Editörler : Lanet
02 Ocak 2010 20:26

Sırlarımızı söylemek

Sırrımı çok güvendiğim birine dahi söylesem pişman oluyorum. Sanki benimle yok olmalıymış gibi hissediyorum, yoksa korkuyor muyum acaba sırrımın esiri olurum diye? :S

20arkanabakma20
Kapalı
02 Ocak 2010 20:34

bence güvensizlikten bi gün o sırrını vrdiğin arkadaşının sana karşı sırrını kullanacağından korkuyosun.bence haklısın verme kimseye sırrını.insanlara güvenilmez çünkü.yarın bigün ne olacağı belli olmaz.

arzuyum.
Şube Müdürü
02 Ocak 2010 20:35

Ne kadar güveniyorum da desem doğru demekki kimseye güvenmiyorum, güvenemiyorum. Ama neden?

suppourters
Müsteşar Yardımcısı
02 Ocak 2010 20:35

''iki kişinin bildiği sır değildir''

Duran Emmi

:)

arzuyum.
Şube Müdürü
02 Ocak 2010 20:44

Evet iki kişinin bildiği sır değildir, sanırım paylaşmayı sevmiyorum :) tırsak bir yapım var demekki

20arkanabakma20
Kapalı
02 Ocak 2010 20:51

bence tırslak demeyelim ona karşınızdakine koz vermeyi sevmiyorsunuz diyelim kendimden biliyorm bence öyledr.

arzuyum.
Şube Müdürü
02 Ocak 2010 20:54

Aslında güvenmiyorum kimseye desemde hemencecik güveniyorum ama kısa süreli oluyor sırrımı verdiğim anda tüm güvenim bitiyor. Gerçekten sanırım sırrımın esiri oluyorum. Sır derken ufacık bir sır da aynı büyük bir sır da aynı

ozlemxx08
Aday Memur
03 Ocak 2010 01:16

sırrını kimseye söyleme bence içinde tut. bilerek veya bilmeyerek sırrını verdiğin kişiye bir zarar verdiğinde o sırrın artık sadece ikinizin arasında olmadığından yüzde yüz emin olabilirsin.başıma geldi ordan biliyorum

-yağmurdan önce-
Daire Başkanı
03 Ocak 2010 10:25

ısr vermemek,kendinedne başkasına güvenmememk..ne yaşıyoruz?sacayip top secret bir yaşammı var ortada..yoksa 18 yaş çocuğu gibi o şunu seviyor buna aşık tarzı şeylermidir sır dediklarimiz?bir işimiz çevremizde dostlarımız arkadaşalrımız ailemiz var..sıradan bir yaşamı kendimizce renklerle beslemeye çalışıtoruz..lkendimize bu kadar güvensiz isek başkalrına olağan şüpheliler olarak baktığımız bir yaşamı düşlersek nasıl bir dünya haline geliriz?ben bunu saçma olduğunu düşünüyorum ..kimsyey sır (!) vermemk içinde tutmak sonra o okların gelip sizi bulmasına engel olmaya çalışmak.nedne kendinize bunu yapıyorsunuz?ya çok grifit işler peşinde olamlı inasna yada kendisi böyle bir uygulama içindedir yaşamında.thiego de mello dan bir alıntı...insan insana güvenmeli

ağaca güvenen yaprak gibi

amacım kimseyi yermek değil..sadece düşüncelerimi paylaşmak istedim.

arkabahçe
Aday Memur
03 Ocak 2010 18:38

sırları söylemek hem üzüntüyü hem sevinçi beraberinde getirir.. önmeli olan sırlarını söylediğin kişidir..

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
03 Ocak 2010 20:33

Kurtlar vadisini izleyenler bilirler,

Ne diyor polat;

"İki kişinin bildiği sır değildir",

Peki Fatih Sultan Mehmet ne diyor;

"Sırrımı sakalımın bildiğini bilseydim onu keser atardım."

Peki atalarımız ne diyor;

"Söyleme sırrını dostuna, dostun söyler dostuna."

arzuyum.
Şube Müdürü
03 Ocak 2010 21:51

Yağmurdan önce, sırsız insan olur mu?

mislina2
Kapalı
03 Ocak 2010 23:06

Bir sırrı taşımak, o sırrı saklamak için verilmiş olan söze sadık kalmak zordur. O sır gittikçe ağırlaşan bir yük haline gelir? Birçok kişi bu ağırlığı taşıyamaz ve nefsin zaafına yenik düşerek başka bir dostuyla hatta dostlarıyla paylaşma ihtiyacını hisseder. Sözde o yükü üzerinden atacağını, hafifleyeceğini varsayar. Bilakis yükü daha da ağırlaşacaktır? Ona bırakılan emanete ihanet etmiştir.

Sırrımızın saklanmasından ziyade biz sır saklayabiliyor muyuz?

Hatta o sırrı unutmayı başarabiliyor muyuz?

04 Ocak 2010 13:44

guvenme dostuna o da gvenır dostuna gun gelır cıkar karsına hıç beklenmedık bı anda onla savasmaya hazırsan ııcnden geldıgı gbı davran hayat engebelerle dolu...

defne33
Aday Memur
04 Ocak 2010 16:15

benim bildiğimi en az 3 kişi bilir...

bir mağdur
Daire Başkanı
04 Ocak 2010 16:32

insanoğlu cümle gördüğünü unutabilir ancak görüldüğünü unutmaz. bilinmemesi gereken bir durumunuzu birbaşkasına aktardığınızda o insanın sizinle ilgili bildiği şey bir itham olur üzerinizde. yeri gelir her bakışta her sözde kendinizle ilgili bir itham ararsınız. bazen en sevdikleriniz bile bu ithamla ezebilir sizi.

bana göre sırrını en sevdiğinle bile paylaşmak yerine kendinde saklamak yeğdir.

mendilimsende
Kapalı
11 Ocak 2010 19:33

bana verebilirsin

paganini16
Daire Başkanı
11 Ocak 2010 21:01

bende sandım ki sırlarınızı fışkırtıyosunuz!

var mı ölle şeffaf biri!!

arseduk
Genel Müdür
11 Ocak 2010 23:00

bana "kimseye güvenme" dediğinde kendisinin de buna dahil olduğunu hiç düşünmemiştim...

söylediklerim bir bir bana geri dönünce öğrendim...

hakkaten kimseye sırrınızı söylemeyin, en sevdiğinize bile...

clumsy_grl
Aday Memur
11 Ocak 2010 23:55

bence sır nedir? orayaa gelin siz ,,sözlük anlamı tamam ortada ama kim kelime anlamıyla kullanıyor ki sır sözünü?sana göre sır dediğin başkası için o kategoride değildir.walla milletin ayarı kadr bozuk ki sır dedikleri bambaşkaa seyler oluyor..bu yuzden paylaşılacak sır wr paylaşılmayacak war..

11 Ocak 2010 23:57

sır olması için benden başkasının bilmemesi gerekir ki benim sırrımm olsun,arkadaşlar arasında sır küpü olduğum söylenir:))kendim ile ilgili konuşmayı sevmiyorum çok özel ve kıymetli geliyor söyleyince de zaten eski tılsımını yitiriyor manası yok oluyor.Ben de kalsın,ben ve Rabbim bilsin yeter bundan sonra...

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi