Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Temmuz 2020 07:00

Böyle bir uygulama var mı? Mobbing mi?

Zorunlu çalışma yükümlüsüyüm. Mebbiste de o şekilde yazıyor. Fakat biliyorsunuz coronadan dolayı 1 yıl daha aynı okulda devam edilebilecek. Kaldı kimil dışı tayin isteyeceğim. İlçe nemden aradılar dün, zorunlu hizmet bölgesinde çalışmak istiyorum falanca okula vs. diye dilekçe yazın diye. Ben de dilekçe yazmayacağımı söyledim zaten 1 yıl durduruldu dedim. Yazmazsanız resen atanırsınız dedi. Tamam atayın dedim. O zaman resen atanmak istiyorum diye dilekçe verin dedi :) Yahu istemiyorum dedim, dilekçe filan vermeyeceğim dedim. İli aramama gerek var mı dedim, zaten il baskı yapıyor dilekçe vermeyen bir siz varsınız diyerek dedi. Ben de lütfen görevinizi kötüye kullanmayın, dilekçeye zorlamaya devam ederseniz şikayetçi olacağım dedim kapattım.

enukma
Şef
25 Temmuz 2020 09:07

sendikadan destek alin

ozlem_c
Aday Memur
26 Temmuz 2020 23:35

Cimer' e yazın hocam, ararsalar da cimer' e yazdığınızı cevap beklediğinizi iletin.

27 Temmuz 2020 07:51

Mobbing yapmışlar. Sendikalardan destek alın, bir daha ararlarsa il ve cimerle tehdit edin.

isic
Aday Memur
28 Temmuz 2020 18:33

Zaten malum sendika benimle uğraşıyor. Babalarının çiftliğine çevirdiler Eğitimi mahvettiler..

makon23
Aday Memur
29 Temmuz 2020 14:18

Mobbing benimde başıma geldi hala da devam ediyor, sesimizi duyurabileceğimiz bir yer yok maalesef..

fatih ç.
Genel Müdür
29 Temmuz 2020 16:59

Olay nedir çözemedim tam. daha göreve yeni başladım, yer değiştirmeye bakmadım hiç.

Şimdi siz normalde 1 yıl daha aynı okulda devam edecektiniz ancak korona dolayısıyla bu kalkınca il dışı istemeye karar verdiniz. ancak ilden baskı geliyormuş aynı okulda devam etmeniz için. bu mudur olay?

baskının sebebi ne? siz gitseniz ne olacak sanki ücretliyle falan bi şekilde halledilir, amaç nedir?

isic, 4 yıl önce

Zaten malum sendika benimle uğraşıyor. Babalarının çiftliğine çevirdiler Eğitimi mahvettiler..

Mesu112
Aday Memur
31 Temmuz 2020 02:08

Hocam dedikleriniz doğru ise, bakanlığın yaptığı duyuruyu alın, üstüne dilekçe yazın buna dayanarak devam edeceğimi bildiriyorum deyin verin kimse karışamaz varsa böyle bir durum ha hala devam ediliyorsa öncellikle nazikçe kanunu göstererek uyarmanizi tavsiye ederim. Mobbing sayılmaz ama bu dediğiniz. Sürekli baskı olursa bundan dolayı başka sıkıntılar gelişirse mobbing olabilir

E K S E L A N S
Müsteşar
31 Temmuz 2020 06:53

Boşver hiç sesini çıkartma.

Telefon resmi değil. Bir şey ispatlayamazsın. . Yani mobbing yok. Hatta ortada bir sorun yok. Kal böyle ve sus.

Şimdi onlar düşünsün.

hopali
Başbakan Müsteşarı
31 Temmuz 2020 11:47

Hocam Şöyle,

Arkadaşımız Zorunlu Hizmet Olmayan Bir Okulda. Bu Durumda 3 Yılı Doldurana Kadar Her Yıl Zorunlu Hizmet Okulu İsteme Hakkı Var. 3.Yılda da Tercihleri Gelmezse Resen Atama Oluyor. Rotasyona Deniyor. Coronodan Dolayı Resen Atama Yılı 1 Yıl Ertelendi. İsteğe Bağlı Bırakıldı. Arkadaş Tercih Yapmazsa veya Yapıp Tercihleri Gelmezse Resmi Olarak Sıkıntı Yaşamaz. Otomatiğe Bağlamış Çalışanların İşgüzarlığı.

fatih ç., 4 yıl önce

Olay nedir çözemedim tam. daha göreve yeni başladım, yer değiştirmeye bakmadım hiç.

Şimdi siz normalde 1 yıl daha aynı okulda devam edecektiniz ancak korona dolayısıyla bu kalkınca il dışı istemeye karar verdiniz. ancak ilden baskı geliyormuş aynı okulda devam etmeniz için. bu mudur olay?

baskının sebebi ne? siz gitseniz ne olacak sanki ücretliyle falan bi şekilde halledilir, amaç nedir?

fatih ç.
Genel Müdür
02 Ağustos 2020 10:37

ama 1 sene sonra mecburen zorunlu göreve gidiliyor değil mi?

hopali, 4 yıl önce

Hocam Şöyle,

Arkadaşımız Zorunlu Hizmet Olmayan Bir Okulda. Bu Durumda 3 Yılı Doldurana Kadar Her Yıl Zorunlu Hizmet Okulu İsteme Hakkı Var. 3.Yılda da Tercihleri Gelmezse Resen Atama Oluyor. Rotasyona Deniyor. Coronodan Dolayı Resen Atama Yılı 1 Yıl Ertelendi. İsteğe Bağlı Bırakıldı. Arkadaş Tercih Yapmazsa veya Yapıp Tercihleri Gelmezse Resmi Olarak Sıkıntı Yaşamaz. Otomatiğe Bağlamış Çalışanların İşgüzarlığı.

tefelobilo
Aday Memur
02 Ağustos 2020 10:52

Belli ki zorunlu hizmeti yapmaya niyetiniz yok.

Dürüst olmak gerekirse, zorunlu hizmet yapanın ne kendisine ne kurumuna, öğrencisine extra bir şey kattığı görülmemiştir. Devletin de extra bir desteği yok. O yüzden iyice saçma geliyor ve yadırgamıyorum.

1 yıla kadar birini bulup evlenin ya da kılıfına uydurun işte.

hopali
Başbakan Müsteşarı
02 Ağustos 2020 12:40

3 Yılınız Dolduğu Yıl Mecburen Gidiliyor. Bu Yıla Özgü 3 Yılı Dolanlar Gitmiyor. Değişiklik Olmazsa Seneye Gidilecek.

fatih ç., 4 yıl önce

ama 1 sene sonra mecburen zorunlu göreve gidiliyor değil mi?

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi