Editörler : oto-danisman-expert
09 Ağustos 2020 15:19

Dış Kaynak Göz Konusuna Açıklık
Merhaba herkese, yönetmelikte göz konusunda 1i gecmeyecek yazıyormus diyorlar. Simdi bende 1-2 sene once göz muayenesinde biri 0.75 yada 1 digeride 1 yada 1.25ti. Bana gözlük önermedi doktor. Ve hiç bir sorunum yoktu görme konusunda. (Goz kapagımda cıkan salazyon ıcın gitmistm). Benim günlük yasantımda problemım yok ve 0.25 derece icin bu gozun cizilmesi mi lazım?

kutum32
Memur
09 Ağustos 2020 16:16

Evet hocam açıkça hüküm var 1 Max sınır

Osmanyldrm
Kapalı
09 Ağustos 2020 17:14

evet benimde 1 derece astigmat şansa bırakmıcam lazer yaptırcam

Kan.ve.onur
Aday Memur
10 Ağustos 2020 01:59

Tesekkürler peki bu derece nasıl iner biliyor musunuz ameliyatsız 0.25 ıcın saglıklı gozume neden mudahale ettireyim
Osmanyldrm, 4 yıl önce

evet benimde 1 derece astigmat şansa bırakmıcam lazer yaptırcam

Osmanyldrm
Kapalı
10 Ağustos 2020 12:12

değişmez hocam bazı egzersizler var 0.25 felan düşürebilir benim sağlık raporu almadan önce 0.50 hipermetrop çıkıyordu egzersizleri yaptım sağlık raporu alırken 0 çıktı hipermetrop egzersizlerden mi ordaki makinalardan mı bilemedim bu arada 1-2 sene geçmişse mutlaka biraz daha artmıştır birde yavaş yavaş bozulduğundan alışıyorsun anlamıyorsun gözünün bozulduğunu numaralı gözlük takınca anlarsın ne kadar bozuk olduğunu

Kan.ve.onur, 4 yıl önce
Tesekkürler peki bu derece nasıl iner biliyor musunuz ameliyatsız 0.25 ıcın saglıklı gozume neden mudahale ettireyim

mrertrk
Aday Memur
10 Ağustos 2020 14:56

2019 yılı alımıyla astsubaylığı kazanıp 2020/2021 mart ayında eğitime katılacakları kapsar mı

mrertrk
Aday Memur
10 Ağustos 2020 14:59

temmuz ayında ön kayıt yaptırdık hava kuvvetleri olarak

Kan.ve.onur
Aday Memur
10 Ağustos 2020 15:07

Teşekkürler cevap için hocam muayene olmak öğrenmek en dogrusu ama düşmüş olamaz mı peki ben gözlük kullandıkça artar diye biliyorum
Osmanyldrm, 4 yıl önce

değişmez hocam bazı egzersizler var 0.25 felan düşürebilir benim sağlık raporu almadan önce 0.50 hipermetrop çıkıyordu egzersizleri yaptım sağlık raporu alırken 0 çıktı hipermetrop egzersizlerden mi ordaki makinalardan mı bilemedim bu arada 1-2 sene geçmişse mutlaka biraz daha artmıştır birde yavaş yavaş bozulduğundan alışıyorsun anlamıyorsun gözünün bozulduğunu numaralı gözlük takınca anlarsın ne kadar bozuk olduğunu

Osmanyldrm
Kapalı
10 Ağustos 2020 17:02

aynen bi muayene ol bak düşmüş olamaz öyle bişey yok, gözlük sadece netlik sağlar takarsan net görürsün iyileştirmez ya da ilerletmez lenste öyle

Kan.ve.onur, 4 yıl önce
Teşekkürler cevap için hocam muayene olmak öğrenmek en dogrusu ama düşmüş olamaz mı peki ben gözlük kullandıkça artar diye biliyorum
Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi