Editörler : swat3410

serserim0167
Aday Memur
05 Aralık 2013 13:05

BALONNNN

hakan_2006
Daire Başkanı
05 Aralık 2013 13:26

egm böyle bir karara varmak için geç bile kaldı.bir değişiklik yapıyor fakat altyapısı hazırlanmadan. hatırlayalım bundan birkaç yıl önce 2,şark yoktu.tokat,yozgat,rize ve k.maraş şark görevi olarak geçiyordu.sonra bu iller şarktan kalktı 2,şark geldi.baktı ki egm mahkemeye verip geri geliyorlar,bence bir kaç ilin daha şarktan kalkması gerekliliği geldi.ve şahsi düşüncem birkaç ilin daha şarktan kalkması zorunluluk arz etmektedir. o listede ki illerden 4 ü daha şarktan kalksa isabetli bir karar olacaktır diye düşünüyorum.hoşça kalın

bilmem1400
Şube Müdürü
05 Aralık 2013 13:57

2. şark ancak bu illerin kalkması ile son bulur. onuda yaptılar.

suskunlar123ABC
Aday Memur
05 Aralık 2013 16:21

şarktan bu belirtilen iller çıkarsa geriye ne kalacak

KANUN0246
Şube Müdürü
05 Aralık 2013 17:16

ben 20 gün önce başladım adıyamanda..:)) adıyamanın şarkla alakası yok.. terör yok bişey yok... şehirde batıdakı bir çok şehirde iyi...

bilmem1400
Şube Müdürü
05 Aralık 2013 18:10

Aynen şarktan çıkan illerin doğuyla hiç alakası yok. Çıkması gerçekten çok iyi oldu.

BEN BEYAZ
Kapalı
05 Aralık 2013 19:45

arkadaşlar egm de personelde böyle bir çalışma yok kesin ve yerinden net bilgi son

bilmem1400
Şube Müdürü
05 Aralık 2013 20:57

Bu bilgi daha çok yeni,olur veya olmaz komisyon kararı, bu illerin çıkması yönünde görüş belirtmiş. Personel şubenin haberinin olmadığını bende biliyorum; ama bu illerin çıkması yönündeki karar kesin ve doğru, resmileşirmi onu bilemem.

BEN BEYAZ
Kapalı
05 Aralık 2013 21:56

değerli meslektaşim bu ne komisyonu egm de böyle bir komisyon kurulmamış

BEN BEYAZ
Kapalı
05 Aralık 2013 21:59

görüntü o ki egm birşey yapacak ama inşallah hayrımıza olur

veba1982, 10 yıl önce

Ben beyaz bey siz demistiniz bir ara 3 bolge olmasi dusumuluyor diye bunlari sarktan cikartip 3 bolgeyi getirebilirler oyleyse egm acisindan mantikli olacaktir

bilmem1400
Şube Müdürü
05 Aralık 2013 22:27

Komisyon veya toplantı isim önemli değil, aldığım net bilgi bu iller kabul görürse şarktan çıkıyor.

BEN BEYAZ
Kapalı
06 Aralık 2013 00:01

sana tek diyebileceğim askeriyede olduğu gibi üç bölge çalışması yapıldığı ve gizli tutulduğu ayrıca sayın bakana sunum yapılacağı eğer kabul edilirse yönetmelik değişikliği ile uygulanacağı gerçeğidir

mülayim 19
Memur
06 Aralık 2013 00:28

ben beyaz kardeşim sana tamamen katılıyorum son duyumlar bu yönde

bilmem1400
Şube Müdürü
06 Aralık 2013 08:31

Yönetmelik değişikliği tabi olacak. Her şey geçen seneden hazırlanmış, bu sene uygulanacakmış.

oguzhanoz
Memur
06 Aralık 2013 13:24

Tahminimce emniyette 1,2 ve 3. bölge adı altında iller gelecek batıdan doğuya doğru.Zorunlu şark hizmetini tamamlayanlar 1. bölgeye değilde 2. bölgeden geçiş zorunluluğu gibi bir durum olacak yoksa Yozgat,Kahramanmaraş,Kırşehir vb gibi illere gönderecek adam bulamıyorlar kolay kolay.Şarktan çıkan torpilli illere bakınca mesela Tokat,Yozgat gibi illerin tercih sayısı aşırı şekilde düştü en bugün Yozgat ve ilçelerinde Polise ihtiyaç var ama personel yok isteyen ya polis okulundan çıkanı kurayla yollayacak ya da şarkta sorunlu memura ceza olarak oralara tayin edilecek. En mantıklısı ise Malatya,Sivas,Elazığ ve Erzincan illerinin şarktan çıkması bu sayede ikinci şark konusuda ortadan kalkar bu illere gidecek olanlarda kalan bölgelerde şark hizmetinde değerlendirilir.

06 Aralık 2013 13:51

Bu karara imza atacak büyüklerimin ellerinden öpüyorum.

RİZ-EM
Aday Memur
06 Aralık 2013 16:12

kardeşim eminmisiniz gümüşhaneyi artvini anlarımda elazığ adıyaman çıkarmı şarktan ya !

ahmet6135
Aday Memur
06 Aralık 2013 16:44

Sayilan illerden bildigim bi gumushaneyle bayburt var, dogru buralarda terör yok ama tam mahrumiyet yeri merkez nufuslari 30 bin ilcelerin nufuslari ortalama 5bin ne banka var ne dogru durst oturacak ev buralar sarktan cikarsa kim tercih ederki buralari.

06 Aralık 2013 17:29

Benim gibi memleketi doğuda olupta yıllarca 20 25 saatlik uzakta görev yapanlar memleketlerine yakın yerlerin şarktan çıkması veli nimet olur.İki üç yıldır gönüllü şarka gidemeyen o kadar çok kişi var ki.Kendimden örnek vereyim Bayburt yazdım çıkmadı tayin..!Bu iller şarktan çıkarsa talipleri çok olur.Artı yıllardır süre gelen tecrübeli personel sıkıntısı kalıcı olarak çözüme kavuşmuş olur.Yerinde bir karar olacağına inanıyorum.

ahmet6135
Aday Memur
06 Aralık 2013 17:56

Herkesin bakis acisi farkli tabi bende trabznluyum bayburt ciksa gitmek istemem ordu giresun dururken dmek istedigim herkes memlektne yakin gelismis illere gitmek ister hastane okul sosyal yasam alanlari bunlarin hangi birini bulacksin bayburtta ki merkez olark dusunmemek lazim 3bin nufuslu ilceleri var terzi bile bulamassin ki, tabi herkesn hayata bakis acisi farkli beklentleri farkli.

Toplam 229 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi