Editörler : Pangaea
07 Aralık 2009 16:37

Yüksek Lisans-Doktora Kyk Burs-Kredi Sonuçları

ne zaman belli olacak ya da oldu mu arkadaşlar???

lafontane
Daire Başkanı
07 Aralık 2009 16:41

cevap???

funra
Şef
07 Aralık 2009 16:52

www.kyk.gov.tr

adresine girip baksana be kardeşim

internete bu kadar da fransız kalınır mı yav...

bir de yüksek yapıyorsun cık cık cık...

lafontane
Daire Başkanı
07 Aralık 2009 17:33

Bazen internete giremiyorum arkadaşım. Giremedeiğim günlerin birinde de açıklanmıştır belki kaçırmayayım diye sordum. Hem sanane millette her boku biliyo haa paso akıl veriyonuz başka cırt yok... tırı vırı funra :)

ka.an
Şube Müdürü
07 Aralık 2009 20:11

açıklanmış olsa dahi internete gırdığınızde bu sayfaya kadar gelmek için harcadığınız zamanın 1/4 üne dırek kyk nın sıtesıne ulaşırsınız ve bakarsınız,sankı 1 gun mu kalıyorkı sayfalarında sonuçlarkı kaçırasınız,yınede soyleyım,bu afta sonuna kadar açıklanır.

funra
Şef
07 Aralık 2009 21:37

yaaaa

beyin sıfır kapasitede... muhahaha

kyk ya gireceğine burada başlık açıyor ilginç bir beyin.

lafontane
Daire Başkanı
07 Aralık 2009 22:22

Funracım yavrucum sanane benim beynimden. Gerizekalı olsam sanane aptal olsam sanane beyinsiz olsam sanane. Hayır buraya yazsam ne olacak yani sana mı sorucam buraya yazıp yazmayacağımı, cevap vermek istemezsen verme ne uzatıyon şaklaban mısın sen...

ekin-
Daire Başkanı
08 Aralık 2009 10:42

arkadaşlar

saçmalıyorsunuz.. herkes aylardır kredi açıklansın diye beklyor ben de aynı şekilde y.lisans bursunu bekliyorum. kyk ya bakıyorum ama yine burdan da takipteyim ..bazı arkadaslar arayıp soruyor ve duyum alınan en güzel site burası.. bırakın birbirnizi kırmayı da işinize bakın... lafonten bu hafta kesin belli olur bence..artık sıktı ya.. bu arada toplu mu alınacak lisansta öyledi.bilgin var mı

funra
Şef
08 Aralık 2009 19:59

yükseğe eylül 2009 da kayıt yaptıran birine eylül-ekim-kasım-aralık 2009 a ait krediyi ödemezler. yani önceden biriken bir para falan yok. ödemeye 7 ocak 2010 da başlanır. ödeme 07 ocak 2010 da başlar 07 haziran 2010 da (yani mezun olunan ay) biter. yani topu topu 6 ay para yatar sonra kesilir.

haa okulu uzattınız diyelim yinede kredi haziran 2010 da kesilir. okul uzadı diye kredi ödemesi de uzamaz yani. öğrenim ya da burs çıktığnda kredi numaranızı "www.kyk.gov.tr" ye girerek kredi bitiş tarihini görebilirsiniz. kredi numarımı nerden bulacağm dersenz gene kyk.gov.tr den bulunabilir.

bu kadar yeter sanırım.

burs almıştım da oradan biliyorm...

cascor
Kapalı
08 Aralık 2009 21:13

sacma sapan konuşup milleti yanıltmayın tezli yüksek lisans yapıyorsan 2 sene alırsın paranı ne 2010u 2011 hazirana kadar parada toplu yatar bende burs aldım tobe tobe

funra
Şef
08 Aralık 2009 22:09

lan cascor adam tezsiz (formasyon) için soruyr biz de biliyrz tezli de 2 yıl yattığını. kimseyi yanıltığmz yok yaşadığımız şeyi aktarıyrz. bilip bilmeden ortalığa atlama. mallığın alemi yok. önce neden bahsettiğimizi anla sonra yorum yap. tezliyi konuşmuyrz tezsiz (formasyonn) için konuşuyrz tamam mı? anladın mı lan.umarım almışsndr. durumu anlamadan yırtık dondan çıkar gibi çıkma bir daha.

cascor
Kapalı
09 Aralık 2009 12:14

funra sen süzme malmışsın nerde yazıyo tezsiz oldugu bak bakim bu bir ikincisi arkadasımda tezsizde aldı PARA YİNE TOPLU YATTTTTTTIIIII ANLADINMI GECİ SEN MAL OLDUGUN İÇİN SENİ KEKLEMİŞ OLABİLİRLER TOBE YARABBIM YA

srngozde
Şube Müdürü
09 Aralık 2009 13:10

benden öncelikli bi belge istemediler acaba bu burs çıkmıycağı anlamına mı geliyo? az önce de baktım açıklanan bi şey yok.. harbiden sıktı artık.. bu ülkede bu işler ne kadar da yavaş ilerliyor..

türkologgg
Aday Memur
09 Aralık 2009 13:49

arkadaşlar bi duyuma göre tezli yüksek lisanslılara burs çıkma olasılığı düşükmş.bn lisans zamanımda başbakanlık almştım.acaba onun devam etme olasılığı yüksek değilmi.bir de başvurduğumda babam emekli değildi ama şimdi emekli oldu.bunuda gözönünde bulundurrlarmı acaba.bilgisi olan yazsın lütfen?teşekkürler

funra
Şef
09 Aralık 2009 15:02

lan cascor asıl mal sensin. ben tezsz yaptm diyorum sana. bu cümleyi anlıyr musun, burs aldım diyrm lan patates. sen yükseği milahtan önce yaptıysan bilemezsn tabi sonra da yırtk dondan çıkar gibi çıkarsn böyle. şimdiki durumda toplu yatma olayı yok anladın mı lan cins. farzet ki eylül 2009 da kayıt yaptn, 2010 ocakta da ödemeye başlarlar önceki 3 ayı sana ödemezler. anladın mı lan. 2010 ocakta ilk krediyi alırsn önceki aylar topluca ödenmez kerkerez. önceki ayları ödeme işi eskidendi anladın mı lan akıl yoksunu. umarım anlamışsndr. yeni gelişmeleri takip et oğlum.

sana diploma veren okulu ben ..... !

ka.an
Şube Müdürü
09 Aralık 2009 23:32

kredi ödemesınde funra nın dediği gibi geçmişe dönük olmuyor artık,ocakta ilk ve tek taksıt yatıyor.fakat tezsizlerde tezli gibi 2 yıl alıyor sanırım,tezsiz bıtınce kestırme dılekçesı verılıyor.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi