorum

ortaöğretim ise ekim sonu kasım başı olur

bunların dışında tarihlerde olacağını sanmıyorum çünkü ösym artık sistemini oturtmuş bir kurum sınavları belli bunun dışına olağanüstü durumlar dışında çıkmıyor

sadece sonuç açıklama dönemleri değişebiliyor

WinterSoldier
Kapalı
04 Ağustos 2021 12:44

Ben cimere yazdım herkes yazsın abi

WinterSoldier
Kapalı
04 Ağustos 2021 12:46

Lisans her zaman ki gibi temmuzda, ama önlisans bu sefer Ağustos'ta ortaöğretim eylülde olmalı veya önlisans Eylül başında da olabilir bi kaç hafta erken yapılması herhangi bi problem oluşturmaz çoğu kişiyi mutlu eder

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
04 Ağustos 2021 12:47

En az 1 er ay öne kaydırılmalı sınavlar.

katipkalemi
Şube Müdürü
04 Ağustos 2021 12:47

Yorumunuz için çok teşekkürler hocam. Evet sistem oturmuş doğrudur . Benim amacım da 2016 öncesinde olduğu gibi biraz daha erken yapılması. Aslında bu sadece kpss için değil tüm sınavlar için önemli. Özellikle yaz aylarındaki sınavlar zor oluyor adaylar için. Sıcak vs dolayı.

örneğin yks haziranın ilk iki haftasının sonunda yapılsa kpss lisans temmuz başında olsa önlisans ve ortaöğretim eylül ayında olsa çok güzel olur.

adaylar da yıpranmaz

ağustos ayının ikinci haftasına ÖABT kalıyor halbuki bu sınav bir ay önce yapılsa çok daha güzel olacak.

benimki bir temenni bakalım zaman neleri gösterecek.

saygılarımla

sebebi neydi, 3 yıl önce

geçen sene pandemi yüzünden lisans uzun bi süre ertelendi yanlış hatırlamıyorsam 1-1.5 ay kadar

önümüzdeki yıl muhtemelen lisans bu sene olduğu gibi temmuzun son iki haftası ağustosun ilk iki haftası arasında bi günde olur

önlisans sadece bir hafta ertelendi ekimin sonunda yapıldı önlisansın yine ekim başına ya da çok düşük ihtimal eylülün son haftasında olacağını düşünüyorum

ortaöğretim ise ekim sonu kasım başı olur

bunların dışında tarihlerde olacağını sanmıyorum çünkü ösym artık sistemini oturtmuş bir kurum sınavları belli bunun dışına olağanüstü durumlar dışında çıkmıyor

sadece sonuç açıklama dönemleri değişebiliyor

katipkalemi
Şube Müdürü
04 Ağustos 2021 12:50

Ben hem CİMER'e hem d Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK ) hem de TBMM dilekçe komisyonuna yazdım. En azından talebimizi iletmiş oluruz. Yazan herkese teşekkürler

WinterSoldier, 3 yıl önce

Ben cimere yazdım herkes yazsın abi

katipkalemi
Şube Müdürü
04 Ağustos 2021 12:52

Bir de şöyle durum var. Bazı arkadaşlar daha bir yıl var aceleniz ne diyor . Halbuki Ösym sınav takvimi planlamasını daha yıl başlamadan oluşturuyor. Onun için erken davranmak erken yazmak yerinde olacaktır.

WinterSoldier
Kapalı
04 Ağustos 2021 13:08

Aynen henüz karar verilmemişken iletmekte fayda var.Sonradan değişiklik yapmazlar.

katipkalemi, 3 yıl önce

Bir de şöyle durum var. Bazı arkadaşlar daha bir yıl var aceleniz ne diyor . Halbuki Ösym sınav takvimi planlamasını daha yıl başlamadan oluşturuyor. Onun için erken davranmak erken yazmak yerinde olacaktır.

DarkBlue37
Aday Memur
04 Ağustos 2021 14:57

Hocam bu konudaki görüşlerinize katılıyorum elinize saglık bencede erken yapılmalı.

katipkalemi
Şube Müdürü
04 Ağustos 2021 14:58

Çok teşekkür ederim hocam.

DarkBlue37, 3 yıl önce

Hocam bu konudaki görüşlerinize katılıyorum elinize saglık bencede erken yapılmalı.

winner21
Aday Memur
04 Ağustos 2021 19:10

KPSS'lerin erken yapilmasi ...olmaliydi da neyse

katipkalemi
Şube Müdürü
04 Ağustos 2021 19:24

Doğrudur hocam. Sınav kelimesi KPSS nin içinde var. Alışmışız kpss sınavı demeye. Teşekkürler hocam
winner21, 3 yıl önce
KPSS'lerin erken yapilmasi ...olmaliydi da neyse

katipkalemi
Şube Müdürü
05 Ağustos 2021 11:14

sınavların erken olması tüm adayların lehine olacaktır

WinterSoldier
Kapalı
05 Ağustos 2021 12:37

Yeni sınav tarihleri ne zaman belli olur acaba

katipkalemi
Şube Müdürü