Editörler : crops35
18 Temmuz 2019 11:39

GYS ve İller arası Tayin Süreci

Evet arkadaşlar. Malum MEB 2018 Aralık ayında görevde yükselme sınavı yapmış, barajı geçenlerimülakata almış , tercih yapmaya hak kazananlardan tercihlerini almış ve 03/05/2019'ta atamalar yapılmıştı. Buraya kadar her şey normaldi. Sonra bakanlığımız GYS'ye bağlı il dışına atananlardan mazeret ve engellikten kaynaklı olanlardan dilekçe alıp nokta atışla görevlerinden ayrılış dahi yaptırılmadan NORM OLMADIĞI HALDE NORMUYLA BİRLİKTE ATAMALARI YAPILMIŞTIR.

Bu uygulama beraberinde uzak ilçelere atanan ve il dışına atananlardan yüksek puan alanları mağdur etti. Engeli ve mazereti olan arkadaşlar Dilekçelerini vermelerine rağmen bazı İl MEM'ler dışında atananlar oldu. Samsun Valiliği ise henüz net cevap vermediği gibi bazı kişileri görevlendirirken ben Engelli olarak ve bir defaya mahsus hakkımı dahi kullanmayan birisi olarak ve üstelik 3 kez yazmış olduğum dilekçeme OLUMLU/OLUMSUZ dönüş yapılmadı. Mahkeme yolu görünse de idari dava kararlarına keyfi bir biçimde uymayan bakanlığımız olduğu için resmen sürgün yemiş olduk ve 70 km gidiş- geliş yapıyorum. Halbuki bakanlığımız ya kılavuza uyacaktı yada ıl dışına verdiği hakkı bize de vermesi gerekirdi. Resmen İldışı yazmamak ceza oldu bize. Bunlar yaşanan ve bilinen şeylerdi. Benim merak ettiğim Şuan İllerarası tayin var. Sizce il dışı tayin yazdım diyelim. Atıyorum Trabzon yada Ordu çıktı diyelim. Kararnameler sisteme düştükten sonra görevimden ayrılış yapmadan engellilğe bağlı birdefa tayin hakkı için dilekçemi atandığım kuruma verip onlarda bakanlığa gönderip bakanlık ta beni samsun merkeze atar mı? Çünkü İlk atama engellilerde bu uygulama mevcuttu diye biliyorum. Eğer böyle bir şey mümkün değil diyelim görevden ayrılmadıktan sonra atamam iptal edilir mi? Atamam çıktığında illa ayrılış yapmam gerekir mi?

Konuyla ilgili bilgisi olanlar cevap versin lütfen. Şimdiden teşekkürler

gurkan88
Aday Memur
19 Temmuz 2019 16:13

"bir defaya mahsus"ibaresi danıştay tarafından yürürlükten kaldırıldı. İstediğimiz kadar tayin hakkımız var ilk önce bunu belirtmek isterim. Sorunuza gelince yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sorun çıkaran bağlı bulunduğunuz il milli eğitim. Dolayısıyla sonucun değişmeyeceğini düşünüyorum. Saygılar...

LORD_55100
Şef
19 Temmuz 2019 16:53

atandığım kurum göreve başlamadan dilekçemi alıp bakanlığa gönderir mi?

gurkan88
Aday Memur
20 Temmuz 2019 17:40

Gönderir diye düşünüyorum istarseniz mail adresinizi özelden yazın dilekçe örneğini yollayayım.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi