Editörler : Pangaea
12 Ağustos 2013 21:37

etüt merkezlerinde öğretmen olmak???

İstediğimiz zaman başvuru yapabiliyor muyuz arkadaşlar? çalaışan arkadaişalr varsa bilgilendirebilir mi? saatleri kendimize göre ayarlayabilir miyiz,ücretler nasıl oluyor??

rossem
Aday Memur
12 Ağustos 2013 21:44

yok mu hiç çalışann??

sınıf254
Memur
12 Ağustos 2013 21:45

sizin branş ne hocam

rossem
Aday Memur
12 Ağustos 2013 21:51

kimya

iatakci
Aday Memur
12 Ağustos 2013 21:53

Hocam bu sene etüd merkezinde geçici bir süre çalıştım ve kesinlikle tavsiye etmiyorum...

rossem
Aday Memur
12 Ağustos 2013 21:54

şubata kadar çalışmayı düşünüyorum ama şartları nedir ne değildir hiç bi fikrim yok?

iatakci
Aday Memur
12 Ağustos 2013 21:55

Çocukların farklı okullardan olmaları, adı üstünde etüd merkezi olduğundan ödevimiz var, yardımcı olun mantığıyla ödevini yaptırmak isteyen öğrenciler, ödevleri bitmeyen öğrenci velilerin sürekli etüd merkezini ziyaretleri, proje ödevleri, performans ödevleri... Kısacası öğrenciler bunları sizlere yaptırmak için ellerinden geleni yapıyorlar... Kesinlikle tasiye etmiyorum....

rossem
Aday Memur
12 Ağustos 2013 21:57

neden tavsiye etmiyorsunuz

rossem
Aday Memur
12 Ağustos 2013 21:59

dersini anlatırsın çıkar evine gidersin dye düşünüyrdm, ücrtli öğretmenlikte de aynı dertler oluor

iatakci
Aday Memur
12 Ağustos 2013 22:00

hocam yeterince açıklama yaptığıma inanıyorum :)

qqnlsyqq
Memur
12 Ağustos 2013 22:05

kesinlikle katılıyorum bu yoruma.kasımdan hazirana kadar çalıştım ben.öğretmenden öte öğrencilerin ayak işlerini halleden insanlar haline geliyoruz. iş vereninizin bakış açısı da önemli tabi.öğretmenlerinin bu şekilde kullanılmasına izin vermezse mutlu olabilirsiniz.gerçi işverenler de öğrencilere müşteri gözüyle baktıkları için bu ihtimal biraz düşük.ayrıca sözleşme yaparsa yaparsanız şubatta bırakmak sizin için sorun olabilir ancak ücretli öğretmenlikten ise bu işi size tavsiye ederim.

iatakci, 11 yıl önce

Çocukların farklı okullardan olmaları, adı üstünde etüd merkezi olduğundan ödevimiz var, yardımcı olun mantığıyla ödevini yaptırmak isteyen öğrenciler, ödevleri bitmeyen öğrenci velilerin sürekli etüd merkezini ziyaretleri, proje ödevleri, performans ödevleri... Kısacası öğrenciler bunları sizlere yaptırmak için ellerinden geleni yapıyorlar... Kesinlikle tasiye etmiyorum....

Celos
Müsteşar Yardımcısı
12 Ağustos 2013 22:06

ne kadar alıyorlar ortalam bu etüt merkezinde çalışanlar

qqnlsyqq
Memur
12 Ağustos 2013 22:06

bu arada eylülden önce iş başvurularınızı yapın.genelde sezon başlamadan öğretmenleri hazır ederler ancak öğretmen ihtiyacı olan kurumlara istediğiniz zaman başvurabilirsiniz tabi.

qqnlsyqq
Memur
12 Ağustos 2013 22:10

bu branşa,tecrübenize ve hitap ettiğiniz öğrenciye göre değişir.ilkokul branşları daha az alır, lise öğrencilerine ders veren bir kurumsa -üni. hazırlık bazında- bu branşlar daha yüksek alır.500 ile 1500 arasında değişen bir skala var (izmirde).biraz ne tutturabildiğinize bağlı aynı kurumda bile farklı bir sürü maaş oluyor çünkü.

rossem
Aday Memur
12 Ağustos 2013 22:14

ücretli mi etüt merkezi öğretmenliği mi

Celos
Müsteşar Yardımcısı
12 Ağustos 2013 22:17

peki çalışma durumu dersanelerle aynı mı yogun mu programları buraların

qqnlsyqq, 11 yıl önce

bu branşa,tecrübenize ve hitap ettiğiniz öğrenciye göre değişir.ilkokul branşları daha az alır, lise öğrencilerine ders veren bir kurumsa -üni. hazırlık bazında- bu branşlar daha yüksek alır.500 ile 1500 arasında değişen bir skala var (izmirde).biraz ne tutturabildiğinize bağlı aynı kurumda bile farklı bir sürü maaş oluyor çünkü.

qqnlsyqq
Memur
12 Ağustos 2013 22:21

ücretlidense etütü tavsiye ederim.dershanelere göre kesinlikle daha az bir tempoda çalışırsınız. sadece birebir dersiniz olup olmadığını öğrenin.birebiriniz olursa mesai saatleri uzar.

Celos
Müsteşar Yardımcısı
12 Ağustos 2013 22:23

sağol hocam bilgi için

qqnlsyqq, 11 yıl önce

ücretlidense etütü tavsiye ederim.dershanelere göre kesinlikle daha az bir tempoda çalışırsınız. sadece birebir dersiniz olup olmadığını öğrenin.birebiriniz olursa mesai saatleri uzar.

rossem
Aday Memur
12 Ağustos 2013 22:28

anlaşırken nelee dikkat etmek gerekiyor? bi taraftan kpss çalışmak var? ikisi bi arada

qqnlsyqq
Memur
12 Ağustos 2013 22:36

kpss düşünüyorsanız yarım gün anlaşmak için uğraşın tabi bu da maaşı düşürecektir.tatil gününüzü öğrenin.genelde bir ya da bir buçuk gün olur.sınıf dersi varsa bir haftada kaç saat derse gireceğinizi öğrenin çünkü öğrtmen eksik olursa her saati doldurmak için sizi derse sokabilirler.sigorta yapıp yapmayacağını öğrenin.sigorta yaparsa sözleşme de yapar çünkü sigortasız çalıştıramaz teftişte hemen ceza yiyorlar.bizzat gördüm :)

rossem
Aday Memur
12 Ağustos 2013 22:42

hafta sonu da çalıştırıyorlar mı?

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi